Skocz do zawartości
Gość zwrot

Za niskie zawieszenie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie

Dowiedziałem się co nie co o moim pasku tzn. nie jest obniżony. Ma oryginalne zawieszenie. Taksiarz z wawy powiedział mi, że te passaty tak mają tj. że po jakimś czasie po prostu opadają na zawieszeniu. Mój pasek ma 13 lat i przekręcone około 270tys. Możliwe, że do tej pory nie było nic robione w tym temacie. Moje pytanie brzmi czy to się kalkuluje teraz wszystko mi powymieniać tj. amory, sprężyny i co tam jeszcze trzeba?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też sprowadziłem paska z niemiec i okazało się że jest obniżony, z racji takiej że wędkuje potrzebuję go na seryjnym wysokim zawieszeniu. Widzlałem ze sprezyny maja inny kolor nie wiem jak amorki . Jutro zajade na diagnostyke zbadam co i jak

 

Czy był by ktoś zainteresowany zamianą za moje sportowe chce seryjna zawieche

 

Pasek kombi 1.9 tdi 115 , 2000r pozdrawiam :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy był by ktoś zainteresowany zamianą za moje sportowe chce seryjna zawieche

szkoda, że masz kombi

ale szybko znajdziesz klienta na swoje sprężyny:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak kupilem swojego to tez sie okazalo ze obnizony fajnie wygladal prowadzil sie tez ok ale w 2 osoby to zahaczal na nierownosciach na drodze i nie moglem do garazu wjechac

u mnie wystarczylo wymienic sprezyny seryjne -uzywane a i dodam jeszcze ze byly czarne i grubsze po wyjeciu okazalo sie ze sa duzo nizsze jesli ktos by chcial kupic moge sprzedac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

podepne się pod temat

 

ten sam problem - kyab na przodzie i mam półsportowego paska tzn. przód gleba jakieś 2-3 centy - tył seria...

 

na zawiasie zrobione 1 tyś km - może chce się ktoś zamienić na serie (mowa o samych sprężynach) o podobnym lub niewiele większym przebiegu? model tak jak w profilu...

 

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

Napisał LeonPL Zobacz post

Czy był by ktoś zainteresowany zamianą za moje sportowe chce seryjna zawieche

szkoda, że masz kombi

ale szybko znajdziesz klienta na swoje sprężyny

 

nie wiem czy i amorki nie sa sportowe , jak w niemczech zmieniaja to lubia to i to ; /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20110221152652.th.jpg20110221152707.th.jpg

 

 

oto fotki mojego autko , jak by ktos by zainteresowany taka gleba pisac na PW :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem swojego Passata B5 Kombi z obniżonym sportowym zawieszeniem. Jest twarde ale pewnie trzyma się drogi. Nie wymieniam go na wyższe. Po prostu trzeba uważać na dziury, krawężniki itd. Frajda z jazdy na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem tu nowy :) mam pytanie co sądzicie o sprężynach weitec -35mm do passata b5 kombi?? Nie potrzebna będzie wymiana amortyzatorów? Sprzedający zapewnia że sprężyny są dostosowane do seryjnych amortyzatorów. Jeśli nie bedzie potrzebna wymiana amorków to springi zawitają w autku na wiosnę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak wygląda mój na Kayabach rh 1020 kupionych od Przemola:

http://forum.vw-passat.pl/attachment.php?attachmentid=50131&d=1301861289

http://forum.vw-passat.pl/attachment.php?attachmentid=50132&d=1301861330

Jeszcze muszę tylko tył dosadzić-w tej chwili mam sprngi ze sporta, ale są wciąż za wysokie, muszę poszukać innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie dowiedzialem od mechanika ze sa takie gumy ktore owija sie na sprezyny i wtedy auto jest wyzsze i twardsze tylkko ze zapomnialem jak one sie nazywaja te gumy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie bardzo nie dobre, bo wyłączając zwój sprężyny z pracy, automatycznie przenosisz większe obciążenie na pozostałe zwoje. A jak to się skończy to chyba logiczne-a sprężyny pękają i bez tego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tak od razu będą pękać ale omijał bym to szerokim łukiem... Dlaczego? Ano z takiego powodu że zmusza to sprężynę do pracy innej niż ta do której została stworzona. Powstała siła w cudowny sposób nie zniknie i będzie musiała zostać przeniesiona przez inny "fragment" sprężyny.

 

W moim wypadku pasek miał seryjne amory, sportowe sprężyny - wymiana sprężyn i po kłopocie. Nie jest już taki zajefajny ale zajefajnie się na luzie jeździ. Trzyma się drogi równie dobrze jak się trzymał przed zabiegiem... Opony 225/45/17.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ mojego posta admin wrzucił do kosza - spróbuje tutaj:

 

Walczę z zbyt niskim zawieszeniem przednim. Poczytałem dyskusje na forum, z których wynika, że za wysokość zawieszenia odpowiadają tylko (przede wszystkim) sprężyny. Chyba nie "tylko" :dolamam

Passat, który posiadam, według nalepki w bagażniku ma standardowe zawieszenie (1BA 0JJ, passat z silnikiem AVF z 2003r). Nie było zmieniane na sportowe. Z dyskusji na forum wynika, że odległość od środka koła do przedniego nadkola powinna wynosić ok 40 cm - u mnie jest 34cm. Sprężyny były wymieniane 3 razy w ciągu ostatnich 5 miesięcy. Wpierw Kayaba - uwzględniona reklamacja, sprężyny ściśnięte o 2 cm, koła schowane w nadkola, drugi raz tez Kayaba, ale inne (chyba od Passata z silnikiem 2,5). Reklamacja- uwzględniona (tez 2 cm krótsze, ale zawieszenie trochę wyżej). W końcu wstawiłem oryginał, z serwisu (zgodnie z wyposażeniem, VIN). Tak jak poprzednio - kilka dni ok, potem coraz niżej, teraz mam 3 cm pomiędzy kołem 15" a przednim nadkolem. 3 razy problem z sprężynami? Chyba niemożliwe :zeco

Czy są jeszcze jakieś elementy (oprócz sprężyn), które wpływają na wysokość przedniego zawieszenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W końcu wstawiłem oryginał, z serwisu (zgodnie z wyposażeniem, VIN). Tak jak poprzednio - kilka dni ok, potem coraz niżej, teraz mam 3 cm pomiędzy kołem 15" a przednim nadkolem. 3 razy problem z sprężynami?
jak zrobiłeś zakup w serwisie było dołożyć ze 150 zł i założyliby i wtedy problem byłby ich, zwłaszcza że wcześniej już dwa razy reklamowałeś.

 

A wracając do tematu sprawdź jeszcze amortyzatory czy fabryczne, i jakiej firmy zawieszenie, bo reszta odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem nadal mój, bo sprężyny są ok.

Amorki są fabryczne, chyba nawet nie były zmieniane od nowości. Nie widać, aby były zmieniane na sportowe - tym bardziej że mix sportowych amorków + standardowe sprężyny daje chyba wyższe zawieszenie ?

 

W związku z tym pytanie - czy totalnie padnięte amorki mogą spowodować obniżenie się zawieszenia? Badanie na ścieżce diagnostycznej nie wykazuje zużycia amortyzatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem nadal mój, bo sprężyny są ok.

Amorki są fabryczne, chyba nawet nie były zmieniane od nowości. Nie widać, aby były zmieniane na sportowe - tym bardziej że mix sportowych amorków + standardowe sprężyny daje chyba wyższe zawieszenie ?

 

W związku z tym pytanie - czy totalnie padnięte amorki mogą spowodować obniżenie się zawieszenia? Badanie na ścieżce diagnostycznej nie wykazuje zużycia amortyzatorów.

Ogólnie napisz jaki symbol sprężyn dobrał serwis bo w tym roczniku jest napradę ich sporo do wyboru i może np. sprzedali od AVB z innym oznaczeniem. Wg danych podanych powinni sprzedać 8D0 411 105 AT zółty 1 pasek brąz 2 paski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie takie sprężyny (jeden pasek zółty, 2 brązowe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wklej fotkę auta jak wygląda, amor nie reguluje wysokości tylko sprężyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie takie sprężyny (jeden pasek zółty, 2 brązowe)

 

To masz najwyższe z możliwych w serii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności