Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name=dziki_pl;2311644

Tak jak diesel zawsze w mieście 5l bierze' date=' oczywiście, powietrzem samym się karmi.[/quote]

 

Nie 5 tylko 9,0 l/100 km!!!

Edytowane przez anton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, czy użytkując DSG w mieście stale macie włączony Auto-Hold ( w domyśle prawa noga odpoczywa np. stojąc w korkach )? A co z tym się wiąże , czy w DSG może być cały czas włączony tryb D jeżdżąc po mieście? Czyli jak dobrze rozumiem tylko po odpaleniu włączamy D i potem mając uruchomiony Auto Hold nie machamy wcale dźwignią???

 

Ja mam włączony autohold.

 

DSG: tak, tryb D cały czas. Po to są automatyczne skrzynie, żeby nie machać :-)

 

Autohold skutkuje tym, że nie trzeba trzymać nogi na hamulcu. Jak się zmieni światło czy ruszy auto przed Tobą, to po prostu wciskasz gaz i jedziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam włączony autohold.

 

DSG: tak, tryb D cały czas. Po to są automatyczne skrzynie, żeby nie machać :-)

 

Autohold skutkuje tym, że nie trzeba trzymać nogi na hamulcu. Jak się zmieni światło czy ruszy auto przed Tobą, to po prostu wciskasz gaz i jedziesz.

A kiedy Auto Hold przeszkadza? Czy np. przy próbach parkowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, podczas precyzyjnego parkowania zdecydowanie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zintegrowane foteliki w tylnej kanapie były głównym powodem, dla którego kupiłem Passata B6 i nie zmieniałem go przez wiele lat na nowe auto. Gorąco polecam. Są bardzo wygodne, rozkładasz je jednym ruchem ręki, a w stanie złożonym doskonale integrują się z kanapą, która nic nie traci ze swojej wygody. Wytrzymują dziecko o masie do 36kg, co sprawia że można je użytkować przez wiele lat.

Wygodne ale tylko w sensie tego, że nie trzeba dodatkowych fotelików wkładać do auta.

Jak trzeba dorosłego przewieźć na tym miejscu gdzie jest złożony fotelik zintegrowany, to da się ale na krótkim dystansie. W dłuższej trasie siedzisko strasznie uwiera w zadek, na miejscu styku fotelika i kanapy jest taka poprzeczna belka którą bardzo wyraźnie czuć (testowałem na Sharanie, a raczej to Sharan testował moją d..ę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wygodne ale tylko w sensie tego, że nie trzeba dodatkowych fotelików wkładać do auta.

Jak trzeba dorosłego przewieźć na tym miejscu gdzie jest złożony fotelik zintegrowany, to da się ale na krótkim dystansie. W dłuższej trasie siedzisko strasznie uwiera w zadek, na miejscu styku fotelika i kanapy jest taka poprzeczna belka którą bardzo wyraźnie czuć (testowałem na Sharanie, a raczej to Sharan testował moją d..ę)

 

Czy ktoś jeszcze może to potwierdzić? Dla mnie to bardzo ważne bo właśnie zamówiłem już z tymi siedziskami ale jeśli na dłuższe trasy to obniża komfort dla dorosłych to szybko musiałbym z tego rezygnować...

Może ktoś ma jakieś fotki jak to wygląda w praktyce w B8?

Edytowane przez punxhc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy zabezpieczaliście swoje autka w jakieś dodatkowe systemy antykradzieżowe co myślicie o gantracku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam najlepszy z możliwych, a mianowicie AutoCasco :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam czy zabezpieczaliście swoje autka w jakieś dodatkowe systemy antykradzieżowe co myślicie o gantracku ?

Ja zdecydowałem się na autocasco i ubezpieczenie GAP w leasingu.

 

 

Ciekawi mnie czy faktycznie ( jak podają na stronie www) gantrack jest :

 

 

  • niewykrywalny przez skanery pasm GPS/GSM
  • niezagłuszalny przez zagłuszarki GPS/GSM

Edytowane przez anton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, czy użytkując DSG w mieście stale macie włączony Auto-Hold ( w domyśle prawa noga odpoczywa np. stojąc w korkach )? A co z tym się wiąże , czy w DSG może być cały czas włączony tryb D jeżdżąc po mieście? Czyli jak dobrze rozumiem tylko po odpaleniu włączamy D i potem mając uruchomiony Auto Hold nie machamy wcale dźwignią???

 

Jezdze niemal zawsze z wlaczonym AH. Wylaczam go tylko przed parkowaniem, bo wtedy przeszkadza. Gdy auto stoi dluzej na AH, po jakims czasie wlacza sie automatycznie hamulec reczny. Dla Ciebie to jednak bez znaczenia, bo wcisniecie gazu i tak go wylaczy, a samochod ruszy do przodu. Zadne machanie dzwignia nie jest potrzebne przy DSG.

AH tez pomaga i ludziom za Toba, bo np. stojac w korku nie walisz im swiatlami stopu po galach :)

I jeszcze jedno: jesli wylaczysz samochod, a bylo aktywne AH, to reczny zaciaga sie automatycznie (czego np. nie lubie, gdy parkuje w garazu, gdzie wole nie uzywac recznego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AH tez pomaga i ludziom za Toba, bo np. stojac w korku nie walisz im swiatlami stopu po galach

Nie zgodzę się. Auto Hold powoduje to, że są włączone światła stopu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie kwestia zgody -- byc moze w B8 jest po prostu inaczej niz w B7 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest inaczej, tez zauwazylem ze w B7 stop dasnie na autoholdzie a w B8 nie, pala sie caly czas. Mysle ze to kwestia bezpieczenstwa, na autostradzie samochod stojacy na stopach jest jednak zdecydowanie bardziej widoczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dłuższej trasie siedzisko strasznie uwiera w zadek,QUOTE]

Nigdy nie słyszałem aby ktoś narzekał na wygodę fotelików zintegrowanych, a przez ostatnie lata woziłem na tylnej kanapie wiele osób o różnym wzroście. Stąd wnioskuję, że pewnie dużo zależy od kształtu zadu. :ocochodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jezdze niemal zawsze z wlaczonym AH. Wylaczam go tylko przed parkowaniem, bo wtedy przeszkadza. Gdy auto stoi dluzej na AH, po jakims czasie wlacza sie automatycznie hamulec reczny.

 

Czyli raz włączony Auto Hold działa zawsze. Nie ma takiej sytuacji, która spowodowałaby jego wyłączenie ( np. wyłączenie silnika, dłuższy postój)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Jesli AH bylo aktywne podczas wylaczenia silnika, to po jego ponownym wlaczeniu AH bedzie rowniez aktywne.

 

Chociaz, jak wspominalem, zwykle przed parkowaniem i tak recznie wylaczam AH, bo wtedy przeszkadza. Wiec i tak po uruchomieniu silnika recznie zalaczam AH.

 

W sumie dla mnie ciekawa funkcja byloby automatyczne wylaczenie AH, gdy np. aktywne sa czujniki parkowania. Bo teraz zawsze musze recznie wylaczyc AH :)

 

Generalnie sama idea AH jak dla mnie jest swietna i w przyszlym samochodzie nie umialbym bez niej zyc :D

Edytowane przez -Maverick-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiającym się nad B8 zwracam uwagę, że za chwilę wchodzi Renault Talisman i ceny są zdecydowanie niższe niż Passata, a klasa chyba porównywalna (choć jakość moim zdaniem gorsza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiającym się nad B8 zwracam uwagę, że za chwilę wchodzi Renault Talisman i ceny są zdecydowanie niższe niż Passata, a klasa chyba porównywalna (choć jakość moim zdaniem gorsza).

 

Ciekawe na jakiej podstawie wyrobłeś sobie tę opinie? Na zdjęciach widać, że gorsza jakość? A może zrobiłeś Talismanem kwadrylion kilometrów i po prostu wiesz ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą jakością Renault to chyba lekka przesada.

Na moje poprzednie auto (Laguna III) nie dam złego słowa powiedzieć. Przez cztery lata auto to odwiedzało tylko serwis w celu wykonania przeglądów okresowych. Zero trzeszczenia czy jakiś innych denerwujących odgłosów. No i Bose grało lepiej niż DynAudio w B8 (zero rezonansów itp.). Jak jest z B8 to wiadomo z opowieści innych forumowiczów. Moje sześciomiesięczne B8 przykładowo już odwiedziło serwis, gdyż nie było dostępu do map na AID.

Obawiam się, że Talisman pokaże konstruktorom z VW co spierniczyli w B8, Moim zdaniem będzie doskonalszym wcieleniem B8 ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności