Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Pisze o tylnej szybie podgrzewanej ze jest laminowana dzwiekoszczelna a boczny trojkat z symbolu wynika ze tez jest w wersji dzwiekoszczelnej ale nie laminowany

 

To jeszcze raz zapytam żeby się upewnić - my w wersji zwyczajnej nie mamy dzwiękoszczelnej tylnej szyby? Ona występuje tylko w autach z pakietem szyb dzwiękoszczelnych?

 

Mam biuro obok wielkiego wentylatora na zakładzie. Wsiadam do auta, zamykam drzwi i natężenie dźwięku zmniejsza się o jakieś 10 %. Przez ostatni rok wsiadałem w tym samym miejscu do Golfa. I uwierzcie mi zamykając drzwiami czułem jakby mnie odcinano od tego hałasu. Spadał co najmniej o połowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to podaj ile Ci wyszło na tej suwmiarce dla szyby akustycznej ;)

nie podam bo nie mierzyłem, nie mam szyb akustycznych w B8

porównanie grubości szyb robionych w różnych warunkach, ujęciach itp. nic nie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż ta niekumaty to nie jestem. Jednak z powodu, że na razie nie mamy dostępu na żywo do tych laminowanych szyb, to nic nam tutaj nie pomoże żadna suwmiarka. Dlatego wspomniałem, żeby chociaż "na oko" porównać fotki. Oczywiście +/- w podobnym kadrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam biuro obok wielkiego wentylatora na zakładzie. Wsiadam do auta, zamykam drzwi i natężenie dźwięku zmniejsza się o jakieś 10 %. Przez ostatni rok wsiadałem w tym samym miejscu do Golfa. I uwierzcie mi zamykając drzwiami czułem jakby mnie odcinano od tego hałasu. Spadał co najmniej o połowę.

 

A to był Golf 7 czy starszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyba o "podwyższonej dzwiękochłonności" wcale nie musi różnić się grubością od "zwykłej".

A nawet jeśli tak to o ułamki milimetra.

Gdyby się różniła, wymuszałoby to zmianę "konstrukcji" (np. szersze listwy prowadzące) czy zmianę wagi pojazdu (a producenci walczą o każdy gram bo , spalanie , przyśpieszenie , etc.).

 

Moim zdaniem różnica polega na zastosowaniu innej niż w standardzie folii która "siedzi" pomiędzy dwiema warstwami zwykłego szkła.

Wystarczy, że ta folia zrobiona jest z jakiegoś "nowoczesnego" materiału który wyłapuje inne częstotliwości dźwięków i już jest ciszej a niekoniecznie grubiej.

 

PS

A może jest tak, że "zwykłe" szyby boczne nie są trzywarstwowe (szkło-folia-szkło) jak wszystkie obecnie szyby czołowe tylko jednowarstwowe (szkło o odpowiedniej grubości) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam to mój pierwszy post na forum. Koledzy jakie macie doświadczenia z passatem z oferty placowej auto dostępne od ręki na co zwrócić uwagę i o jaki rabat można powalczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to był Golf 7 czy starszy?

 

Golf VII 2014 (hatchback)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trochę fotek jeszcze z brązowym środkiem. Szyby tylnie dodatkowo przyciemnione folią 12% przepuszczalnosci.

 

[ATTACH=CONFIG]138039[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]138040[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]138041[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]138042[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]138043[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]138044[/ATTACH]

 

Dzięki Pioków. Teraz mi namieszałeś z tą brązową skóra. Pure white + marseille wygląda bajecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam to mój pierwszy post na forum. Koledzy jakie macie doświadczenia z passatem z oferty placowej auto dostępne od ręki na co zwrócić uwagę i o jaki rabat można powalczyć

 

Podaj jakieś dane: Wyposażenie itd., to będę w stanie coś Tobie powiedzieć.

Możesz wysłać na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Golf VII 2014 (hatchback)

 

Ja też mam w domu takiego Golfa i mam wrażenie, że Volkswagen za bardzo próbował z nowego B8 zrobić rozciągniętego Golfa. Jakoś w Golfie nikt nie narzeka na wyciszenie, stukające zawieszenie, problemy ze spasowaniem. W MK7 szyby też są cienkie (chyba takie jak w B8), ale jednak przy mniejszym ich rozmiarze nie wpływa to tak negatywnie na wyciszenie jak w Passacie. Ostatnio jechałem 120 km/h i nie ma praktycznie żadnego szumu wiatru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz wysłać na priv

Żeby ktoś nie podkupił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aż ta niekumaty to nie jestem. Jednak z powodu, że na razie nie mamy dostępu na żywo do tych laminowanych szyb, to nic nam tutaj nie pomoże żadna suwmiarka. Dlatego wspomniałem, żeby chociaż "na oko" porównać fotki. Oczywiście +/- w podobnym kadrze.

 

tak na szybko. Na oko wygląda na tą samą grubość.

[ATTACH=CONFIG]138148[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]138149[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musza miec taka sama grubosc albo roznic sie minimalnie skoro ramka szyby, uszczelki, prowadnice i silnik szyby sa takie same.

A teraz uwaga dla kolegow ktorzy mysla o 16ach na zime. Zmienilem dzisiaj 18 ki na 17 ki i samochod duzo stracil na wygladzie wiec na 16ach bedzie wygladal tragicznie...natomiast musze powiedziec ze szum z kol mniejszy niz na 18, tak ze ten fabryczny Continental rzeczywiscie do cichych nie nalezy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musza miec taka sama grubosc albo roznic sie minimalnie skoro ramka szyby, uszczelki, prowadnice i silnik szyby sa takie same.

A teraz uwaga dla kolegow ktorzy mysla o 16ach na zime. Zmienilem dzisiaj 18 ki na 17 ki i samochod duzo stracil na wygladzie wiec na 16ach bedzie wygladal tragicznie...natomiast musze powiedziec ze szum z kol mniejszy niz na 18, tak ze ten fabryczny Continental rzeczywiscie do cichych nie nalezy...

 

Masz rację. Kilka dni temu założyłem 16 i to stalowe plus kołpaki. Auto wygląda słabo, nie mogę doczekać się wiosny. Byłem tego świadomy. Mówiąc bardziej dosadnie to wizualnie z B8 highline zmienił się w B7 trendline. ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kriss555 Wiadomo że auto straci na wyglądzie z 18” na 17”. Ale tak jak piszesz jest ciszej, komfort pewnie też jest lepszy. Coś za coś.

Z tego co pamiętam miałeś zakładać opony Goodyear UG 8 Performance, na etykiecie mają 68dB a nasze Conti 18” 72 dB.

Mógłbyś wrzucić zdjęcie jak wygląda Passat na felgach Mak Wolf?

Pasują z et47 bez problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]138151[/ATTACH]

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Z et 47 nie ma problemu zadnego, zreszta taka maka homologacje TUV go tego samochodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wygląda, wzór podobny do Londonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne są. Ja żałuję ze musiałem kupować w salonie (polityka firmy) i będę miał Corvany. Chociaż tyle ze wywalczyłem 17"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

[ATTACH=CONFIG]138151[/ATTACH]

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Z et 47 nie ma problemu zadnego, zreszta taka maka homologacje TUV go tego samochodu

Ile kosztował komplet felgi+ opony? Czy to są Goodyear Ultragrip 8? I czy opony to rozmiar 215/55 R17 98 V?

Edytowane przez anton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności