Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja pisałem o 41 tygodniu, ale nie mam żadnych wieści. Czekam cierpliwie.

 

dzięki :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Pisałem, ale miałem tylko potwierdzenie 41- tydzień produkcja. cisza

 

dzięki :) Pytam się bo mi potwierdzili na 42 tydzień i zobaczymy co z tego wyjdzie. Może się odezwą dopiero jak auto dotrze do Polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ile się teraz czeka np. 1.4 TSI w ACT w CL? Jeszcze z 2 miesiące temu to było ok. 2 miechy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michauek

Przy zakupach flotowych też jest taka masakra z realizacją?

Do nowego roku potrzebowałbym kiluk sztuk... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wszystko zależy jakiego configu szukasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michauek

Po wstępnym rozeznaniu dwulitrowy diesel 150 koni, żeby utrzymywać niskie spalanie i żeby mandaty nie przychodziły w zbyt dużej ilości :)

Konkretne wyposażenie to już kwestia raczej indywidualna, jednak z racji tego, że to auto firmowe wszystkie udogodnienia dotyczą przedniej części pojazdu, podobnie nie będzie żadnych pakietów stylistycznych i innych tego typu rzeczy.

Z lektury wynika, że są jakieś rzeczy, które niby przedłużają okres oczekiwania, ale z tego co widzę to chyba to się nie sprawdza. Jak było u was? Ile średnio czekaliście kupując na flotę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile średnio czekaliście kupując na flotę?

Nie ma znaczenia czy na flotę czy nie.

Poczytaj na 246 stronie wątku. Zamówienie z połowy września -> produkcja początek lutego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponizej obiecane fotki od srodka jak widac przy przyciemnionych szybach na 95%. Wg mnie wcale nie jest za ciemno w srodku :) W tygodniu zrobie jeszcze zdjecia z mojego b6 z przyciemnieniem 70

 

[ATTACH=CONFIG]137287[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]137288[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michauek

Na jakich oponach wyjeżdża passat i jaką mają wartość hałasu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Strasznie dużo problemów macie, po lekturze tego forum uświadamiam sobie coraz bardziej, że chyba firma, w której pracuje nie weźmie tego auta dla ludu.

Jeśli te samochody wychodzą z fabryki ze źle spasowanymi elementami to znaczy, że kontrola jakości tam nie istnieje. Skoro nawet blachy, którą widać na pierwszy rzut oka nie oceniają, to kto wie co się dzieje wew. auta...

Tym bardziej, że w swojej klasie passat jest najdroższy i dość blisko plasuje się do segmentu aut pokroju mercedesa.

 

Gdybyś wiedział, jakie wtopy mercedes potrafi zaliczyć, o BMW nie wspominając :)

Po to jest forum, by ludzie dyskutowali, a raczej się konsultowali i żalili, bo ile można się zachwycać. Bez przesady. Jak kupujesz samochód w oparciu o forum marki to z rowerem zostaniesz.

Mi stuknęło teraz 20 tyś. Spalanie średnio 6,3l, w tym na autostradzie przy wyższych prędkościach 7,5-8l, w trasie ok 80-90 km/h - 4,5l. Zepsuł się pas bezpieczeństwa z tyłu, skrzypiał boczek ale to już naprawili. System start & stop służy do wyłączania od razu a tempomat do 160 km/h to jakaś pomyłka. Tego, kto nie dopuścił wyższej opcji do oferty na PL powinni wywalić z roboty dyscyplinarnie.

 

Poza tym świetny samochód. Szczególnie z perspektywy komfortu - fotele, wyciszenie, w końcu rozpoznawanie mowy, które działa, reflektory. Pakowny, duży, przestrzenny. Są droższe samochody, które nie oferują tego, co passat.

Edytowane przez kubelt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na jakich oponach wyjeżdża passat i jaką mają wartość hałasu?

 

18" na Conti 5, baaardzo hałaśliwe jak każde Conti.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

System start & stop służy do wyłączania od razu a tempomat do 160 km/h to jakaś pomyłka. Tego, kto nie dopuścił wyższej opcji do oferty na PL powinni wywalić z roboty dyscyplinarnie.

.

 

Start Stop w benzynie się sprawdza. Nie przeszkadza. Ten tempomat to naprawdę nie wiem czemu nie ma opcji ze ACC sie wyłącza jak chcesz ustawić ponad 160.

W naszych warunkach 160 to chyba najgorsza opcja na autostrady. Jak jedziesz >200 to nikt drogi nie zajeżdza bo widzi że jedzie "idiota" :) a przy 160 wszyscy się wpiep.... włącznie z ciężarówkami bo myslą że kapelusz jedzie :) albo ciągle zjeżdzac na prawy pas bo "idiota" jedzie B8 w CLu bez ACC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tempomat do 160 kmh to jakaś totalna porażka. naprawdę nikt z Was jakoś tego nie "obszedł"? jakoś nie wyobrażam sobie jechać 1200 km do DE bez tempomatu ...

 

może zamawiał ktoś passata z salonu z Niemiec? z ACC do 210 i podwójnymi szybami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tempomat do 160 kmh to jakaś totalna porażka. naprawdę nikt z Was jakoś tego nie "obszedł"? jakoś nie wyobrażam sobie jechać 1200 km do DE bez tempomatu ...

 

Ale chwila, chwila!

Nie jest czasem tak, że do 160 km/h mamy aktywny tempomat, a w pełnym zakresie prędkości mamy tylko zwykły?

Z tego co kiedyś pytałem to właśnie tak miało być.

 

Jeśli tak jest to dla mnie nie ma powodów do paniki, choć rzeczywiście jest to wkurzające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, tempomat da sięustawić do 160 i kropka. Póżniej już tylko noga :(

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Jeśli ktoś z Warszawy chciałby się spoktać w tym tygodniu, to będę poniedziałek, czwartek i piątek koło 19-20 wolny w Warszawie na ursynowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie, tempomat da sięustawić do 160 i kropka. Póżniej już tylko noga :(

 

Ja piernicze faktycznie masakra co za cep na Polskie to konfigurowal :ocochodzi dwie sadze najwaznijsze opcje acc 210 plus szyby dwuwarstwowe nie w Polsce bo co.... Ciekawi mnie czy mozna wymusić na sprzedawcy takiej konfiguracji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie, tempomat da sięustawić do 160 i kropka. Póżniej już tylko noga :(

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Jeśli ktoś z Warszawy chciałby się spoktać w tym tygodniu, to będę poniedziałek, czwartek i piątek koło 19-20 wolny w Warszawie na ursynowie

 

O to super!! Może uda sie zaaranżować jakieś spotkanie... Panowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja czekam cały czas na swoja maszynę zamawiałem 1 kwietnia planowany odbiór 48 tydzień co jeszcze nie jest potwierdzone :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zastanawiam sie nad zakupem silniczka 2.0 TSI 220KM DSG6. Jak ksztaltuje sie spalanie w wielkim miescie i koreczkach :) ? Damy rade zamknac sie w 10l ?

 

Drugie pytanie calkiem innej natury. Jako swiezo upieczony ojciec blizniakow staje prze problemem bagaznika:

limuzyna HL czy kombi HL ? Zawsze chcialem miec limuzynke, ale z drugiej strony nie wiem jak to jest zapakowac dwojke maluchow (auto na 3-4 lata). Kompromisem wydaje sie byc lifback Superba ...

 

Bede wdzieczny za rade ojcow jak to jest z ta limuzynka i kombi w kontekscie maluchow.

 

Dzieki serdeczne

Edytowane przez norkos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michauek
Gdybyś wiedział, jakie wtopy mercedes potrafi zaliczyć, o BMW nie wspominając

W firmie trochę mamy, raczej pozytywne wrażenia. Mieliśmy CC i to takie dosyć mocno dopasione i nie były zupełnie warte swojej ceny.

a tempomat do 160 km/h to jakaś pomyłka

Też to zauważyłem, ale wg konfiguratora superba jest jakiś do 200 chyba, więc mocno się zastanawiam nad czechami. Tym bardziej, że niemieckie autobahny są znane w naszej firmie.

plus szyby dwuwarstwowe

Jest takie coś w passacie? :D

Bede wdzieczny za rade ojcow jak to jest z ta limuzynka i kombi w kontekscie maluchow.

Jeśli masz otwieraną tylko blachę czyli sedan to będzie ciężko.

Jak ksztaltuje sie spalanie w wielkim miescie i koreczkach ? Damy rade zamknac sie w 10l ?

Nie miałem do czynienia z tym autem, ale spalanie w mieście mocno zależy od tego o której wyjedziesz i jak sam jeździsz :) Moim wcześniejszym autem (diesel, jeden z bardziej oszczędnych w swojej klasie) potrafiłem naprawdę sporo spalić bo akurat trafiłem na ogromne korki i musiałem być szybko, a teraz większy silnik i mogę zejść do 6 litrów nawet :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

zastanawiam sie nad zakupem silniczka 2.0 TSI 220KM DSG6. Jak ksztaltuje sie spalanie w wielkim miescie i koreczkach :) ? Damy rade zamknac sie w 10l ?

 

Drugie pytanie calkiem innej natury. Jako swiezo upieczony ojciec blizniakow staje prze problemem bagaznika:

limuzyna HL czy kombi HL ? Zawsze chcialem miec limuzynke, ale z drugiej strony nie wiem jak to jest zapakowac dwojke maluchow (auto na 3-4 lata). Kompromisem wydaje sie byc lifback Superba ...

 

Bede wdzieczny za rade ojcow jak to jest z ta limuzynka i kombi w kontekscie maluchow.

 

Dzieki serdeczne

Ja mam także dwójkę dzieci, ale już nie jeżdżą w wózku. Sedan w zupełności wystarcza, zarówno w czasie wyjazdów latem, jak i na ferie zimowe ( narty dziecięce, buty narciarskie, walizki itd. bez problemu mieszczą się w bagażniku). Jednak posiadając małe dzieci do poważnego rozważenia jest kombi, ze względu na możliwość zapakowania bagażnika po dach, zwłaszcza gdy do bagaży doliczymy wózek.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Witam,

 

zastanawiam sie nad zakupem silniczka 2.0 TSI 220KM DSG6. Jak ksztaltuje sie spalanie w wielkim miescie i koreczkach :) ? Damy rade zamknac sie w 10l ?

 

 

 

Dzieki serdeczne

Duże miasto i korki - nie ma takiej możliwości , żeby w przypadku tego silnika zamknąć się w 10 litrach. Pewnie zaraz wywołam burzę jako miłośnik silników TDI.

Jak już wcześniej pisałem w takich warunkach 1.8 TSI pali 12-13 litrów. Nie można oczekiwać niższego spalania w 2.0 TSI w mieście.

Edytowane przez anton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Drugie pytanie calkiem innej natury. Jako swiezo upieczony ojciec blizniakow staje prze problemem bagaznika:

limuzyna HL czy kombi HL ? Zawsze chcialem miec limuzynke, ale z drugiej strony nie wiem jak to jest zapakowac dwojke maluchow (auto na 3-4 lata). Kompromisem wydaje sie byc lifback Superba ...

 

Bede wdzieczny za rade ojcow jak to jest z ta limuzynka i kombi w kontekscie maluchow.

 

Dzieki serdeczne

 

Odpowiem jako praktyk.

 

Jako początkujący ojciec maluchów w limuzynie dasz sobie radę, Problemy mogą się zacząć gdy dzieciaki będa wymagały własnego sprzętu np. narciarskiego. Wtedy rodzice + dzieci to może być 4 do 6 par nart + 4 pary butów + kije + kurtki + spodnie + cała reszta - oczywiście to zimą.

Latem - 4 rowery, więc platforma + hak, lub inne bagażniki, itd.

 

Podsumowując - jako ojciec od 2004 jeżdzę kombi z hakiem i platformą (latem ) i z boksem na dachu (zimą ).

Mój nowy wybór to biTurbo w kombi, ale to dopiero przełom lutego/marca obecnego sezonu narciarskiego.

 

Tomek

Edytowane przez TomeC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności