Skocz do zawartości
ptaku

Opony i Felgi - wszystko na temat

Rekomendowane odpowiedzi

ET 37 będzie ładniej wygladalo, a przy 7" spokojnie wejdzie

 

Będzie zgodnie z homologacją?

Swoją drogą gdzie można przeczytać jakie są dopuszczalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Homologacja jest to rzeczą względną. Otóż OEM felga 17" ma wyższe ET (41-42) i teoretyczni bardziej się chowa do wewnątrz. Ale jak już porównasz, z OEM-ową 18"x8 która ma ET 44, to się okazuje, że "Twoja" felga nie będzie bardziej wystawała niż 18"ka, wiec nie ma zagorzenia, że coś uszkodzisz. Moim zdaniem bez żadnego problemu możesz zakładać. Ja mam w tej chwili 17"x8, przy ET35 i tgez jest ok, a to w końcu o jeden cal szersza felga i jeszcze minimalnie niższe ET.

 

Ogólnie możesz sobie pooglądać jak to się prezentuje graficznie np tu ->http://www.willtheyfit.com/index.php?width=235&aspect=45&diameter=18&wheelwidth=8&offset=44&width2=215&aspect2=55&wheel_size=17&wheel_width=7&offset2=37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Rozglądam się za oponami na lato może ktoś poleci jakiś model? Rozmiar to 235/45/ R17.

Zastanawiam się nad Continental ContiSportContact 5, a Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3.

Pozdrawiam

Edytowane przez realisko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem z salonu Pasiora na 18stkach z gumą Pirelli 235/45/18 i co mnie zaskoczyło? to że na śniegu jeździ się na nich jak na zimówkach, nawet na lodzie dają rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to odważny jestes... żeby tak nie lubic swojego auta zaraz po odbiorze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ma ktoś do odsprzedania letnia continentalke 235/45 R18 najlepiej z zapasu, bo przedni komplet zjedzony prawie do zera i chce wrzucić na przód jedna z zapasu i jeżeli ktoś by miał druga to odkupie plus wyślę jedna letnia żeby w razie czego coś było na zapasie?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... mógłbym o tym pomyśleć. Mam paska z października 2016... Jak masz jakąś konkretną ofertę pisz na priw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy ma ktoś do odsprzedania letnia continentalke 235/45 R18 najlepiej z zapasu, bo przedni komplet zjedzony prawie do zera i chce wrzucić na przód jedna z zapasu i jeżeli ktoś by miał druga to odkupie plus wyślę jedna letnia żeby w razie czego coś było na zapasie?

 

Mogę odsprzedać 2 szt. Conti, które do tej pory jeździły u mnie na tyle - zmieniam cały komplet. Mają ok. 35 kkm przelotu, ale są jeszcze przed ogranicznikiem i powinny sezon przelatać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi zostały 235/40R18 PZERO DOT2016 Y NOWE oddam za 2000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmmm... mógłbym o tym pomyśleć. Mam paska z października 2016... Jak masz jakąś konkretną ofertę pisz na priw.

 

Wysłałem PW daj znać co i jak ;) Tez jestem z Rudy Śląskiej :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Inferno

Panowie jeżeli mój samochód nie pokazuje mi ciśnienia opon a tylko ewentualna usterkę i z felgi wystaje cały gumowy wentyl to znaczy ze nie mam czujników a ewentualne uszkodzenie opony rozpoznawane jest z ABS'u tak?

Chodzi mi czy do nowych kół muszę kupować czujniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak piszesz. Nie musisz kupować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Inferno

Bardzo dziękuje za potwierdzenie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by ktoś miał na zbyciu to szukam 3 szt. felg bez opon 17" London

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilna sprawa. Już wiem po przeczytaniu tematu, że felgi alu z Passata B7 będą pasować do B8 jeśli chodzi o ET i szerokośc felgi. Czy średnica otworu i śrub tez będzie taka sama??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na bank... większość aut grupy VAG ma to samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych kolegów. Jestem nowy na forum.

Mam pytanie odnośnie czujników TPMS w B8.

Czy można je dołożyć "później" tj. mamy nowego paska kupujemy same czujniki i zapewne programujemy.

Czy potrzebna jest specjalna centralka odbierająca sygnały z czujników?

 

pozdr Romfi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pilna sprawa. Już wiem po przeczytaniu tematu, że felgi alu z Passata B7 będą pasować do B8 jeśli chodzi o ET i szerokośc felgi. Czy średnica otworu i śrub tez będzie taka sama??

ale opony już nie, przeszli na większe średnice i przez to opony dużo droższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności