Skocz do zawartości
Gość Paulooo

Prędkościomierz i inne wskaźniki - nie działają

Rekomendowane odpowiedzi

możesz sam to skasować jest gdzieś opis na forum . a może ktoś pomoże co z tymi warującymi prędkościomierzami bo mam ten sam problem raz chodzi raz nie jak nie chodzi to i kilometry stoją spalanie pokazuje w litrach na h . a do tego świruje wskazanie ile mam paliwa to manualne i to z kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze inny przypadek z B5 98r.tdi. W liczniku gaśnie podświetlanie i wszystkie wskazówki opadają na zero.Tylko wtedy jak włączę światła mijania lub pozycyjne.Gdy światła wyłączę wszystko wraca do normy.Czasami jest tak,że rano po odpaleniu i włączeniu świateł przez chwile licznik i wszystkie wskaźniki działają prawidłowo.Lecz wystarczy przejechać kilka metrów czasami kilometrów i wszystko pada.Wyłączenie świateł pomaga aby wskazówki wstały ale wtedy wiadomo brak oświetlenia na zewnątrz.Podmieniłem włącznik świateł z innego ale to nie to.Błędów brak,test licznika przechodzi.Ładowanie i akumulator ok.Po wyciągnięciu licznika wzrokowo nic nie zauważyłem ścieżki całe,luty ok.Podanie dodatkowej masy na licznik nic nie zmienia. Co jeszcze można sprawdzić,pomierzyć aby licznik działał prawidłowo po włączeniu świateł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy i może ktoś pomóc z tym raz działającym prędkościomierzem a raz nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,mam podobny problem dlatego proszę o pomoc a mianowicie mam Passata B5 1,9 tdi(90km) 1997 r. od jakiś 2 dni gdy z rana odpalę i jadę do pracy nie działa mi prędkościomierz(stoi w miejscu) oraz nie nalicza mi przejechanych kilometrów do tego na zakrętach buja mi wskaźnikiem paliwa-reszta (obrotomierz itd) jest ok. ale po przejechaniu jakiś 6 km wszystko wraca do normy i działa wzorowo.Po pracy gdy wracam do domu jest to samo na początku znów nie działa ale po 5-6 km zaczyna się kiwać i po chwili znów działa ok i tak co dzień czy ktoś mógłby mi powiedzieć co jest nie tak?w samochodzie nic nie grzebałem mam go 8 lat i to się stało z dnia na dzień,proszę o pomoc i porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek spróbuj podmienić czujnik przy skrzyni biegów od prędkości jazdy jest do niego dojście od strony zbiorniczka płynu chłodzącego jest tylko wkładany i wkręcany mnie padł latem jak wracałem z Wawy niedziałał mi tylko prędkościomierz i nienabijał kilometrów moze on robi jaja ale na vagu mi on wyszedł jako uszkodzony .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Robert za szybką poradę,będę musiał zobaczyć z tym czujnikiem może to akurat to.A mam pytanko do tego czujnika jak się zabrać od góry z boku od dołu? dojdę normalnie bez kanału?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Robert za szybką poradę,będę musiał zobaczyć z tym czujnikiem może to akurat to.A mam pytanko do tego czujnika jak się zabrać od góry z boku od dołu? dojdę normalnie bez kanału?

Tak Jacku dojdziesz bez kanału do tego czujnika on jest wkładany i przekreca sie go ręką by go zablokować umieszczony jest po stronie kierowcy przy skrzyni nad wyjściem przegubu od półosi napedowej najlepiej jak odkrecisz 3 śrubki od zbiorniczka płynu chłodzącego wtedy bedziesz miał lepze dojście do tego czujnika zapodam ci fotki a i jak go bedziesz wyciągał musisz ten wystający koniec z bolcem nacisnąć w dół i przekrecić w prawo wtedy bedziesz mółg go wyjąć do góry ja kupowałem w aso skody bo miałem bliżej i był tańszy ale możesz uzywke zakupic to rzadko kiedy pada czujnik pedkości passat.jpg

cz.predkości jazdy vw.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupilem ostatnio Passka B5 i mam problem z zegarami. Obrotomierz działa bez zarzutu na zakrętach wskaznik paliwa raz pokazuje duzo paliwa raz rezerwe. Gdzies doczytałem ze moze to byc czujnik ABS i przez to szwankują te zegary. Prędkosciomierz nie działa oraz elektronika ( spalanie, oraz przejechane kilometry od wlączenia auta) Dodatkowo co jest smieszną sprawa nie nabija mi przebiegu oraz dolny licznik przejechanych kilometrow od ostatniego kasowania tez nie działa. Bezpieczniki okej sprawdzone nie mam pojecia co moge jeszcze zrobic. Prosze o pomoc pozdrawiam ; ))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, kupilem ostatnio Passka B5 i mam problem z zegarami. Obrotomierz działa bez zarzutu na zakrętach wskaznik paliwa raz pokazuje duzo paliwa raz rezerwe. Gdzies doczytałem ze moze to byc czujnik ABS i przez to szwankują te zegary. Prędkosciomierz nie działa oraz elektronika ( spalanie, oraz przejechane kilometry od wlączenia auta) Dodatkowo co jest smieszną sprawa nie nabija mi przebiegu oraz dolny licznik przejechanych kilometrow od ostatniego kasowania tez nie działa. Bezpieczniki okej sprawdzone nie mam pojecia co moge jeszcze zrobic. Prosze o pomoc pozdrawiam ; ))
Mialem kiedys cos podobnego po wymianie sprzegla,przewody idace do skrzyni zostaly miedzy skrzynia i silnikiem...pomoglo lutowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, wiec musze sprawdzic te połączenie tylko potrzebny jest do tego chyba kanał bo od góry sie nie zabiore do tej roboty. Tylko ciekawi mnie czy to rozwiąże wszystkie problemy . Ale dzieki za pomoc czekam moze ktos inny sie jeszcze na ten temat wyrazi ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, wiec musze sprawdzic te połączenie tylko potrzebny jest do tego chyba kanał bo od góry sie nie zabiore do tej roboty. Tylko ciekawi mnie czy to rozwiąże wszystkie problemy . Ale dzieki za pomoc czekam moze ktos inny sie jeszcze na ten temat wyrazi ; )
Trza bylo przeczytac ten watek...;)Pisze ze dostaniesz sie od gory tylko odkrec zbiorniczek wyrownawczy,jesli kable ok sprawdz czujnik predkosci w skrzyni biegow -masz w tym temacie nawet zdjecia tego ustrojstwa,czytaj post 107A objawy masz w poscie 104...kurde kazdy leci na gotowe odpowiedzi nikomu nie chce sie czytac:(Uczenie sie boli? Edytowane przez Gregoryyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz doczytałem nie miałem jak skasowac posta ; ) Spokojnie ale dzieki za pomoc ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Problem w moim Passku 1.8 ABS 90KM 96r. wygląda tak, że wskaźnik paliwa cały czas leży na samym dole. Po przekręceniu kluczyka minimalnie podnosi się ( nie sięga nawet drugiej kreski). jak sobie z tym poradzić?

 

Witam wszystkich forumowiczów. Jestem nowy więc jak by było coś nie tak dajcie znać.

 

Mam ten sam problem co kolega z cytatu.

 

Nie działa wskaźnik paliwa po przekręceniu kluczyka delikatnie się ruszy zaraz nad białą kreskę i dalej już nie idzie nawet gdy zaleje do pełna. A druga sprawa nie pokazuje mi kilometrów dziennych tylko wyświetla się napis "FILE"

 

Co to może być pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie działa wskaźnik paliwa po przekręceniu kluczyka delikatnie się ruszy zaraz nad białą kreskę i dalej już nie idzie nawet gdy zaleje do pełna

 

50 zł kosztuje używany pływak do baku. Mocowany jest na zatrzask. Kupujesz drugi, wymieniasz i powinno byc OK.

 

 

 

druga sprawa nie pokazuje mi kilometrów dziennych tylko wyświetla się napis "FILE"

A jaki masz przebieg ogólny? :hmm

Bo skoro jest ten napis, to ktoś nieumiejętnie cofnął Ci licznik. Stąd błąd niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli wina pływaka ok kupię i wymienie zobaczymy.

 

Co do napisu "FILE" przebieg mam na liczniku 265 tys podejrzewam że na pewno miał więcej ale mniejsza z tym ważne że technicznie jest sprawny. Jest możliwość skasowania tego ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne VAGiem tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mój problem jest odmienny. Mianowicie podczas jazdy zaczęła mi migać poduszka, nie regularnie. później zapaliły się abs i esp, oczywiście żadnych błędów komputera. Po ponownym załączeniu na trochę wszystko się uspokoiło i wróciło do normy. Po paru km znów to samo. Za kolejne parę km Obrotomierz zaczął falować. Komputer nie pokazywał żadnych błędów auto działa bez zarzutu. Restarcie kolejnym po kazał się na kompie błąd poduszek. Po przejechaniu jakiś 40 km obrotomierz się uspokoił. Wróciło spalanie kontrolki zostały. Po kolejny restarcie zostały poduszki z błędem komputera abs i esp zgasły. Przestało działać albo inaczej reagować na pokrętło ściemniania bo cały czas świeci na maksa licznik reszta kokpitu reaguje. Vaga będę miał za parę dni. pytanie brzmi licznik wariuje czy może komputer czy inne ustrojstwo?

 

Edit: Jednak inne ustrojstwo po podłączeniu Vaga komputer wskazał na: MAGISTRALA CAN - BŁĄD SPORADYCZNY. Po skasowaniu błędów poduszki zgasły na razie nie ma problemów.

Edytowane przez ferdynannd
rozwiązanie połowiczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak Jacku dojdziesz bez kanału do tego czujnika on jest wkładany i przekreca sie go ręką by go zablokować umieszczony jest po stronie kierowcy przy skrzyni nad wyjściem przegubu od półosi napedowej najlepiej jak odkrecisz 3 śrubki od zbiorniczka płynu chłodzącego wtedy bedziesz miał lepze dojście do tego czujnika zapodam ci fotki a i jak go bedziesz wyciągał musisz ten wystający koniec z bolcem nacisnąć w dół i przekrecić w prawo wtedy bedziesz mółg go wyjąć do góry ja kupowałem w aso skody bo miałem bliżej i był tańszy ale możesz uzywke zakupic to rzadko kiedy pada [ATTACH=CONFIG]113012[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]113013[/ATTACH]

witam!

kolego masz może numerek tego czujnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. posiadam paska z 99 roku. zmieniam licznik z full fis na pol fis. moj stary licznik ma nr 3b0 920 842a a nowy zamowilem po fl o nr 3b0 920 826 z 2001. koledzy mam takie pytanie czy bedzie pasowal. chodzi mi o temperature zewnetrzna na liczniku czy bedzie pokazywana. bo teraz mam zalozony licznik z 2004 r o nr 3b0 920 849 i mi nie wyswietla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . jadąc dzisiaj wszystko było ok dojechałem na miejsce zgasiłem silnik. Ponownie odpaliłem po 20min i "szokk" nie działa podświetlenie liczników cała reszta świeci ładnie kontrolki działają tylko brak podświetlenia licznika prędkosci i obrotów silnika. Bezpiecznik ( nr 15 ) sprawdzony wsadziłem łapsko obok bezpieczników poruszałem kablami i nic . Co może być przyczyną????. Ściemniacz działa bo kręcąc oświetlenie wskaźników przygasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności