Skocz do zawartości
dirve

Kodowanie Passat B8 / VCDS/ sprawdzone mody

Rekomendowane odpowiedzi

Przyjaciele, czy ktoś może powiedzieć jak vcds zakodować nową przetwornicę odpowiedzialną za światła mijania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.03.2018 o 23:38, Eldar napisał:

Widzę że o mnie mowa :D Zapraszam na aktywacje Lane Assist, Sign Assist, Light Assist i Dynamic Light Assist (wycinanie wiązki światła żeby nie oślepiać - potrzeba reflektory LED TOP).

Jakieś inne małe zmiany tez mogę zrobić.

[email protected] 

Witaj 

Interesuje mnie aktywacja lane assist i dekodowanie radia w celu obsługi android auto w Vw Passat rok produkcji 2018 

Proszę o informację jak możemy się skontaktować 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym zapytać odnośnie Light assist w Golf 7 '14 - mam usterke.

Fabrycznie miałem zamontowane tylko rozpoznawanie znaków. Zakodowałem Light assist i lane assist przez vcds, wszystko działało ok.

W momencie gdy z light assist przestawiłem na Dynamic light assist w sterowniku A5 do teraz podczas pchniecia meanetki pojawia mi sie komunikat na desce "Light assist usterka". Po zmianie w A5 z Dynamic light assist na Light Assist dalej to samo ( light assist usterka). 

I tu mam pytanie czy jesteś w stanie mi pomóc aktywować Light assist?

Co ciekawe, moduł A5 pokazuje brak błędów, natomiast jak robie pełny skan, to moduł A5 zaznacza na czerwono jakby był błąd.

 

Kodowanie Light assist robiłem tak:

Modul 09 - adaptacja

Menusteuerung Fernlichtassistent Werkseinstellung, ustawione present

Menusteuerung Fernlichtassistent, ustawione present

Modul 09 > kodowanie > Byte 02 > Bit 0-2 " Bi-Xenon z Light Assist" ustawione

Modul A5 > Byte 02 >" Bi-xenon with high beam assist/ light assit "

 

Czy pomoże ktoś mi jak ustawic Light Assist lub zamiast tego aktywowac Dynamic Light assist? Lampy bixenon skretne z przesłonami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie czy poza zakodowanie automatycznego zamykani da się tez zakodować automatyczne otwieranie po zbliżeniu się z kluczykiem keyfree do auta wraz z sygnałem światłami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.10.2020 o 23:06, twinsen napisał:

Co jeszcze jest fajnego w tym module:

function_configuration_radio:

- Hybrid_Radio_addional_online_data na AKTYWOWANO

- online_radio na 'native_hmi_only'

@twinsen mialem dzis troche czasu i pobawilem sie tym i mam dodatkowe pytanie.

Twoje adaptacje zadzialaly ale radio nie potrafi pobrac listy stacji - dostaje komunikat, że radio nie jest dostępne i aby sprobowac później. Poza tymi dwoma opcjami cos jeszcze zmieniales? Czy może zdarzały Ci się podobne komunikaty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć We Connect pełne, opłacone z tego co wiem.

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam WeConnect Plus i aktywny pakiet danych. Sądziłem, że może coś jeszcze robiłeś o czym nie wspominałeś. 

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A weź zrób restart MIBa. I potem poczekaj trochę.

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Staram się zakodować Lane Assist w b8 2015r . Wszystko wydaje się poprawnie zrobione tyle , że w STG 44 nie mam w ogóle byte 3 . STG A5 wywala błąd "układ kierowniczy - interfejs asystenta kontroli pasa ruchu niezakodowany" i tego błędu nie mogę skasować . LA pojawiło się w menu ale oczywiście nie można go włączyć.

Kodowanie przez obd11

Edit : dzisiaj po odpaleniu błąd już mogłem usunąć i LA działa . Magia ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak włączyłem Personalizacje 1.x nie pokazuje mi obrazka samochodu na zegarach.

Jest to Seat Tarraco.

W ustawieniach Radia(5F) tam gdzie jest status samochodu i można wybrać kierowcę tez brak ikonki. Po prostu puste pole.

Czy ma na to wpływ profil1.x może na 2.x będzie dobrze?

137564276_3981122165255856_6192561554069765958_o.jpg

 

20210112_181337.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo uważaj,  zrobiłem wszystko po kolei i myślałem, że jest ok. Najpierw wywaliło błąd amortyzatorów a potem już się posypało i nawet przywrócenie sterowników z historii nie pomogło. O kosztach kasowania błędów w serwisie nawet nie wspomnę.

Jeżeli nie masz doświadczenia w długim kodowaniu to poproś kogoś o pomoc.

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.01.2021 o 20:20, marcinkansy napisał:

Możesz podesłać kodowanie LA dla b8 2015? Dopiero zakupiłem obd11.

 

 

Robiłem wg instrukcji z pierwszego posta 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, pomimo Androida 11, w aucie AA tylko po kablu. Szukam kogoś kto wie co trzeba zrobić by uaktualnić metodę połączenia na bezprzewodową.

Edytowane przez mkpol
Ostatni raz proszę, nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpisujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie. Mam passata z maja 2018. Wydaje mi się że mam wszystkich asystentów ale nie mam navi. Czy jest możliwość włączenie czytania znaków drogowych?

PS. Udało mi się włączyć czytanie znaków drogowych przez VCDS.

Edytowane przez borus84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Czy jest możliwość podniesienia prędkości dla ACC ( obecnie 160 km/h ) ??

Drugie pytanie dotyczy automatycznego składania lusterek przy zamykaniu auta ( keyless ) . Chciałbym aby działało to tylko poprzez przytrzymanie przycisku pilota . Jak to zakodować ?

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Lukasb8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.1: Jest to zablokowane kodem SWAP, więc nie tak łatwo to zrobić (można ew. zmienić na 210) - musiałbyś np. Eldara spytać czy jest w stanie ci to ogarnąć, bo kiedyś o tym wspominał.

Ad.2: 09/adaptacje/Access control 2/Funk Spiegelanklappung Modus - zmienić z "by look command" na "by convenience operation" (dla aut MY14-16)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

Pytanie o B8 2020r model 2021r

Gdy jest Front Assist z funkcją awaryjnego
hamowania City to czy bez rozbudowy można aktywować Aktywny Tempomat?

Gdy ma Lane Assist czy można aktywowac bez rozbudowy o kolejne czujniki automatyczne światła drogowe? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.02.2021 o 20:25, saper_wroc napisał:

Ad.1: Jest to zablokowane kodem SWAP, więc nie tak łatwo to zrobić (można ew. zmienić na 210) - musiałbyś np. Eldara spytać czy jest w stanie ci to ogarnąć, bo kiedyś o tym wspominał.

Ad.2: 09/adaptacje/Access control 2/Funk Spiegelanklappung Modus - zmienić z "by look command" na "by convenience operation" (dla aut MY14-16)

 

Bardzo dziękuję za pomoc , nawet nie muszę zamykać z pilota - wystarczy przytrzymać dłużej dłoń na klamce i też się domykają szyby i lusterka ?

 

Jeśli chodzi o tempomat to właśnie chodzi mi o zmianę na 210 km/h . To już wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i tak dalej kwestia SWAP-kodów, więc dalej zabawa dla kogoś kto potrafi to zabezpieczenie złamać ;)

 

Jak akumulator będzie słaby to prawdopodobnie przestanie ci działać domykanie szyb i chowanie lusterek po przytrzymaniu przycisku/klamki - trzeba wtedy tylne szyby przyuczyć, a finalnie zmienić akumulator ;)

 

Edytowane przez saper_wroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Znajdzie się na forum kolega z VCDS-em żeby zakodować elektryczną klapę w B8 z okolic Katowic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności