Skocz do zawartości
vw-passat

zatrzaskują się drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

Brudek

 

Sprawdzałeś stan przewodów pod gumową osłoną-harmonijką pomiędzy słupkiem a drzwiami, może któryś jest przerwany, lub sprawdź stan połączeń w gnieździe w słupku.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 tygodnie temu wymienilem zamek w przednich prawychdrzwiach bo jak otworzylem to nie bylo info na wyswietlaczu i nie zapalalo sie oswietlenie.

Na nowy z ASO ?

Jeśli używany wcale nie zdziwiłbym się, że już nie działa.

Kretyński wynalazek mikrowłączników w zamkach. O pomste do nieba to rozwiązanie woła. Nadaje się to do podświetlenia lusterek w daszkach przeciwsłonecznych, choć i tu się psują. Wystaczy porównać warunki panujące w klamce drzwi a w daszku przeciwsłonecznym. Wilgoć, walenie drzwiami i czestotliwość uzywania tego.

 

Podłącz VAG lub wpadnij do mnie. Zobaczymy czy maluje o mikrowłączniku coś.

Jurek tez dobrze sugeruje. Akordeon przy słupkach a w nim kostki i przewody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie krańcówka zjarała się...wkurzająca i trudno dostępna rzecz odnośnie rozbierania tapicerki...w golfach i polówkach było to lepiej rozwiązane, passat potrafi wkurzyć ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doc i JurekW dzieki za podpowiedz sprawdze w sobote przy wymianie przeplywki

Ps. Zamek jest uzywany 500 w ASO a 80 to jest ruznica :-) ale nie chce mi sie wierzyc ze taki pech :-)

 

pewnie krańcówka zjarała się...wkurzająca i trudno dostępna rzecz odnośnie rozbierania tapicerki...w golfach i polówkach było to lepiej rozwiązane, passat potrafi wkurzyć ;/

 

Jaka końcowka ?? chodzi ci owtyczke do zamka ???

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Jak zgasze silnik i wyjmę kluczyk ze stacyjki oświetlenie wnętrza powinno sie zapalić. U mnie raz sie zapala a raz nie. Czy to też wina mikrowłącznika w drzwiach czy raczej problem tkwi w stacyjce. Proszę o porady. Dzisiaj zamierzam rozebrać zamek od kierowcy i przeczyścic te mikrowłączniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie. Jak zgasze silnik i wyjmę kluczyk ze stacyjki oświetlenie wnętrza powinno sie zapalić. U mnie raz sie zapala a raz nie. Czy to też wina mikrowłącznika w drzwiach czy raczej problem tkwi w stacyjce. Proszę o porady. Dzisiaj zamierzam rozebrać zamek od kierowcy i przeczyścic te mikrowłączniki.

 

Jak gasisz silnik i wyjmujesz kluczyk To powinno sie zapalic tak samo jak rozbrajasz alarm otwierajac odblokowujac rygle w drzwiach. Moim zdaniem moze to byc cos z modulem konfortu. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy na forum.

Po przeczytaniu postów ( u mnie ten sam problem z drzwiami kierowcy ) zaczełem szukać mikrowyłączników i znalazłem 2 rodzaje jeden mniejszy o wymiarach 6x13x6,5mm drugi większy 6,5x20x10,5mm. Z zdjęć zamka wynika że ten pierwszy jest bardziej zbliżony gabarytowo do tego zamontowanego, tylko zastanawia mnie opis typu "RESET" co on oznacza?

 

Może ktoś na forum bardziej kuma ten opis, oraz czy bedzie on pasował.

Sklep internetowy gdzie znalazłem te mikrowyłączniki to:

http://www.betatronic.pl/ w dziale Przełączniki, Wyłączniki

ma?y_reset.JPG

du?y.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W drzwiach kierowcy masz dwa mikrowłączniki.

Jeden reaguje po zadzialaniu c-zamka, drugi po otwarciu drzwi.

 

Patrząc na fotki, nie powiem Ci który się nada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam jestem nowy na forum.

Po przeczytaniu postów ( u mnie ten sam problem z drzwiami kierowcy ) zaczełem szukać mikrowyłączników i znalazłem 2 rodzaje jeden mniejszy o wymiarach 6x13x6,5mm drugi większy 6,5x20x10,5mm. Z zdjęć zamka wynika że ten pierwszy jest bardziej zbliżony gabarytowo do tego zamontowanego, tylko zastanawia mnie opis typu "RESET" co on oznacza?

 

Może ktoś na forum bardziej kuma ten opis, oraz czy bedzie on pasował.

Sklep internetowy gdzie znalazłem te mikrowyłączniki to:

http://www.betatronic.pl/ w dziale Przełączniki, Wyłączniki

 

Mo ja nie widzialem w drzwiach mikrowlacznika z zapadka metalowa tylko same zz tym "cyckiem"

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki ze powracam ale przejrzalem kilak tematów i dla pewnosci dopytam...

 

mam problem z drzwiami kierowcy -

- nie zapala sie swiatelko w kabinie, pod drzwiami i na kompie symbol otwartych drzwi

- z tego co widze to zamek nie odbija do konca i jak troche poruszalem zamkiem w drzwiach recznie lub otworze drzwi tylko na 1 etap (tak że sa nadal zatraszniete ale ich nei otworze - tak jakby niedomkniete) to wszytsko dziala

 

niestety zwykle otwieranie drzwi nie zapala tych rzeczy nadal... mozna z zewnątrz cos przesmarowac? czy to wlasnie jest ta nieszczęsna krańcówka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem ten sam problem co vw-passat od strony kierowcy przedział był nie oswietlony wymieniłem zamek w drzwiach i było jak byc powinno :635: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem problem z brakiem oświetlenia wnetrza, podświetleniem przycisków we wszystkich dzrzwiach i dozorem wnętrza do dzisiaj. nie podswietlalo nawet przycisku od klapki paliwa... mialem na to takie nerwy, ze wyciagnalem modul komforu i troche sie zdziwilem bo byl suchu. problem byl w wiazce ktora do niego szla. wszystkie laczenia kabli jak np. "jedno przyjscie, cztery odejścia" byly zgnite. wystrczy sie troche pobawic i wszystko bedzie grac jak nalezy. nie dajcie sie wpuscic w maliny ze trzeba naprawic tylko te rozsypane laczowki, od razu zrobcie wszystkie. ja chcialem zyskac na czasie i musialem pzniej jeszcze raz wszystko rozbierac (nadal po otwarciu drzwi nie bylo glownej lampki) bo laczenie na pozor dobre rozsypalo sie pod tasma podczas ukladania modulu na swoim miejscu... powodzenia

Edytowane przez makalon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krisrol

ma ktos jakis polski opis jak rozebrac drzwi, wyjac zamek i naprawic te mikrostyki ktore odpowiadaja za oswietlenie po otwarciu drzwi? bo widze instrukcje po angielsku :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam b5 z 98r i obie dolne lampki w drzwiach z lewej str mi nie świecą ale tam jeszcze nie zajrzałem.Większy dylemat mam z tym gdzie umieszczony jest czujnik (w drzwiach kierowcy) który zapala wewn. oświetlenie nad deska.W pozostałych drzwiach działa.Co do tych drzwi to i centralny zamek na nie nie reaguje.kluczykiem zamyka się je jak poloneza.

--- scalone ---

JAROTEDO... ile ten zamek kosztował???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Większy dylemat mam z tym gdzie umieszczony jest czujnik (w drzwiach kierowcy) który zapala wewn JAROTEDO... ile ten zamek kosztował???

 

1. Ten czujnik jest w samym zamku jak rozbierzesz drzwi i wyjmiesz zamek to tam caly modulik jest.

2 nowy w aso 450 zl a jakas uzywka sprawna od 80 do 150 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopaki w tym mikrowyłącznikach odbywa sie sterowaniem "-_usem jeśli dobrze rozumiem czy w przewodzie ktory idzie do zamka klapy (3 przewody brązowe0 też sterowanie odbywa sie minusem ? nie pojawia sie tam napięcie nawet po przekreceniu stacyjki prosze o odpowiedż dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chlopaki w tym mikrowyłącznikach odbywa sie sterowaniem "-_usem jeśli dobrze rozumiem czy w przewodzie ktory idzie do zamka klapy (3 przewody brązowe0 też sterowanie odbywa sie minusem ? nie pojawia sie tam napięcie nawet po przekreceniu stacyjki prosze o odpowiedż dzieki

 

Najlatwiej sprawdzic jesli masz miernik to ustawiasz na opcje brzeczyka jesli zwarcie jest i jeden koniec miernika do tego brazowego a drugi do srubki ktora jest na 100% gdzies zmasowana z buda auta i wtedy powinno byc przejscie miedzy masa auta i brzeczec a wtedy na 100% to masa czyli ( - ) a jesli nie masz takiej opcji w mierniku to ustaw na omomierz np. 2 Kohm i jesli bedziesz mial przejscie miedzy brazowym a sruba to wartosc bedzie dazyc do 0 a jesli nie to bedzie nieskonczonosc czyli do 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koniecznie dostań się do wiązki komfortu pod dywanikiem kierowcy. Moduł komfortu steruje lampkami, których zasilanie jest rozgałęzione dość kiepskimi spinkami. Spinka koroduje i przestaje działać. Często całe drzwi przestają reagować. Zasilanie lampek jest oddzielne od modulów wykonawczych umieszczonych w obudowie silników szyb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Mam problem.

Mam Passata 1.8T z 2001 roku i nie działa mi oświetlenie wnętrza po otworzeniu drzwi kierowcy. Poprzednio miałem Passata z 1998 roku i było to samo. Ktoś mi mówił, że przyczyną może byc uszkodzenie zamka wewnętrznego w drzwiach. Czy ktoś może miał taki sam problem i wie jak sobie z tym poradzić???

Serdeczne dzięki.

Witam. Miałem identyczny problem ... Czeka Cię rozłożenie drzwi wyjęcie zamka i wymiana mikrostyku. Ja kupiłem używke za 10 zł od opla i kolega złożył mi z 2 1 :) i po kłopocie, światło działało wszędzie :P Uważaj trzeba mieć dużo cierpliwości do tych drzwi .... Poczytaj o tym na forum jest tego sporo. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomcioskinny

to chyba będzie moduł problem z modułem miałem podobny problem, zalany wymieniłem i wszystko wróciło do normy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności