Skocz do zawartości
vw-passat

zatrzaskują się drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

panowie jak macie problem z oswietleniem to sprawdzcie czerwono czarny kabelek wychodzacy z modułu konfortu .do niego są przylutowane kable tez czerwone do wszystkich oświetleń wewnątrz ,ten rozgałęznik jest ok 20-30 cm od modułu

dzisiaj naprawiałem oświetlenie ,przy rozgałezniku było wszystko zasniedziałe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm nie wiem co zrobić?bo przeczytałem całe 6 stron i wnioskuje,ze w moim przypadku raczej problemem bedzie moduł komfortu..

Ale do rzeczy

-Nie działa lampka progowa,główna wew kabiny,brak brzeczyka włączonych swiateł.

-central wszystkie drzwi zamyka prawidłowo(dioda obok rygla działa) nie daje tylko potwierdzenia załączenia i zamknięcia centrala mrugnięciem kierunkami.

No i najwazniejsze:Latem jak sie robi sucho pojawiaja sie te problemy.Na jesień i zimą wszystko działa poprawnie????Także nie wiem za co sie zabrac?stawiam na moduł(może faktycznie sązasniedziałe kostki...?),bo gdyby to była krańcówka to by nie działała na amen....

Kurcze najgorsze jest to,ze nie mam gdzie sie zabrac za rozbiórke drzwi(chcociaż wierze,ze jest to niepotrzebne)

Do modułu jak najszybciej sie dostać musze wyciągć fotel,zdejmowac plastiki progów?

Bardzo prosze o pomoc,moze jest ktos z trójmiasta?albo zna jakis warsztat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zimne luty w zamku. Krańcówka jest mało prawdopodobna. Raz działa, raz nie, właśnie, zależy od pogoda. Ja to mam tak, że jak jest słonecznie i sucho to działa. Jak pada lub jest wilgotno to nie działa. Wyciągaj zamek i lutuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zimne luty w zamku. Krańcówka jest mało prawdopodobna. Raz działa, raz nie, właśnie, zależy od pogoda. Ja to mam tak, że jak jest słonecznie i sucho to działa. Jak pada lub jest wilgotno to nie działa. Wyciągaj zamek i lutuj.

 

podczepiam sie do wypowiedzi kolegi :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dexfab1

Witam. Przeczytałem wszystkie opinie i porady i sam już nie wiem co jest przyczyną problemu z przednimi drzwiami od pasażera.

Objawy są następujące. Kiedy otwieram drzwi pasażera kluczykiem centralny nie działa(otwierają się tylko te drzwi) , klamką muszę lekko szarpnąć aby otworzyć drzwi, światło w drzwiach i we wnętrzu samochodu oraz bzyczek zapalonych świateł po otworzeniu drzwi nie działa. Kiedy zamykam autko od strony pasażera lampka przy ryglu nie mruga dopiero po ponownym zamknięciu zaczyna mrugać. Podczas ponownego zamykania słychać jakby się drzwi pasażera ponownie zamykały choć są już zamknięte. Otwieranie i zamykanie z pilota raz działa a raz nie choć w 90% nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zimne luty w zamku. Krańcówka jest mało prawdopodobna. Raz działa, raz nie, właśnie, zależy od pogoda. Ja to mam tak, że jak jest słonecznie i sucho to działa. Jak pada lub jest wilgotno to nie działa. Wyciągaj zamek i lutuj.
Jak pada lub jest wilgotno to nie działa. Wyciągaj zamek i lutuj.

 

Okey Zima18 ale przeltowanie lutów coś Tobie pomogło?Dzisiaj zauwazyłem,ze jak zamknę central to nie ma mrygnięcia kierunkami jak poprawie jeszcze raz to mrugnie tak jak powinno być.Moze jest to jakas podpowiedz dla kolegów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Okey Zima18 ale przeltowanie lutów coś Tobie pomogło?Dzisiaj zauwazyłem,ze jak zamknę central to nie ma mrygnięcia kierunkami jak poprawie jeszcze raz to mrugnie tak jak powinno być.Moze jest to jakas podpowiedz dla kolegów?

 

Generalnie mój kolega miał opsiywane przez Ciebie objawy. Od razu kazałem mu zajrzeć pod wykładzinę podejrzewając wodę. Okazało się, że w wiązkę przed modułem, któryś z poprzednich właścicieli wpinał się z alarmem czy coś w tym stylu. Kilka przewodów powpinanych i zamiast lutowania, były poskręcane. Na skutek wilgoci połączenia te ulotniły się i wykruszyły. Efekt - zależnie od warunków, raz działało raz nie. Połaczenia wykonaliśmy od nowa, czasami sztukując nawet przewody, ale wszystkie połączenia polutowaliśmy i zabezpieczyliśmy koszylkami termokurczliwymi. Teraz wszystko gra jak ta la la. Tak wiec w pierwszej kolejnosci sprawdz wiazke, czy nie stoi w wodzie. To naprawdę wymaga najmniej roboty. Potem dopiero rozbebeszaj zamek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Okey Zima18 ale przeltowanie lutów coś Tobie pomogło?Dzisiaj zauwazyłem,ze jak zamknę central to nie ma mrygnięcia kierunkami jak poprawie jeszcze raz to mrugnie tak jak powinno być.Moze jest to jakas podpowiedz dla kolegów?

To o czym piszesz, świadczy, że zamek się nie rygluje. Jeżeli nie mryga kierunkami za 1 razem, to od wewnątrz któreś drzwi z pewnością otworzysz poprzez pociągnięcie klamki (wewnętrznej), czyli zamek nie działa poprawnie. Na pewno w module komfortu wywala błąd tego zamka. Niekiedy ja muszę naciskać 3 razy, żeby mignął kierunkami, ale chociaż mam pewność, że wszystkie drzwi są zaryglowane. Zamków jeszcze nie lutowałem, przybieram się i przybrać się nie mogę, ale na wakacje na pewno to zrobię. U siebie jestem 100% pewny, że jest to wina zamków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZIMA18 nie bardzo Cię rozumiem:jak po zaryglowaniu wszystkich drzwi nie można ich otworzyć od środka?moze pierwsze pociągnięcie klamki ok ale drugi raz sie otwiera na wszystkich drzwiach.Sprawdzałem po zamknięciu bez mrugniecia kierunkami czy któres z drzwi jest moze otwarte ale zamyka wszystkie na ziher.A do tego dzisiaj znowu wszystko działa ok.Takze faktycznie pojade podpiąc sie pod kompa i zobaczymy jakie błedy wyskocza,sprawdze czy woda stoi a na koncu sprawdze zamki.Te listwy progowe wew sie odciąga na hama do wew kabiny czy wyrywa do góry?bo cos tryma jakis zatrazask i niechce go połamać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kiedy zamykasz samochód kluczykiem to po zamknięciu i opuszczeniu dzyndzli jest jeszcze "pyk" i zamki się wtedy ryglują i włącza się dioda na drzwiach kierowcy. jeżeli zamykasz auto i za pierwszym razem nie zapali ci się dioda to nie zaryglował się i można go otworzyć od środka.

 

U mnie było coś takiego że jak zamykałem drzwi z panelu to zamykały się wszystkie, a za chwile otwierały tylne lewe. przy zamykaniu dopiero za 2 razem się ryglowało. nie świeciła się lampka na dole. rozebrałem zamek, luty cale, krańcówki ok. Przyczyna była za duża ilość smaru w 3 krańcówce tej co jest na kabelkach i cały czas była zwarta. wyczyszczenie i ponowne poskładanie (dluuugie) pomogło. rygluje sie od razu za pierwszym zamknięciem. następnym problemem jest to ze mam uwalone 2 wkladki od kierowcy i pasażera. muszę otwierać przez bagażnik.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawlus

Przeczytałem większość wątków poświęconych temu tematowi, jednak nie znalazłem rozwiązania mojego problemu. Jeśli ktoś może mi pomóc, będę zobowiązany.

Nie działa mi automatyczne oświetlenie wnętrza zapalające się przy otwarciu którychkolwiek drzwi, ale działa mi lampka w bagażniku i podświetlenie progowe ( na dole drzwi ).

Jeśli włączę ręcznie oświetlenie odpowiednim przełącznikiem, do działa mi zarówno nad każdymi z osobna drzwiami jak i przy lusterku wstecznym (ręczne włączenie lampek do czytania).

Kontrolka otwartych dzwi na wyświetlaczu komputera działa bez problemu wraz z brzęczykiem otwartych drzwi.

Sprawdzałem moduł komfortu - suchy. Sprawdzałem wiązki przewodów przy module komfortu - czyste i bez rozłączeń.

Nie mam pojęcia co jeszcze sprawdzić.

Proszę o pomoc.

Jestem posiadaczem Passata 1,9 TDI 130 KM z 2004 r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z pewnością mikro przełącznik w zamku drzwi - wytarty lub zabrudzony - naprawiałem go 2 dni temu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z pewnością mikro przełącznik w zamku drzwi - wytarty lub zabrudzony - naprawiałem go 2 dni temu

Mikro przełącznik na pewno nie, gdyż przecież podaje masę na lampki progowe drzwi. Masa z drzwi idąc do podsufitki musi, gdzieś uciekać. Sprawdź drożność przewodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gduliusz

U mnie nie działa oświetlenie w sodku auta i pod drzwiami gdy otworze dzwi kierowcy i pasazera z tyłu za kierowcą i niedziała też brzęczyk od świateł, czy to jest wina zamka czy tez obu zamków, i gdy zamykam kluczykiem dzwi kierowcy to sie zamykają wszystkie cztery a gdy otwieram je kluczykiem to sie otwieraja tylko te jedne. Druda strona jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie też dzieją się bardzo dziwne rzeczy związane z oświetleniem/centralnym zamkiem. Objawy:

 

-centralny działa "jak chce", z pilota raz zamykają się tylko 3 drzwi a drzwi kierowcy trzeba zamknąć kluczykiem, czasem zamykają się wszystkie 4 i jednocześnie uzbraja się alarm (to rzadko!)

-nie ma sygnału dźwiękowego przy otwartych drzwiach

-często drzwi pasażera z przodu się blokują! wtedy trzeba wysiąść i od zewnątrz otworzyć je kluczykiem.

-przy włożeniu kluczyka do stacyjki i włączeniu zapłonu zawsze odzywa się siłownik w drzwiach kierowcy! nie mam pojęcia dlaczego, jest uszkodzony sam siłownik?

 

Moduł komfortu wizualnie ok. Co jest prawdopodobną przyczyną? Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zimne luty w zamkach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to znaczy, że wystarczy dobrać się do zamka i poprawić luty? mikrowłączniki nie mogą zawodzić? nie muszę ich kupować? żeby się nie okazało że będą mi potrzebne jak rozbiorę drzwi.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno tak powiedzieć na 100%, ale 99% niedziałających zamków to wina zimnych lutów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porządku, rozbiorę boczki i popoprawiam luty, może akurat mikrowłączniki będą ok, dzięki! I mam nadzieję że może skończą się komedie z centralnym...:mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie nie działa oświetlenie w sodku auta i pod drzwiami gdy otworze dzwi kierowcy i pasazera z tyłu za kierowcą i niedziała też brzęczyk od świateł...

 

U mnie pomogło samo zdjęcie i założenie tej wtyczki do zamka pod boczkiem. Wróciło światełko pod drzwiami, w środku i brzęczyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności