Skocz do zawartości
unreal

Jaki VW oszukiwał na normach emisji tlenków azotu

Rekomendowane odpowiedzi

wiem, że problem istnieje...

ale tak jak piszesz, auto z 2 ręki

auto po gwarancji

auto po wycięciu dpf-a

auto po modyfikacji softu

i jeszcze parę innych......

nagle wszyscy zaczęli twierdzić, że diesle są niezdrowe nawet te niby spełniające normy (a bardzo ciekawe jak się okaże że większość nie spełnia bo napewno vw m.in. pójdzie drogą udowadniania, że inne też nie spełniąją....)

np. Paryż już oficjalnie mówi o zakazie wzjadu do centrum w ogóle wszystkich diesli albo o drakońskich opłatach...

Edytowane przez Rysieeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strona do sprawdzenia numeru VIN została aktywowana w miniony piątek ok. godz. 17:00 (dla rynku niemieckiego). W sobotę puścili o tym info na facebooku, a w niedzielę o 9:00 szła kampania marketingowa dla subskrybentów Newslettera, posiadających konto na portalu Mein Auto, a także innych, posiadających zgodę marketingową. W międzyczasie tworzone były strony w innych językach i zakładam, że dzisiaj także w Polsce istnieje już taka możliwość.

---

Dzisiaj był zjazd zarządu w Wolfsburgu, przy zjeździe z autostrady A39 w stronę fabryki były chyba wszystkie możliwe stacje telewizyjne, w życiu nie widziałem ich tak wielu naraz. Miałem inne spotkania w tym czasie i niestety nie mogłem słuchać na żywo. Z późniejszego raportu wiem, że mowa była o tym, że 8 mln. samochodów z trefnym oprogramowaniem (z pośród w sumie 12 mln.) zostało sprzedanych w Europie. Aktualnie kary, które grożą koncernowi, liczone są już w miliardach euro. Mimo to zapowiedziano, że ani jeden pracownik VW nie straci w związku z tym swojej pracy (przynajmniej na razie można spać spokojnie). Z drugiej strony sens sponsorowania piłki nożnej został postawiony pod znak zapytania - pojawiły się momentalnie czarne chmury nad klubem VfL Wolfsburg, który jest stuprocentową spółką-córką Volkswagena. Odnośnie projektów (obecnych i przyszłych, rozwojowych) - wszystkie zostaną ponownie przejrzane i ocenione. Jeżeli nie będą one niezbędne do dalszego funkcjonowania koncernu, zostaną przesunięte w czasie, albo nawet zupełnie wykreślone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Strona do sprawdzenia numeru VIN została aktywowana w miniony piątek ok. godz. 17:00 (dla rynku niemieckiego). W sobotę puścili o tym info na facebooku, a w niedzielę o 9:00 szła kampania marketingowa dla subskrybentów Newslettera, posiadających konto na portalu Mein Auto, a także innych, posiadających zgodę marketingową. W międzyczasie tworzone były strony w innych językach i zakładam, że dzisiaj także w Polsce istnieje już taka możliwość.

Tak jak wyżej napisałem

http://info.volkswagen.com/pl/pl/home?tab=check-own-car

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strona jest już podana kilka postów wyżej przez innego użytkownika...

 

ciekawe jest że skoro vw ma zapłacić miliardowe kary, to gdzie trafią te pieniądze? czy do oszukanych klientów którzy najbardziej na tej aferze mogą ucierpieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od stycznia rozpocznie się wzywanie do serwisów celem przeprogramowania. Akcja serwisowa potrwa 12 miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak czy siak będzie bolało i kosztowało. Oby nie właścicieli aut. Zastanawiam się też nad właścicielami, którzy kupili takie auto "z drugiej Ręki".

 

Nie rozumiem... A nie można tego po prostu olać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapewne mozna jak kazda akcje serwisowa tylko w przypadku nowych pewnie skonczy sie to utrata gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój też zainfekowany

 

Najfajniejsze jest to że dzień po wybuchu afery w usa robiłem przegląd techniczny w Volkswagenie i przeszedł bez zastrzeżeń.

 

U mnie w pracy brytole twierdzą że jeśli ceny samochodów vw spadną w przyszłym roku na rynku wtórnym można skarżyć vw o wyrównanie cenowe lub odkupienia auta przez nich.

 

Teraz trzeba czekać na rozwój sytuacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku samochodu na gwarancji, soft zmienią podczas wizyty w ASO. Poza gwarancją nikt na ten moment nikogo w Polsce nie zmusi. W Niemczech jest coś takiego jak podatek roczny od samochodu. Wg konfiguratora, dla Passata z dieslem 2.0 TDI BMT MT 150 KM, który spełnia normy A+, to ok. 214 EUR. Taki sam silnik, ale z automatyczną skrzynią, to normy A, więc już ok. 240 EUR. Normy B = 280 EUR. Niemców mogą wobec tego zmusić tym, że dowalą im jakimś dodatkowym podatkiem, albo zmianą normy na nie wiem, G? Zamiast 214 będzie trzeba płacić powiedzmy 500 EUR, na pewno wielu to przekona. Francja też myśli o dodatkowym podatku dla diesli z felernym softem, które nie poddane zostaną akcji serwisowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest nowy komunikat : Volkswagen przedłożył w środę w Federalnym Urzędzie Transportu Drogowego plan działań naprawczych

 

W przypadku 2.0 jeszcze w tym roku mają podać jak podejdą do tematu, gorzej jest z 1.6 bo tu konieczne będą także modyfikacje techniczne - ich opracowanie ma zająć nawet rok, termin do września 2016.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy auta po zmianie softu stracą na mocy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy auta po zmianie softu stracą na mocy?

 

Jakis expert z Niemiec wypowiedzial sie ze to mozliwe iz silnik straci moc. Dzis to wyczytalem w ich prasie.

http://www.t-online.de/auto/news/id_75703138/vw-abgas-skandal-dieselmotoren-drohen-leistungseinbussen.html

Edytowane przez Lanumisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie sprawdziłem moje auto. Oczywiście ma softa. Szczęśliwie dla mnie, mogę go oddać po upływie leasingu. Tak więc chyba trzeba będzie podziękować volkswagenowi po prawie dziesięciu latach bycia wiernym jednej marce, jednemu modelowi, ba jednemu serwisowi. Pytanie tylko, co zamiast ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Toyota albo Volwo.

 

To było pytanie retoryczne, ale dzięki:)

Tak swoją drogą, zastanawiam się czy nie zarządać zerwania umowy. Może ta wada nie zagraża życiu, ale świadomie zrobili ze mnie jelenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doszly mnie sluchy ze w skodzie po wgraniu nowego softu obcinaja 30KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
doszly mnie sluchy ze w skodzie po wgraniu nowego softu obcinaja 30KM

 

Czyli niezgodność towaru z umową. Niestety od ręki tego się nie załatwi, bo rękojmia 2 lata dla kupca osoby prywatnej a rok na firme. Ale sprawa nadaje się do sądu.

 

Serio ta afera może być bardzo gruba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
doszly mnie sluchy ze w skodzie po wgraniu nowego softu obcinaja 30KM

 

Ale przecież akcja serwisowa ma się zacząć od stycznia dla silników 2.0 a od września dla 1.6. Oni sami jeszcze nie wiedzą co będą robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Driver, mimo, że mój passe k :) ma juz 6 rok czekam na rozwój sytuacji.

Jeśli VW sam nie zaproponuje jakiegoś zadośćuczynienia może poproszę ich o to w sądzie :).

Bądź co bądź zrobili WAŁEK na wielką skalę świadomie i z premedytacją. To nie są przypadki gdzie jakiś element w aucie nie wytrzymał obliczeń inżynierów. To było świadome bezczelne oszustwo.

 

Myślę, że znam prawnika, który chętnie się przyjrzy jakie są szanse na pociągnięcie vw do odpowiedzialności.

Kto chętny do przyłączenia sie do grupy? (będą mniejsze koszty i "moment" wyższy :) ).

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

chciałbym żebyś miał rację tak samo jak wszyscy którzy czują się oszukani:

1. popatrz na historię pozwów zbiorowych w Polsce, udało się mieszkańcom, którejś ze wspólnot mieszkaniowych ale tam był wyraźny przekręt, bo mimo spłaconych mieszkań (i warunków w umowie) bank dał kredyt deweloperowi i załozył długi na hipoteke (jakby co deweloper już zbankrutował żeby nie płacić..)... klienci kredytów frankowych, mimo ze banki samowolnie zmieniały umowy itp jakoś do poważniejszego zbiorowego przed sądem jeszcze nie doszło.... Amber Gold to samo, wiele jest przykładów...

 

Rysieeek, z ciekawości... czy masz może jakiś kontakt z frankowiczami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności