Skocz do zawartości
Gość zwrot

Za niskie zawieszenie.

Rekomendowane odpowiedzi

Gratulacje, ustosunkowałeś się do posta sprzed ponad roku.

Bardzo też się cieszymy, że owe sprężyny pasują do Passata z "klimatyzacją i climatronikiem", na pewno komuś ta informacja się bardzo przyda.:bezzebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam założony gwint KW, to mogę zmienić tylko sprężyny żeby podnieść trochę auto?

Jakie firmy polecacie? Może ktoś ma na sprzedaż coś mało używanego;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz gwint to po prostu go podkręć do góry na ile Ci pasuje, nie da się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam problem z tylnym zawieszeniem. Od kiedy kupiłem, po załadowaniu tyłu (nie koniecznie mocno ciężkimi rzeczami) albo jak na tylnej kanapie jest komplet ludków to tył strasznie "siedzi". Na szczęście takie sytuacje zdarzyły mi się 2-3 razy tylko, więc nic nie robiłem (na pusto nie jest źle), ale teraz trochę będę podróżował z kompletem nie dość, że osób to jeszcze bagażu i będzie masakra, więc postanowiłem naprawić - kolega mówił, że za to odpowiedzialne są sprężyny. Kupiłem 2 nowe (Lemforderer, czy jak to się pisze - jakieś wzmacniane), wymieniłem i myślałem, że będzie lepiej - myliłem się:

DSC_0609.jpg

DSC_0610.jpg

DSC_0611.jpg

 

 

widzicie różnice tył przód ? w bagażniku były 3 duże torby, więc max 100kg i 2 osoby po 70 kg na tylnej kanapie - co jest nie tak !

 

Wcześniej pisaliście, że oryginalne zawieszenie różni się od nowego kupowanego w sklepie - jak to jest możliwe ???? to znaczy, że powinienem kupić oryginał w salonie zamiast zamiennik dobrej firmy ? Ja rozumiem, że może być minimalna różnica, ale żeby aż tak ?? Dziwi mnie to tym bardziej, że pół roku temu wymieniałem przód na Kayaby i po wymianie było tak jak przed, czyli nie zmieniła się wysokość...

 

co ja mam teraz zrobić ? sprzedać te sprężyny i kupić oryginał używany ? jestem obecnie w UK, na święta będę wracał obładowany i nie wyobrażam sobie tej trasy powrotnej...

Edytowane przez luzipower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja problem rozwiązałem poprzez zakup i wymianę sprężyn.

Zakupione z zwykłym sklepie (nie salonie) za dość przystępną cenę (nie pamiętam dokładnie).

Były to zamienniki jakiejś lepszej marki.

 

Stare sprężyny u mnie straciły swoje własności + były krótsze od nowych. U ciebie to mi wygląda że sprężyny masz nie od tego modelu auta co powinieneś. Może od sedana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No szlag mnie trafia - po to kupiłem nowe i wymieniłem przed wyjazdem, aby było wszystko git, a w Niemczech mi długimi co chwile piz... świecili, bo myśleli, że za chwile iskry mi pójdą !

 

Też pomyślałem, że może od sedana - czy w ogóle to możliwe, że tak by się pomylili - czy one by pasowały przy montażu ?

 

Jest możliwość jakoś usztywnić małym kosztem, aby się dokulać do PL ? w Polszy już sobie poradzę (ciekawe, czy mi wymienią w sklepie na dłuższe...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dłuższe lub po prostu twardsze.

 

Kiedyś czytałem o gumach usztywniających sprężyny - nie wiem jak to się ma w praktyce.

Coś podobnego na szybko znalazłem na forum Golfa: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=42564

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luzipower mam kpl ori sprężyn z mojego AWX kombi 2001.

jak coś to się odezwij na priv;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Totalnie zgłupiałem... Czy na tył są różne wysokości sprężyn ?

0hb0.jpg

To powyżej to są springi przód tył, czy tył ori i tył zamiennik (niższy) ?

 

Na aukcji jedna firma ma takie lunty:

4726219412.jpg

Napisane, że B5 FL tył - wysłałem wiadomość, aby podali wysokość, bo może zdjęcie poglądowe...

 

aaa - to są te gumy pod sprężynę ?

37428-G.jpg

 

Marcin dzięki, ale nie po to chciałem wymienić, aby wymieniać na używkę myślę. Chciałbym nówki jakieś, ale aby tyłek po załadowaniu nie siadał tak jak teraz... Choć możesz na priva posłać wiadomość ile chcesz, jakieś foto, szczegóły no i skąd jesteś, bo trochę w kropce jestem i nie wiem jaką decyzję podejmę docelowo...

Edytowane przez luzipower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieczorem jakieś foto podeślę..

co do pierwszego zdjęcia to jest na nim kpl przód +tył, te na 2 foto z aukcji jakieś dziwne, wygladają te sprężyny na takie do passata 4x4 a ty masz z tego co widze przód napęd

A gumy które pokazałeś to nie te o których pisał daniiels.... on miał pewnie na myśli coś takiego http://allegro.pl/gumy-usztywniajace-sprezyny-gwarancja-jakosci-40mm-i4661424105.html ale niewiem czy to dobre rozwiazanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie jest dobrym - w temacie który podałeś wcześniej na forum golfa było dużo osób, które wybrało to rozwiązanie. Ja potrzebuje jedynie, aby wrócić do PL 1500 km i od razu je wywalę - chcę jedynie usztywnić na powrót "tyłek"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności