Skocz do zawartości
setnik

Modyfikacja trybu "skandynawskiego" świateł

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tak jeżdże od roku i zapomniałem o światłach... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

To zapewne Was zainteresuje jak zacznie przepalać się podświetlenie radia, climatronica czy zegarów i elementy te będą świecić nierównomiernie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To zapewne Was zainteresuje jak zacznie przepalać się podświetlenie radia, climatronica czy zegarów i elementy te będą świecić nierównomiernie...

 

raczej nie, bo zanim się to zacznie dziać (o ile wogóle) to auto dawno sprzedam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim poprzednim (B5FL) zaczęło się to dziać w wieku 5 lat i przebiegu ok 100kkm.

Przy wszechobecnej redukcji kosztów w B6 z pewnością dłużej nie wytrzyma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A samej wiązki światła z reflektorów głównych będzie coraz mniej, bo odbłyśnik nadzwyczaj w wiecie się wypali. W końcu światła mijania nie są stworzone do jazdy w dzień, a już zupełnie nie nadają się do pracy w wyższych temperaturach.

Jak grzyby po deszczu za to powstają firmy regenerujące odbłyśniki, ale to często wymaga rozklejenia lampy, szkoda sobie dokładać problemów. O żarówkach ksenonowych nie wspomnę, koszty i jak to w passacie odkręcanie zderzaka przy wymianie.

Edytowane przez genesis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To zapewne Was zainteresuje jak zacznie przepalać się podświetlenie radia, climatronica czy zegarów i elementy te będą świecić nierównomiernie...

 

Ponadto w trybie "skandynawia/ameryka" podświetlenie zegarów i piktogramów nowego klimatronika jest dostosowane do pracy w dzień - są lepiej widoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje torche kotlecika :) bo sie zminy zrobil :hyhy:

Przeglądałem sobie google i na trafiłem na stronę Frumanka poświęconej jettcie...

Zastanawiam się czy trybie amerykańskim jest możliwość aktywowania ikony DRL na zestawie zegarów ?

img0529fb.jpg

 

http://furmanka.blogspot.com/2006/02/wyczenie-dziennych-wiate-disabling.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam może ktoś mi napisać jak krok po kroku ustawić światła skandynawskie w b6 bo wszędzie jest opisane na vcds a nie chce niczego spier***** pozdrawiam :manga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanie, czy brak "widoku" pól do wyboru w pomocniku kodowania ma związek z wersją sterownika Bordenetz?

poniżej print-screen.

kodowanie.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szybkie pytanie, czy brak "widoku" pól do wyboru w pomocniku kodowania ma związek z wersją sterownika Bordenetz?

 

Ma związek z wersją VCDS'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szybkie pytanie, czy brak "widoku" pól do wyboru w pomocniku kodowania ma związek z wersją sterownika Bordenetz?

poniżej print-screen.

 

Mam identyczny problem, wersja vcds 10.6.0 czyli nowa w sumie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy możecie podpowiedzieć jak to w końcu jest z ustawieniem/zmianą intensywności świecenia świateł. W tym temacie pokazany jest screen z BYTE 20 a w innym wątku napisane jest, że zmiany takie robi się w BYTE 8.

Który BYTE odpowiada za zmiany intensywności dla świateł mijania a który dla przeciwmbielnych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

Napisał karman_82 viewpost.gif

szybkie pytanie, czy brak "widoku" pól do wyboru w pomocniku kodowania ma związek z wersją sterownika Bordenetz?

poniżej print-screen.

 

 

 

 

Mam identyczną wersje 10.6.0, i ten sam błąd, 09-Cent.Elect.> pomocnik kodowania > kodowanie długie na punkcie 4 nie pokazuje bitów, reszta działa normalnie.

Prawdopodobnie ta wersja jest źle zrobiona.:dupablada

 

Edytowane przez herdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Posiadam VCDS 10.6 i nie mogę ustawić świateł do jazdy dziennej.Wchodzę w 09-póżniej w 07logowanie klikam na logowanie długie i koniec zabawy.Nie wyświetlają mi się te kwadratowe okienka umieszczone w pionie od bitów co zaznaczamy ptaszka.Pliki L-code są w tym samym foldeże co jest zainstalowany Vcds.

Możecie coś mi poradzić jak rozwiązać ten problem ?http://img545.imageshack.us/i/problemy.jpg/

Edytowane przez bruno360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich.Posiadam VCDS 10.6 i nie mogę ustawić świateł do jazdy dziennej.Wchodzę w 09-póżniej w 07logowanie klikam na logowanie długie i koniec zabawy.Nie wyświetlają mi się te kwadratowe okienka umieszczone w pionie od bitów co zaznaczamy ptaszka.Pliki L-code są w tym samym foldeże co jest zainstalowany Vcds.

Możecie coś mi poradzić jak rozwiązać ten problem ?http://img545.imageshack.us/i/problemy.jpg/

 

kliknij myszą w linii zaznaczonej 3), w kolejnych polach. w linii niżej będzie napisane gdzie się znajdujesz, np. Byte 4

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andbar2

Ten wątek wydał mi się najwłaściwszy. Sprawa wygląda tak. W "serwisie" typek włączył mi światła dzienne. Oprócz dziennych zapaliła mi się kontrolka świateł. Typek się poddał i nic więcej nie zrobił. VCDS(10.6.0) wywalił mi błedy. Zacząłem długim kodowaniem zmieniać ustawienia i trochę doszedłem do ładu, ale wywala błędy. Wg. VCDS lewa i prawa lampa w klapie a wg. komp. lewa i prawa tylna lampa są przepalone. Dodatkowo jako tylne postojowe świecą mi tylko te małe wewnętrzne a STOPy nie. Z pewnością to problem softu bo lampy fizycznie są sprawne. Potrzebuje długi kod na wzór w takiej lub podobnej konfiguracji: przecimgielne, bi-xenony, bez podświetlania dywaników, bez czujnika światła, bez grzanych siedzeń i grzanej przedniej szyby, bez foteli z pamięcią, diesel, kombi kod który mam w tej chwili wyglada tak: 0B8A0B8600041A00000A00000F000000000B5D435C0000

i wywal bład tych świateł. Może ktoś ma dla mnie jakąś radę.Auto jest europejskie. Kiedyś miałem Jette z USA i tam też mi wywalało podobne błędy bo w USA lampy tylne były normalne a ja zmieniłem na europejskie LED. Domyślam się , że sterownik wlazł w jakiś taki tryb, że myśli ż ma lampy z normalnymi żarówkami. Nie wiem co robić.:dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie po chińsku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem już po zabawie kompem, DRLe w halogenach ustawione na 60% mocy ( nie świecą żadne światła z tyłu, ani deska, przód tylko halogeny ) operacja trwała 5 min. Po zmroku czujnik automatycznie przechodzi do klasycznych świateł mijania bez halogenów. zdjęcie poniżej

zdj?cie1.jpg

Edytowane przez Juma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie dlaczego halogeny dzialajace jako dzienne nalezy przyciemnic do 60%? przeciez w dzien to im jaśniej i im bardziej oslepiaja innych tym lepiej...

Przyklad z Insigni - wali jakby na dlugich ktos jechal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności