Skocz do zawartości
Gość zwrot

Za niskie zawieszenie.

Rekomendowane odpowiedzi

sprezyny dalem KYB

 

tez mam ten sam problem z tymi sprezynami, po wymianie siedzi sporo nizej. mechanik mowi ze zamawial klasyczne a nie sportowe i nie wie czemu jest tak nisko. na komforcie nie stracil. odrazu nie zauwazylem ze sa nizej bo nie przygladalem sie wysokosci od gleby. po kilkukrotnym przeszlifowaniu miski olejowej doszedlem do wniosku sie ze sprezyny sa obnizone :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tez mam ten sam problem z tymi sprezynami, po wymianie siedzi sporo nizej. mechanik mowi ze zamawial klasyczne a nie sportowe i nie wie czemu jest tak nisko. na komforcie nie stracil. odrazu nie zauwazylem ze sa nizej bo nie przygladalem sie wysokosci od gleby. po kilkukrotnym przeszlifowaniu miski olejowej doszedlem do wniosku sie ze sprezyny sa obnizone :)

 

Są różne wersje sprężyn,masz pewność że były dobrze dobrane do Twojego modelu auta?

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kayaba model rh 10/20

 

takie jak tutaj: http://allegro.pl/item946964376_sprezyny_audi_a4_vw_passat_b5_przod_tdi_kayaba.html

 

moze jakis madrzejszy odemnie zauwazy cos co bedzie mowic o twardosci sprezyny czy cos podobnego :) ja np nie rozumiem tego: produkt - sprężyna K-FLEX

na aukcji nic nie pisze ze sprezyny sa obnizone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dołączę się do dyskusji. Mam paska 4x4 i też jest dosyć obniżony, każdy większy próg to szlif katalizatorów albo aluminiowych łap belki - poezja. Sprężyny oglądałem nie raz i żadnych kolorów kropek itd. na nich niema, szukałem w etce jakie mają być i wychodzi na to że są nieoryginalne ale czarne. Amory mam ori sportowe czerwone z numerami itd. Według wlepy w bagażniku mam mieć zawias comfort a nie sport. Nie wiem czy te amory są krótsze czy twardsze czy co od zwykłych ale myślę o zmianie sprężyn, ewentualnie amorów przód, tył też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najważniejsza jest wymiana sprężyn,najlepiej z amorami,ale można same sprężyny ,jak ktoś nie ma kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

 

Dołączę się do dyskusji. Mam paska 4x4 i też jest dosyć obniżony, każdy większy próg to szlif katalizatorów albo aluminiowych łap belki - poezja. Sprężyny oglądałem nie raz i żadnych kolorów kropek itd. na nich niema, szukałem w etce jakie mają być i wychodzi na to że są nieoryginalne ale czarne. Amory mam ori sportowe czerwone z numerami itd. Według wlepy w bagażniku mam mieć zawias comfort a nie sport. Nie wiem czy te amory są krótsze czy twardsze czy co od zwykłych ale myślę o zmianie sprężyn, ewentualnie amorów przód, tył też.

 

To zależy jakie masz amortyzatory,twierdzisz że sportowe więc mogą mieć zbyt mały skok do seryjnych springów.To zależy ile Twój Passat jest niżej.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ze panowie jak widac cos z tymi naszymi springami od kayaby jest nie tak niestety ... ja juz sobie kupilem inne uzywane orginaly a te odsprzedam. szkoda mi ich bo fajnie sie na nich jezdzi nawet na alu 17, no ale miski olejowej bardziej mi szkoda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To zależy jakie masz amortyzatory,twierdzisz że sportowe więc mogą mieć zbyt mały skok do seryjnych springów.To zależy ile Twój Passat jest niżej.

Pzdr.

ogólnie nie ma różnicy ile passat jest niżej,amor krótki to krótki,(a o ile nastawisz sobie skok jeśli mają regulację to taki będzie )więc wymieniając springi na wyższe będą pracowały na tyle ile amor się wysunie,najlepiej kupić springi od niższej wersji -20mm i wrzucić do sportowych amorów

wtedy auto będzie miękko zestrojone, można spróbować wstawić seryjny spring i zobaczyć jak auto będzie się zachowywało i pochwalić się na forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
można spróbować wstawić seryjny spring i zobaczyć jak auto będzie się zachowywało i pochwalić się na forum :)

 

Tak,będziemy mieli pioniera z takim patentem :)

O ile sprężyna krótsza (do 40mm) może pracować z seryjnym amortyzatorem-to jeszcze w miarę współpracuje,to seryjne springi ze sportowymi amortyzatorami niebardzo współpracują-też miałem okazję testować różne zestawy w innych samochodach i rewelacji niema.Oczywiście można tak jeździć ;)

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi natomiast wydaje się że mam za wysokie zawieszenie.

Na zdjęciu podaję odlęgłość od podłoża do błotnika:

A z przodu 68,5 cm

B z tyłu 69,5 cm

 

z tyłu mam spręzyny wzmacniane k+f. Z przodu nie wiem jakie.

 

Ile u was wynoszą te odległości i na jakich spręzynach.

Szczególnie ciekawi mnie jak wygląda to na kayabach, na których piszecie że jest za nisko. Fotka poglądowa zapożyczona z sieci. Wymiary na fotce rzeczywiste

 

9548IMG_1639.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PrZeMoL

 

i jak po zmianie na inne spręzyny ???

bo ja tez zminiłem na KYB rh 10/20 i moim zdaniem stoi za nisko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Obiecałem sobie że po mojej przygodzie z obniżonym Audi nigdy więcej(takie auta nie nadają sie na nasze drogi i nie piszcie że jest inaczej). A jednak,kupiłem paska też obniżonego, szczerze tak mi sie spodobał że pominąłem ten fakt. Jeżdzę od 1,5 roku i fakt czasami łzy lecą mi po twarzy jak przytrę, najgorsze są poprzeczne ścierwa(koleiny). Ale powiedziałem że nie podnoszę , jeżdzę wolniej, ostrożniej(oszczędzam zawiechę)i jest git. Wyglada super, spężyny mam koloru zielonego???Co to znaczy nie wiem.Ale jest zaj.....e.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam temat ...:) znalazłem wypowiedz o źle zlozonych nowych spręzynach

CYTUJE:

Mogą być źle złożone, jeśli ktoś wymienił, np. wahacze i dokręcił "na full" wszystkie śruby od zawieszenia na wiszącym samochodzie, na podnośniku, wtedy zawieszenie jest rozprężone. Śruby od zawieszenia należy dokręcać tak, aby zawieszenie było ustawione w gotowości do jazdy. Można to wykonać tak, że mając samochód na podnośniku, podkładamy coś wysokiego pod sworznie dolnych wahaczy po obu stronach i opuszczamy auto, aż cały ciężar przodu auta spocznie na tych podporach i dopiero dokręcamy wszystkie połączenia śrubowe od zawieszenia"

 

i moze to jest przyczyną ze passat jest za wysoko lub za nisko ...

Jak myslicie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ponawiam temat ...:) znalazłem wypowiedz o źle zlozonych nowych spręzynach

CYTUJE:

Mogą być źle złożone, jeśli ktoś wymienił, np. wahacze i dokręcił "na full" wszystkie śruby od zawieszenia na wiszącym samochodzie, na podnośniku, wtedy zawieszenie jest rozprężone. Śruby od zawieszenia należy dokręcać tak, aby zawieszenie było ustawione w gotowości do jazdy. Można to wykonać tak, że mając samochód na podnośniku, podkładamy coś wysokiego pod sworznie dolnych wahaczy po obu stronach i opuszczamy auto, aż cały ciężar przodu auta spocznie na tych podporach i dopiero dokręcamy wszystkie połączenia śrubowe od zawieszenia"

 

i moze to jest przyczyną ze passat jest za wysoko lub za nisko ...

Jak myslicie ??

 

mnie bardzo interesuje jak inny wyszli na tych kayabach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PrZeMoL

 

i jak po zmianie na inne spręzyny ???

bo ja tez zminiłem na KYB rh 10/20 i moim zdaniem stoi za nisko

 

po zmianie na kayaby rh 10/20 poszedl w dol o rowne 30mm.

 

na dniach zmieniam sprezyny na seryjne ktore juz zakupilem tylko nie mam kiedy podskoczyc do mechanika. napiszcie jak z komfortem przy sprezynach kyb? jak dla mnie to bez zmian pomimo obnizenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam na kayabah pasek stoi dobre 30mm niżej niż na oryginałach. Co do komfortu jazdy to jest wyczuwalna poprawa, nawet moja lepsza połowa to wyczuwa. Niemniej nie da się w moim przypadku na nich jeździć bo ryję każdą koleinę, która choć trochę "wystaje" nad teren.

Jest ktoś zainteresowany kupnem kayab po 1 mies użytkowania?. PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te kayaby na tyle też tak siadaią czy tylko przednie są takie wadliwe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zakładał sprężyny KYB (kayaba) do Passata B5 3BG??

 

Czy to będzie jakaś różnica między B5 3B a 3BG jeśli chodzi o obciążenie?

Bo właśnie praktycznie mam je już na samochodzie :/

I może jeszcze coś da się zrobić.

Edytowane przez Barth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zrezygnowałem z KYB

Kupiłem drugie sprężyny - koniec kłopotu

Passek poszedł do góry i teraz mam Jeepa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam -Dołączam do tematu

Passat B5 1998r. 1,9TDI Kombi..

Generalnie mam bardzo nisko przód ...jadąc teraz w zimę cały czas walę w kule śnieżne na jezdni albo trę zawieszeniem. Dzisaj jadąc musiałem zajecha do mechanika bo osłona silnika już się opuściła pod nabijającym śniegiem i jechałem jakpługo nabijając śniego do silnika (oczywiście osłonę mam już do wymiany) .

Opony mam 185/65/15 dopąpowane, amortyzatory przednie sprawdzone (sprawne na 75%) Sprężyny świeżo wymienione na oryginalne KAYABA.. i nie mam już pomysłu co może byc

Może ktoś z forumowiczów wie o co kaman

Dzięki za podpowiedzi

Pozdrawiam Mariusz

 

widze ze masz problem a myslles wstawic opony o odpowiednim rozmiarze takie jakie przewidzial producent 195/65R15 (Średnica koła 634.5) a nie 185/65/15 (Średnica koła 621.5) to daje nam 13mm a to zawsz cos

http://polkasteam.pl/przydaski/przelicznik_opon.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności