Skocz do zawartości
IQM1

Praktyczne uwagi użytkowników

Rekomendowane odpowiedzi

Zerknąłem dzisiaj na opony 22 tys spokojnych kilometrów, żadnego darcia opon - 4mm przód 5mm tył, dla mnie szok. Komplet opon na jeden sezon WTF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zerknąłem dzisiaj na opony 22 tys spokojnych kilometrów, żadnego darcia opon - 4mm przód 5mm tył, dla mnie szok. Komplet opon na jeden sezon WTF

 

zajechanie przodu jestem w stanie zrozumieć ( z trudem ) ale jak zjechałes do 5mm z tyłu przez 22000?

podmienili ci opony czy jeździsz na zimówkach w lecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a 22tkm temu sprawdzałeś ile było

 

bo może od razu ktoś ci dał "używane" a sam smiga na nowych ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intryguje mnie skąd nawigacja DP bierze dozwoloną prędkość 100km/h na całym ciągu ulic Opolska - Lublańska - Bora-Komorowskiego w Krakowie. Ktoś się orientuje? Poza odcinkami oznakowanymi, gdzie sobie oczywiście czyta 70km/h, ale po skrzyżowaniu resetuje nie na 50, tylko na 100. Przecież to jest teren zabudowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele takich bzdur w DP. Tez mam na kilku duzych ulicach Szczecina do 100 a jest do 60 i 50 za dnia.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak samo. Prawdopodobnie bierze pod uwage ze to ulica dwupasmowa wiec 100km/h tylko zapomina ze to miasto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 26 kwietnia w Szczecinie niedawno zdjęli podwyższenie do 70. Teraz nawigacja pokazuje 90... Droga dwupasmowa, rozdzielona trawnikiem. Po prostu pomylone dane nawigacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę lipa, bo o ile jestem w stanie zrozumieć błąd w rozpoznaniu znaku, o tyle błędne dane w nawigacji powinny być łatwe do ogarnięcia. Ciekawe czy w Audi jest tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Gliwicach na DK 88 jest błąd w drugą stronę, DP uznaje to za teren zabudowany i pokazuje 50/60 zamiast 90, tak samo bardzo wolno liczy czas przejazdu tą drogą, podobnie jak DTŚ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego należy te informacji traktować z przymrużeniem oka , a najlepiej używać Yanosika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej i najbezpieczniej to patrzec na znaki :)

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Intryguje mnie skąd nawigacja DP bierze dozwoloną prędkość 100km/h na całym ciągu ulic Opolska - Lublańska - Bora-Komorowskiego w Krakowie. Ktoś się orientuje? Poza odcinkami oznakowanymi, gdzie sobie oczywiście czyta 70km/h, ale po skrzyżowaniu resetuje nie na 50, tylko na 100. Przecież to jest teren zabudowany.

 

Potwierdzam. Mam to samo i nie jest to jedyne miejsce w Krakowie gdzie źle podaje dozwoloną prędkość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zerknąłem dzisiaj na opony 22 tys spokojnych kilometrów, żadnego darcia opon - 4mm przód 5mm tył, dla mnie szok. Komplet opon na jeden sezon WTF

 

Jarek napisz jeśli możesz jakie to opony (marka, model i rozmiar)? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hankook ventus prime 2 215/55r17 94w - oryginalne na jakich auto odebrałem.

Nie wiem może skandynawskie drogi, aż tak bardzo je zeżarły (około 6 tys zrobiłem w norwegii i finlandii)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hankook ventus prime 2 215/55r17 94w - oryginalne na jakich auto odebrałem.

Nie wiem może skandynawskie drogi, aż tak bardzo je zeżarły (około 6 tys zrobiłem w norwegii i finlandii)

 

Coś z tymi oponami chyba miałeś zakombinowane. Pierwsze słyszę o Hankookach zakładanych jako OEM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio? Nikt nie ma hankooków w swoim aucie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu chyba brak odpowiedzi trzeba traktować jako potwierdzenie, że nikt nie ma. Ja też nie widziałem żadnego paska na hankookach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem Hankooki założone w B8 ale to było w zagranicznym salonie. W Polsce widziałem tylko z oponami Michelin, Pirelli, Continental

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności