Skocz do zawartości
ptaku

Opony i Felgi - wszystko na temat

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wybieram Goodyear UG 8 Performance, głównie ze względu na hałas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pirelli Winter SottoZero 3 również zbiera dobre opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja skłaniam się ku oponom NOKIAN WR D4 - poczytajcie opnie o nich. Podobno są to na prawdę świetne opony na zimę. Słyszałem już też takie opinie, że ponoć będę z nich bardziej zadowolonych niż z popularnych, mainstream'owych marek, takich jak: continental, goodyear itd...

 

Do tego bardzo dobre parametry na etykiecie, głośność: 69 dB, zużycie paliwa: C, przyczepność: B.

No i niezła cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Nokianów miałem do czynienia z modelem A3 XL. Szczerze polecam. W tej cenie nie ma lepszych. Jest delikatnie głośniejsza wg. etykiety, ale na Boga, jak trzyma auto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja skłaniam się ku oponom NOKIAN WR D4 - poczytajcie opnie o nich. Podobno są to na prawdę świetne opony na zimę. Słyszałem już też takie opinie, że ponoć będę z nich bardziej zadowolonych niż z popularnych, mainstream'owych marek, takich jak: continental, goodyear itd...

 

Do tego bardzo dobre parametry na etykiecie, głośność: 69 dB, zużycie paliwa: C, przyczepność: B.

No i niezła cena.

 

Ale Vmax=210 troche na granicy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja skłaniam się ku oponom NOKIAN WR D4 - poczytajcie opnie o nich. Podobno są to na prawdę świetne opony na zimę. Słyszałem już też takie opinie, że ponoć będę z nich bardziej zadowolonych niż z popularnych, mainstream'owych marek, takich jak: continental, goodyear itd...

 

Do tego bardzo dobre parametry na etykiecie, głośność: 69 dB, zużycie paliwa: C, przyczepność: B.

No i niezła cena.

 

ja tez jestem fanem nokianow i finlandi mam stary model wr g2 i nie narzekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno Nokian ma fabrykę w Rosji. W związku z tym warto szukać tych: made in Finland...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nokian wrd4 jest dopiero teraz dostepny w rozmiarze 215/55 r 17,, wcześniej tylko jako 16ka, dobra opona w dobrej cenie.

jak zamawiałem zimówki w sierpniu to nie było tego modelu jako 17ka i dlatego kupiłem goodyeara ultargrip 8 performance po 550zł za sztuke , opona wyprodukowana w tym roku więc cena też była niezła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już zweryfikowałem temat opon i u mnie firma leasingowa zamówiła Michelin PILOT ALPIN PA4 96W XL 235/40/19 Będę jeszcze czekał z wymianą do czasu aż zrobi się mokro i zimno, bo póki co na suchej nawierzchni i temperaturach powyżej 5 stopni to chyba lepiej sprawią się letnie oponki.

Jeśli ktoś miał już z tymi Miśkami do czynienia to chętnie poczytam opinię. Ja rzadko jeżdżę po kopnym śniegu, głownie interesuje mnie zachowanie na mokrym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dyskusja się rozkręciła, fajnie....ale czy mógłby się ktoś więcej wypowiedzieć o liście opon, o które zapytuję???:hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisalem ci kolego kilka pistow wczesniej ze z tych opon najlepszy(moze najbardziej wszechstronny) bedzie Dunlop i Michelin, Continental 830 to starsza konstrukcja, reszta opon poza Pirelli o ktorej sie nie wypowiem bo jej nie znam to klasa bardziej budzetowa co niekoniecznie oznacza zla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisalem ci kolego kilka pistow wczesniej ze z tych opon najlepszy(moze najbardziej wszechstronny) bedzie Dunlop i Michelin, Continental 830 to starsza konstrukcja, reszta opon poza Pirelli o ktorej sie nie wypowiem bo jej nie znam to klasa bardziej budzetowa co niekoniecznie oznacza zla

 

Dzięki brachu...bądź zdrów:ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem Nokiany WR D3 . zobaczymy jak pojadą , bardziej się boję DSG jak sobie w zimie poradzi na sporych podjazdach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zakupiłem Nokiany WR D3

Dlaczego nie A3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zakupiłem Nokiany WR D3 . zobaczymy jak pojadą , bardziej się boję DSG jak sobie w zimie poradzi na sporych podjazdach.

 

ja z autopsji mogę polecić WRD3, co prawda używałem ich przez 3 sezony w rozmiarze 225/45/17, ale zarówno pod względem komfortu akustycznego jak i zachowania na suchym byłem zadowolony. Troszkę gorzej na mokrym, a na śniegu znowu kapitalnie :)

Co do DSG to zawsze w awaryjnej sytuacji może przejść na tryb manualny, ja codziennie zarzucam "asystenta zjazdu/podjazdu" przy wjeżdżaniu/zjeżdżaniu do/z podziemnego garażu. Dźwignia w prawo i do przodu :)

Edytowane przez szylton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba skuszę się na nowość Dunlop Winter Sport 5 215/55/17, marketingowe literki niby C,B,69dB bieżnik ma delikatniejszy niż Nokiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie zazwyczaj kupujecie opony???

Może ma ktoś z Was jakieś ulubione i sprawdzone miejsce, czy tez miejsca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem zamiar tam kupować, dopóki nie sprawdziłem w warsztacie wioskę obok - cena wyższa o 40zł na komplecie samych opon (bez przesyłki) a w cenie montaż z wyważeniem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakby co, to ja już zmieniłem na zimowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności