Skocz do zawartości
Gość rafek81

Jak sprawują się automatyczne skrzynie w B5?, automat czy manual?

Rekomendowane odpowiedzi

witam !

Mam passata 2004 r 1,9 tdi i mam pytanko ile takie autko możne palić bo wydaje mi sie że powinien mi mniej palić jazda spokojna i nie agresywna.

pozdrawiam Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolego mozesz konkretnie napisac co za problemy miałes z ta skrzynia bo u mnie tez sa problemy zwłaszcza nz 3 biegu cos warjuje sama zmienia na 4 tak jakos przeskakuje dziwnie jak jade delkatnie to jest w miare ok ale jak na starcie depne he to tak sie zachowuje jak przy manualu ze spalonym sprzengłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam !

Mam passata 2004 r 1,9 tdi i mam pytanko ile takie autko możne palić bo wydaje mi sie że powinien mi mniej palić jazda spokojna i nie agresywna.

pozdrawiam Łukasz

 

 

Minimum absolutne w miescie to 9, samo miasto srednio u mnie okolo 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam tez w domu BMW 330 d w tiptronicu i powiem smiało ze ta skrzynia w bawarce zachowuje sie duzo duzo lepiej niz w passacie.
Dziwne bo to pewnie jest ta sama skrzynia - 5HP19.
smiało mozna powiedziec ze Passat to bardzo awaryjne auto NIESTETY
i mocno przeraklemowane ;)

 

wrzucanie trojki odbywa sie jakby dwustopniowo
Post stary, ale dopiero go znalazlem. Forum przeczytalem prawie cale od poczatku mojej rejestracji i nie zauwazylem lawiny skarg na ten problem. Jednakze u mnie po wymianie oleju i filtra wlasnie taki efekt powstal i tlumacze sobie to tym, ze swiezy olej wyplukal brudy, ktore za to zapchaly elektrozawor 3cio biegu, i stad ten objaw.

1sza wymiana nastapila przy 208kkm i to byl blad (kupilem ato 1kkm wczesniej ;) ). Moglem nie wymieniac w cale. Na razie zrobilem jakies 3kkm i sytuacja bez zmian. Jestem gotowy na naprawe ;) Kolejne auto bedzie na 99.9% z automatem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam automatu.

 

kupilem paska z tiptronikiem. Skrzynia dzialala idealnie. Niestety po dwoch miesiacach zaczal szarpac. Vag wykazal błąd elektrozaworu. Wymienilem go. Stwierdzilem ze wymienie takze olej i filtr. Niestety po wymianie tych elementow skrzynia zaczela masakrycznie cieknac z okolicy pompy. Wydalem 600zl na nic. Nie podjalem sie naprawy skrzyni bo to kosztowne. Kupilem czesci na przekladke na manuala i przelozylem. Po sprzedazy tiptronika dolozylem zaledwie 300zl do przekladki. Z automatem ponadto palil jak smok. W miescie nawet 12l/100. Po przekladce na manual spalanie drastycznie spadlo.

 

Wiec co manual to manual.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego a jakie zeczy ci były potrzebne na przekładke

 

---------- Dodano o 14:54 ---------- Poprzednia wiadomość o 14:44 ----------

 

mam problem z moim automatem mianowicie przy ruszaniu auto zachowuje sie tak jak by mu sie sprzegło slizgało i tak wchodzi na wyszsze obroty i wskoczy 2 bieg tez przeciaga a za bardzo nie chce jechac wskoczy na 3 bieg i to samo 4 i 5 ciagnie pieknie pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego a jakie zeczy ci były potrzebne na przekładke

 

---------- Dodano o 14:54 ---------- Poprzednia wiadomość o 14:44 ----------

 

mam problem z moim automatem mianowicie przy ruszaniu auto zachowuje sie tak jak by mu sie sprzegło slizgało i tak wchodzi na wyszsze obroty i wskoczy 2 bieg tez przeciaga a za bardzo nie chce jechac wskoczy na 3 bieg i to samo 4 i 5 ciagnie pieknie pomocy

 

Czesci troche bylo. Ale dosc łatwo mozna to ogarnac. U siebie wkładałem skrzynke pieciobiegowa gdyz koszt byl o wiele nizszy, choc 6 korcila :D Czesci ktore potrzebowalem to:

 

- Oczywiscie skrzynia biegów ktora udalo mi sie kupic z łapami i poduszkami

- obie półosie

- wozek

- wysprzeglik, pompka oraz przewod wysprzeglika

- kompetne sprzęgło (dwumasa, tarcza, docisk, łożysko oraz sruby do dwumasy gdyz sa dłuzsze)

- łozysko igiełkowe w wał

- wybierak

- pedał hamulca i sprzęgła

- Intrefejs VAG

 

Rozrusznik pozostał ten sam - zmienia sie tylko w przypadku przekładki na skrzynie 6cio biegową.

Jak o czyms zapomnialem to pozniej dopisze. A cała przekładka zajela mi z przerwami okolo 3 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziwne bo to pewnie jest ta sama skrzynia - 5HP19.

i mocno przeraklemowane ;)

 

Post stary, ale dopiero go znalazlem. Forum przeczytalem prawie cale od poczatku mojej rejestracji i nie zauwazylem lawiny skarg na ten problem. Jednakze u mnie po wymianie oleju i filtra wlasnie taki efekt powstal i tlumacze sobie to tym, ze swiezy olej wyplukal brudy, ktore za to zapchaly elektrozawor 3cio biegu, i stad ten objaw.

1sza wymiana nastapila przy 208kkm i to byl blad (kupilem ato 1kkm wczesniej ;) ). Moglem nie wymieniac w cale. Na razie zrobilem jakies 3kkm i sytuacja bez zmian. Jestem gotowy na naprawe ;) Kolejne auto bedzie na 99.9% z automatem ;)

W BMW 330d nie siedzi skrzynia 5HP19. Taka skrzynia była konfigurowana tylko z silnikiem benzynowym. Przy dieslu jest skrzynia koncernu GM 5L40 (szczerze mówiąc straszne g....do naprawy jak już padnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

 

MIASTO - Warszawa, korki niemiłosierne, podjeżdżanie po 1m do przodu, ale też i jazda wieczorami spalanie średnie TYLKO w jeździe miejskiej jeszcze nigdy nie przekroczyło mi 13litrów. Zima , lato z climą.

 

MIESZANY TRYB - przewaga trasy spalanie <11 litrów LPG

 

TRASA - skrzynia poezja - przy 120km/h mam u siebie 2400obr/min i ciszę w kabinie.

3000obr/min łapie mi przy 150km/h!!!

Spalanie jak jadę sam, trzymam 120 komputer pokazuje 7.8l . Na stacji wychodzi jakies 8.8LPG.

Szybka jazda + komplet to 10.5-11litrów LPG.

 

 

Podejrzanie niskie masz te wartosci spalania. Fabryka podaje 13,8 miasto, i 7,2 trasa. 20% wiecej na lpg. U ciebie wciaga mniej lpg niz powinien Pb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podejrzanie niskie masz te wartosci spalania. Fabryka podaje 13,8 miasto, i 7,2 trasa. 20% wiecej na lpg. U ciebie wciaga mniej lpg niz powinien Pb.

 

pełno jest magików na forum :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W BMW 330d nie siedzi skrzynia 5HP19.

Faktycznie.

Pogrzebalem w swoich materialach i w sumie nie znalazlem konfiguracji z zadnym dieslem ;)

 

c7a95c2852268b93m.png

e176cc4cb746e1fbm.png

0f589decec9dc2adm.png

07c9973cacd365f2m.png

ff4e9e25d6abdd3fm.png

4e1c5219b85de0f8m.png

a7314671d3368444m.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Problem auto Passat B5, 1.9TDI moc 115PS, prod 1999r, polega na tym, że podczas wrzucenia w automacie biegu luz N, a następnie wrzuceniu D odczuwa się bardzo mocne szarpnięcie. kiedy przyspieszam na 4 z 5 biegu zaczyna szarpać silnikiem

Być może ktoś spotkał się właśnie z takim przypadkiem ? Za wszelkie uwagi będę wdzięczny...Mam taki problem a więc... Czy trzeba do naprawy?

Proszę odpowiedz.

Pozdrawiam.mareq2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od sprawdzenia poziomu oleju w skrzyni biegów ... Później będziemy martwić się co dalej

 

Ja miałem u siebie podobnie, odczuwalne było szarpnięcie ale delikatne, nie jakieś gwałtowne, a skrzyni w dodatku przeciągała biegi na wysokich obrotach. Po uzupełnieniu prawie 1 litra oleju, skrzynia chodzi bardzo delikatnie, nie ma przeciągania i z N na D przechodzi bardzo płynnie bez szarpania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam kolego ja mam 130-to konnego AVF-a z automatem i spala w miescie wedle tego co pokazuje komputer ok 9l na 100km
Dane dla 130PS:

a1d41d65519954c3m.jpg

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto kupił Passata z automatem, dobrze utrzymanego, nigdy nie zamieni go na manuala. Jeżeli ktoś kupuje szrota i wierzy w przebieg 150 tyś. kilometrów, ten narzeka. Kto jeździ zadbanym samochodem z automatem, nie chce się przesiąść na manuala. Taka jest prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Ktos moze byc mega zadowolony, a gdy dojdzie do powazniejszej awarii skrzyni to kolejny raz sie dobrze zastanowi przed kupnem, bo z reguly naprawa do tanich nie nalezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich pisze poniewasz mam mam zamiar wymienic skrzynie w passat b 5 115km kod silnikaatj i moje pytanie przy tym wie ktos moze jaka tam jest skrzynia w manualu chodzi mi o symbol i czy trzeba przekodowywac komputer z gory dziekuje za odpowiedzi pozdrawiam wszystkich:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zy trzeba przekodowywac komputer

 

nie chce być złośliwy :) ale jest kilka tematów bogatych w informację na temat wymian automat - manual.

 

Proszę : KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Ja też jestem posiadaczem tiptronica i jestem super zadowolony, auto śmiga jak marzenie a teraz szykuje mi się wymiana oleju i potrzebowałbym informacji ile i jaki olej oraz jaki filtr muszę zamontować??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Ja też jestem posiadaczem tiptronica i jestem super zadowolony, auto śmiga jak marzenie a teraz szykuje mi się wymiana oleju i potrzebowałbym informacji ile i jaki olej oraz jaki filtr muszę zamontować??

 

naprawde bylo wiele razy....

 

a najlepiej jedz do serwisu i kup olej + filtr :)

 

Co do samego pytania postawionego w watku: Passata w automacie kupuja glownie ludzie ktorzy doskonale zdaja sobie sprawe ze jazda automatem to jest to - komfort i wygoda.

Ja osobiscie polecam, oczywiscie przy zakupie na moje oko widac odrazu czy auto ogolnie jest zadbane - jezeli tak nie ma sie czego obawiac.

Potwierdzam tez ze skrzynie automatyczne w passatach zmieniaja biegi tak ze je czuc, nie jest to taka skrzynia jak w nowym np audi gdzie nie wiadomo kiedy bieg jest zmieniany.

Ogolnie automatyczne skrzynie biegow w passatach sa trwale - oczywiscie cudow nie ma i wielkich przebiegach (powyzej 400 tys) moga wymagac reki fachowca.

W Polsce w ostatnim czasie widac wzrost sprzedazy aut z asb - wreszcie :)

Edytowane przez koli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności