Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Oj nie zgodzę się :) Różnica b6 z 2010 a b8 z 2016 to niebo a ziemia :) Na codzień mam to porównanie :) Co prawda w b6 zwykle zawieszenie a b8 dcc ale różnica jest ogromna!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie .... ale przesiadając się z 9 letniego B6 do dużo nowocześniejszego ... przynajmniej jak to jest podawane .. nowego B8 oczekiwałem czegoś więcej ... a tu praktycznie ten sam komfort jazdy .. stąd może moje rozczarowanie ... dlatego pytam, gdyż może to tylko moje subiektywne odczucie ... a w praktyce jest ok

 

Zależy co masz na myśli pisząc komfort. Ja jechałem B8 1.8 z dsg i jeździ się komfortowo :) Jeżeli masz na myśli dynamikę, to i ja czułem się zawiedziony. 70 nm mniej niż w wersji manualnej i redukcja przy przyśpieszaniu powodują, że ja nie czułem mocy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
p.s. Tak z ciekawości, może ktoś wie jakie są obroty na 7 biegu przy 100 km/h?

 

Pozdrawiam,

Olek

Jeśli chodzi o obroty przy 100 km/h w 1.8 TSI DSG, bieg 7: jest to praktycznie równo 2000 obr/min, poniżej foto:

 

6fa1db4d9a16fe0c5e555f5906bd78d3.jpg

Edytowane przez matteo84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ... ja miałem przyjemność prowadzić B8 bez dcc. Poza tym jeśli miałeś DCC to domyślam się, że było to min. 2.0 220 km albo coś podobnego w dieslu. W moim przypadku to było porównanie starego B6 w Dieslu do B8 1.8 benzyna ... i tak się zastanawiam czy to może nie dlatego. Szczególnie po tylu latach używania TDI. Jeśli chodzi o miasto to faktyczne było ok ... ale już w teście na autostradzie przy 140 miałem wrażenie że mój stary TDI jest jednak wygodniejszy - można powiedzieć że delikatnie mruczy i płynie. Przejechałem nim setki kilometrów na takich trasach i byłem mega zadowolony. Wygoda super ... mimo że B6. W przypadku tego nowego B8 może to po prostu cecha benzyny i obroty z nią związane przy większych prędkościach.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

A próbowałeś w trybie Sport? Miałem wrażenie, że trochę pomógł ... ale mimo wszystko miałem podobne odczucia do Twoich.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

A jak to ma się do TDI? Ktoś sprawdzał?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Czy możesz jeszcze przybliżyć z jakim B6 masz konkretnie porównanie (silnik, parametry, etc)?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

A czy ktoś może testował spalanie w 1.8 TSI DSG7? Jak się ma ono do 2.0 TSI 220KM? Może nie ma aż takiej różnicy i warto dopłacić do 2.0 TSI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o obroty przy 100 km/h w 1.8 TSI DSG, bieg 7: jest to praktycznie równo 2000 obr/min, poniżej foto:

 

6fa1db4d9a16fe0c5e555f5906bd78d3.jpg

 

Ten bieg to wymusiłeś tiptronikiem czy dsg sama go ustawiła?

 

BTW, padają tutaj głosy, że DSG7 gorsze od DSG6, ale z tego co widzę w specyfikacjach obu pasków (1.8 i 2.0) to róznica czasów 0-100km/h to jedyne 1.2 sekundy. Jak dla mnie, gdyby róznica wynosiła 1.9-2.5 s to rozważałbym dopłatę do 2.0 z dsg6. W tym wypadku .... nope :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie ... ja miałem przyjemność prowadzić B8 bez dcc. Poza tym jeśli miałeś DCC to domyślam się, że było to min. 2.0 220 km albo coś podobnego w dieslu. W moim przypadku to było porównanie starego B6 w Dieslu do B8 1.8 benzyna ... i tak się zastanawiam czy to może nie dlatego. Szczególnie po tylu latach używania TDI. Jeśli chodzi o miasto to faktyczne było ok ... ale już w teście na autostradzie przy 140 miałem wrażenie że mój stary TDI jest jednak wygodniejszy - można powiedzieć że delikatnie mruczy i płynie. Przejechałem nim setki kilometrów na takich trasach i byłem mega zadowolony. Wygoda super ... mimo że B6. W przypadku tego nowego B8 może to po prostu cecha benzyny i obroty z nią związane przy większych prędkościach.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

A próbowałeś w trybie Sport? Miałem wrażenie, że trochę pomógł ... ale mimo wszystko miałem podobne odczucia do Twoich.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

A jak to ma się do TDI? Ktoś sprawdzał?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Czy możesz jeszcze przybliżyć z jakim B6 masz konkretnie porównanie (silnik, parametry, etc)?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

A czy ktoś może testował spalanie w 1.8 TSI DSG7? Jak się ma ono do 2.0 TSI 220KM? Może nie ma aż takiej różnicy i warto dopłacić do 2.0 TSI?

 

Info o autach do porównania masz w moim podpisie :) Mam u siebie w firmie oba -> B6 2.0TDI CBBB 170km, ponad 180tkm przejechane i B8 z opisu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten bieg to wymusiłeś tiptronikiem czy dsg sama go ustawiła?

 

BTW, padają tutaj głosy, że DSG7 gorsze od DSG6, ale z tego co widzę w specyfikacjach obu pasków (1.8 i 2.0) to róznica czasów 0-100km/h to jedyne 1.2 sekundy. Jak dla mnie, gdyby róznica wynosiła 1.9-2.5 s to rozważałbym dopłatę do 2.0 z dsg6. W tym wypadku .... nope :).

 

Automat sam ustawił taki bieg - ten bieg wrzuca on już od jakichś 70-80 km/h.

 

Co do przyspieszenia to poniżej mój wynik zmierzony interfejsem OBD! O ok 1s lepszy niż dane katalogowe!

 

eb103dac9e6824de35e34f3471842685.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Automat sam ustawił taki bieg - ten bieg wrzuca on już od jakichś 70-80 km/h.

 

Co do przyspieszenia to poniżej mój wynik zmierzony interfejsem OBD! O ok 1s lepszy niż dane katalogowe!

 

eb103dac9e6824de35e34f3471842685.jpg

 

Nie jest źle, czas praktycznie taki jak skody rs 220KM :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jest źle, czas praktycznie taki jak skody rs 220KM :D.

 

Pytanie tylko czy ta apka pokazuje rzeczywista prędkość czy tylko licznikową ,jeśli licznikową to te 6,8 s jest do 95 km/h

Np takie Torque na androida korzysta z gpsa do określenia prędkości i tam wychodzą bardziej rzeczywiste wyniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie tylko czy ta apka pokazuje rzeczywista prędkość czy tylko licznikową ,jeśli licznikową to te 6,8 s jest do 95 km/h

Np takie Torque na androida korzysta z gpsa do określenia prędkości i tam wychodzą bardziej rzeczywiste wyniki

 

Pokazuje rzeczywista prędkość. Jadąc 100 km/h wg aplikacji prędkościomierz w aucie pokazuje ok 107 km/h. A przyspieszenie jest mierzone właśnie dla tych 100 km/h wg aplikacji.

Jak znajdę trochę wolnego czasu to zrobię filmik z tego przyspieszenia pokazujący jednocześnie ekran telefonu i zegary auta aby nikt nie miał żadnych wątpliwości w jaki sposób było to mierzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie tylko czy ta apka pokazuje rzeczywista prędkość czy tylko licznikową ,jeśli licznikową to te 6,8 s jest do 95 km/h

Np takie Torque na androida korzysta z gpsa do określenia prędkości i tam wychodzą bardziej rzeczywiste wyniki

 

Rzeczywistą, ptaktycznie idealnie pokrywającą się z GPS.

Odczyt do pomiaru 0-100 ze zwykłego GPS'a jest gorszy niż przez OBD z powodu rzadkiego odświeżania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Instalacja Rear Seat Entertainment: 9" wyświetlacz na oparciach przednich foteli, służący pasażerom jadącym z tyłu

 

http://www.volkswagen-accessories.com/en/product-ranges/infotainment/rear-seat-entertainment.html#/tab=385b9daf9a0cd35fed9598824a2f047f

 

No właśnie Rear Seat Entertainment z katalogi akcesoriów i to przy zamiawianiu auta to inne opcje.

 

@matteo84 dzięki wielkie, brakuje nam jeszcze tylko osoby z 2.0 TSI 220KM

 

Udało mi się też znaleźć odpowiedzi na parę moich pytań:

 

4. App connect w standardzie czy za dopłatą po odbiorze?

5. Media control w standardzie czy za dopłatą po odbiorze?

6. Jakie jeszcze opcje są dopiero za dopłatą po odbiorze?

Wg dealera aktywacja wszystkiego przez stronę VW za darmo w Discover Pro.

 

8. Jak wygląda w rzeczywistości HUD? Ma ktoś może dobre zdjęcia lub film?

Udało mi się to dorwać w Tiguanie:

eJws6qJ.jpg

HUD jest bardzo ładny, kolorowy i wyraźny. Pokazuje informacje z tempomatu, prędkość i komunikaty nawigacji. Ma też specjalny tryb na śnieg, gdzie napisy zamiast białych są niebieskie.

 

12. W jakich wersjach jest lusterko bezramkowe?

MY2016+

 

 

Pozostały otwarte pytania:

1. Jakie są planowane zmiany w MY2017? Superba są znane, a Passat?

2. Jak wygląda półka na telefon do instalacji telefonicznej komfort? Zdjęcia?

3. Rear Seat Entertainment, co to jest? Zdjęcia?

9. Opinia 1.8 TSI DSG vs 2.0 TSI DSG osoby, która jechała jednym i drugim? (jakie 2.0 TSI 220KM ma obroty przy 100km)

13. Czy Siri działa po Bluetooth czy tylko samochodowa kontrola głosowa?

14. Dynaudio vs. standardowe audio. Prawie 4k dopłaty. Standardowe audio brzmi całkiem nieźle więc czy to dodatkowe jest warte aż takich pieniędzy? Niestety nie miałem okazji go usłyszeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie sobie na aplikację see more

 

Można ściągnąć na androida i iphone

 

Może czasem pomóc w wyborze koloru i felg.

 

Wystarczy kamerą najechać na prawdziwego Passata i wszystko da się zmodyfikować.

 

Jeśli ktoś z Was był na Motor Show to host-ci pokazywali jak to działa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jest źle, czas praktycznie taki jak skody rs 220KM :D.

 

Te wszystkie apki możecie sobie wsadzić. 1,8 DSG nie zrobi 100km/h w takim czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
host-ci pokazywali
Prelegenci? Prezenterzy? Gospodarze? Polska język trudna język :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te wszystkie apki możecie sobie wsadzić. 1,8 DSG nie zrobi 100km/h w takim czasie.

Tak jak pisałem wcześniej - postaram się w wolnej chwili zrobić filmik tego przyspieszenia, nagrywając jednocześnie ekran aplikacji jak i prędkościomierz w aucie, będzie to wtedy oczywiście wyglądało wiarygodniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prelegenci? Prezenterzy? Gospodarze? Polska język trudna język :)

 

 

Przepraszam, że uraziłem. Niemniej faktycznie post związany z tematem ;) ewentualne dalsze uwagi proszę kierować na priv lub do moderatorów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w Wawie widziałem juz nowego paska na Taxi w highline zdziwieniem sie troche świeże auto za taka kase i juz na taryfie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mało to ćwiartek do poskładania na portalach aukcyjnych :-) A na poważnie to lepsze fury jeżdżą na taxi. Jak gość się nastawia na klientów na poziomie lub z odpowiednimi wymaganiami, często z zamówień bezpośrednich, to tacy do daci logan nie wsiądą. Oczywiście pozostaje pytanie jak na tym wyjdzie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj w Wawie widziałem juz nowego paska na Taxi w highline zdziwieniem sie troche świeże auto za taka kase i juz na taryfie

 

A co, nie można zarobić na taxie i trzeba jeździć nubira? Wlasnie te taxy powinne miec najnowsze auta żeby a) reklamować (sponsoring dealera) oraz b) klient chętnie do nich wchodził

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności