Skocz do zawartości
gromchester

Wasze wynegocjowane rabaty na nowego Passata B8

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę :)

Roleta z tyłu na swoje zalety - podnosisz do góry i jadący nocą z tyłu (na ogonie) prawie nie oślepia !

Przetestowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za sugestie.

- system Keyess Access - trochę przez ten system kradną. Mam w Mondeo i można się bez niego obejść.

 

Odcięcie zapłonu na guziczek + specjalna wtyczka (nie podłączą swojego sprzętu i nie odjadą) to 300 - 400 PLN

 

A wygoda dostępu bezkluczykowego - bezcenna ... latam z czymś takim od 8 lat - i bez tego auta sobie nie wyobrażam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- RAZEM 202450zł.

bosze tyle za pastucha ...odważnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tam z 19" nie rezygnował, bo dodają trochę unikalności temu autu. Nie są takie niskie, mają profil dokładnie taki jak 18" w B7.

- Czujniki ciśnienia, nie myl z montowanym standardowo fikcyjnym systemem opartym na ABS, on da Ci znać jak już będzie słabo. TPMS poinformuje Cię już o nieco mniejszym spadku ciśnienia i masz czas na reakcję. Ja ciągle korzystam z tego systemu sprawdzając ciśnienie w oponach, szczególnie przy zmianach temperatur potrafi skakać. Warto też dopompować przed dalszą podróżą z dużym obciążeniem.

- Zastanów się na DAB, w Polsce niestety dostępny tylko w bardzo duzych miastach i Głównie Polskie Radio. Jeśli będziesz jeździł autem przez max 5 lat, to bym nie brał. http://connectedcar.auto-swiat.pl/caraudio/cyfrowe-radio-w-polsce-dziala-oto-przewodnik-po-dab/96w7yl

- Instalacja Telefoniczna Business - mam i fajnie że jest karta SIM, ale popielniczka w tunelu środkowym to porażka, w Instalacji Comfort masz tam schowek na telefon który co prawda nie pomieści Galaxy S6, ale mniejsze telefony wejdą, a sporo kolegów na forum poradziło sobie z internetem w aucie dedykowanym modemem LTE.

- Ja jestem bardzo zadowolony z szyberdachu

- Weź pod uwagę że Ambient Plus pozbawia schowka na okulary

- Czy bardzo zależy Ci na wnętrzu R-line? Przy standardowym Highline masz możliwość wentylacji siedzeń, co ja sobie bardzo cenię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za sugestie odnośnie konfigu.

Powiem tak - schowek na okulary fajna rzecz - trzeba będzie zrezygnować z Ambient Plus

To samo z siedzeniami wentylowanymi. Nie miałem i fajnie byłoby mieć. Choć przy alcantarze się jeszcze nigdy nie spociłem nawet w największe upały. Chyba pakiet wnętrza R-Line do odstawki.

Co do DAB to chyba zasięg będzie się zwiększał z czasem - Mam w mondeo MK5 i czasem korzystam - jakość jednak dużo lepsza.

Pomyślę jeszcze "żeby to miało ręce i nogi"

Dzięki wielkie za wszelkie sugestie.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

bosze tyle za pastucha ...odważnie

 

Myślę że ta cena nie jest ostateczną i spadnie poniżej 200k zł.

Edytowane przez lemon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do silnika, to będzie Pan zadowolony :) też stałem przed wyborem 240KM w Mondeo czy 220KM w Passacie i jednak nie ma porównania. Nie wiem co dokładnie robi różnicę, może DSG, może inne czynniki, ale Pasek w sprincie do 100kmh prawie o sekundę lepszy od Mondka, jakość materiałów oraz infotainment też przechyliły szalę w kierunku VW. Jedyna rzecz jakiej mi tu brakuje to 4Motion, bo generalnie na mokrym prawie zawsze zrywa trakcje przy mocniejszym starcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z Fordem Mondeo i silnikami 2,0EB jest to że nie trzymają mocy. Tj. na forum Forda są wykresy z hamowni (2-3 tylko) i moc waha się w przedziale 218-226KM. U mnie po upgradzie z 203 na 240KM hamownia pokazała 240KM i coś po przecinku - jedyny zmierzony 2,0 240KM który ma 240KM. W VW jest odwrotnie - tutaj zawsze są gifty więc pewnie stąd ta różnica + DSG jest szybsza od hydrokinektyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest szybsza od hydrokinektyka

a tam nie ma PewerShifta... tj. dwusprzęgłówki w wersji Fordowskiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są ale tylko z dieslem. PS nie wytrzymuje wysokich obrotów silnika za to nie przeszkadza mu moment obr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- Czujniki ciśnienia, nie myl z montowanym standardowo fikcyjnym systemem opartym na ABS, on da Ci znać jak już będzie słabo.

 

Jadę sobie ostatnio A1 w kierunku Gdańska, i nagle bzyczy mi ostrzeżenie o spadku ciśnienia. Zjeżdżam na stację i co ? I nic. Wizualnie nic nie widać ... Ale - podpinam się pod kompresor, każde koło po kolei i okazuje się, że tylne lewe ma 0,2 bar ciśnienie mniejsze niż reszta ... Czyli działa. Jedyny mankament to ten, że nie pokazuje które koło ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TPMS to raczej w każdym fordzie standard. Na pewno w Mondku i dziwi mnie że VW chce za ten system 700zł. Dodatkowo w Mondku można pomodzić zegary i widzieć jakie jest ciśnienie w danym kole. W pasku też tak można?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz za te 700 to masz czujniki w każdym kole i wskazanie ciśnienia w każdym kole odrębnie. Jak nie kupisz to masz wskazanie pośrednie, czyli ogólną informację, że gdzieś jest za mało. A mieć musisz jedno lub drugie bo tak chce UE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodatkowo w Mondku można pomodzić zegary i widzieć jakie jest ciśnienie w danym kole. W pasku też tak można?
Można, zarówno na zegarach jak i na ekranie navi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedyny mankament to ten, że nie pokazuje które koło

 

Miałem taką sytuację jesienią, więc pamięć może mnie mylić, ale mam wrażenie, że jednak pokazuje na nawigacji, które to koło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez czujników w kołach - nie pokazuje niestety. on tylko patrzy na różnicę w prędkości obrotowej kół, więc zakrzyczy jak jedno z kół będzie odbiegać. Jakbyś jakimś cudem przebił wszystkie koła jednocześnie to też nie będzie krzyczał ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zakrzyczy jak jedno z kół będzie odbiegać.

 

I tak na dniach będę zmieniał na letnie, to przed wyjazdem z garażu spuszczę trochę powietrza z jednego i sprawdzę, czy mi się zdawało...

 

W końcu, jak sam piszesz, skoro prędkość jednego będzie odbiegać, to chyba wiadomo, którego. Oczywiście, potrafiłbym zaprojektować układ tak, by z czterech sygnałów dawał tylko wynikowy, ale po co?

 

EOT - sprawdzę... głównie swoją pamięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ci zakrzyczy to nagraj film bo chcę to zobaczyć :-) Mi kiedyś krzyczało (bez potrzeby jak się okazało) i miałem tylko żółty trójkąt i informację żeby sprawdzić ciśnienie. Bez informacji o kole niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pokazuje, ktore to kolo, ale system jest ok, zawsze dziala, dodatkowo jak przebijesz wszystkie kola to tez zadziala, bo bedzie roznica do punktu zapamietania:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Punkt zapamiętania zapamiętuje aktualne różnice między kołami ale przecież prędkość wszystkich kół ciagle się zmienia ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój nawet nie zauważył, że zmieniłem koła na letnie i podniosłem ciśnienie o 0,3- żadnego błędu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności