Skocz do zawartości
IQM1

Praktyczne uwagi użytkowników

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje się, że czujnik jest wyłącznie w znaczku VW bo pod zderzakiem nic nie widać, a przetarcia znaczka przywróciło automatyczne otwieranie.

 

w znaczku nie ma czujnika. Ewentualnie kamerka - ale to nie ma nic wspólnego z otwieraniem bagażnika.

Antena od Easy Open jest zamocowana po wewnętrznej stronie doklnej części zderzaka (dokładki).

Przyczyna, że czasem nie działa - tak jak pisał Fat - zasolenie.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Pytanie za 100 punktów - czy da się wycieraczki ustawić tak, aby podczas spryskiwania przedniej szyby nie włączała się automatycznie wycieraczka tylna (kombi)? Klikałem menu ale nie udało mi się tego znaleźć...

 

Temat znany z B7 - dźwigienka od wycieraczki bardzo lekko chodzi przód/tył, co powoduje, że jak ją się przyciągnie aby spryskać przednią szybę, a następnie puści to czasami potrafi przeskoczyć pozycję 'środkową' i trafia na pozycję uruchamiającą tylną wycieraczkę. Kilkakrotnie to u siebie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W CC jest lepszy numer. Drzwi są bez ramek. Przy każdym zbliżeniu ręki do klamki szyby lekko się opuszczają , poniżej poziomu uszczelki. Dopiero można otworzyć drzwi. Inaczej trzyma je uszczelka. Niestety jadąc na bezdotykową myjnię nie można myć samochodu w okolicy klamek bo to też doprowadza do opuszczenia szyb. Dlatego na myjnię tylko z kimś. Kluczyk idzie na spacer z naszym pasażerem. Inaczej mamy mokro w aucie.

 

po pierwsze nie ten temat (ten jest o B8), po drugie jakbyś poszukał to ten temat był poruszany na forum (gdzieś przy okazji B7). Rozwiązaniem było bodajże zostawienie kluczyka w środku ale nie będę się upierał, poszukaj.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dokładnie to samo, wymieniłem pióra i dalej tak jest. czyżby krzywa szyba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy da się złożyć lusterka w B8 ?

Próbowałem na siłę i jakoś mam obawy że coś urwę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie. Czy da się złożyć lusterka w B8 ?

Próbowałem na siłę i jakoś mam obawy że coś urwę....

 

Można :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna, tylko lusterka w B 8 skladaja sie do gory a nie na wprost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie bardzo podobnie. Raz na jakiś czas włącza się tylna wycieraczka. tak jakby był tam jakiś czujnik czy coś.

W sedana wiec to zignorowalem, ale w instrukcji pisalo cos o ustawieniach w menu CAR

ba9b294056d6d1e815d737b24f19ab04.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie też nie działa od jakiegoś czasu...

 

Co do piór wycieraczek to ja mam problem z przednimi - prawa pasażera - jak ją "wygnę" za bardzo pozostawia smugi mniej więcej na środku zakresu działania, jeśli zaś jest przez mnie prostowana nie zbiera z końca... chyba wymiana mnie czeka.

 

Jak pisałem mam to samo, mimo wymiany piór wycieraczek. Byłem dzisiaj u Lellka w Gliwicach,, w sobotę odstawiam auto, bo jak powiedzieli, albo jest źle ustawiony kont nachylenia gumy do szyby (ma być idealnie prosty), albo całe pióre jest źle przykręcone.

 

Dam znać co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy u was przy przestawianiu lewego lusterka przestawia się prawe? Odwrotnie nie działa, prawe chodzi samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz to wyłączyć w ustawieniach. W większości vw tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy, czy u was przy przestawianiu lewego lusterka przestawia się prawe? Odwrotnie nie działa, prawe chodzi samo.

 

Tak jest i ja to sobie chwalę: ustawiam lewe, koryguję prawe. Gdy potem wsiądzie inny kierowca często jest tak, że wystarczy mu ustawienie lewego, a prawe ustawi się dobrze.

 

Nie wiem, czy można to wyłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawigacja - Discovery Pro. Po ustawieniu trasy i rozpoczęciu nawigacji oraz zatrzymaniu się i wyłączeniu silnika (na przykład na stacji benzynowej) nawigacja po ponownym uruchomieniu silnika wymaga ponownego wprowadzenia celu podrózy. Czy u Was tez tak jest? Czy można to gdzieś ustawić? W przypadku trasy z wieloma punktami posrednimi nie jest to proste oraz szybkie

Edytowane przez bol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wprawdzie DM, ale pamięta cel po wyłączeniu silnika. Po ponownym uruchomieniu jedynie czasami lub zawsze (nie pamiętam) pyta czy kontynuować prowadzenie do celu czy przerwać. Jednakże nie miałem dotąd potrzeby wprowadzania celów pośrednich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nawigacja - Discovery Pro. Po ustawieniu trasy i rozpoczęciu nawigacji oraz zatrzymaniu się i wyłączeniu silnika (na przykład na stacji benzynowej) nawigacja po ponownym uruchomieniu silnika wymaga ponownego wprowadzenia celu podrózy. Czy u Was tez tak jest? Czy można to gdzieś ustawić? W przypadku trasy z wieloma punktami posrednimi ponosy nie jest proste oraz szybkie

 

Tak nie powinno być na 100%. Jedź do ASO niech naprawiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest zapytanie

 

czy kontynuować jazdę ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam zapytanie, ale po pewnym czasie (nie wiem jak długim) już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy da się w trybie Individual tak ustawić żeby przy puszczaniu pedału gazu włączał się tryb jałowy, tak jak w trybie Eco? Nie widzę takiej opcji więc pewnie nie ale wole zapytać może coś przeoczyłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie, czy da się w trybie Individual tak ustawić żeby przy puszczaniu pedału gazu włączał się tryb jałowy, tak jak w trybie Eco? Nie widzę takiej opcji więc pewnie nie ale wole zapytać może coś przeoczyłem :)

Też to kiedyś sprawdzałem i niestety nie ma opcji :-( tylko tryb ECO umożliwia żeglowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też to kiedyś sprawdzałem i niestety nie ma opcji :-( tylko tryb ECO umożliwia żeglowanie

 

Szkoda :( bo chciałem zawieszenie w trybie komfort i żeglowanie. Powinni to poprawić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też szukałem takiej konfiguracji i jeszcze kierownicę i światła w tryb Sport

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności