Skocz do zawartości
ptaku

Opony i Felgi - wszystko na temat

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos z kolegow kto ma kola 17ki fabrycznie moglby podac wartosci cisnien powietrza ze slupka? Ja mam 18 ki a widze ze w B8 nie ma na naklejce podzialu cisnien wg rozmiarow tylko sa do konkretnych felg zamontowanych w samochodzie, no chyba ze do wszystkich rozmiarow sa takie same...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale to sa chyba wartosci do cc a nie do B8...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cóż nie znam sie na felgach i ich homologacjach ale fakt jest taki, że chciałem przed odbiorem auta założyć zimówki na orygnalne felgi 18ki. Niestety okazało się, że salon nie może mi sprzedać takich opon gdyż passat nie ma homologacji do opon zimowych 18tek. Dowiedziąłem się, że ma homologacje tylko na 16". Więc kupuję opony na Oponeo. A salon mi je tylko założy. Dobrze, że to mogą :). A tak na poważnie to są to jakieś jaja.

 

Przecież te samochody na 16 wyglądają komicznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj bzdury piszecie. Homoloowane sa i 19 na zime. Salony maja tylko do 17 w swojej ofercie. I lancuchy mozna zalozyc do 17 a specjalne niskie lancuchy na 18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oj bzdury piszecie. Homoloowane sa i 19 na zime. Salony maja tylko do 17 w swojej ofercie. I lancuchy mozna zalozyc do 17 a specjalne niskie lancuchy na 18

 

Jakie to niby łańcuchy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalozylem dzis nokiany wr d4, 17" na oryginalne felgi, cisnienie 2.3 i powiem ze jest spoko. Sa ciche i teraz jednak mniej dudni od kol - letnie mialem nadmuchane 2.6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak z tym ciśnieniem ? nie jest zbyt miękko? Ja mam też17" pirelli WSZ3 i mam 2.5 atm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos z kolegow na forum samochod na 17ach z fabryki i wrzuci nam cisnienia do 17ek? Ja tez bym chcial niedlugo zmienic i nie wiem czy sugerowac sie naklejka z cisnieniami do 18ek czy nie...

Edytowane przez kriss555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie podrzuci ktos te cisnienia do 17ek?

Od kolegi kiedyś dostałem:

IMG-20151007-WA0000.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok, ale to sa chyba wartosci do cc a nie do B8...

 

Info o ciśnieniu jest na wlepce na słupki B od strony kierowcy. Zmieniałem na zimowe opony 235/45 R18 i dałem azot 2.5 bar na przód i tył. Sprawdza się przy lekkim i średnim obciążeniu, także nie trzeba specjalnie dopompowywać przed wyjazdem z rodziną. Jest komfortowo, ale też nie za miękko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Info na slupku jest ale do konkretnego rozmiaru kol, a ja na zime chce zalozyc mniejsze 17ki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że przy 17" ciśnienie nie będzie znacznie się różniło od tego w 18". W poprzednim swoim b6 miałem zimówki na 17" i z tego co pamiętam dawałem 2.3 bara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zalozylem dzis nokiany wr d4, 17" na oryginalne felgi, cisnienie 2.3 i powiem ze jest spoko. Sa ciche i teraz jednak mniej dudni od kol - letnie mialem nadmuchane 2.6.

 

Zrobiłem dokłądnie to samo. Tylko w Łodzi wczoraj było 11* wiec nadmuchałem do 2,5. Na razie jest troszke bardziej twardo niz było ale bez tragednii. Za chwile zrobi sie zimniej i cisnienie spadnie w kole...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zimówek poszukuję czujników ciśnienia 5Q0 907 275. Może ktoś poleci sprzedawcę oferującego takie czujniki w dobrej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności