Skocz do zawartości
romeo9999

[Instrukcja] Montaż sterownika Climatronic z MY'08 i nowszych

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, KLICHO napisał:

zrobiłem tutaj tak jak na forum czyli zaznaczona opcja rozszerzenia wyświetlenia temperatury i zapisałem ale nadal jest zakres LO - 26

Jak ci się nie spieszy to zostaw auto zamknięte w spokoju na pół godzinki i pojawi ci się rozszerzona regulacja. Jeśli ci się spieszy to odłącz na 10 minut ujemną klemę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stało noc i to samo :) 

EDIT:

Ok chyba panel jest uszkodzony bo na starym jest 0 bledow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety - na forum Golfa VI również te błędy ktoś opisywał i była to wina panela. Może jeden z wielu krążących "potestowych" lub zwyczajnie uszkodzony elektronicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możliwe to że ten Panel co mam koncowka CC i jest z Sharana i dlatego nie łapie go ? Teraz zamówiłem według ETKI wersja BB 

Edytowane przez KLICHO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sharan to ta sama platforma (z punktu widzenia elektryki) - jeśli panel nie ma przycisku "Rear" lub "Rest" to powinien działać w Passacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to moze panel uszkodzony bo vcds jak jest podpiety nie widzi wymuszenie uruchomienia kompresora jak sie wchodzi w kodowanie to jest opcja uruchomienia go ale wysala 31 error. Wiec moze uszkodzony lub nie podchodzi. Zalezle BB wersje i zobaczymy

 

Update problemu. 

 

Zamontowałem sterowanie climatronica BB wersje wszystko działa jak trzeba 0 błędów :)

 

Takie pytanie jak ustawic na RNS 315 aby temperatura byla pokazywana co pol stopnia a nie co stopien ? Jest mozliwosc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zamontowałem panel z B7 3AA907044AG po zainstalowaniu przed kalibracją 2 błędy 

13731376 

13701424

po zabawie w kodowanie i kalibracje został 1

13701424

Wydaje się, że wszystko działa poprawnie grzeje chłodzi auto obieg zakres regulacji LO-16 .... 29.5-HI szyba tylna grzeje klapki chodzą itd. 

moje aktualne kodowanie do 0038004A48 

i pytanie brzmi czy błąd 13701424 to brak BCM czy wymyślił ktoś cos innego? 

kodowanie panela 3AA907044AG

może komuś się przyda 

20180512_220702.jpg

20180512_220748.jpg

20180512_220828.jpg

20180512_220852.jpg

20180512_220915.jpg

 

 

20180508_213516.jpg

Edytowane przez kompus_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawia mnie działanie czujnika jakości powietrza. Mam teraz zamontowany panel od B7. Dwa błędy tak jak u kolegi powyżej kompus_2005, związane wydaje mi się ze zmianą panelu. Błędów czujnika nie pokazuje. Jednak mam wrażenie nie działa jak należy. Tzn nie zamyka klapy obiegu - sprawdzane w różnych okolicznościach - dym, cofanie, spryskiwacz szyby. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie w brązowej kostce nie ma wcale 7,8-go. pina. Podłączyłem tylko 20 punktów z 16-tym. I wsio lata!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Piter22 napisał:

A u mnie w brązowej kostce nie ma wcale 7,8-go. pina. Podłączyłem tylko 20 punktów z 16-tym. I wsio lata!

Masz już tzw. poliftowy Climatronic, z jednym silnikiem sterującym obieg zamknięty.

Dnia 18.10.2018 o 17:07, emilus100 napisał:

Witam, zastanawia mnie działanie czujnika jakości powietrza. Mam teraz zamontowany panel od B7. Dwa błędy tak jak u kolegi powyżej kompus_2005, związane wydaje mi się ze zmianą panelu. Błędów czujnika nie pokazuje. Jednak mam wrażenie nie działa jak należy. Tzn nie zamyka klapy obiegu - sprawdzane w różnych okolicznościach - dym, cofanie, spryskiwacz szyby. 

Trochę stary post ale się odniosę - ja również nie zauważam działania tego czujnika. Sprawdzałem już kilkukrotnie i wartość w bloku pomiarowym "Air quality" to 7. Błędu czujnika nie ma więc elektrycznie jest on sprawny.

Pytanie teraz do Was - czy ktoś zna jakąś nieoficjalną procedurę na sprawdzenie tego czujnika?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie czy jest możliwość zwiększenia jasności maksymalnej w Nowym panelu?

Tzn. Chodzi mi o jasność samych wyświetlaczy temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Piter22 napisał:

A ja mam pytanie czy jest możliwość zwiększenia jasności maksymalnej w Nowym panelu?

Pokaż zdjęcie jak ci świecą. Jest też przypadłość że na najnowszych bordach słabo świecą wyświetlacze, jakie masz oznaczenie swojego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Piter22 napisał:

A ja mam pytanie czy jest możliwość zwiększenia jasności maksymalnej w Nowym panelu?

Tzn. Chodzi mi o jasność samych wyświetlaczy temperatury.

W panelu z białymi wyświetlaczami jasność jest sterowana przez BCM. Jeżeli masz Bordnetz jasność jest stała i właśnie stosunkowo niska (przynajmniej tak wynika z opisów, bo sam nie widziałem tego na żywo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, radekrp90 napisał:

W panelu z białymi wyświetlaczami jasność jest sterowana przez BCM. Jeżeli masz Bordnetz jasność jest stała i właśnie stosunkowo niska (przynajmniej tak wynika z opisów, bo sam nie widziałem tego na żywo).

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, wszystko jest ok. Zajrzałem do gościa na parkingu i jest podobnie. Pewnie to moje wrażenie po przesiadce z niebieskich. A jasność działa normalnie tzn. Ściemnia i rozjaśnia. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz Bordnetz czy przekładałeś na BCM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2019 o 22:22, radekrp90 napisał:

Masz Bordnetz czy przekładałeś na BCM?

Bordnetz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błędy masz zapisane o braku komunikacji? Jeśli tak to wynikałoby z tego, że regulacja jasności działa w inny sposób ("awaryjny") mimo braku komunikatu z CECM. Chyba, że to ja coś mieszam i źle to zrozumiałem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bordnetz i nowy panel, wyświetlanie jest jednostajne ale dobrze widoczne nawet w słoneczny dzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie który panel do mojoej B6 z grzanymi fotelami i przednia szybą ten 5K0907044FP ma jakieś dodatkowe dwa przyciski jak RESR i REST i zamiast przycisku Dual to 4 fotele a zaś 5K0907044FB tycz dwóch przycisków nie ma i zamiast 4 foteli przycisk Dual,. I na obudwoch będę miał wyświetlanie na RNS510 bo z tego co czytałem to tak ale wolę się upewnić po konkretnych numerach paneli, PS. Różnica między pierwszym a drugim to prawie 120 zł więc wolał bym ten pierwszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten z przyciskiem "REST" to z Sharana.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności