Skocz do zawartości
RADEK

Wymiana oleju - jaki zamiast CASTROLA?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, jeśli zmienisz olej Twoje auto będzie Bugatti lub UAZ-em ;-)

 

Bugatti? Ale Veyron czy Chiron?

 

Bardziej merytorycznej porady oczekiwałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardziej merytorycznej porady oczekiwałem.

 

Merytorycznie: jeśli olej 5W30 z normą 504/507 to nie będzie problemu, a jeśli uprzesz się na olej 0W40, to też Ci wymienią, ale prawdopodobnie odnotują to w książce serwisowej i jak coś - odpukać - będzie nie tak, to przy naprawie gwarancyjnej będą się czepiali, właśnie tego, że olej niezgodny z zaleceniem producenta. Tak to przynajmniej mi w serwisie tłumaczyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Merytorycznie: jeśli olej 5W30 z normą 504/507 to nie będzie problemu, a jeśli uprzesz się na olej 0W40, to też Ci wymienią, ale prawdopodobnie odnotują to w książce serwisowej i jak coś - odpukać - będzie nie tak, to przy naprawie gwarancyjnej będą się czepiali, właśnie tego, że olej niezgodny z zaleceniem producenta. Tak to przynajmniej mi w serwisie tłumaczyli.

 

Nie chcę upierać się na 0W40 i raczej pozostanę przy 5W30 aby uniknąć dyskusji. Czytałem też poradę kolegi Marcina, który polecał X-MAX 0W40 do turbo benzyny. Pytanie jednak o olej 5W30. Który z oferty Motul będzie najlepszy do benzyny? Czy 8100 X-Clean+ czy może SPECIFIC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Który z oferty Motul będzie najlepszy do benzyny? Czy 8100 X-Clean+ czy może SPECIFIC.

 

Ja kupiłem ten z plusem, bo tak mi polecili sprzedający, gdy się uparłem na 5W30, ale... Przeczytaj trochę w tym dziale, jakie cuda wyprawiają serwisy przy wymianie oleju. Ja po swoich doświadczeniach popartych jeszcze tą lekturą zwątpiłem, czy oni mi w ogóle ten olej wymienili, więc czy plus, czy specyfic... i tak nie wiesz, z czym wyjedziesz z serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idz i patrz na rece, w czym problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam szczerze, że ja ostatni raz zostawiłem samochód w serwisie bez mojego osobistego nadzoru. Jak odebrałem i zobaczyłem co jest zrobione po akcji serwisowej to zacząłem rzucać ku... i chu... Tam pracują sami partacze którzy za nic mają to, że samochód jest nowy!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
idz i patrz na rece, w czym problem?

 

A nie dziwi Cię to, że nikt wcześniej przed Tobą na to nie wpadł?

Zgadnij, dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie dziwi Cię to, że nikt wcześniej przed Tobą na to nie wpadł?

Zgadnij, dlaczego?

 

A co serwis ASO VW nie pozwala na przyglądanie się procesowi wymiany oleju ?

Pytam, bo i ja zamierzam wymieniać nie długo olej na Motul (inny niż zalewa renomowany serwis) i przyznam szczerze, że chcę być właśnie świadkiem tejże wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pozwala ASO wchodzić na "zaplecze" już kłóciłem się oto wręcz i nic.. Jedynie wejdziesz jeśli mają Ci do pokazania usterkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a odkad to np. w NORAUTO nie mozna patrzec na wymiane oleju, gdzie wy zyjecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy olej jest wymieniony to widać na bagnecie. Motula się pozna po zapachu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze, ze sie spotykamy na innym temacie, ale spoko, tutaj nie chodzi o to czy olej jest wymieniony, ale na jaki jest wymieniony. Pracuje w branzy paliwowej obecnie, ale po zapachu raczej nie poznam motula:)

 

dla wszystkich zainteresowanych co nie maja wstepu na hale serwisowa VW, nie musicie serwisowac samochodw VW na gwarancji w VW, mozecie wybrac inny dowolny warsztat, ktory zrobi to wedlug zalecen VW. Wszystko w temacie. Poszukajcie takiego, wejdzcie, i nadzorujcie czynnosci serwisowe, to wasze prawo. pozd.

Edytowane przez paolokos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widze, ze sie spotykamy na innym temacie, ale spoko, tutaj nie chodzi o to czy olej jest wymieniony, ale na jaki jest wymieniony. Pracuje w branzy paliwowej obecnie, ale po zapachu raczej nie poznam motula:)

 

Nie używam motula od kilku lat, może to zmienili, ale jak używałem to był to jedyny olej który miał zapach... kuszący do spożycia. Po tym też można było odróżnić podróbki których na rynku było bardzo dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja mam pytanie odnośnie wymiany oleju w ASO. Po ostatnich przebojach w serwisie, całkowicie straciłem zaufanie do nich. Nigdy więcej nie zostawię samochodu bez nadzoru bo kończy się to naprawianiem jednej rzeczy a psuciem innych, po czym okazuje się, że i tak nie zostało nic naprawione.

Czy faktycznie nie można wchodzić na teren warsztatu przy czynnościach naprawczych, wymianie płynów itd.??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To i ja mam pytanie odnośnie wymiany oleju w ASO. Po ostatnich przebojach w serwisie, całkowicie straciłem zaufanie do nich. Nigdy więcej nie zostawię samochodu bez nadzoru bo kończy się to naprawianiem jednej rzeczy a psuciem innych, po czym okazuje się, że i tak nie zostało nic naprawione.

Czy faktycznie nie można wchodzić na teren warsztatu przy czynnościach naprawczych, wymianie płynów itd.??

 

Mogą odmówić ze względu na bezpieczeństwo i jest to zrozumiałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak powiedzialem wczesniej, pojedz tam gdzie cie wpuszcza i tyle. Na sam olej pojedz do Norauto czy innych tego typu szybkich warszatatow i tam wymien, napewno bedziesz mogl sie przygladac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak wyżej. Jeździć tam, gdzie nie fisiują i gdzie normalnie gadają z klientem - ich żywicielem. Wchodzę, nie filozofuję, nie "pomagam" serwisantom, nie błąkam się po całej hali. Do tej pory nikt mnie nie wyrzucił. Poza tym, nie wiem po co jeździcie do ASO na wymianę oleju pomiędzy obowiązkowymi przeglądami. W dodatku płacąc 3 razy drożej nie widząc nawet za co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale obowiazkowy przeglad tez nie trzeba robic w ASO, wyjdzie taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale to kolejny unijny gniot nie mający prostego zastosowania w realu. To temat dla wytrwałych z dużą ilością wolnego czasu na szarpaniny z gwarantem i udowadnianie sobie racji czy coś było, albo nie było robione zgodnie z zaleceniami producenta, czy niezależny serwis ma odpowiednie kwalifikacje, sprzęt, dokumentację producenta, itp. Na każdym kroku będzie szukanie haków żeby takie praktyki udupić, bo autoryzowanym ucieka łatwa kasa z przeglądów za nicnierobienie. Szkoda mi czasu na taką walkę i niezbędne przeglądy robię w ASO tylko dla pieczątki potrzebnej do gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to przerabialem na sobie, w 2005 roku kupilem forda transita w salonie w Polsce, jakies 2 przeglady zrobilem w ASO a resza u kolegi w warsztacie, nie byl ta jakis super warsztat ale zwykly, bez bajerow. Do Aso jezdzilem jak cos padlo, a bylo tego sporo i nigdy nikt nie podwazyl mojej ksiazki serwisowej. Raz wzieli, skserowali, moze poslali do warszawy i to wszystko. Jak przyjezdzalem bo turbo padlo np, patrzyli w ksiazke czy wszystko na czas i tyle, ciebie jako klienta nie obchodzi chyba co ma gwarant do powiedzenia skoro maz ksiazek OK, niech sie VW, ford czy inny kontaktuje z niezaleznym warsztatem i dopytuje co i jak zrobil.Ciebie jako klienta to raczej nie obchodzi. Masz termin na naprawe i maja sie tego trzymac chyba. Ja u siebie przedluzalem gwarancje na kolejny rok w passacie B7 i dlatego zrobilem przeglad w ASO bo taki byl wymog gwaranta, a tak to odwiedzam serwis co serwisuje nam samochody w firmie i nigdy nie bylo problemu w VW. Na olej jezdze jak jest promocja w ATU, to taki Norauto jak w PL. pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności