Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja grzanej kierownicy nie wziąłem świadomie bo zmieniłem na R-line. Standardowa wygląda strasznie - jak w golfie 1.2. Zakupiłem webasto (to już moje trzecie auto z ogrzewaniem) do tego ogrzewana przednia szyba plus fotele przód i tył. Chyba jestem dobrze przygotowany do zimy.

 

Orientujesz sie moze, czy kierownica R-line, ktora ma w standardzie lopatki bedzie pasowac zamiast zwyklej kierownicy bez manetek?

Tzn. czy instalacja jest juz standardowo podpieta i wystarczy podlaczyc kostke, czy tez mozna sobie pomarzyc...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie wygląda na komunikat z systemu z czujnikami ciśnienia.

 

bo to jest komunikat zwykłego systemu opartego o ABS - to jest w standardzie we wszystkic autach obecnie sprzedawanych.

Jakby kolega miał system z czujnikami w kołach to by dokładnie widział wartość ciśnienia w każdym kole i by wiedział co jest grane.

Parę tygodni temu mi też auto zwróciło uwagę, że Ciśnienie spadło do 2.0 a ma być 2.6 (zmiana temperatury) więc dopompowałem i w obecnych warunkach spokojnie jeżdżę.

Jak na autostradzie podniesie się o 0.2 to to nie alarmuje, ale mam taki nawyk, że przynajmniej raz/dwa w czasie podróży sprawdzam ciśnienie w oponach - po prostu korzystam z gadżetów za które zapłaciłem i mam z tego przyjemność ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na autostradzie do Berlina czujniki zawołały, że jest jakiś problem. Pierwszy raz miałem taką sytuację. Oczywiście false-positive. Zatrzymałem się przy najbliższej okazji. Jako, że pogoda była nieciekawa, obszedłem tylko auto dookoła, sprawdziłem czy mam powietrze w kołach i pojechałem dalej. Uruchomiłem też procedurę uczenia ciśnienia i stiwerdziłem, że będę się martwił dopiero jeśli drugi raz zawoła. Dzisiaj nadal nie zauważyłem żeby ubyło powietrza ale przy okazji zajadę w najbliższych dniach na stację sprawdzić dokładnie ciśnienie.

 

Ciśnienie spadło do 2.0 a ma być 2.6 (zmiana temperatury)

Zmiana temperatury o 10 stopni oznacza zmiana ciśnienia 0.07 bara... Czy temperatura spadła aż o 85 stopni?

Edytowane przez Tobol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Passat B8 wersja z silnikiem benzynowym lub diesla ma "dogrzewacz" ? elektryczny lub "spalinowy"?

Nie chodzi o Webasto.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Zmiana temperatury o 10 stopni oznacza zmiana ciśnienia 0.07 bara... Czy temperatura spadła aż o 85 stopni?

 

Przy stałej objętości czy przy zmiennej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniając objętość, ciśnienie nie musiało by się zmieniać. W oponie objętość zmienia się minimalnie przy wysokim ciśnieniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoria, teorią, a życie swoje.

W lecie przy temperaturze ok. 20-25 st.C miałem ciśnienie 2,7-2,8. Przy obecnej temperaturze ok. 3-10 st.C wyświetla ciśnienie 2,3-2,4. Opony jeszcze te same i od lata nie dopompowywałem. Gdy wyskoczył komunikat o niższym ciśnieniu (chyba przy 2,4), to tylko przestawiłem w menu na "Komomfort" bo mi się nie chciało dopompowywać na te kilka dni przez zmianą na zimówki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zmiana temperatury o 10 stopni oznacza zmiana ciśnienia 0.07 bara... Czy temperatura spadła aż o 85 stopni?

 

Wziąłeś pod uwagę, że przy innej temperaturze inaczej zachowuje się sama opona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to ma do ciśnienia? Te wyliczenia to nie moje. Jak się poszuka przez Google to zmianie ciśnienia w kołach wraz ze zmianą temperatury to wszędzie jest podawana taka szacunkowa wartość.

 

85 stopni różnicy może nawet wyjść gdy porównamy temperaturę zimnej opony w mroźną zimę do jej temperatury podczas długotrwałej dynamicznej jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Passat B8 wersja z silnikiem benzynowym lub diesla ma "dogrzewacz" ? elektryczny lub "spalinowy"?

Nie chodzi o Webasto.

 

moj ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy Passat B8 wersja z silnikiem benzynowym lub diesla ma "dogrzewacz" ? elektryczny lub "spalinowy"?

Nie chodzi o Webasto.

 

moj ma.

Spalinowy czy elektryczny?

Wyposażenie standardowe do tego silnika czy na zamówienie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana temperatury o 10 stopni oznacza zmiana ciśnienia 0.07 bara... Czy temperatura spadła aż o 85 stopni?

 

No tak pokazało, podjechałem na kompresor na Orlenie i też to potwierdził, co prawda tylko w jednej oponie miałem taki spadek w reszcie trochę mniejszy.

Generalnie, ciśnienie w oponach zwykle się podnosi o 0,1-0,2 bara po przejechaniu szybciej kilkudziesięciu km.

Podsumowując cenię te dokładne wskazania bo zawsze lubię jechać na odpowiednim ciśnieniu, tak samo dopompowuję jeśli mam jechać w trasę załadowany, mam taki domowy kompresorek akumulatorowy, który zdaje egzamin :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem podpytać, czy słyszeliście od kiedy ruszają wyprzedaże rocznika 2016?

Próbowałem dowiedzieć się coś od swojego doradcy ale podobno nie maja jeszcze żadnych informacji..

Toyota podobno startuje w przyszły weekend..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[video=youtube;BVUj40-dXwg]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałem podpytać, czy słyszeliście od kiedy ruszają wyprzedaże rocznika 2016?

Próbowałem dowiedzieć się coś od swojego doradcy ale podobno nie maja jeszcze żadnych informacji..

Toyota podobno startuje w przyszły weekend..

Dzisiaj pojawiła się na głównej stronie VW przy modelu Passat promocja na Safe+ 10.000,- , ale w cennikach jest jeszcze stara 5000,-. Pytanie, czy jak złożyłem już zamówienie ze starą promocją, to policzą mi cenę końcową z nową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie to odwołaj zamówienie i złóż nowe ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak nie to odwołaj zamówienie i złóż nowe ;-)

 

He, he brałem to w razie czego pod uwagę ;-) Wpłaciłem 3000,- to jeszcze dwójka do przodu. Ale pewno szczęśliwi by nie byli. Może coś mi tam jescze z tej promocji dołożą, żeby nie odwoływać. Zawsze zamawiam w październiku, bo później cena spada ze względu na wyprzedaż rocznika, ale to jeszcze chyba przed nami, mam nadzieję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 3k i tak musieli by oddać bo to zaliczka, a nie zadatek. W najgorszym przypadku przesunie się termin odbioru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te 3k i tak musieli by oddać bo to zaliczka, a nie zadatek. W najgorszym przypadku przesunie się termin odbioru

 

To było by nieźle. Zadzwonię do nich w poniedziałek i zapytam o tą nową promocję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów orientuje się może jakie są wybite numery katalogowe na rewersie felg Darford 18" ciemnych w kolorze Antracyt? Mile widziane jakieś zdjęcia gdyby akurat ktoś dysponował. Jak dokładnie odróżnić je od standardowych srebrnych? Miałem taką sytuację, że standardowe felgi srebrne zostały przemalowane na ciemno szare i nie potrafiłem odróżnić czy to oryginalny kolor... dopiero kiedy oferujący felgi przyznał, że były malowane zacząłem wnikliwie się im przyglądać i zrezygnowałem z zakupu. Chciałbym przy zakupie mieć pewność,że felgi są oryginalne stąd próbuje ustalić wszystkie szczegóły i "wyłowić" ewentualne różnice. Czy ktoś w tej kwestii mógłby mi pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś z forumowiczów orientuje się może jakie są wybite numery katalogowe na rewersie felg Darford 18" ciemnych w kolorze Antracyt? Mile widziane jakieś zdjęcia gdyby akurat ktoś dysponował. Jak dokładnie odróżnić je od standardowych srebrnych? Miałem taką sytuację, że standardowe felgi srebrne zostały przemalowane na ciemno szare i nie potrafiłem odróżnić czy to oryginalny kolor... dopiero kiedy oferujący felgi przyznał, że były malowane zacząłem wnikliwie się im przyglądać i zrezygnowałem z zakupu. Chciałbym przy zakupie mieć pewność,że felgi są oryginalne stąd próbuje ustalić wszystkie szczegóły i "wyłowić" ewentualne różnice. Czy ktoś w tej kwestii mógłby mi pomóc?

 

http://arena-wheels.de/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/A/W/AW162032_7445.JPG

 

http://arena-wheels.de/original-vw-passat-3g-b8-8j-x-18-zoll-et-44-alufelge-dartford-felge-3g0601025k.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności