Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Tia, budżetu nie oszukasz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tia, budżetu nie oszukasz ;)

 

To weź to co lżejsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahah, przekaz podprogowy (weź passata ;)).

A co z alarmem? Używacie? Kupujecie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co z alarmem? Używacie? Kupujecie??

 

Kupiłem alarm, bo warunki ubezpieczenia wymagały, by był. Jeśli nie zamierzasz płacić za AC, to można sobie darować.

 

Kradli mi kiedyś passata b5 i alarm nie zadziałał, bo otwarcie zamka drzwi łamakiem potraktował jak otwarcie kluczykiem, więc się rozbroił. Nie sądzę, by od tamtego czasu zaszła jakaś wielka zmiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hahah, przekaz podprogowy (weź passata ;)).

A co z alarmem? Używacie? Kupujecie??

 

A możesz zdradzić budżet i konfigurację obu VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to samo ubezpieczenie jest trochę tańsze jeśli się ma alarm... Tym bardziej, że wbudowany alarm nie wymaga dodatkowego pilota. Ja się nie zastanawiałem, a 1000zł na tle całego auta to jest procent...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A możesz zdradzić budżet i konfigurację obu VW

 

125 tyś

- Nowy Tiguan Comfortline + pakiet premium Tiguan Comfortline 1.4 TSI ACT BlueMotion Technology 110 kW / 150 KM automatyczna, DSG 6-stopniowa + alarm + pakiet premium + AID

- Passat Comfortline 1.8 TSI BlueMotion Technology 132 kW / 180 KM DSG, 7-stopniowa + pakiet business + alarm - 126 tyś

 

B8 Comfortline nie ma 1.4 TSI z DSG, więc stąd 1.8.

 

Na plus dla tiguana, jest cena, trochę lepsze wyposażenie w założonym budżecie. Na minus, brak silnika 1.8/2.0 w wersji comfortline z DSG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
125 tyś

- Nowy Tiguan Comfortline + pakiet premium Tiguan Comfortline 1.4 TSI ACT BlueMotion Technology 110 kW / 150 KM automatyczna, DSG 6-stopniowa + alarm + pakiet premium + AID

- Passat Comfortline 1.8 TSI BlueMotion Technology 132 kW / 180 KM DSG, 7-stopniowa + pakiet business + alarm - 126 tyś

 

B8 Comfortline nie ma 1.4 TSI z DSG, więc stąd 1.8.

 

Na plus dla tiguana, jest cena, trochę lepsze wyposażenie w założonym budżecie. Na minus, brak silnika 1.8/2.0 w wersji comfortline z DSG.

 

A pytałeś się dealera na jaki rabat możesz liczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A pytałeś się dealera na jaki rabat możesz liczyć?

 

Póki co nowego tiguana nie ma w salonie koło mnie, a za bardzo czasu nie mam, żeby po wawie jeździć. Babka z salonu powiedziała, że za jakiś miesiąc, tiguan będzie u nich i wtedy przyjechać, obejrzeć, przejechać się.

Pewnie w przyszłym tygodniu skoczę do nich ponegocjuję tego paska, zobaczę co zaproponują. Poza tym, od kwietnia mają wejść jakieś nowe warunki finansowania, wiec może być ciekawie.

Aha, przy zamówienia nowego tiguana, okres oczekiwania na samochód to ok 3 miesiące (dane ze środy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Póki co nowego tiguana nie ma w salonie koło mnie, a za bardzo czasu nie mam, żeby po wawie jeździć. Babka z salonu powiedziała, że za jakiś miesiąc, tiguan będzie u nich i wtedy przyjechać, obejrzeć, przejechać się.

Pewnie w przyszłym tygodniu skoczę do nich ponegocjuję tego paska, zobaczę co zaproponują. Poza tym, od kwietnia mają wejść jakieś nowe warunki finansowania, wiec może być ciekawie.

Aha, przy zamówienia nowego tiguana, okres oczekiwania na samochód to ok 3 miesiące (dane ze środy).

 

Tak wielu salonów VW nie ma, więc można obdzwonić ;)

Co do zupełnie nowych aut to 3 miesiące to mogą być pobożne życzenia. W tamtym roku był problem z passatem B8, w tym z superbem III, a i podobno są i z Talismanem. Jak Tiguan się spodoba i będzie dużo zamówień to może wyjść 6 miesięcy. Z passatem problemu teraz nie ma, 2 miesiące na produkcję i 2 tygodnie na transport :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w Poznaniu i oglądałem nowego Tiguana.

Wnioski na świeżo:

- plastiki dużo gorsze w Tiguanie niż w Passacie (zwłaszcza w dolnej części deski rozdzielczej i na tylnych drzwiach)

- bagażnik dużo mniejszy w Tiguanie. W rzeczywistości ma 420 l, a nie ponad 600 jak podają w mediach (ta druga wartość dotyczy sytuacji, gdy kanapa przesunięta jest max do przodu , ale wtedy z tyłu nikt już się nie zmieści, no i kiedy wyjmiemy koło zapasowe )

- w środku ewidentnie więcej miejsca w Passacie

- brak silnika 1.8 TSI w Tiguanie - to zdecydowana wada

Dla mnie wybór Passat czy Tiguan jest oczywisty.

Zwłaszcza, że Passat jest większy w środku, cichszy w trasie (niższy, lepsza aerodynamika), no i ma większy bagażnik.

Ja Tiguana zamówiłem dla żony (jako drugie auto w domu to w sumie niezły wybór).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiguan jest wyższy golf a nie wyższy passat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tiguan jest wyższy golf a nie wyższy passat...

Jeśli chodzi o wielkość to Tiguan jest w połowie drogi miedzy Golfem i Passatem, a jeżeli chodzi o jakość to Tiguan jest bliżej Golfa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma wyjsć tiguan xl, i wtedy będzie to juz bardziej porównywalne do passka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co zwróciło moja uwagę to bardzo wygodna pozycja na tylnej kanapie, ma ona dość wysokie siedzisko i siedzi się bardzo wygodnie i miejsca moim zdaniem jest bardzo dużo. Zaraz po obejrzeniu tiguana wsiadlem z tyłu do Touarega i o dziwo siedziało się w nim dużo mniej wygodnie niż w tiguanie. Ogólnie byłem pod bardzo pozytywnym ogólnym wrażeniem tiguana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj byłem w Poznaniu i oglądałem nowego Tiguana.

Wnioski na świeżo:

- plastiki dużo gorsze w Tiguanie niż w Passacie (zwłaszcza w dolnej części deski rozdzielczej i na tylnych drzwiach)

- bagażnik dużo mniejszy w Tiguanie. W rzeczywistości ma 420 l, a nie ponad 600 jak podają w mediach (ta druga wartość dotyczy sytuacji, gdy kanapa przesunięta jest max do przodu , ale wtedy z tyłu nikt już się nie zmieści, no i kiedy wyjmiemy koło zapasowe )

- w środku ewidentnie więcej miejsca w Passacie

- brak silnika 1.8 TSI w Tiguanie - to zdecydowana wada

Dla mnie wybór Passat czy Tiguan jest oczywisty.

Zwłaszcza, że Passat jest większy w środku, cichszy w trasie (niższy, lepsza aerodynamika), no i ma większy bagażnik.

Ja Tiguana zamówiłem dla żony (jako drugie auto w domu to w sumie niezły wybór).

 

Dobrze wiedzieć, o bagażniku wiedziałem że jest mały, ale że jest pewien kant w specyfikacji to nie (podają bodajże 510l).

Paska widziałem, podoba mi się, siedziałem w nim, muszę jeszcze jazdę testwową zaliczyć. Co do tiguana, raz że muszę czekać, dwa, może coś mi się w nim nie podobać, nawet jakaś pierdoła (przykład z mazdy 6 gdzie nie podoba mi się włącznik świateł w dźwigni kierunku - samochód odrzucony :D).

Pasek od tiguana będzie lżejszy od jakieś 300-400kg, co dla silnika też jest isotne.

Tak czy siak, na tygodniu planuję skoczyć do salonu, zrobić pełną wycenę paska i zobaczę co zaproponują :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już wiem, że świeżo po premierze samochodu nie kupie... i Wam również sugeruje, żeby się wstrzymać z zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony, nie popadajmy w paranoję :).

Ale z drugiej strony, przeczytałem wątki o usterkach w nowo zakupionych B8, to też miałbym obawy. Póki co decyduję się na paska, więc choroby wieku dziecięcego w większości powinny być rozwiązane :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mojego superba oddalem. Przed premiera w maju otrzymałem... W miedzy czasie doczekałem sie nowej panoramy, nowej skrzyni DSG itp

Teraz czas sprawdzić passka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passatów w Polsce sprzedano pewnie ok. 10 tys. Tu piszących o usterkach jest promil tego. Też uważam, że nie można popadać w paranoje. Zweryfikuję to już niedługo to napewno napiszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności