Skocz do zawartości
Gość Paulooo

Prędkościomierz i inne wskaźniki - nie działają

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paulooo

Witam wszystkich.

Ostatnio zaczęły się dziać dziwne rzeczy w moim Pasku. Otóż fiksują zegary:

- prędkościomierz czasem nie działa, czasem "faluje",

- wskaźnik poziomu paliwa "faluje",

- czasem włącza się kontrolka ciśnienia oleju,

- zdarza się że obrotomierz "faluje"

Najcześciej wszystko jest OK ale jak coś zaczyna się dziać to wszystkie ww. objawy są najczęściej na raz.

Czy ktoś miał takie objawy? Znajomy mechanik mówił, że coś nie łączy na magistrali CAN ale ja nie jestem pewien czy mój samochód ma takie zegary.

Dodam, że to rocznik 98, model 99, silnik 1,8T.

Jeżeli ktoś ma jakieś przypuszczenia to proszę o porady.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 90% nie masz lini Can.. ale vw z tymi licznikami zrobil taka paranoje żę ja juz sam nie wiem w czym jest can a w czym nie ma w czym jest imo 2gen a w czym jest 3 gen :/ Ogólnie najlepiej podpiać sie pod kompa.. moze tacho nabrało jakis bledow i temu tak jest... mozesz jeszcze sprobować nagrzać dobrze auto żeby sie wysuszyło.. moze gdzieś wilgoć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf

Witam pasko maniakow :621:

Od wczoraj jestem posiadaczem paska i mam kilka problemow jeden z nich to problem z zegarem predkosciomierza- strzalka nie zjezdza mi na 0 nawet jak stoje, czasami zatrzymuje sie na 20 lub 60,co to moze byc i jak moglbym sobie z tym poradzic.

Mozecie mi polecic jakiegos dobrego i niedrogiego mechanika od vw w szczecinie :622:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość iirasek

Witam wszystkich !!!

 

Już od prawie roku jestem szczęśliwym posiadaczem passata 1.8 20v lecz od jakiegoś czasu mam(miałem) dokładnie takie same objawy jak kolega Paulooo. Podczas wizyty w warsztacie diagnostycznym (a dodam że mieszkam w Angli ) serwisanci rozkładali ręce na znak poddania :615: nie potrafili dojść co jest przyczyną takiego stanu rzeczy. Najbardziej przerażająca była zapalająca się nieustannie kontrolka ciśnienia oleju, dla pewności sprawdziłem ciśnienie i okazało się prawidłowe :611: . W końcu po rozmowie z jednym znajomym diagnostą hobbystą (jedyny gość który wiedział o czym mówi :611: ), nasunęła mi się myśl żeby sprawdzić wszystkie połączenia od komputera do licznika i to co odkryłem było przerażające :628:. O to co ukazało się moim oczom kiedy wyciągnąłem komputer i jego obudowę : zaśniedziałe i uszkodzone połączenia między kostkami prawdopodobnie były powodem warjacji komputera, piszę "prawdopodobnie" bo przy okazji zresetowałem również komputer i jak dotąd jest wszystko dobrze :611: tz. zegary pracują jak najbardziej w porządku (oby jak najdłużej) . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pepe_79

witam juz od paru tygodni jestem posiadaczem passata 1.9 TDI z 99 roku jest to wersja Angielska. Ostatnio zaczely sie jakies problemy z zegarami tz: oswietlenie czasami nie dziala a wraz z nim wszystkie wskazniki.obrotomiez, predkosciomiez, wskaznik paliwa. Co moze byc przyczyna takiego zachowania? Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość iirasek
Ostatnio zaczely sie jakies problemy z zegarami tz: oswietlenie czasami nie dziala a wraz z nim wszystkie wskazniki.obrotomiez, predkosciomiez, wskaznik paliwa

 

Jeżeli dobrze Cię zrozumiałem to dzieje się to w jednej chwili tak jakby licznik nie dostawał zasilania?? nie wiem dokładnie jak to jest rozwiązane ale na chłopski rozum to tak by to wyglądało. Musisz sobie posprawdzać połączenia elektryczne przy liczniku no i za skrzynką bezpiecznikową może coś tam nie łączy dobrze, albo masz tak jak ja tzn. pełno wilgoci a to niestety częste u Anglików (w kółko tu pada :641: ) pozdro .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iirasek musiałeś mieć ktoregoś razu zatkane kanały odprowadzajace wode... i sie nazbierało tyle ze aż pod kompa podeszło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pepe_79

witam to znowu ja. problem sie powtarza, sprawdzilem wszystkie polaczenia tak jak mowil iirasek i wedlug mnie wszystko jest ok. w tej chwili szaleja mi wskazniki, oswietlenie, kontrolki raz swieca raz nie, kontrolka immobilajzera zaczela mrugac i autko w tej chwili nie odpala. Pomocy co sie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcino

witam, od tygodnia mam ten sam problem...najpierw licznik pokazywał max 40km/h a na koniec dnia wskazówkaz pokazywała tylko 0 i licznik kilometrów też stoi...nie będę się bawił w naprawy u kowala i w środe jestem umówiony do serwisu Szewczyka w wawie...wieczorem napisze co było przyczyną... :610:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcino

jest baaaaaardzo niedobrze :625: . auto stoi od 7.30 w serwisie i nie potrafia znalezc przyczyny nie dzialania licznika km i predkościomierza...mówią tylko, że to coś z instalacją...jak tak dalej pójdzie to dzis nie odbiorę auta a za robote zaplace jak za zboże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piotrek_2523

nie działa predkościomierz co może byc

nie ma klimatronika wiec jak to sprawdzić bez niego

 

//scaliłem 3 posty :hyhy: - kuczlaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprędzej inatalacja elektryczna - może brak impulsu o prędkości pojazdu z czujnika (jeśli oczywiście reszta instalacji jest ok.

 

Można to sprawdzić (panel klimatronika) róznież można ustawić tak aby pokazywał prędkość pojazdu (cyfrowo) kod 17. Jęśli brak i na klimatroniku więc wina nie leży w zegarach tylko instalacji lub czujniku.

 

Uszkodzony czujnik G22 pomiaru prędkości jazdy lub obwód elektryczny do czujnika.

Czujnik pomiaru prędkości jazdy jest zamontowany w obszarze kołnierza lewej półosi napędowej (w ręcznych i automatycznych skrzyniach biegów).

 

czujnikitablicyzegarw2pr7.th.jpg czujnikprdkocipojazduwj5.th.jpg

 

poczytaj tu może przypadek być podobny:

http://www.forum.vw-passat.pl/viewtopic.php?t=1492

 

Najlepiej było by podłączyć VAG i sprawdzić: [01], [17], [19]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcino
Najprędzej inatalacja elektryczna - może brak impulsu o prędkości pojazdu z czujnika (jeśli oczywiście reszta instalacji jest ok.

 

 

Masz rację Marek....

opowiem moją przygodę z serwisem Szewczyka...miałem do wymiany uszczelniacz skrzyni biegów, pojechałem do nich.po paru dniach przestał mi działać prędkościomierz, licznik km, falował wskaźnik paliwa. pojechałem znowu do Szewczyka...rozebrali pół auta, nic nie znaleźli...auto stało u nich 3 dni.za nic nie zrobienie chcieli jeszcze 400pln :mur: , pokłóciłem się i wytargowałem na 110 (tyle kosztuje u nich podłączenie do VAG-a)...

 

wracając do meritum, miesiąc później zakładałem gaz.gazownik(bardzo bystry gość) odrazu zauważył, że wypiął się ten czujnik...włożył go na miejsce i było po problemie :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piotrek_2523

Ile może kosztować ten czujnik G22 i gdzie go kupić najtaniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co od razu kupujesz najpierw sprawdź czy faktycznie to czujnik - bo może się okazać, że trzeba kostę włożyć lub przeczyścić a może tylko przewodzik trzeba przylutować. możliwości jest wiele ale najpierw podjedź na kanał i sprawdź co jest grane.

 

Ten czujnik może kosztować w zależności od: wersji/wyposażenia/producenta

około 70-199zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość passat 1.8 20V

Witam!

Od paru tygodni rowniez jestem posiadaczem passata 1.8 20v (bez turbiny- sam nie wiem czy sie cieszyc czy nie)

W sumie jest to dla mnie dosyc pechowy zakup bo juz po przejechaniu 10 mil wysiadla mi pompa wodna , tak czy owak auto juz naprawione ! o nie zupelnie - wciaz mam problem ze wskaznikami, brak wskazan poziomu paliwa i temperatury. Po wizycie w ASO ( notabene 70 funow) dowiedzialem sie ze mam problem z przepustnia ( do czyszczenia) przeplywomierzem ( do wymiany) jak rowniez ze sa do wymiany dwa czujniki- temp. wody i poziomu paliwa. Caly czujnik wraz z pomka przybyl wlasnie z polski i po podlaczeniu go ( na sucho) nic sie nie zmienia - nadal brak wskazan. Czy ktos moze mi poradzic cos na ta przypadlosc???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert2905

Witam posiadam Passata B5 kombi 1,9 tdi z 1998 roku.

3 tygodnie temu silnik został wyciągnięty i wymieniono w nim koło zamachowe.

Od tego czasu świruje mi licznik i inne wskaźniki.licznik działa tylko gdy ruszam a puźniej spada na 0. prosze o pomoc!!!!!! auto nie posiada komputera pokładowego!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest linka to musisz sprawdzić czy jest dokręcona ,jeśli nie ma linki to musisz posprawdzać kostkę którą się wypina ,a ona odpowiedzialna jest za licznik i inne rzeczy pokładowe,napewno coś nie łączy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert2905

zapomniałem dodać że obrotomierz działa bez zarzutu!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności