Skocz do zawartości
jedrus

Pytanie o numery części ETKA cz2

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat:

Napisał jjacekkx Zobacz post

i chyba tak Panowie, było by lepiej podawać, bo w drukach "pedeefu" nie widać, który podchodzi "fabrycznie".

Jacku, jeśli auto jest z rocznika 2000 (2001 po VIN) i mlodsze, to ETKA z numeru VIN drukuje tylko numery części które są w danym egzemplarzu, gorsza sprawa z autami do 2000-go roku bo wtedy ETKA nie przypisuje części do danego auta i trzeba "na piechotę" dochodzić co jest w aucie.

owszem, ale PDF, nie podświetla nawet domyślnych podzespołów, i w to piłem :)

zobacz ten plik powyżej, a scrin.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
owszem, ale PDF, nie podświetla nawet domyślnych podzespołów, i w to piłem

zobacz ten plik powyżej, a scrin.

Pozdrawiam

No i o tym, i ja pisałem :) ETKA drukuje do pliku pdf tylko i wyłącznie części które są w konkretnym aucie. I wydaje mi się ze jest to dobre, jak ktoś wie jak rozpoznać numery części do swojego auta to nie ma to większego znaczenia co zawiera plik, a jak nie wie jak znaleźć odpowiednią część, to taki wydruk jest jak najbardziej :ok: , moim zdaniem. :)

 

---------- Post added at 23:05 ---------- Previous post was at 22:50 ----------

 

Dobra, już chyba zaskoczyłem o co Ci chodzi. Dlatego ja jak wrzucam plik pdf, to podaje który numer porządkowy części interesuje pytającego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli siedza u mnie albo pombki BA albo FX ??? auto jest z 2003 r .

a pompki mi nie siadaja ale zamierzam je bardzo fajnie zchipowac a AL nadaja sie do tego najlepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
seryjnie masz dwa do wyboru:

schowek01cf.th.jpg

... i chyba tak Panowie, było by lepiej podawać, bo w drukach "pedeefu" nie widać, który podchodzi "fabrycznie".

pozdrawiam

edit:/

...ale, jeśli komp wywalił błąd wtrysku, to nie znaczy, że ma być wymieniony, przerabiałem to w silniku ASZ (golf) i obeszło się bez wymianki :D

Pozdr

Zauważ że części, które są na twoim screenie nie podświetlone na wydruku w ogóle nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki ze zapytam poniewaz jestem zupelnym laikiem. czyli nie mozna zidentyfikowac na podstawie etki jakie mam pompki ??? zostaje tylko zdjecie pokrywy i luknicie na ori numery???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz masz rysunek poglądowy od Jacka i rys. PDF od Ryszarda i tam jak byk jest napisane że do silnika AVF są dwa rodzaje pompek

038 130 073 BA

038 130 078 FX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok czyli zostaje zdjecie pokrywyi wtedy bede pewny co dokladnie mam zaaplikowane.

dzieki za pomoc. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok czyli zostaje zdjecie pokrywyi wtedy bede pewny co dokladnie mam zaaplikowane.

dzieki za pomoc.

Stawiam że założone masz pompki BA, pompki FX sprzedają w ASO na wymianę za stare/zużyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pompki FX sprzedają w ASO na wymianę za stare/zużyte.
a nie jest to tak, że oznaczenie X, to części tzw. "regenerowane" ?? Coś gdzieś takiego mi się obiło ... oczywiście to nie twierdzenie, ale podobna sytuacja jest przy wielu częściach, np. przepływka:

schowek01zq.jpg

w sumie to nadal ten sam komponent.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a nie jest to tak, że oznaczenie X, to części tzw. "regenerowane" ?? Coś gdzieś takiego mi się obiło ... oczywiście to nie twierdzenie, ale podobna sytuacja jest przy wielu częściach, np. przepływka:

schowek01zq.jpg

w sumie to nadal ten sam komponent.

Pozdrawiam

Z tego co ja zauważyłem,np: na licznikach to nieraz pisze w Etce jak się dobiera części i tworzy zamówienie,że od jakiegoś tam czasu,daną część zastąpiono właśnie częścią z literką X:jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a nie jest to tak, że oznaczenie X, to części tzw. "regenerowane" ?? Coś gdzieś takiego mi się obiło ... oczywiście to nie twierdzenie, ale podobna sytuacja jest przy wielu częściach, np. przepływka:
Z tego co ja zauważyłem,np: na licznikach to nieraz pisze w Etce jak się dobiera części i tworzy zamówienie,że od jakiegoś tam czasu,daną część zastąpiono właśnie częścią z literką X

Panowie, a nie zastanawialiście się co oznacza # przed numerem części?

Dodam ze # występuje tylko przy numerach części zakończonych literką X.

A teraz objaśniający cytat z ETKA;

# - przed numerem części oryginalnej oznacza; część dostarczana na wymianę, dla której odpowiednia część stara musi zostać zwrócona.

Nie wiem czy jest to część nowa, czy regenerowana, natomiast faktem jest ze cena tych części z numerem zakończonym X-em jest niższa, bo trzeba oddać stara na wymianę. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy jest to część nowa, czy regenerowana, natomiast faktem jest ze cena tych części z numerem zakończonym X-em jest niższa, bo trzeba oddać stara na wymianę.
Adam i tego się nie dowiesz, no chyba że u źródła. Bez tych wiadomości to tylko nasze domysły. Poza tym podane numery pompek przeze mnie mają zmienione nie tylko oznaczenia literowe z BA na FX ale i ostatnie cyfry. Tak że może być to zupełnie nowy produkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebny jest mi nr ławy silnika

amortyzatorów i sprężyn (przód i tyl) na trudne warunki drogowe

WVWZZZ3BZ1E110704

 

 

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
potrzebuje nr.zamka lewy kierowca.

To zależy od numeru VIN,

3B1 837 015 A do numeru 3B-1-400000

3B1 837 015 AP od numeru 3B-2-000001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wvwzzz3bz2e326223

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wvwzzz3bz2e326223

 

Czyli ten z końcówką numeru AP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK,dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie potrzebny jest mi nr ławy silnika

amortyzatorów i sprężyn (przód i tyl) na trudne warunki drogowe

WVWZZZ3BZ1E110704

Pytanko dodatkowe.

Czy to ma być do auta z podpisu, czy do jakiegoś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorry, this is not possible with your browser.
Sorry, this is not possible with your browser.
autko z podpisu, w vinie wkradl sie blad powinno byc: wvwzzz3bz1e107104

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności