Skocz do zawartości
jedrus

Pytanie o numery części ETKA cz2

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety w zestawie ktory kupilem nie ma zawleczki zabezpieczajacej.. podjechalem do ASO VW, koles pokazal mi w etce ten caly schemat przegubu i byly tam niby dwie rozne zawleczki, ale tak to jest narysowane ze w sumie nie wiem czy o to chodzi..

Chodzi mi o ta zawleczke na koncu przegubu:

zrzut z ETKi przegubu do twojego auta

 

bwy1272577189i.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi mi o ta zawleczke na koncu przegubu:

Nie przegubu tylko półosi. I myślę ze jest to 171407297C - pierścień osadczy rozprężny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@GURAL

Tak, o cos takiego mi chodzi, na tym zrzucie z ETKI sa dwa takie pierscienie, nr 10 i 11, chyba ze to sa jeszcze jakies inne..

 

Takie gowienko a tyle problemow.. w intercarsie nie maja w ogole czegos takiego, w serwisie VW tez i musze czekac do przyszlego tygodnia i moze bedzie.. zamowilem dwa i mam nadzieje ze wystarcza bo tutaj widze po dwa jakies ale na strone, na allegro tez tego w ogole nie widze, jedynie w zestawach z oslona albo przegubem. Kupilem oslony w intercarsie i myslalem ze bedzie tam wszystko, ale tego akurat nie ma wiec moze u mnie w aucie sie tego nie wymienia?

 

Znalazlem na ebay'u, numer czesci sie zgadza, pozycja 10 z ETKI:

http://cgi.ebay.pl/2-x-VW-Passat-T4-Sicherungsring-Gelenkwelle-441-407-297-/370363309181?cmd=ViewItem&pt=Autoteile_Zubeh%C3%B6r&hash=item563b5f9c7d

Edytowane przez killer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci powiem tak...

Zmieniałem ostatnio też przegub i tych "zawleczek" nie zakładałem - bo to w ch... problemów potem z zalożeniem przegubu na wał. A strategiczne to to nie jest (chyba :hmm) - 2k km zrobione i koła nie odpadły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kola nie odpadna :P ale gdzies tu w temacie ktos pisal ze zalozyl stara zawleczka i przy ostrym skrecie polos wyskakiwala z przegubu, jak zalozyl nowa to bylo wszystko cacy. A u ciebie w ogole nie ma zawleczek i nic sie nie dzieje, wiec sam juz nie wiem, a jak juz to rozkrece to wolal bym miec wszystkie potrzebne czesci, bo potem moze byc lipa :P W kazdym razie zawleczki zamowilem juz w ASO, koszt jednej troche ponad 4zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwracam się z trochę dziwną sprawą czy część o nr: 037 121 132 B pasuje do passata `91 z silnikiem 2E? i zastępuje 037 121 133 F ?

 

bo nie wiem czy wydałem 70 zł i jestem dziwny, czy dzwonię i krzyczę że mnie okradli ze dali dupy i jak tacy genialni niech mi montują brakujące elementy.

 

dzięki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zwracam się z trochę dziwną sprawą czy część o nr: 037 121 132 B pasuje do passata `91 z silnikiem 2E? i zastępuje 037 121 133 F ?

kolnierz.jpg

Z tego wynika że tak

 

Pozdrawiam - kosiad

Edytowane przez kosiad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jak można prosił bym o numery części do passata B5 1.9tdi 110km, AFN, rocznik 99:

- termostat

- czujnik temperatury ( 4 pinowy, niebieski)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to będzie chyba tak:

b 059 919 501 - czujnik temperatury podwójny (4 styki niebieski)

b 044 121 113 - regulator płynu chłodzącego 87 C - 102 C

b 044 121 113.pdf

b 059 919 501.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- termostat
Proszę bardzo

regulator płynu chłodzącego 044 121 113

czujnik temperatury ( 4 pinowy, niebieski)
Proszę bardzo 059 919 501 czujnik temp. podwójny 4styki niebieski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przedniej części plastikowego progu jest klapka, którą się odgina, jak się chce wstawić podnośnik. Czy ten plastik się jakoś wymienia czy trzeba kupić z całym progiem? Bo mi się urwał... :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W przedniej części plastikowego progu jest klapka, którą się odgina, jak się chce wstawić podnośnik. Czy ten plastik się jakoś wymienia czy trzeba kupić z całym progiem? Bo mi się urwał... :|

Wymienia się sam plastik.Ma takie listki które wsuwa się w podłużne otwory,z góry do dołu o ile dobrze pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymienia się sam plastik.Ma takie listki które wsuwa się w podłużne otwory,z góry do dołu o ile dobrze pamiętam.
Tak, ma tylko oryginalnie plastik się jeszcze trzyma na górnej części plastiku i jak to się przerwie to wstawienie nowego daje tylko tyle że trzyma do następnego razu, czyli przejechanie przez kałużę i tym podobne. Jak chcesz być posiadaczem na dłużej to musisz górną część plastiku przykleić od wewnątrz czymś co będzie zastępowało ten "zawias" np. kawałek szmatki albo kupić cały próg z zaślepką oryginalną na plastikowym "zawiasie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, ma tylko oryginalnie plastik się jeszcze trzyma na górnej części plastiku i jak to się przerwie to wstawienie nowego daje tylko tyle że trzyma do następnego razu, czyli przejechanie przez kałużę i tym podobne. Jak chcesz być posiadaczem na dłużej to musisz górną część plastiku przykleić od wewnątrz czymś co będzie zastępowało ten "zawias" np. kawałek szmatki albo kupić cały próg z zaślepką oryginalną na plastikowym "zawiasie".

Nie przesadzaj.Wychodzi tak jak napisałem razem z tym zawiasem.Sam bym nie wiedział,ale zimą po najechaniu na pryzmę śniegu mi się wysynął,też myślałem że się urwał ale właśnie wysunął się do góry z całym zawiasem i go ponownie wsadziłem.Otwierałem parę razy i działa.

Przes?ona.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kosiad

 

brakuje mi przynajmniej jednego węża do zbiornika wyrównawczego :( wie ktoś czy można zamówić odpowiednią część ? czy zostaje mi wydanie kolejnych 9zł na badziewie które i tak będzie ciekło jak z szambowozu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kosiad

 

Kolego jest tak:

 

037 121 132 B - nie ma zamienników i nadal ta cześć jest stosowana

kolnierz_1.jpg

 

037 121 133 F
to jest tak że

 

kolnierz_2.jpg

 

Wszystkie dane wg mojej etki

 

klnierz_3.jpg - powinieneś coś takiego mieć

Edytowane przez kosiad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko o to jakie mam seryjne pompowtryskiwacze w moim AVF podaje vin WVWZZZ3BZ3E308746 za gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seryjnie masz dwa do wyboru:

schowek01cf.th.jpg

... i chyba tak Panowie, było by lepiej podawać, bo w drukach "pedeefu" nie widać, który podchodzi "fabrycznie".

pozdrawiam

edit:/

...ale, jeśli komp wywalił błąd wtrysku, to nie znaczy, że ma być wymieniony, przerabiałem to w silniku ASZ (golf) i obeszło się bez wymianki :D

Pozdr

Edytowane przez makeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i chyba tak Panowie, było by lepiej podawać, bo w drukach "pedeefu" nie widać, który podchodzi "fabrycznie".

Jacku, jeśli auto jest z rocznika 2000 (2001 po VIN) i mlodsze, to ETKA z numeru VIN drukuje tylko numery części które są w danym egzemplarzu, gorsza sprawa z autami do 2000-go roku bo wtedy ETKA nie przypisuje części do danego auta i trzeba "na piechotę" dochodzić co jest w aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności