Skocz do zawartości
Michal1980

[B5] Woda w Passacie, mokre dywaniki, wilgoć w kabinie - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,problem jak u wielu z nas...woda woda i jeszcze raz woda.na poczatku zalewalo mi strone kierowcy (passat anglik) zawsze suszylem to suszarka,ale ostatnio mialem istna powodz.wode moglem wylewac szklankami :D rozebralem caly srodek fotele i podloge by zobaczyc którędy dostaje sie woda.polewalem szybe przedna woda i po chwili zobaczylem jak wlewa sie woda do srodka.zaznaczylem na zdjeciu czerwona kropka to miejsce.moze ktos wie ktoredy dostaje sie ta woda ze tam wyplywa?? z gory dzieki za szybka odpowiedz.

 

U mnie przy mocniejszym deszczu rowniez przecieka w tym miejscu.

To jest jakas przelotka na przewody.

Czy ktos sie orientuje jak to uszczelnic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się dziś za to przy tej paskudnej pogodzie ;/ prawdopodobnie cieknie w miejscu gdize linka od bagażnika wchodzi do środka i tam sobie kapie. Odchyliłem dywaniki, oczywiście ujrzałem zatopiony moduł komfortu, wodę wyssałem odkurzaczem piorącym.

Zadałem sobie pytanie, dlaczego tamtędy leje się woda, więc wziąłem i nalałem tam wody, stała, bardzo powoli schodziła, tak że to łączenie było zatopione w wodzie. Wziąłem drucik twardy, ale giętki i wsunąłem w szparę między blachą a komputerem, wyleciał jakiś syf i woda zeszła. Mam nadzieję, że nie będzie już zalegać i się przelewać, tymczasem jak się pogoda poprawi zasylikonuję to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też cieknie :6:57:

tylko, że niema tragedii.. musi być mocna ulewa i zbierze mi się troche wody na gumowym dywaniku pasażera z przodu. Niemniej chce to wyeliminować.

Zakładam, że leży uszczelka między blachą a drzwiami (pod tapicerką drzwi).

Niektórzy koledzy sugerowali zasilikonoać połączenie tej blachy z drzwiami ale wydaje mi się to mało estetyczne :D

Może ktoś poleci jakąś konkretną uszczelkę, która może zastąpić oryginalną?

 

Na zapożyczonej fotce zaznaczyłem "newralgiczne" miejsce

drzwi1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci to ma pięknie wyglądać pod boczkiem? A czy estetycznie wygląda głuszenie drzwi? Też się to potem zasłania i nic nie widać. Normalnie w świecie silikonujesz to, tylko wcześniej ekstrakcyjna odtłuścić, żeby silikon dobrze siadł. Porządnie to zasilikonować na całej długości doły, wpychając ile się da między tę blachę, a drzwi i potem palcem ładnie objechać by było równo, po bokach wyjeżdżasz silikonem na wysokość 20 cm. Zostawić aż wyschnie. Potem zakładasz boczek drzwi i nie widać kompletnie nic, a w środku błoga susza.

 

 

Zasadniczo, to powiem Wam, że lepiej od razu zrobić wszystkie 4 drzwi, bo i tak prędzej, czy później będą ciekły. Mi najwcześniej i najwięcej ciekły od strony pasażera z przodu, potem od kierowcy z przodu (mniej) i potem bardzo delikatnie tylne od strony pasażera, a tylne od strony kierowcy nic nie ciekły, jednak zostały zasilikonowane. Spokój).

 

Zawsze cieknie z miejsca, gdzie ta blacha łączy się z drzwiami, stara uszczelka (pianka) parcieje i koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arturo564 - możesz się zdziwić jak odegniesz tapicerkę pod dywanikiem, ja miałem dywanik kierowcy prawie suchy (pasażer z tyłu mokry) a jak odgiąłem tapicerkę to moduł komfortu dosłownie pływał, tak, że nie lekceważ tego i sprawdź czym prędzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie to wszystko przerabiam woda byla z tylu wyjalem juz cala tapicerke udroznilem odplywy zrobilem wlasnorecznie nowa uszczelke pod filtr kabino i kompem teraz zajmuje sie drzwiami zdjelem juz jedna blache i przyznam ze ta uszczelka to juz byla cala twarda i zbutwiala usunalem ja i musze zalozyc nowa zrobie tak wszystkie drzwi a co do tego podszybia to prosta sprawa jest na wcisk tylko trzeba zdemontowac ramiona wycieraczek i oslony plastikowe zaslaniajace mocowanie maski do nadwozia i trzeba z jednej strony lekko podwazyc i pusci bez obawy nic nie polamiecie. w weekend zamieszcze fotorelacje calej mojej operacji z powodzia w samochodzie przy okazji wyjecia foteli wypralem cala tapicerke w pralce teraz jest jak nowa mialem lekkie przetarcie to wzielem maszyne w rece i wykombinowalem sprytnie ze wyglada jak orginal wszystko zamieszcze ze zdjeciami pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, prześledziłem cały wątek i wczoraj wziąłem się u siebie za suszenie tylnego dywanika. sprawa wygląda tak, że uszczelka drzwi z tyłu za pasażerem jest od wewnątrz cała śliska i mokra (widoczne tylko po jej ściągnięciu) , i są na niej rdzawe slady. domyślam się że to jest wina mojego problemu. napiszcie mi dokladnie kto co z tym zrobil. Ewentualnie gdzie są typowe miejsca wciekania wody. sama guma wyglada na nienaruszoną.

Ps. dywnik jest tylko mokry pod prawą nogą (siedząc na tylnej kanapie z prawej strony)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. czytałem troszke ten temat i widze ze problemow moze byc milion.

U mnie problem jest taki ze auto stalo 5 dni na powietrzu dodam ze dosc sporo padalo i wlasnie dzis zauwazyłem ze z przodu od strony KIEROWCY i PASAZERA stoi woda naprawde duzo bo gdy przycisnalem dlonia to tak jakbym dotknal gabki nasiaknietej woda... Jezeli ktos mogłby mi podac kilka głownych przyczyn bylbym wdzieczny.

Dodam:

-tył mam suchy po obu stronach ( chociaz kto wie tam jest nizej )

-kanaliki sa drozne ( czyscilem kilka tyg temu i teraz tez sprawdzilem czy nie stoi woda )

-w kolo komputera takze nie stoi woda

-natomiast po odworzeniu lewych i prawych przednich drzwi widac wode na progach ( mysle tu o tej blaszcze ktora jest za tapicerka drzwi gdzie przymocowany jest mechanizm szyb itd. moze tam leci i przez tapicerke drzwi do srodka tylko czy to mozliwe ze az TAKA ILOSC?)

-i czy te gumy ktore lacza drzwi ze slipkami tak gdzie ida przewody i sa luzne tam moze lac sie woda ?( tylne ) a wode mam tylko z przodu.

Jutro chce to sprawdzic i chcialbym sprawdzic tylko te najpewniejsze rzeczy, czekam na sugestie.

 

Dziekuje

Edytowane przez irift

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanowczo za mało szukałeś :D Wszystko masz na forum :) Szukajka raz jeszcze...Ja jako jeden z wielu już to opisywałem,nawet dzisiaj był taki jeden przypadek.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam. czytałem troszke ten temat i widze ze problemow moze byc milion.

U mnie problem jest taki ze auto stalo 5 dni na powietrzu dodam ze dosc sporo padalo i wlasnie dzis zauwazyłem ze z przodu od strony KIEROWCY i PASAZERA stoi woda naprawde duzo bo gdy przycisnalem dlonia to tak jakbym dotknal gabki nasiaknietej woda... Jezeli ktos mogłby mi podac kilka głownych przyczyn bylbym wdzieczny.

Dodam:

-tył mam suchy po obu stronach ( chociaz kto wie tam jest nizej )

-kanaliki sa drozne ( czyscilem kilka tyg temu i teraz tez sprawdzilem czy nie stoi woda )

-w kolo komputera takze nie stoi woda

-natomiast po odworzeniu lewych i prawych przednich drzwi widac wode na progach ( mysle tu o tej blaszcze ktora jest za tapicerka drzwi gdzie przymocowany jest mechanizm szyb itd. moze tam leci i przez tapicerke drzwi do srodka tylko czy to mozliwe ze az TAKA ILOSC?)

-i czy te gumy ktore lacza drzwi ze slipkami tak gdzie ida przewody i sa luzne tam moze lac sie woda ?( tylne ) a wode mam tylko z przodu.

Jutro chce to sprawdzic i chcialbym sprawdzic tylko te najpewniejsze rzeczy, czekam na sugestie.

 

Dziekuje

szukaj a znajdziesz, parę wiader wody i lej po samochodzie rozbierz trochę plastików i szukaj gdzie cieknie a i z tylu tez jest woda, ja miałem 20L w samochodzie 3 dni suszenia, autko rozebrane do gołej blachy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
-.- nie dokladnie o taka odpowiedz mi chodzilo... tyle to i ja wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
-.- nie dokladnie o taka odpowiedz mi chodzilo... tyle to i ja wiem.

 

Po inna odpowiedź to musisz iść do wróżki.. lej wodę po drzwiach i patrz czy to tam przecieka. Skoro jesteś pewien że woda nie dostała się przez obudowę filtra powietrza, to najbardziej prawdopodobne są drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
-.- nie dokladnie o taka odpowiedz mi chodzilo... tyle to i ja wiem.

szukaj a znajdziesz jest wiele przyczyn, źle wklejona szyba, składany z dwóch polówek i chłopaki źle pospawali:p itp, wszystko jest możliwe :P

 

to jak tyle wiesz to się bierz do roboty :)

Powodzenia :)

Edytowane przez tomek1811

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem nowa na tym forum.od niedawna też mam problem z wodą na dywaniku z przodu pasażera. sprawdzałam czy jest to wina filtra pyłkowego ale to nie to, bo go wymieniłam kanaliki też przeczyszczone. tak specjalnie nie były przybrudzone, mało jeżdżę.a woda dalej dostaje mi się do środka.prosze pomóżcie mi. mam vw passata b5 2,5 tdi v6 (3B) z 2000 r.

Edytowane przez ew00567ef
za mało informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdzałam czy jest to wina filtra pyłkowego ale to nie to, bo go wymieniłam

 

to nie spawa samego filtra, on nie ma tu nic do rzeczy. Problem tkwi w uszczelnieniu jego obudowy (piankowa uszczelka pomiędzy obudową filtra a karoserią).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla potomnych...u mnie woda lała się przez dzwi(naszczęście jedne).

Pierwszym objawem "nieszczelnych" drzwi jest to ze po otwarciu drzwi mokra jest ta uszczelka na progu(tam nie powinno byc wody)!!!! woda dostawała się do auta przez blache od mechanizmu opuszczania szyb.Fabrycznie jest tam jakaś masa ale jeśli ktoś tam zaglądał i poprawnie nie uszczelnił to na bank mamy wode w aucie(ten sam objaw miałem w Toledo 2001-grupa VW ) Po zapodaniu silikonu mam spokój

Pozdrawiam

 

mhm zgadzam sie dzisiaj sprawdzilem rano drzwi polalem po szybie wode i patrze leci spod tapicerki w okolicy glosnika u dolu. Dodajac ze zauwazylem wode na progach i mokra uszczelke u dolu, rozebralem drzwi i rozkrecilem wnetrze wywalilem ta parciana uszczelke ktora jest przy tej metalowej plycie za tapicerka i dalem dobrze sylikonu w kazdych drzwiach... Teraz zobacze co bedzie bo po 5 dniach kiedy bylem za granica mialem basen z przodu po obydwu stronach, naszczescie wody pod dywanikami nie bylo tylko zalane dywaniki i to tylko srodki i wiadomo trzeba osuszyc tylko jaki ;p wiec odrazu wpadl mi do glowy odkurzacz pioracy, kolega na myjni ma taki specjalny do prania i to naprawde pomoglo "wyssal wode" teraz pozostaje mi tylko czekac co bedzie po deszczu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytam cały wątek ale nie wiem co jest przyczyna wody u mnie po stronie pasazera :(

 

- Sprawdzona obudowa filtra przeciwpykowego - uszczelka ok

- Udroznione odpływy pod akumulatorem i serwem - wszystko wyczyszczone

 

Zastanawiam się czy jak mam wlaczony klimatronic na 21 stopni czy nic mi sie tam nie skrapla możliwe to jest. Ostatnio przez kilka dni nie padało a ja mam mokry dywanik pasażera :/ Załamka ta woda w ogole jest tak ciezko to wysuszyc.. Szmaty, gazeta itp. Zamierzam wyjąć całą wykładzine bo i z tylu za pasazerem tez mam mokro.

 

Tak na wszelki wypadek informuje ze płynu chłodzącego mi nie ubywa.

Więc piszę po raz kolejny...Sprawdź czy woda nie dostaje się przez uszczelkę w drzwiach!!(dosłownie w drzwiach)ściągnij tapicerkę i sprawdź jak to wygląda pod nią...Pzdr.

 

Edit: Dla zobrazowania tego co kiedyś napisałem macie foty.

Począwszy od demontażu tapicerki po miejsce gdzie trzeba uszczelnić blachę :) Przykład na drzwiach kierowcy.

drzwi1.jpg

odp?yw.jpg

drzwi2.jpg

drzwi3.jpg

drzwi4.jpg

drzwi5.jpg

drzwi6.jpg

drzwi7.jpg

drzwi8.jpg

Edytowane przez Patryk_
dodanie fotek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam u mnie też sie lała woda do środka czytałem wasze podpowiedzi robiłem wszystko krok po kroku ale bez skutecznie wkońcu zdemontowałem wnetrze oczywiście co sie dało kolega stał z wężem i lał wodę dodam że wszystkie punkty krytyczne zostały uszczelnione i przeczyszczone a woda dalej lała się ciurkiem do środka ale tylko wtedy gdy polewany był dach. Okazało sie że lała sie listwami dookoła przedniej szyby zamówiłem je w serwisie wymieniłem i spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja właśnie nie mam listew na około przedniej szyby, czyli po bokach i na górze (znaczy mam strzępki).

Gdzie kupiłeś te listwy i ile za nie dałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak sie okazuje objawy sa te same a przyczyn jest wiele i nie z tych samych miejsc sie leje... najlepszym sposobem na zlokalizowanie przecieku jest potrzebny waz z biezaca woda lub jechac na myjnie i siedziec w srodku i obserwowac... Oczywiscie gdy dywaniku mokre sa po deszczu a nie przy uzywaniu klimy bo wtedy lanie woda nic nie da :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności