Skocz do zawartości
Łysy

Co to za część - nie wiesz tu spytaj.

Rekomendowane odpowiedzi

pobieżnie przejrzałem temat i nie znalazłem tego o co potrzebuję zapytać - bez foto.

opis:

-uchwyt filtra oleju, od strony przegrody kabiny jest coś wkręcone - chyba jakiś czujnik.

jakaś wsuwka z niego wychodzi i nie jest nigdzie podłączona...

z moich poszukiwań w etce wyszło na to, że to czujnik ciśnienia oleju - ale jednoznacznej odpowiedzi nie odnalazłem...

aha no i kapie z tego olej. :/

Moim zdaniem jest to czujnik temp. oleju. Zobacz ten temat

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=74534

i zobacz to http://imageshack.us/photo/my-images/376/tempolejupa2.jpg/

Wyciek oleju moze byc spowodowany uszkodzenim oringu na czujniku.

Edytowane przez brath100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rysunek dobry, z tym że kapie z czujnika nr. 1, czyli ciśnienia oleju :)

z kabelkiem, to jest tak, że możliwe że tam koło czujnika ciśnienia, dowiązany jest ten wolno wiszący kabelek od czujki temp.

 

w każdym razie dzięki, aha i czy jest możliwość żeby jak gdyby olej przebił czujnik ciśnienia?

tam wykapuje jakby z koszulki termokurczliwej, którą czujnik jest obciągnięty..

zastanawiam się czy trzeba go kupić czy tylko samo uszczelnienie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, podczas demontażu drzwi ,tył ,zauważyłem brak jednej śrubki,myslę że to od zamka. Czy można bez niej żyć , jeśli nie dajcie namiar na jakiś rozmiary tej śruby.

 

Foto zapożyczone z naszego forum.

49d181a8577ce7d7med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna zyc, ta blacha jest jeszcze przyklejona na taki klej elastyczny, chyba ze pusci to bedzie lekko drgalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest śruba od blachy, to ta obok którą zaznaczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mozna zyc, ta blacha jest jeszcze przyklejona na taki klej elastyczny, chyba ze pusci to bedzie lekko drgalo.
nie zgodę się z Tobą kolego bo na moje to nie jest śróba od blachy, ale nie mam pojęcia co to za śróba. śróbybwy1310486591z.jpg które trzymają blachę zaznaczyłem na zielono Edytowane przez jacenty02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jacenty02chodzi o śrubę zaznaczoną na czerwono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się macek że może to być jakieś boczne trzymanie zamka ale pewien nie jestem. nie masz możliwości sprawdzenia tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony nie rozbierałem, muszę dopasować jakąś śrubkę. Chciałem wiedzieć od czego ona jest . Skoro była to pewnie potrzebna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to śruba która trzyma prowadzenie szyby i jak jej nie ma to te prowadzenie trzyma się dobrze więc bez obaw, a śruba jest dokładnie taka sama jak do trzymania blachy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos moze od jakiego auta jest ten przełacznik swiateł:

Jego numerek to prawdopodobnie 6R0 941 531 G APV lub

6R0 941 531 H APV i czy bedzie pasował do passata b5 98r?

6R0941531GAPV.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VW JETTA, PASSAT, PASSAT CC, POLO, GOLF itd. Volkswagen montował je w nowszych modelach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

To teraz ja poproszę o pomoc w rozszyfrowaniu od czego jest to lusterko?

6052403b6951f726m.jpg c6e2dd942c6bd822m.jpg 42831900ad1909ddm.jpg

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

To teraz ja poproszę o pomoc w rozszyfrowaniu od czego jest to lusterko?

6052403b6951f726m.jpg c6e2dd942c6bd822m.jpg 42831900ad1909ddm.jpg

PozdraVWiam

audi a8 2003-2010

 

MODEL 4E0

 

http://allegro.pl/lusterko-audi-a8-lusterko-wewnetrzne-4e0-03-10-4e-i1574014438.html

Edytowane przez jacenty02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w ustaleniu części,zaczęło się od wariacji temperatury climatronika.Wag pokazał błąd czujnika temperatury zasysanego powietrza. Rozebrałem cały dolot z nawiewem włącznie,ale czujnika nie znalazłem.Wiem jak wygląda i gzie powinien być.Znalazłem natomiast kwadrat ok.6cm na7cm koloru czerwonego.Z góry plastikowy od spodu radiator z aluminiowych prętów o długości od 4cm do 2cm.Umieszczony był za wentylatorem nawiewu (w kabinie).Wychodzą tam 3 kable brązowy ,brazowozielony i zielonoczarny.Przestudiowałem schematy klimy ,ale takiego ustrojstwa nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę o pomoc w ustaleniu części,zaczęło się od wariacji temperatury climatronika.Wag pokazał błąd czujnika temperatury zasysanego powietrza. Rozebrałem cały dolot z nawiewem włącznie,ale czujnika nie znalazłem.Wiem jak wygląda i gzie powinien być.Znalazłem natomiast kwadrat ok.6cm na7cm koloru czerwonego.Z góry plastikowy od spodu radiator z aluminiowych prętów o długości od 4cm do 2cm.Umieszczony był za wentylatorem nawiewu (w kabinie).Wychodzą tam 3 kable brązowy ,brazowozielony i zielonoczarny.Przestudiowałem schematy klimy ,ale takiego ustrojstwa nie widziałem.
http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=35232

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę o pomoc w ustaleniu części,zaczęło się od wariacji temperatury climatronika.Wag pokazał błąd czujnika temperatury zasysanego powietrza. Rozebrałem cały dolot z nawiewem włącznie,ale czujnika nie znalazłem.Wiem jak wygląda i gzie powinien być.Znalazłem natomiast kwadrat ok.6cm na7cm koloru czerwonego.Z góry plastikowy od spodu radiator z aluminiowych prętów o długości od 4cm do 2cm.Umieszczony był za wentylatorem nawiewu (w kabinie).Wychodzą tam 3 kable brązowy ,brazowozielony i zielonoczarny.Przestudiowałem schematy klimy ,ale takiego ustrojstwa nie widziałem.

To co znalazłeś to tzw "jeż", czyli element sterujący obrotami wentylatora.

Szukany przez Ciebie czujnik powinien byc w okolicach filtra p.pyłkowego(pod nim).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To co znalazłeś to tzw "jeż", czyli element sterujący obrotami wentylatora.

Szukany przez Ciebie czujnik powinien byc w okolicach filtra p.pyłkowego(pod nim).

Ok dzięki jedno się wyjaśniło,wiem gdzie powinien być. Rozebrałem wentylator i filtr tak,że została sama dziura a czujnika nigdzie nie było.Nawet kabli żadnych luznych nie widziałem. Pozdro Edytowane przez gumisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to już wiesz dlaczego vag pokazuje Ci błąd:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę ładnie o schemat instalacji klimy jeśli ktoś ma poszukam kabelków, gdzieś być muszą.

Edytowane przez gumisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności