Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

W przypadku tych aut które podałem zarówno bmw jaki insignie były praktycznie nowe przebiegi niewiększe niż 20tyś km na kołach 18' ale nie wiem jakie były ciśnienia :D

Ja mówię z własnego doświadczenia bo aut miałem kilkadziesiąt w swoim życiu.

W danych katalogowych passata jest różnica w spalaniu pomiędzy 1,4 i 1,8 benzyna oraz diesel 150 i 190 i tak jak powiedziałem wcześniej może nieduża ale jest i to w laboratorium w życiu będzie jeszcze większa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktos moze mi powiedziec od kiedy w wyposazeniu pojawil sie przycisk MODE nad przyciskiem Auto Start/Stop?

Czy to jest czescia jakiegos pakietu?

możesz podpiąć zdjęcie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolejną parą mogą być bmw 530d kombi 6 cylindrów vs 525d sedan 4 cylindry jazda autostradą w granicach 200-230km/h średnia 185km/h w 530 spalanie było 10,5 w 525 9,8.

 

525d też ma 6 cylindrów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

525d to obecnie głównie 4 cylindry 2.0 i biturbo

 

525d 6-cylindrowe 3.0 jest rzadziej spotykane, to fakt ;)

Edytowane przez saper_wroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejechanie 10kkm skonkludowalem że tryb ECO w 1,8 DSG nie ma sensu . Zbyt mały moment na jazdę na 6/7 biegu. Na dodatek to dość niebezpieczne . E ta opcja żeglowania to naprawdę nie wiem w czym ma pomóc bo raczej nie w zmniejszeniu zużycia paliwa. To nie silnik gaźnikowy na olowiowia benzynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zbyt mały moment na jazdę na 6/7 biegu. Na dodatek to dość niebezpieczne

Co masz na myśli? Przy gwałtownym przyspieszaniu i tak zrzuca bieg więc w czym jest problem?

A jak generalnie oceniasz 1.8 z DSG7 po 10kkm (wrażenia ogólne, zużycie paliwa, skrzynia)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jedziesz ECO to nie wciskasz gwałtownie gazu :)

A ogólnie uważam że to swietny zestaw jak ktoś nie ma potrzeby ścigać się z GTI. 7,7 do setki i max z licznika 242 na razie wyciagnalem więc nie ma co narzekać. Spalanie 10l i zawsze pierwszy spod świateł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5000km przejechane ze średnim spalaniem 10.0l

auta nie oszczędzam, 60% to jazda po Warszawskich korkach, tryb eco a co i S&S włączony bo umiem z nim jeździć i w niczym nie przeszkadza :)

 

525d to obecnie głównie 4 cylindry 2.0 i biturbo ---- chyba 4 cylindry i jedno turboburbo twin scroll

Edytowane przez ebastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapytam tu, bo chyba najwięcej nas tu zagląda. Czy odbyło się już ostateczne starcie BiTDI vs TSI 220?

Jeżeli tak , podeślijcie proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5000km przejechane ze średnim spalaniem 10.0l

auta nie oszczędzam, 60% to jazda po Warszawskich korkach, tryb eco a co i S&S włączony bo umiem z nim jeździć i w niczym nie przeszkadza :)

 

525d to obecnie głównie 4 cylindry 2.0 i biturbo ---- chyba 4 cylindry i jedno turboburbo twin scroll

 

Ja po jakichś 3kkm odstawilem ECO do lamusa. Właczylem D i spalanie nie wzrosło. Jak było tak jest 10 a frajda wieksza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można by już odfiltrować do oddzielnego tematu wszystkie gawędy o spalaniu, bo tematem wątku jest "Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?" i za chwilę coraz trudniej będzie dotrzeć do innych informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można by już odfiltrować do oddzielnego tematu wszystkie gawędy o spalaniu, bo tematem wątku jest "Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?" i za chwilę coraz trudniej będzie dotrzeć do innych informacji.

 

Ale to chyba dobrze ze tyle gadamy o spalaniu bo innych problemów nie mamy :) Jest to też jakiś wniosek dla przyszłych kupujących .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że dobrze. Jednak byłoby chyba jeszcze lepiej (czytelniej, poręczniej), jeżeli sprawy związane ze spalaniem miałyby swój oddzielny temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, że dobrze. Jednak byłoby chyba jeszcze lepiej (czytelniej, poręczniej), jeżeli sprawy związane ze spalaniem miałyby swój oddzielny temat.

Popieram w 100%, robi się chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś usunął moją wypowiedź zatem zadam pytanie jeszcze raz. Czy opłaca się kupować wersję 280 koni czy lepiej tego dizla 240, w salonie mięli tylko słabsze wersje do testów. Czy volkswagen daje auta na weekend lub kilka dni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktoś usunął moją wypowiedź zatem zadam pytanie jeszcze raz. Czy opłaca się kupować wersję 280 koni czy lepiej tego dizla 240, w salonie mięli tylko słabsze wersje do testów. Czy volkswagen daje auta na weekend lub kilka dni?

Trzeba pogadać ze sprzedawcą nt. "użyczenia" auta do testów np. na weekend, ew. może okrasić to jakimś limitem km. Jest taka praktyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktoś usunął moją wypowiedź zatem zadam pytanie jeszcze raz. Czy opłaca się kupować wersję 280 koni czy lepiej tego dizla 240, w salonie mięli tylko słabsze wersje do testów. Czy volkswagen daje auta na weekend lub kilka dni?

w Toruniu po wcześniejszym umówieniu jeździłem parę godzin bez limitu km.

 

jeżeli chodzi o pytanie , to mocowałem się z tym dość długo i dzięki pomocy forumowiczów odpuściłem tego 280.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zapytam tu, bo chyba najwięcej nas tu zagląda. Czy odbyło się już ostateczne starcie BiTDI vs TSI 220?

Jeżeli tak , podeślijcie proszę.

Ponawiam pytanie.

Wertując te trzysta stron nie znalazłem, a wierzyć mi się nie chce ,że takiego porównania po prostu nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy na spocie, ale pogoda była bardzo kiepska i nie daliśmy rady porównać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności