Skocz do zawartości
ptaku

Opony i Felgi - wszystko na temat

Rekomendowane odpowiedzi

tak, wejdź w menu danych samochodu, masz tam opcję ustawienia prawidłowego ciśnienia we wszystkich kołach.

Bez żadnych kombinacji, tylko "reset" i już.

Nie wiem czy cos zle robie ale mam tylko mozliwosc ustawienia: komfort, normalne i pelne obciazenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opcja RESET jest dla czujników z ABS, dla systemu z dokładnym pomiarem w każdym kole musi być jakiś inny sposób...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was planuje kupić Passata i od razu wymieniać letnie koła na inne? Albo może ktoś już tak zrobił? Zastanawia mnie jak dużo osób tak robi. No i potrzebowałbym kupić komplet letnich kół (idealnie 4 szt. na felgach Nivelles 17" z oponami Michelin Primacy 3 i fakturą ale inne 17+ też będą dobre, coś tam na Allegro i OLX widziałem). Swoje letnie koła straciłem niedawno w pożarze, wiele z nich nie zostało.

felga.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja też poszukuję kompletu kół (ew. felg) najlepiej london lub model "wyższy". Faktury nie potrzebuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Chce na wiosnę kupić nowy zestaw felg do mojego passata b6. Na oku mam felgi z touarega model atheo, w rozmiarze 19 cali szerokość 9j i et 60. Kiedyś widziałem na forum passata z takimi felgami ale nie mogę go teraz znaleźć. I tu rodzi się moje pytanie. Jak szerokie musiałbym dać dystanse żeby nic nie obcierało i w miarę komfortowo się jeździło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej. Chce na wiosnę kupić nowy zestaw felg do mojego passata b6. Na oku mam felgi z touarega model atheo, w rozmiarze 19 cali szerokość 9j i et 60. Kiedyś widziałem na forum passata z takimi felgami ale nie mogę go teraz znaleźć. I tu rodzi się moje pytanie. Jak szerokie musiałbym dać dystanse żeby nic nie obcierało i w miarę komfortowo się jeździło?

Sprawdź dobrze czy Touareg nie ma innego rozstawu śrub niż Passat (bo mi się wydaje że nie pasują). Pasują felgi na pewno od Tiguana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5x130

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie gumki polecacie do Passata Varianta 150km TDI zimowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Jestem nowy i nie jestem w stanie w miarę szybko przelecieć całego tematu. Interesuje mnie czy ktoś kiedyś wrzucił 17x7,5" ET 30? Wydaje mi się, że na tył powinny wejść, ale mam obawy z przodem...

A swoją drogą jakby ktoś był zainteresowany kompletem 18" Marseille, który nawet drogi nie widział, to dajcie znać... Auto wyjechało z salonu na zimie, a na lato kombinuje inny zestaw. Bazowo planuję sprzedać same felgi, ale jak ktoś będzie zainteresowany, to może rozpatrzę również z CSC5, które są też dziewicze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej

Jestem nowy i nie jestem w stanie w miarę szybko przelecieć całego tematu. Interesuje mnie czy ktoś kiedyś wrzucił 17x7,5" ET 30? Wydaje mi się, że na tył powinny wejść, ale mam obawy z przodem...

A swoją drogą jakby ktoś był zainteresowany kompletem 18" Marseille, który nawet drogi nie widział, to dajcie znać... Auto wyjechało z salonu na zimie, a na lato kombinuje inny zestaw. Bazowo planuję sprzedać same felgi, ale jak ktoś będzie zainteresowany, to może rozpatrzę również z CSC5, które są też dziewicze.

 

ile chcesz za ty 18" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglada komfort jazdy na veronach? Zastanawiam się na 19tkach na lato i stad to pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam proste drogi:) takze nie narzekam, jesli chodzi o stabilnosc prowadzenia, zakrety, szybko na autostradzie to do moich 17 zimowych jest niebo a ziemia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po cholere zmieniali w b8 wielkość koła. Mam jeszcze pasiora b6 i za opony płace po 250 zł/1 szt. a tutaj bede musiał po 500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak wyglada komfort jazdy na veronach? Zastanawiam się na 19tkach na lato i stad to pytanie

 

ja nie odczułem różnicy w komforcie między 18" a 19", aczkolwiek 18" miałem okazję tylko jeździć po mieście, bez zamykania ciasnych zakrętów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja nie odczułem różnicy w komforcie między 18" a 19", aczkolwiek 18" miałem okazję tylko jeździć po mieście, bez zamykania ciasnych zakrętów...

 

Panowie,

 

Może coś mi doradzić, finalizuje zakup Passata 1.8 TSI Comfortline, felgi 16. Poprzednio jeździłem Honda Accord, 17 niskoprofilowe. 16 oczywiście sa balony, niestety nie pamietam rozmiaru.

 

O co chcialem zapytac, do jakich waszym zdaniem rozmiarów felg i opon Passat został stworzony, na jakich będzie najfajniej.... lubie zakrety i sprawia mi ogromna pzyjemnosc pokonywania ich z fajnymi predkosciami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to bierz najniższy możliwy profil - 19"

druga sprawa że felga najdroższa, ale w 19" w B8 profil opony jest takiej samej wysokości jak w 18" w B7.

Także przelicz sobie tylko wartości bezwzględne w mm i będzie jakieś wyobrażenie.

Na pewno przy niższym profilu trzeba bardziej uważać na felgi, powoli wjeżdżać na krawężniki, uważać na głebokie dziury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 18"to idealny kompromis między wyglądem, a właściwościami. Na naszych drogach jest jednak więcej dziur niż przyjemnie wyprofilowanych winkli...

 

@ RaffyXXX - felgi oddam za 3.600, chyba , że masz jakąs ciekawą propozycje, to daj na priv...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Które felgi lepiej wybrać?

 

http://www.felgi.pl/felga/ronal/r56/vw/passat/sedan/b8/1-8-tsi-132kw/17/p%3d65

7x17 ET45 czy 7x17 ET37?

Passat B8 limuzyna 1.8 TSI

Edytowane przez przemkowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ET 37 będzie ładniej wygladalo, a przy 7" spokojnie wejdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności