Skocz do zawartości
romeo9999

[Instrukcja] Montaż sterownika Climatronic z MY'08 i nowszych

Rekomendowane odpowiedzi

Udało mi się uruchomić środkowy nawiew ale nie za pomocą żadnego kodowania, nie da się tego zrobić za pomocą vcdsa bo nie ma takich ustawień. Nie wiem czy tak działa za każdym razem czy to tylko przypadek ale u mnie działa także myślę że tak jest w każdym przypadku.

 

Z innego powodu kupiłem panel od sharana 7N0 więc postanowiłem podmienić panele i sprawdzić czy środkowy nawiew zadziała. Okazało się ze na panelu 7N0 środkowa kratka zadziałała po ustawieniu nawiewu na środek i dół jednocześnie. Nie ma to znaczenia gdyż chciałem tylko sprawdzić czy w ogóle da się uruchomić środkowy nawiew. Wyłączyłem zapłon, przepiąłem z powrotem panel 3aa i zaczęło wszystko działać prawidłowo.

 

Nie pamiętam jak miałem ustawione nawiewy jak wypinałem stary panel 5K0 ale ja przeważnie jeżdżę bez nawiewu na środek więc pewnie tak był ustawiony, że środkowa część była zamknięta i to jest cała tajemnica, jak wymieniacie panele to musi być ustawione na wiane przez środkowe kratki na starym panelu podczas wypinania, wtedy nowy panel powinien dopasować się automatycznie. Tak było w moim przypadku.

 

Jak ktoś ma inny panel na podmianę to niech spróbuje różne kombinacje nawiewu i da znać czy mu zadziała środek.

Sebastian, Ja myślałem że mam zepsuty silniczek, a tu zaskoczenie założyłem stary panel i działa środkowy nawiew :D

Potem założyłem panel od b7 i wszystko działa jak trzeba :hurra Często jestem w Sosnowcu więc jak będę się tam s wybierał to z tobą się skontaktuje i stawiam flache :zdrowko::party

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu, nie wiem tylko dla czego ktoś robi z tego tak wielką tajemnicę, na szczęście doszedłem do tego sam więc mogę się podzielić wiedzą. Dzięki za potwierdzenie to znaczy, że tak zadziała w każdym przypadku :) Flachy nie musisz stawiać ale jak będziesz przejazdem to zapraszam, zawsze można wymienić doświadczenia osobiście przy flaszce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się to u mnie prezentuje:

20160726_175014-800x450.jpg

20160726_175009-800x450.jpg

20160726_175006-800x450.jpg

20160726_175027-800x450.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany jakie oznaczenie w passacie mial taki panel?

 

Screenshot_2016-08-19-10-42-10-1.jpg

 

Obecnie mam od golfa dziala ale komp go nie rozpoznaje :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seba ten panel ze zdjęcia to jest z klimy manualnej (climatic). Na europę szły nagrzewnice z mechaniczną regulacją kierunku wiania (cięgno) a na usa z elektryczną. Być może w B7 z manualem też były takie panele. Tego nie jestem pewien.

 

Zasadniczo od B7 powinny się zaczynać od 3AA - poliftowe. Przedliftowe 3c8 albo 5k0. Manualne zaczynają się od 7N0..

7N0907426BT ..CM ..BH ..CA .. CN itd

Edytowane przez mkpol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, montowałem dzisiaj nowy panel od pasdata b7 i mam problem z ramką którą kupiłem z aliexpress. Niestety nie pasuje i odstaje i nie wiem czemu czy są dwa rodzaje czy coś w niej muszę przerobić?

 

Tak to wygląda

IMG_20160928_094439.jpg

 

Odstaje w sumie u góry i na dole, do tego ta dziura u góry, nie siem czy tak ma być bo w sumie nie zwróciłem uwagi jak to jest ilu was.

 

Szukać innej?

IMG_20160928_125326.jpg

IMG_20160928_094445.jpg

IMG_20160928_125656.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś zle to zapiołes, bo guziki SZYBY Grzanej i SYNC są prawie na równo z ramką , a u Ciebie są dość głęboko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wiem, ale próbowałem nawet na siłę to wpiąć ale nie chce dojść. Te zaczepy na dole nie chcą wskoczyć na miejsce, a u góry jest taki plastik pod spodem i od też przeszkadza :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek wrzuć zdjęcie tyłu ramki, zaznaczę ci co obciąć, żeby było dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli trzeba ciąć :D przypuszczam że te dwa wystające plastiki tak?

 

IMG_20160928_142400.jpg

IMG_20160928_142449.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero wszystko będzie pasowało jak podetniesz tunel ewentualnie zmiana na tunel z b7 i wszystko będzie cacy :bezzebow

 

 

Dziury rób w tunelu a nie na ramce

 

Tak to musi wyglądać jak w b7

Screenshot_2016-09-28-15-02-44.jpg

Edytowane przez truna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym tez myślałem, ale łatwiej chyba wyciąć te plastiki w ramce niż rozbierać i wycinać w konsoli zwłaszcza że to nie ori ramka tylko taka z aliexpress :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, spokojnie

 

te blaszki wyrwij - kombinerki w rękę i ciągniesz do góry kręcąc w którąś stronę - wyjdą bez problemu

długi plastik u góry a środku też przytnij

wejdzie idealnie

 

t2.jpg

Edytowane przez mkpol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciętne i pasuje idealnie teraz :) dzięki Marek:ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeciętne i pasuje idealnie teraz :) dzięki Marek:ok

 

Jak jest z jakością tych ramek z ali? różnią się odcieniem od pozostałych dekorów? dobrze się trzyma ta ramka jeśli trzeba usunąć mocowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolor identyczny jak ori, trzyma się bardzo dobrze i nie odstaje. Te zaczepy tylko przeszkadzały w sumie bo bez nich siedzi fajnie. Co do jakości to też nie mam się do czego przyczepić, nie miałem styczności z oryginalną ramką, ale jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

A ja mam takie pytanie posiadam taki panel klimatyzacji jak na załączonym obrazku i pytanie brzmi czy mogę go wymienić na inny bez przeróbek Plung & Play ? z Góry Dzięki za Informacje.

 

0750aeac4e70a3afc3d7fa39f3f7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować założyć panel z golfa VII. Mam nadzieję, że na panel z manualnej klimy nie ma ochrony komponentu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz spróbować założyć panel z golfa VII. Mam nadzieję, że na panel z manualnej klimy nie ma ochrony komponentu.

nie pasuje z Mk7 bo guziki sa wyprofilowane inaczej i są tez chyba ciutek szersze na rogach , i w ramkę nie wchodzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaje tylko Caddy i T6 a one miały te stare w manualnej klimie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności