Skocz do zawartości
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy a ktoś ma problemy z trzaskami przy ruszaniu z miejsca z pod pulpitu?

Serwis może coś z tym zrobić?

U mnie sa takie trzaski jak jest zimny po nocy, przy gwaltownym hamowaniu, potem zaczyna cos trzeszczec przy gwaltownym przyspieszaniu, a za chwile sie wygrzeje i znowu cisza. Jak odbieralem samochod we wrzesniu wogole nie bylo tego problemu, im zimniej tym dluzej to trzeszczenie jest. Samochod trafil w piatek do serwisu, rozebrali tunel srodkowy kolo skrzyni bo tam najbardziej slychac i bez efektu, samochod zostal w serwisie na dalsze szukanie problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie

czy głośnik w drzwiach też podlega reklamacji w ramach gwarancji?

 

chyba mi padł do "charczy" nawet jak nie za głośno radio gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje sie, ze tak. Cos co ma działać, nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś próbowałem REST - chwilę (3-4 minuty) dawało ciepłym, po kilku minutach zaczęło wiać chłodnym, a nawet zimnym, nie wiem jak to będzie działać po długiej trasie, ale póki co szału nie ma :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zuzywa ci cale cieplo z silnika tj. temp spada ponizej 50stC? i elektryczna pompka wody chodzi caly czas?

 

dzisiaj sprawdziłem. 25 min grzał jak trzeba, wyłączyłem przyciskiem i wyszedłem z auta.

Nie spojrzałem natomiast na temp. silnika. Kiedy wróciłem do samochodu po ok. 20 min, po uruchomieniu temp. silnika była w okolicy pierwszej kreski.

na zewnątrz -2 stopnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj sprawdziłem. 25 min grzał jak trzeba, wyłączyłem przyciskiem i wyszedłem z auta.

Nie spojrzałem natomiast na temp. silnika. Kiedy wróciłem do samochodu po ok. 20 min, po uruchomieniu temp. silnika była w okolicy pierwszej kreski.

na zewnątrz -2 stopnie.

 

Ale w Sharanie czy w Passacie? Mnie też grzeje tylko przez kilka minut...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wygląda na to, że większość z nas ma niesprawną funkcję rest. Ewidentny problem z oprogramowaniem - nie podtrzymuje elektrycznej pompki wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was poruszył u dealera temat głośnego zawieszenia na dziurach i znalazł rozwiązanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po kilku tysiącach przestało tak tłuc, jak na początku. Myślę, że teraz jest akceptowalne i nie słychać tłuczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakim przebiegu ? ja mam na chwile obecną 6k km ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale w Sharanie czy w Passacie? Mnie też grzeje tylko przez kilka minut...

sharanie.

Naprawdę skuteczne, wydajne rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dzwonił do mnie serwis i poinformował mnie, że wreszcie mają program na niedziałające od trzech miesięcy navi + telefon. Jadę w przyszłą środę, poruszę temat funkcji rest. Jak coś się dowiem to dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje auto pojechało dzisiaj do serwisu lawetą :smutek

Zaświeciła się lampka EPC i ikona silnika. Moc obcięta ....

Czy ktoś miał już tego typu problem?

Auto ma 1 tydzień, przebieg 2500 :rozpacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czytam od jakiegoś czasu wątki dotyczące reklamacji czy tez usterek.

Panowie - mój Passacik zepsuł się po przejechaniu 900km - przestał działać system infotaiment (nawigacja, telefon, radio) system się zawiesił.

Panowie z VW rozkładali ręce, kazali czekać, dowiadywać się -więc poprosiłem o pomoc TVN Turbo (program turbo kamera). Szybko znalazł się samochód zastępczy, mocno zainteresował się mną Poznań - nagle sprawa nabrała biegu.

Po blisko 2 i pół miesięcznym oczekiwaniu na naprawę (dodam że miałem auto zastępcze - również Passata B8) naprawiono mój samochód, a dodatkowo FV Polska jako zadość uczynienie za czas oczekiwania za naprawę dał złoty pakiet przeglądów do 90 00km, i wydłużył gwarancje o dodatkowy rok. Więc drodzy forumowicze - warto walczyć o swoje i nie dać się zwodzić jakimiś niekończącymi się terminami napraw. Zawsze możecie zażądać wymiany samochodu na nowy - jeśli naprawa trwa długo, lub prosić o zwrot poniesionych w związku z usterką kosztów jaki ponieśliście, ponieważ auto nie pozwalało wam na jego 100% wykorzystanie zgodnie z jego przeznaczaniem. AAAA - zapomniał bym o wisience na torcie - dostałem jeszcze oryginalny box dachowy Nr kat.: 000 071 200 AA .

życzę Wam powodzenia i determinacji w walce - WARTO !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratki! Umówmy się, skoro samochód jest nowy to jestem w stanie poczekać kilka dni na naprawę (choć wiadomo, że nie powinno się to zdarzyć), ale 2,5 miesiąca to przesada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde zaczynam się bać czy brać to auto, jak czytam to forum, na moim aktualnym forum toyoty auris po 8 latach nie ma takich postów jak tutaj... że laweta, że system się zawiesił ehh - ale za to są inne zalety auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurde zaczynam się bać czy brać to auto, jak czytam to forum, na moim aktualnym forum toyoty auris po 8 latach nie ma takich postów jak tutaj... że laweta, że system się zawiesił ehh - ale za to są inne zalety auta

 

Brać - nie ma tego złego

ja nie narzekam a wręcz przeciwnie - dla mnie może się psuć - szlaki przetarte. Panowie z VW mają świadomość że znam swoje prawa.

Panów z VW moja usterka będzie trochę kosztowała - mam za darmo wszystkie przeglądy do 90 000 km za nic nie płacę, nawet za klocki a każdy przegląd to około 1000 -1200zł,

 

http://www.volkswagen.pl/pl/serwis-i-akcesoria/pakiety-przegladow.html

 

o box to koszt około 3 000zł - ja jestem zadowolony, aaaaaaaa - i jeszcze w TV się obejrzę ;-)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w B6 rozwaliłem miskę, moja wina, chciałem naprawić w ASO i chyba z miesiąc ściągali część, bez problemu przedłużali samochód z wypożyczalni przez cały okres na ich koszt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z autem zastępczym? Assistance z leasingu przysługuje mi tylko jak samochód trafi do serwisu na lawecie, a co gdy przyjeżdżasz z usterka i każą zostawić samochód na cały dzień, bo muszą "zweryfikować co jest zepsute". Czy wtedy zastępcze auto w VW tylko odpłatnie? Pytam, bo w przypadku poprzednich samochodów dostawałem zastępcze gratis na czas naprawy czy przeglądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy czytam wasze wypowiedzi w tym wątku, to zastanawiam się, dlaczego kupujecie B8. Ewidentnie auta są niedopracowane i w dodatku testowane na Was. Musicie być naprawdę fanatykami tej marki. Skrzypienie, trzeszczenie, stuki w zawieszeniu, niedziałające nawigacje, ubytki płynu chłodniczego, problemy z elektroniką i lawety, pewnie wszystkiego jeszcze nie wymieniłem. Przecież żaden to problem jeśli pojedziemy z rodziną na zagraniczne wakacje i przestanie nam działać np. nawigacja podczas jazdy, albo będzie trzeba odholować auto do serwisu ;). Miałem nosa, że zrezygnowałem z zakupu B8 w styczniu 2015 roku. Nie piszcie również, że wszystkie auta się teraz psują, bo tak nie jest. Zamiast Passata kupiłem za 152tys. Hondę CR-V 1.6 160KM diesel. Minął prawie rok czasu, gdy nią jeżdżę i oprócz piszczących hamulców (klocki do wymiany) problemów zero. Volkswagen powinien uczyć się od Hondy, jak produkować niezawodne samochody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności