Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Termin produkcji to 23 tydzień

 

To tak jak ja ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój konfig był planowany najpierw na 23 tydzień, potem 31 tydzień, potem 42 tydzień by wylądować aktualnie z planowaną produkcją w 41 tygodniu. Zaczyna mnie to mierzić i męczyć bo zrobiło się niepoważnie. Zaczyna mi chodzić myśl o zmianie producenta samochodu... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że mój sprzedawca ma dobre kontakty z importerem w Poznaniu, mam wrażenie że miało to decydujące znaczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem że mój sprzedawca ma dobre kontakty z importerem w Poznaniu, mam wrażenie że miało to decydujące znaczenie

 

Też wydaje mi się, że układy poszczególnych dealerów mają tu znaczenie, niemniej świadczy to źle o zarządzaniu marką i siecią sprzedaży w Polsce, bo psuje wizerunek całej marki. Prawa marketingu są tu jednoznaczne - 1 niezadowolony klient jest w stanie odstraszyć średnio 10 innych. Ja przeszedłem w opcję humorystycznego spojrzenia na tę całą sytuację ze sprzedażą B8-ki, bo trochę mnie to akurat zajmuje zawodowo.

Zastanawiam się tylko po co oni wydają kasę na kampanię promocyjną tego samochodu jak nie są w stanie zaspokoić popytu. A w marketingu mówi się, że nie ma gorszej rzeczy jak wykreować oczekiwania (popyt) i nie być w stanie go zaspokoić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też wydaje mi się, że układy poszczególnych dealerów mają tu znaczenie, niemniej świadczy to źle o zarządzaniu marką i siecią sprzedaży w Polsce, bo psuje wizerunek całej marki. Prawa marketingu są tu jednoznaczne - 1 niezadowolony klient jest w stanie odstraszyć średnio 10 innych. Ja przeszedłem w opcję humorystycznego spojrzenia na tę całą sytuację ze sprzedażą B8-ki, bo trochę mnie to akurat zajmuje zawodowo.

Zastanawiam się tylko po co oni wydają kasę na kampanię promocyjną tego samochodu jak nie są w stanie zaspokoić popytu. A w marketingu mówi się, że nie ma gorszej rzeczy jak wykreować oczekiwania (popyt) i nie być w stanie go zaspokoić.

 

Ale Panowie - ilu zrezygnuje? 100 osób w kraju? Max.

To ich nie obchodzi. Niemcy dostają auta jak z taśmy a do Polski produkcja idzie z priorytetem "low".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale Panowie - ilu zrezygnuje? 100 osób w kraju? Max.

To ich nie obchodzi. Niemcy dostają auta jak z taśmy a do Polski produkcja idzie z priorytetem "low".

 

Niestety masz rację. Ale co sobie napisałem to mi lżej :-) Chociaż mówiąc poważnie jestem bliski dołączenia do tej 100-tki.

Z drugiej strony PO też myślała, że nic jej nie zagrozi ... To takie humorystyczne porównanie, ale błagam nie ciągnijcie tematu :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to będzie mój pierwszy vw... ale co sie nauczę to moje... Następnym razem wezmę pod uwagę rownież kwestie komfortu i kultury zakupu. Niestety VW z passatem to jakieś Kongo.. Zachciało mi sie nie-premium.. Bo " auto dobre, po co prżeplacac, przecież będę zadowolony" jeszcze daleko do odbioru a już mnie to auto w...rwia! Kupiłem dodatkowa gwarancje na 36 wiec będę sie bujał z ta marka 5 lat... ZENUA! Płakać sie chce... A wcale nie szalałem w configu....:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to będzie mój pierwszy vw... ale co sie nauczę to moje... Następnym razem wezmę pod uwagę rownież kwestie komfortu i kultury zakupu. Niestety VW z passatem to jakieś Kongo.. Zachciało mi sie nie-premium.. Bo " auto dobre, po co prżeplacac, przecież będę zadowolony" jeszcze daleko do odbioru a już mnie to auto w...rwia! Kupiłem dodatkowa gwarancje na 36 wiec będę sie bujał z ta marka 5 lat... ZENUA! Płakać sie chce... A wcale nie szalałem w configu....:/

 

Na rynku "poniżej premium" robi się coraz większy szajs.

Podejście "i tak kupią" dominuje na każdym kroku - niestety także w jakości.

 

Passat B8 jest zmontowany z jeszcze tańszych materiałów niż B7 i B6.

Ale to norma nie tylko VAG i pocieszać się można że u francuzów czy amerykanów jest jeszcze gorzej.

Więc nie ma się co oszukiwać - za 150k i tak jest to jest najlepszy wybór auta z salonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zachciało mi sie nie-premium.. Bo " auto dobre, po co prżeplacac, przecież będę zadowolony" jeszcze daleko do odbioru a już mnie to auto w...rwia! Kupiłem dodatkowa gwarancje na 36 wiec będę sie bujał z ta marka 5 lat... ZENUA! Płakać sie chce... A wcale nie szalałem w configu....:/

 

 

To wszystko minie jak wsiądziesz do swojego :-) Wiem bo też tak miałem, jak chyba wszyscy, którzy się doczekali ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może kolega od białego B8 Variant z dachem panoramicznym napisze jak tam eksploatacja dachu w ten wiosenny czas i podeśle kilka fotek autka?

 

Dach jest rewelacja, na weekend wrzucę kilka fotek.

Panowie auto jest super, warto czekać !!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dach jest rewelacja, na weekend wrzucę kilka fotek.

Panowie auto jest super, warto czekać !!!!!

 

Dach jest rewelacja w lecie. W zimie jak śniegiem albo lodem zajdzie i trzeba w czapce jeździć

bo gwizda od góry to już nie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie ... zaczynam się już martwić ... :P Chyba wam się nie psują .. Panowie no ... opowiadajcie jak wrażenia z jazdy itp.

 

Cześć. Nawet przez sekundę nie żałuję, że zamówiłem benzynkę. Cisza, brak myślenia o dpf, elastyczność i ten dźwięk. Polecam. Jakby mnie było stać wziął bym większą benzynę. Diesel jest fajny, ale upierdliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dach jest rewelacja, na weekend wrzucę kilka fotek.

Panowie auto jest super, warto czekać !!!!!

 

Czekamy z niecierpliwością, a jak się sprawuje nowe sterowanie dachem ? W poprzednim modelu było pokrętło.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Może napisze ktoś kilka zdań nt benzyny 1.8 Tsi: czy bierze olej, jak z dynamiką itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Może napisze ktoś kilka zdań nt benzyny 1.8 Tsi: czy bierze olej, jak z dynamiką itd.

 

A czy jest ktoś kto jest w stanie porównać wrażenia z jazdy z DSG i na manualu w silniku 1.8 TSI? Czy te 70 NM robią różnicę? W jakich okolicznościach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Nawet przez sekundę nie żałuję, że zamówiłem benzynkę. Cisza, brak myślenia o dpf, elastyczność i ten dźwięk. Polecam. Jakby mnie było stać wziął bym większą benzynę. Diesel jest fajny, ale upierdliwy.

 

Jakby mnie było stać, to też bym wziął 2.0 220 KM :P ale myślę, że 1.8 180KM też da rade ... :) Z drugiej strony teraz jeżdżę mondeem 2.0 115KM diesel więc na pewno odczuje różnicę.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie dobre wieści od dealera.

Jutro odbiór auta - chyba, że znowu uszkodzą szybę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakby mnie było stać, to też bym wziął 2.0 220 KM :P ale myślę, że 1.8 180KM też da rade ... :) Z drugiej strony teraz jeżdżę mondeem 2.0 115KM diesel więc na pewno odczuje różnicę.. :)

 

Jeździłem Superbem w manualu z silnikiem 1.8 tsi 160ps i bardzo ładnie się zbiera. Także 180ps w nowym silniku będzie robiło robotę. Jeździłem też 2.0 tdi 140ps w b6. Bardzo fajna jednostka na długie przeloty, ale przy agresywnej jeździe dostawał zadyszki. Z pewnością odczujesz różnicę. Jak pierwszy raz wcisnąłem porządnie pedał to na gębie pojawił się niekontrolowany banan. Miłej i bezpiecznej jazdy. P.S. Fotki Twojej fury mile widziane. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeździłem Superbem w manualu z silnikiem 1.8 tsi 160ps i bardzo ładnie się zbiera. Także 180ps w nowym silniku będzie robiło robotę. Jeździłem też 2.0 tdi 140ps w b6. Bardzo fajna jednostka na długie przeloty, ale przy agresywnej jeździe dostawał zadyszki. Z pewnością odczujesz różnicę. Jak pierwszy raz wcisnąłem porządnie pedał to na gębie pojawił się niekontrolowany banan. Miłej i bezpiecznej jazdy. P.S. Fotki Twojej fury mile widziane. Pozdrawiam.

 

Jak przeczytałem co napisałeś, to mimowolnie się uśmiechnąłem :) Oczywiście, w przyszłym tygodniu ma być u dealera wiec zrobię zdjęcia. Odbiór przewiduje na przyszły piątek - w jednym dniu rejestracja i ubezpieczenie. Apropo ubezpieczenia. Najlepszą ofertę dostałem z PZU i to tam gdzie kupuje auto - przez VW.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Wreszcie dobre wieści od dealera.

Jutro odbiór auta - chyba, że znowu uszkodzą szybę.

 

Gratuluje !! :) Zdjęcia mile widziane .. :) i wrażenie z 1 jazdy też! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności