Skocz do zawartości
Gość Paulooo

Prędkościomierz i inne wskaźniki - nie działają

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio w Berlingo zmieniałem sprzęgło i nie działał prędkościomierz,obrotonierz chyba też ale winna była kostka którą mechanik wypiął jak wyjmował skrzynię,zapiął spowrotem ale nie łączyła ,więc zobacz u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik prędkości - mieści się przy osłonie flanszy przy skrzyni biegów - sprawdź również wiązkę elektryczną w okolicach skrzyni biegów/silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wymieniał czujnik prędkości? Od wczoraj nie działa u mnie wskaźnik prędkości. Sprawdziłem na Klimatroniku (kod 16) pokazuje 0 km/h. Nie działa także komuter (spalanie/dystans - nie oblicza odległości). Sprawdziłem na kanale czujnik. Wyciągnąłem go z gniazda (obok lewej półosi) ale wydaje mi się że coś zostało w środku bo pokazał mi się goły przewód elektryczny zawinięty podobnie jak grot lutownicy (z jednej strony w rurce plastikowej). Wydaje mi się, że część osłony tego czujnika została w gnieździe. Jeśli ktoś to wymieniał to proszę o pomoc czy tak ma byc czy cos w srodku jeszcze jest. Nowy czujnik w serwisie to koszt 70zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szymuuu

witam!

Tez mam problem z predkosciomierzem. Testowalem tablice zegarow i wszystko dziala. Natomiast podczas jazdy wskazowka predkosciomierza dochodzi do jakichs 50km/h i "faluje" w okolicy tej wartosci. Czy to rzeczony powyzej czujnik? Moj passat to B5 z 2001r. Z gory dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nowy czujnik w serwisie (koszt 67 zł). Wyjąłem pozostałą część z gniazda (korpus) dzięki ilustracji zamieszczonej w tym poście. Założyłem nowy. Wszystko wróciło do normy. DZIAŁA :) . Czas wymiany 5 minut. Oczekiwanie na nowy czujnik 7 dni. Znowu wiem ile jade ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tz: oswietlenie czasami nie dziala a wraz z nim wszystkie wskazniki.obrotomiez, predkosciomiez, wskaznik paliwa. Co moze byc przyczyna takiego zachowania? Prosze o pomoc.

Znajomy miał podobny problem i okazało się, że poruszenie kluczykiem w stacyjce pomogło. Prawdopodobnie stacyjka się wyrobiła i gdy lekko kluczyk przekręcił to wszytko zaczynało działać.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kinga_pass

Hej może mi pomożecie, bo troche się męcze i nie moge dojść do przyczyny czemu mój prędkościomierz w VW passat B5 fiksuje:( najpierw działo sie to po umyciu moze cokolwiek tam przymarzło nie wiem teraz dokładnie wczoraj stało sie to 2 raz ale autko nie bylo myte, wskazówka od prędkościomierza stoi na 0 czasami drgnie do 40 pozniej podskoczy na 80 spadnie do 20 po czym stanie na 0 i sie nie rusza , dodatkowo nie liczy km przejechanych, , sredniego spalania na komputerze, czasem nawet kontrolka od paliwa spada na 0 i piszczy , wkurza to starsznie :(. wcześniej gdzies przeczytałam co prawda nie dotyczyło to paska B5 tylko innego auta ale co miało tez licz elektryczny i nie było tam juz linki, i mowili zeby sprawdzić czujnik prędkości który powinien byc w skrzyni biegów, ze najczęsciej sa tam 3 przewody, zasilanie, sygnał , masa-na wyjsciu sygnałowym trzeba sprawdzić czy sa impulsy podczas obrotu kół, i ze do tego bedzie potrzebny oscyloskop ale nie wiem czy to cos pomoże w ustaleniu przyczyny ??czy nie ??

no i jak ktos miał juz tak i problem to napiszcie mi jak to sie zakończyło czy da sie to jakos szybko naprawic czy tylko wymiana llicz. mnie ratuje

 

bardzo bym prosiła o odpowiedz, dzięki :)

 

Przeniosłem do odpowiedniego tematu/Duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szymuuu
Hej może mi pomożecie, bo troche się męcze i nie moge dojść do przyczyny czemu mój prędkościomierz w VW passat B5 fiksuje:( najpierw działo sie to po umyciu moze cokolwiek tam przymarzło nie wiem teraz dokładnie wczoraj stało sie to 2 raz ale autko nie bylo myte, wskazówka od prędkościomierza stoi na 0 czasami drgnie do 40 pozniej podskoczy na 80 spadnie do 20 po czym stanie na 0 i sie nie rusza , dodatkowo nie liczy km przejechanych, , sredniego spalania na komputerze, czasem nawet kontrolka od paliwa spada na 0 i piszczy , wkurza to starsznie :(. wcześniej gdzies przeczytałam co prawda nie dotyczyło to paska B5 tylko innego auta ale co miało tez licz elektryczny i nie było tam juz linki, i mowili zeby sprawdzić czujnik prędkości który powinien byc w skrzyni biegów, ze najczęsciej sa tam 3 przewody, zasilanie, sygnał , masa-na wyjsciu sygnałowym trzeba sprawdzić czy sa impulsy podczas obrotu kół, i ze do tego bedzie potrzebny oscyloskop ale nie wiem czy to cos pomoże w ustaleniu przyczyny ??czy nie ??

no i jak ktos miał juz tak i problem to napiszcie mi jak to sie zakończyło czy da sie to jakos szybko naprawic czy tylko wymiana llicz. mnie ratuje

 

bardzo bym prosiła o odpowiedz, dzięki :)

 

Śmiem twierdzić koleżanko, że przyczyna niesprawności Twojego autka leży właśnie w samym liczniku. Sugeruje na początek dignostykę VAGiem tablicy zegarów. Jeśli po kolei coś nie będzie działało, to druga sugestia: wyjęcie licznika i przejrzenie czy nie ma jakichś zimnych lutów albo pęknięć na ścieżkach. Prawdopodobnie ktoś pchał ręce i coś mu nie wyszło:654: Jeśli chodzi o czujnik w skrzyni to raczej tylko ma on związek z prędkością i kilometrami. Jeśli ścieżki są OK, to do jakiegoś dobrego fachury co liczniki robi jedź, bo możliwe, że wsad sie wysypał aczkolwiek na to bym nie stawiał. U mnie też były problemy z prędkością i zliczaniem km tak jak pisałem w którymś poście powyżej. Ale kwestia była kółka magnetycznego na półosi w skrzyni biegów. Wymienione i wszystko wróciło do normy. Jak już coś się wyjaśni, napisz co było. Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem posiadaczem Passata B5 FL i kiedy przekręcam kluczyk w stacyjce to zaświecają się wszystkie kontrolki, oprócz kontrolki ciśnienia oleju. Nie wiem czy nie posiadam takowej ;-) czy może jest uszkodzona. Czy jeżeli kontrolka nie świeci czy da się to jakoś wymienić bez wymiany całego zestawu wskaźników z niebieskim podświetleniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich.

Ostatnio zaczęły się dziać dziwne rzeczy w moim Pasku. Otóż fiksują zegary:

- prędkościomierz czasem nie działa, czasem "faluje",

- wskaźnik poziomu paliwa "faluje",

- czasem włącza się kontrolka ciśnienia oleju,

- zdarza się że obrotomierz "faluje"

Najcześciej wszystko jest OK ale jak coś zaczyna się dziać to wszystkie ww. objawy są najczęściej na raz.

Czy ktoś miał takie objawy? Znajomy mechanik mówił, że coś nie łączy na magistrali CAN ale ja nie jestem pewien czy mój samochód ma takie zegary.

Dodam, że to rocznik 98, model 99, silnik 1,8T.

Jeżeli ktoś ma jakieś przypuszczenia to proszę o porady.

Pozdrawiam

Miałem dokładnie to samo tylko że mi samochód zgasł po pewnym czasie i dupa .... Byłem akurat w trasie i do domku 100 km na holu .... Okazało się że akumulator !!! Był poprostu do dupy ... Zakupiony nówka i jest oki ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem tutaj nowy więc proszę o wyrozumiałość. Od 2 m-c jestem szczęśliwym posiadaczem passata, niestety mam z nim kilka problemów. Jednym z nich jest jakaś usterka w zegarach, otóż podczas jazdy po energicznym wciśnięciu pedału gazu (np. manewr wyprzedzania) w momencie kiedy wskazówka obrotomierza dojdzie do 3 - 3,2 tyś obr/min występuje uskok. Tzn. kiedy znajdzie się w tych obrotach, nagle spada na 2,6 - 2,8 tyś obr/min. Później kiedy np zatrzymam się na światłach i auto jest na wolnych obrotach to wskazówka wskazuje 300 lub 400 obr/min. Gdzie normalnie powinna wskazywać koło 800 - 900 obrotów. Nie wiem czego to jest wina dlatego proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaczy1

Witam, mam problem z moim paskiem.

Miałem jakiś czas temu małe zwarcie za radiem, a ściślej mówiąc przy wkładaniu radia.

Po tym nieszczęśliwym wydarzeniu padły mi kontrolki: od poziomu paliwa i poziomu cieczy chłodzącej. Dodatkowo zapala mi się czerwona kontrolka niskiego poziomu cieczy chłodzącej ( co jest pewnie tylko powiązane z wskaźnikiem) . Z płynem jest wszystko ok, poziom jest odpowiedni.

Samochód był podpięty pod komputer,był jakiś błąd po zwarciu i został wykasowany.

Jednak po kolejnym podłączeniu do komputera, nie pojawia się żadna informacja o jakichś problemach - wedłóg komputera jest wszystko ok a mimo to kontrolki nie działają.

Bezpieczniki sprawdzałem ...

...co mam robić??

Proszę o pomoc.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cobra19_men

witam mam mały problem podcas jazdy czerwony komputerek wszystko rejestruje km paliwo po postoju dłuszym kasuje sie na zero patrzylem bespieczniki są dobre ale czerwony licznik kasuje sie tylko jak postoi pare godzin jaka moze byc przyczyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku jest tak nie działa prędkosciomierz najpierw po umyciu(chyba) kilka krotnie zaczoł falować:mad: i opadac na 0 potem było ok ,

ale ostatnio stanoł całkowicie na 0 ,nie nabija mi kilometrów ,nie pokazuje spalania na kompie

Czytałem tu kilka podobnych tematów i nie znalazłem konkretnych podpowiedzi ,mozliwe że żle szukałem jestem tu nowy .

Za wszelkie podpowiedzi sugestie będe wdzięczny.

Podobno mozna jakos sprawdzic licznik przez klimatronik jak to sie robi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem przyczyne przerwany był kabelek przy kostce która wchodzi w czujnik

przy skrzyni biegów .

Przewód zlutowany i wszystko wróciło do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem posiadaczem Passat B5 FL Kombi z 2003 roku i moj predkosciomierz działa ale do 140km/h, zatrzymuje sie przy 140km/h i faluje, a to lekkie falowanie zaczyna sie od 100 km/h. Na początku myślałem, ze jade 140 i koniec - nie ma mocy , ale po chwili zobaczylem, ze dosc szybko jade w porownaniu innych samochodów - wiec moc jest :)

 

proszę o podpowiedzi co w z tym tematem zrobic?

 

z gory dziekuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mój problem polega na tym , że w momencie włączenia świateł postojowych wszystko jest ok ale przy krótkich znikają cyfry (godz. i kilometry) z wyświetlaczy, po ponownym uruchomieniu wszystko ok , VAG nie pokazuje błędów.JAK SOBIE Z TYM PORADZIĆ ?

Edytowane przez IREK22
UDANA PRÓBA POŁĄCZENIA SIĘ Z LICZNIKIEM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wicked83

heh.. widze ze temat ciagniety od lat a wciaz nie ma konkretnej odpowiedzi :/ ale sprobuje odswiezyc..

 

U mnie zaczelo sie od pompy paliwowej (nie wiem czy ma to zwiazek, ale..) Nie moglem uruchomic silnika, przyjachal gosc z pomocy drogowej, postukal w dekiel od pompy i samochod zapalil.. zasugerowal wymiane pompy, a dorazna pomoc to wlasnie stukanie w dekiel w przypadku gdy nie bede mogl odpalic silnika.

Zanim zajalem sie pompa, nie gasilem silnika na krotkich postojach i na jednym z nich poczulem swat palonego plastiku wewnatrz samochodu po czym padl wskaznik paliwa, temperatury, obrotomierz zaczal falowac i dodatkowo zapalily sie kontrolka oleju i 'zyd'.. predkosciomierz dziala bez zarzutow.

Najsmieszniejsze jest to ze po wlaczeniu swiatel obrotomierz dziala i znika kontrolka oleju, reszta bez zmian.

 

W serwisie po zdiagnozowaniu kompem, powiedzieli mi ze to na bank zegary, nie da sie tego naprawic, poprostui trzeba je wymienic na nowe.. koszt 350 funtow .. okolo 1700 zloty.

 

A gdy zabralem sie do wymiany pompy okazalo sie ze przewod masy sie odpial i swobodnie plywal w baku.. po podlaczeniu nowa pompa wrocila do hurtowni, ale zegary nadal nie dzialaja.

 

Jesli ktos upora sie z tym problemem bez zakupu nowych zegarow... piszcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!

Chłopaki miałem podobny problem tzn po umyciu autka zaczeły sie kłopoty z licznikiem ,przestał zupełnie działac następnnie problemy z wskaznikiem paliwa.Pojechalem do mojego mechanika ktory zajmuje sie tylko VW i mowi oo to co zawsze wyjal czujnik predkosciomierz przeczyscl poczyscl styki i wszystko gra koszt 20 zl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również miałem problem z falującym prędkościomierzem - jak się okazało zalany i zasyfiony czujnik na skrzyni biegów - pomogło czyszczenie, wszystko wróciło do normy

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności