Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Ie

 

 

"Jakich koników " obecnie mam a4 z benzyna 230 km i 4x4 i uważam ze jezdzi ok ale pije jak smok przy wykorzystaniu osiągów a miałem styczność 1.8 180 km trakcja tragedia a i wyje nie jedzie, chcesz moc osiągi i oszczędność to diesel koniec kropka. Taka każda benzyna przy 160 km/h bedzie paliła ponad 10 litrów a diesel 7-8 litra i te 180 km to samochod którym sie bezpiecznie jezdzi a nie podnieca....

oczwiscie mowa o diesleu minium 190 km lub 200 +

 

Ile km przejechałeś tym wyjącym 1.8 tsi o tragicznej trakcji???:hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie miałem kiedy zrobić fotek, bo albo jestem w pracy albo pada albo nie mam sił.

 

Jakby się jednak udało zrobić fotki :) to będę wdzięczny, Crimson jest tak zmienny kolor, że fotek nigdy za wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skąd ty masz tą cenę ?! Ostatnio pytałem w ASO o siatkę do mocowania bagaży do sedana - nie mieli akurat na stanie ale do zamówienia - cena 230 zł ...

cena z konfiguratora..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Książka ma 500 stron, może zdążę do gwiazdki.

Żona wsiadła i jeździ, to się nazywa intuicyjna obsługa.

 

Mnie też lektura tej instrukcji zniechęciła szybko. Tak wyrywkowo przejrzałem. Wystarczyło że w puściłem syna 10-latka na chwilę do auta w dniu zakupu i auto było rozpracowane w 0.5 godz ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Jakich koników " obecnie mam a4 z benzyna 230 km i 4x4 i uważam ze jezdzi ok ale pije jak smok przy wykorzystaniu osiągów a miałem styczność 1.8 180 km trakcja tragedia a i wyje nie jedzie, chcesz moc osiągi i oszczędność to diesel koniec kropka. Taka każda benzyna przy 160 km/h bedzie paliła ponad 10 litrów a diesel 7-8 litra i te 180 km to samochod którym sie bezpiecznie jezdzi a nie podnieca....

oczwiscie mowa o diesleu minium 190 km lub 200 +

 

LOL, miałem na dłuższy czas B8 w dieslu 150 i mogłem porównać do 1.8 TSI. Diesel odpada kompletnie, osiągnie nieporównywalne. Diesel jest duuuużo głośniejszy, z benzyną ten samochód jest limuzyną, z dieslem nie. Spalanie, test robiony na autostradzie na tempacie, min 20km na jednym ustawieniu, te same warunki. 100km/h diesel pali 0,7l mniej, przy 160 palą identycznie.

 

Osiągi:

tdi 150:

 

1.8 tsi po lekkim programie (205 na pb 95)

 

Kupując samochód za 150kPLN miałbym w poważaniu czy pali 6 czy 8, ale jak się okazuje pali podobnie.

 

Zmieniając temat, jak uruchomić traffic jam assist? Samochód ma acc i pakiet drogowy, lane assist widzi pasy (co nie często mu się zdarza), acc zatrzyma w korku ale nie ruszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zmieniając temat, jak uruchomić traffic jam assist? Samochód ma acc i pakiet drogowy, lane assist widzi pasy (co nie często mu się zdarza), acc zatrzyma w korku ale nie ruszy.

Po zatrzymaniu auto ruszy ponownie tylko wtedy gdy ma taką możliwość (tzn. pojazd przed nim też ruszył) i od zatrzymania nie minęło więcej niż 3-4s - na wyświetlaczu pojawia się komunikat ACC gotowy do pracy. Jeżeli czas postoju był dłuższy niż 3-4s aby aktywować system należy nadusić pedał gazu lub przycisk RES na kierownicy. To wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie, czy w HL są chromowane listwy progowe? Czy jest to gola blacha? Czy może plastik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są chromowane listwy progowe. Nie duże, ale są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo w katalogu widziałem akcesoryjne nakładki progowe chromowane. Ciekawe, czy one są nakładane wtedy na te oryginalne, czy może wersje CL lub TL nie mają nakładek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te akcesoryjne wydaje mi się, że są naklejane, natomiast te które ja mam są jakby wkomponowane w plastik pokrywający próg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po zatrzymaniu auto ruszy ponownie tylko wtedy gdy ma taką możliwość (tzn. pojazd przed nim też ruszył) i od zatrzymania nie minęło więcej niż 3-4s - na wyświetlaczu pojawia się komunikat ACC gotowy do pracy. Jeżeli czas postoju był dłuższy niż 3-4s aby aktywować system należy nadusić pedał gazu lub przycisk RES na kierownicy. To wszystko.

 

A czy ma jakiekolwiek znaczenie załączenie albo rozłączenie systemu start-stop?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te akcesoryjne wydaje mi się, że są naklejane, natomiast te które ja mam są jakby wkomponowane w plastik pokrywający próg.

 

Aha, to spoko, czyli jest plastik ochraniający próg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to u mnie pasażerowie zdążyli tą listwę już porysować, ocierając butem ... nie dość, że jest mała i wąska, to bardzo podatna na rysowanie ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy ma jakiekolwiek znaczenie załączenie albo rozłączenie systemu start-stop?

Tego nie wiem, gdyż jeżdżę z wyłączonym system start-stop.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Aha, to spoko, czyli jest plastik ochraniający próg?

Ja dodatkowo nakleiłem naklejki ochraniające próg. Nie wygląda to może najlepiej, ale spełnia swoją funkcję (przeważnie z tyłu gdzie wsiadają dzieciaki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szczerze mówiąc to u mnie pasażerowie zdążyli tą listwę już porysować, ocierając butem ... nie dość, że jest mała i wąska, to bardzo podatna na rysowanie ..

 

To się zgadza. Jednak myślę, że jest to nieuniknione. Tak jak w przypadku np. listwy chromowanej naklejanej na zderzak chroniącej zderzak przed zarysowaniami podczas ładowania bagaży. Uważam, że lepiej wygląda porysowana listwa ze stali nierdzewnej niż plastik.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Możesz dokupić dodatkowe listwy lub folię ochronną na progi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy ma jakiekolwiek znaczenie załączenie albo rozłączenie systemu start-stop?

Jak się wyłączy silnik to po wykryciu ze pojazd poprzedzający odjeżdża - silnik się uruchamia, ale zwykle wtedy upływa 3-4sekundy od zatrzymania wiec tak czy siak trzeba puknac gaz albo Resume żeby auto ruszyło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a propos systemu start stop, da się to jakoś wyłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mam cos spier.....czy zbiornik paliwa jest większy niż 66l. Zatankowalem 66 a jeszcze nawet rezerwa nie mignęła a kalkulator pokładowy pokazał 100km do przejechania jeszcze czyli 10l bo tyle mi pali średnio. Pierwsze odbicie przy tankowaniu miałem 64,5l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik ma koło 72-73 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki . nie chciałem gdzieś stanąć wśród wilków w nocy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności