Skocz do zawartości
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem, że autor będąc w tamtym rejonie naszego kraju zwiedzał ten Pruszków:

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Pruszk%C3%B3w

 

 

Panowie, ja ze Śląska jestem. I właśnie tam jest Prószków.

No i jakoś mi się to tak skojarzyło i napisałęm Ó zamiast U.

Zresztą to mafijne, mazowieckie miasteczko mi się nie spodobało :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odebrałem swojego paska w piątek i zrobiłem na razie ok 100km.

jak wysiadam, za każdym razem strasznie śmierdzi, jakby gumą czy coś.

Czy to klocki się układają czy co? czy może powinienem się martwic?

 

Te zapachy to może być wygrzewający się nowy układ wydechowy i zasysasz trochę tego zapachu do kabiny. Moje auto jak było nowe też inaczej pachniało. Wszystko się spasowuje, wygrzewa i dociera. Z czasem zapachy stracą na intensywności, także ja bym się wstrzymał z alarmowaniem serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a otwórz maskę tam dopiero smród przepalonej gumy ale to po 1 dwóch jazdach przechodzi ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pisałem Wam jakiś czas temu, że jedną z rzeczy, jakie zgłosiłem w serwisie było skrzypienie przy wsiadaniu/wysiadaniu z auta gdy zaciągnięty jest hamulec ręczny. Oczywiście ASO zbagatelizowało sprawę twierdząc, że problem jest im znany i nie ma na niego rozwiązania oraz mówiąc mi, że podobno w innych modelach VW też często występuje. Tylko, że jakoś w Golfie mojej żony nie ma tego problemu...

Problem z tym skrzypieniem niestety nasila się do tego stopnia, że wystarczy pobujać samochód (ponaciskać jedną ręką na tył samochodu/klapę bagażnika), żeby odezwało się takie oto straszne skrzypienie, które nagrałem na tym amatorskim filmiku. Podejrzewam, że wasze egzemplarze nie wydają takich "cudownych" dźwięków rodem z jakichś wozów drabiniastych?

 

https://drive.google.com/file/d/0B6v...Q3QVR4clk/view

 

Dzisiaj byłem w serwisie i ponownie zgłosiłem ten sam problem - okazało się, że ASO dostało już wytyczne co do naprawy takiego trzeszczenia (mimo, że kierownik serwisu wcześniej mówił, że to jest cecha tego modelu)... Naprawa polegała na wymontowaniu klocków hamulcowych i użyciu specjalnego smaru w jakichś określonych miejscach układu hamulcowego.

 

Zatem wszystkim, którzy mają podobny problem, polecam udać się do ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo zalezy jakiej muzyki i jak nagranej sluchasz. Muzyka z duzym basem juz w 3/4 glosnosci potrafi wprawic boczki w nieprzyjemne drzenie, a mniej basowa nawet na maksa podkrecona tego nie robi. Ewidentnie rezonuja boczki i tego nie dopracowali

Ja tez wstepnie juz rozmawialem w barierze dzwieku o wygluszeniu drzwi i mysle ze sie zdecyduje na komplet ( przod i tyl).

 

Polecam odpalić Dynaudio killer'a

Jedyny taki kawałek jak na razie, który (w dobrej jakości Spotify lub iTunes) porusza KAŻDY kawałek plastiku w moim Pasku :)

przy innych utworach jak do tej pory moje uszy nie były jakoś specjalnie narażone ale ten... Gość w ASO jak mu to puściłem powiedział : i teraz Pan wie, dlaczego na świecie są też systemy B&O za >20 000 pln :) a ten tu ledwo 4k :)

i generalnie ma rację :) jak za tą cenę i tak bardzo fajnie gra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam odpalić Dynaudio killer'a

Jedyny taki kawałek jak na razie, który (w dobrej jakości Spotify lub iTunes) porusza KAŻDY kawałek plastiku w moim Pasku :)

przy innych utworach jak do tej pory moje uszy nie były jakoś specjalnie narażone ale ten... Gość w ASO jak mu to puściłem powiedział : i teraz Pan wie, dlaczego na świecie są też systemy B&O za >20 000 pln :) a ten tu ledwo 4k :)

i generalnie ma rację :) jak za tą cenę i tak bardzo fajnie gra :)

 

Miałem B&O w A4 tam cena podobna do dyna i powiem tak syf jakich mało cała Polka tańczyła basu zero prawe drzwi przód plastiki w rytm basu, najlepiej gra moim zdaniem bose ale w audi od a6 w gore :/

 

Ciekawe jak ten utwór bedzie grał po wygłoszeniu drzwi ? Koledzy którzy maja zamiar to zrobic moze przestwstuja przed i po oczywiście dynaudio wtedy najlepsze porównanie bedzie czy cos to da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie Dynaudio gra bardzo ładnie, to izolacja akustyczna w Pasku sprawia że drzwi trzeszcza. Wibracje oczywiście są nieuniknione, ale żeby nie wywoływały trzasku przy rezonacji. Zrobię jak sugerujecie nagram odsłuch przed i po wygluszeniu ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj , bez paniki prawdopodobnie upalają się tłumiki zawsze tak jest w nowych autach , pojeździj zobaczysz że przestanie , pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wg. mnie Dynaudio gra bardzo ładnie, to izolacja akustyczna w Pasku sprawia że drzwi trzeszcza. Wibracje oczywiście są nieuniknione, ale żeby nie wywoływały trzasku przy rezonacji. Zrobię jak sugerujecie nagram odsłuch przed i po wygluszeniu ☺

 

Nagranie napewno nie odda tego co w realu zrób test na jednym kawałku Np: ten co kolega wrzucił Grubson pamietam w audi tez wszystko chodziło aż wstyd było włączać przy znajomych, serio niektóre kawałki omijałem ale przyśpieszałem bo Wiedziałem w którym momencie bedzie wszystko trzeszczało mega irytujące i dla tego jestem ciekaw zeby na jednym kawałku badz paru odsłuch przed i po.

Zeby zobaczyc czy warto i czy to jest przyczyna....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nagranie napewno nie odda tego co w realu zrób test na jednym kawałku Np: ten co kolega wrzucił Grubson pamietam w audi tez wszystko chodziło aż wstyd było włączać przy znajomych, serio niektóre kawałki omijałem ale przyśpieszałem bo Wiedziałem w którym momencie bedzie wszystko trzeszczało mega irytujące i dla tego jestem ciekaw zeby na jednym kawałku badz paru odsłuch przed i po.

Zeby zobaczyc czy warto i czy to jest przyczyna....

 

Włączyłem sobie ten kawałek Grubsona podany w linku (Spotify, high quality).

I nie jest źle. Nie chodzi mi każdy kawałek plastiku w aucie. W zasadzie to delikatnie brzęczy mi tylko lista ambiente w drzwiach kierowcy. To sam mam na bardzo złym bruku. Reszta jest ok.

 

Nie dawałem głośniej niż 60 %. Więcej nie ma sensu bo jest i tak za głośno.

 

Ale mam inny zgryz.

Do tej pory byłem bardzo zadowolony ze świateł. Tymczasem jadąc wczoraj 2 x 120 km kierowcy ze 20 razy błyskali mi światłami. Żona mi tylko dogadała że faktycznie super masz te światła - w ogóle nie trzeba ich zmieniać :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Włączyłem sobie ten kawałek Grubsona podany w linku (Spotify, high quality).

I nie jest źle. Nie chodzi mi każdy kawałek plastiku w aucie. W zasadzie to delikatnie brzęczy mi tylko lista ambiente w drzwiach kierowcy. To sam mam na bardzo złym bruku. Reszta jest ok.

 

Nie dawałem głośniej niż 60 %. Więcej nie ma sensu bo jest i tak za głośno.

 

Ale mam inny zgryz.

Do tej pory byłem bardzo zadowolony ze świateł. Tymczasem jadąc wczoraj 2 x 120 km kierowcy ze 20 razy błyskali mi światłami. Żona mi tylko dogadała że faktycznie super masz te światła - w ogóle nie trzeba ich zmieniać :-(

 

Nie ma się chyba co za bardzo przejmować tymi błyskającymi. Generalnie twoje światła są zdecydowanie jaśniejsze niż inne i innym się wydaje, że jedziesz na długich, mimo że ich nie faktycznie raczej nie oślepia. Faktycznie to zdarza się oślepiać ciężarówki wyjeżdżające zaa wzniesienia, bo zanim system dostrzeże światła mijania ciężarówki to kierowca dostaje po oczach długimi bo siedzi zdecydowanie powyżej swojej linii świateł mijania (wyłania się wcześniej niż światła).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A było mgliscie? Bo ja powiem szczerze że jak jechałem we mgle to ludzie mi mrugali bo widzieli wiązkę światła i to po jakichś mniejszych miejscowościach. Sądzę jednak ze sporo osób po prostu nie zdaje sobie sprawy z tego ze jest taka technologia i mimo że nie są oslepiani to widząc długa wiązkę mrugaja na wszelki wypadek. Z moich doświadczeń nie ma szans żeby kogoś porazić. Wręcz widziałem jak Active Light Assist omija tych delikwentow, a mimo to mrugali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, krótkie pytanie. Czy jeśli nowy samochód powiedzmy 4 miesięczny ma wadę fabryczną i jej naprawa trwa powiedzmy 2 dni robocze, to czy serwis ma obowiązek wydać właścicielowi samochód zastępczy na czas naprawy czy jest to jego dobra wola, czy jeśli taki właściciel chce mieć mobilność to np. wypożycza odpłatnie od serwisu samochód ?... Jest to gdzieś napisane jakie jest postępowanie w tej kwestii ? Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze jak auto zjedzie do serwisu na lawecie a naprawa trwa 2h lub wiecej to przysluguje auto zastepcze.

Dotyczy aut na gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, krótkie pytanie. Czy jeśli nowy samochód powiedzmy 4 miesięczny ma wadę fabryczną i jej naprawa trwa powiedzmy 2 dni robocze, to czy serwis ma obowiązek wydać właścicielowi samochód zastępczy na czas naprawy czy jest to jego dobra wola, czy jeśli taki właściciel chce mieć mobilność to np. wypożycza odpłatnie od serwisu samochód ?... Jest to gdzieś napisane jakie jest postępowanie w tej kwestii ? Z góry dzięki.

 

Czy chcesz powiedzieć, że Twój Passek ma wadę wabryczną?:padaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ... bedzie miał robioną ostatnią aktualizację dot. wskaźników 3 strefy klimy. Ostatnio jak robiono mi aktualizację wskaźników spalania to auto dwa dni było uziemione. Teraz mi powiedziano, że dobrze by było auto na cały dzień zostawić bo nie wiadomo co się może stać ale za auto zastępcze każą sobie zapłacić i tu ja widzę absurd... z jakiej okazji mam płacić za coś, co nie wynika z mojej winy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma się chyba co za bardzo przejmować tymi błyskającymi. Generalnie twoje światła są zdecydowanie jaśniejsze niż inne i innym się wydaje, że jedziesz na długich, mimo że ich nie faktycznie raczej nie oślepia. Faktycznie to zdarza się oślepiać ciężarówki wyjeżdżające zaa wzniesienia, bo zanim system dostrzeże światła mijania ciężarówki to kierowca dostaje po oczach długimi bo siedzi zdecydowanie powyżej swojej linii świateł mijania (wyłania się wcześniej niż światła).

 

Ledy sa super dla kierowcy, gorzej dla innych. Niestety muszę zaliczyć B8-ke do grona oślepiających, kilka razy z daleka myślałem że jedzie kolejny idiota z ksenonami w H4 a to B8, ale to jak oślepiają nowe BMW na led'ach to już inna liga, jak one dostały homologację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy popatrzeć na linię świecenia świateł, jak omija samochody z naprzeciwka czy jadące przed tobą, żeby zobaczyć, że nie ma jak oślepiać. Jest natomiast wrażenie łuny bijącej od tych reflektorów stąd moim zdaniem reakcje niektórych nadwrażliwych kierowców, jak zresztą pisali też inni. Zwłaszcza tych co im światła świecą jak świeczki tuż przed samochodem.

Niemniej jak z każdym urządzeniem automatycznym mogą się zdarzyć sytuacje oślepiania w szczególności na krętych drogach lub na wzniesieniach. Stąd nieco rozsądku trzeba zachować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczególnie jak jest nawet delikatna mgła....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności