Skocz do zawartości
romeo9999

[Instrukcja] Montaż sterownika Climatronic z MY'08 i nowszych

Rekomendowane odpowiedzi

13701424 - Function Restricted due to Missing Message(s)
a masz BCM-a ? Bo to od 2009/10 dopiero.
Panele z softem do 0606 nie zgłaszały błedu, potem nowsze juz miały ten bład. BCM - to Centralny elektryki, po prostu ten panel go szuka po CAN , bo BCM inaczej steruje juz poswietlaniem i to jest własnie ten błąd.

 

U mnie sytuacja wygląda następująco:

 

  • Poprzedni panel: 5K0 907 044 BS, H15 H003 SW0709
  • Nowy panel: 3AA 907 044 AF, H03 0303
  • Kodowanie ustawione jak w starym panelu
  • Rocznik auta 2010

 

Adres 08: Klimatyzacja (J255) Plik etykiet: 5K0-907-044.clb

Oznaczenie elementu SW: 3AA 907 044 AF HW: 3AA 907 044 AF

Komponent: Climatronic H03 0303

Weryfikacja: 00001K02

Kodowanie: 0000000002

Kod serwisu: WSC 00015 115 12345

Zbiór danych ASAM: EV_Climatronic A01010

ROD: EV_Climatronic_VW46.rod

VCID: 74EDA741DFE55BB8354

 

Znaleziono 1 błąd:

13701424 - Ograniczenie działania z powodu braku informacji

U1111 00 [009] - -

Potwierdzony - Testowany od skasowania kodów błędów

 

Panel działa, tj. chłodzenie, ogrzewanie, zmiana natężenia podświetlania, wizualizacja na RNS-510. Gdzie tkwi problem?

 

Adres 09: Centr.zesp.elektr. Plik etykiet: AKP\3C0-937-049-30-H.clb

Oznaczenie elementu SW: 3C8 937 049 S HW: 3C8 937 049 S

Komponent: Bordnetz-SG H53 3101

Weryfikacja: 00H53000 Numer seryjny: 00000004137160

Kodowanie: A38A0F0700041A00470A00000F000000000B5D435C000100000000000000

Kod serwisu: WSC 05124 000 00000

VCID: 41833E9518D7BE106E2

 

Podsystem 1 - Oznaczenie elementu: 3AB 955 419 Plik etykiet: 1KX-955-119.CLB

Komponent: Wischer 270710 010 0603

Kodowanie: 00046997

Kod serwisu: WSC 05124

 

Nie znaleziono błędów.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ok, wygląda na to, że nadal mam moduł komfortu i bordnetz zamiast bcm'a. Nie rozumiem tylko dlaczego wersja HW/SW H03 0303 wywołuje ten błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok, wygląda na to, że nadal mam moduł komfortu i bordnetz zamiast bcm'a. Nie rozumiem tylko dlaczego wersja HW/SW H03 0303 wywołuje ten błąd.

Komfort to jest i w b7, natomiast bordnetz zmienia się bcm dopiero w b7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ja jestem po wymianie panela :) obyło się na szczęście bezproblemowo. Odkryłem natomiast, że ucichło to denerwujące "strzelanie" klapami. Wcześniej miał tendencje do regulowania nimi (co nie ukrywajmy trochę słychać), a teraz cichutko :) (reguluje, ale nie tak natrętnie). Bawiąc się vcdsem odkryłem natomiast możliwość regulacji na poszczególne rodzaje szyb (u mnie jest niebieska - solaryczna - i taką nastawiłem w opcjach - była też zwykła oraz zielona - a przy każdej z nich wartości procentowe). Pewnie ma to też jakiś wpływ na pracę klimy. Wywala mi tylko błąd braku czujnika jakości powietrza, przejrzałem post od początku, ale jedyne zdjęcie jakie jest na samym początku niestety nie daje się otworzyć (umiejscowienie ww czujnika). I przy okazji pytanie, są dwie opcje pracy auto. Czym to się różni od siebie ? (na jednym pracuje wolniej, na drugim o 1-2 stopnie szybciej). Tak samo na obiegu wewnętrznym są dwie opcje... Jedna auto, druga nie

Edytowane przez thomeck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też po wymianie tego panelu cykanie tych silniczków klap ucichło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Czy w B7 istnieje mozliwosc wymiany klimatyzacji z takiej przedstawionej na gornym zdjeciu, na taka z dolnego zdjecia?

Zmieniam mojego Passata 2007 na model z 2011 roku. Model ktory chce kupic ma klime taka jak na gornym zdjeciu, i bedzie mi brakowac tej dwustrefowej auto klimy...

 

Fotka:

XZHKh.jpg

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba panele są od klimatyzacji dwustrefowej

bez problemu zmienisz je, nie trzeba żadnych kabli przekładać, tylko zmienić panele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oba panele są od klimatyzacji dwustrefowej

bez problemu zmienisz je, nie trzeba żadnych kabli przekładać, tylko zmienić panele

 

Super, czyli musze szukac takiego panelu, czy jego numer to 35D-907-044A?

 

Edit:

Aha, a czy ramke bede potrzebowal nowa, czy wszystko zmiesci sie w starej?

Edytowane przez mattcrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Super, czyli musze szukac takiego panelu, czy jego numer to 35D-907-044A?

 

Edit:

Aha, a czy ramke bede potrzebowal nowa, czy wszystko zmiesci sie w starej?

 

ten numer to chyba od Magotana:hyhy, kolor ramki ci nie podejdzie do b6, jest inny odcień.

Poza tym tam jest kontrola airbag, pod którą trzeba trochę przyciąć konsolę od środka.

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie

Czy w panelu climatronica z B7 da się przekodować siłę (temperaturę) podgrzewania foteli przednich? Pierwszy i drugi stopień są ciut za słabe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przepraszam może mały OT :D

w takim razie zamiast pralki rozumiem mogę władować taki panel

 

[ATTACH=CONFIG]137923[/ATTACH]

 

 

jakie on ma oznaczenie od passata b7 podejdzie rozumiem? a także jakie oznaczenie ma ramka w szcz alu najlepiej, jeśli ktoś będzie mógł pomóc będę wdzięczny :) poczytam temat na forum tourana i w sumie racja można ustawić nawiewy w jednej konfiguracji póki co, Marek o silniczku też czytałem ale jak ktoś ma cały czas na szyby to w sumie nie ma sensu na szybko się bawić ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakie on ma oznaczenie od passata b7 podejdzie rozumiem? a także jakie oznaczenie ma ramka w szcz alu najlepiej, jeśli ktoś będzie mógł pomóc będę wdzięczny poczytam temat na forum tourana

Numer panelu to 3C8 907 336

Numer ramki jasne alu 3c8863100a 20v

Edytowane przez Bimbasz
edycja i sprzątanie tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie przepraszam może mały OT :D

w takim razie zamiast pralki rozumiem mogę władować taki panel

 

[ATTACH=CONFIG]137923[/ATTACH]

 

 

jakie on ma oznaczenie od passata b7 podejdzie rozumiem? a także jakie oznaczenie ma ramka w szcz alu najlepiej, jeśli ktoś będzie mógł pomóc będę wdzięczny :) poczytam temat na forum tourana i w sumie racja można ustawić nawiewy w jednej konfiguracji póki co, Marek o silniczku też czytałem ale jak ktoś ma cały czas na szyby to w sumie nie ma sensu na szybko się bawić ^^

 

pasuje i nie pasuje

http://www.bronken.de/climatic/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numer panelu to 3C8 907 336

Numer ramki jasne alu 3c8863100a 20v

 

dzieki Stig. tak rozmyslam jeszcze bo te panele chodza od 250 do 400 a od golfa jest taki sam i kosztuje grosze +- 130 :D pytanie czy podejdzie od golfa do paszteta ;) bo jak pamiec do przeprogramowania jakas to gra nie warta zachodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim panele z b8 mają ochronę komponentów. Bez ASO albo dobrego magika nic się nie zwojuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się przekodować panel amerykański (2012r, nowy model) na wersję EU, aby pokazywał temp. w st. C, czy tylko wymiana wchodzi w grę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da sie . Musisz znalezsc na necie kombinacje klawiszy jakie sie wciska i bedziesz miałas celcjuszzch.

 

A mój panel szaleje ale łudzę sie tym ze to przez to ze muszę usunąć błędy i poprawić zimne luty . Bo jak dłużej auto stoi nie odpalone to jak wejdę to czasami pamięta temperaturę a czasami nie . Często wchodzę do auto i jest 22 c i nawiew na nogi kiedy zawsze go wyłącze to i tak po włączeniu auta włącza sie funkcja na nogi :/ masakra ...

 

A powie mi jak i gdzie wejść w komputer żeby zaprogramować czy jak to sue tam nazywa panel do samochodu ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grupa 08-AUTO HVAC. Tam sprawdzisz błędy. Jak skasujesz i wrócą to wrzuć tutaj skan, na pewno ktoś pomoże i powie co jest nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

Panowie od golfa mk7 panel będzie ? Ma

Inne przyciski jak REAR i REST

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ochrona komponentów się kłania :). Jak myślisz czemu one takie tanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

OK Pany. Panel od Golfa 6 zalozony i dziala z przednia szyba grzana i tylem. jedyny mankament to, ze pokazuje bledy tylnego nawiewu, no bo go nie ma oczywiscie, ale wszystko w pozadku z reszta jest.

teraz tylko potrzebuje znalezc gdzies skrinszoty long coding, bo moj kabel nie ogarnia tego, za swiezy panel i zobaczyc czy da sie wykodowac tyl moze ??

12687935_10206797022902067_6447029706887113071_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności