Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

To jeszcze tylko głupie pytanie, gdzie kupowałeś banieczki? Bo pomału przymierzam się do tankowania i rozpoznaje opcje.

 

Pozwolę sobie na wypowiedź w temacie AdBlue , ponieważ pracując w ASO samochodów ciężarowych mam z tą technologią do czynienia od prawie 10 lat. Po pierwsze na dzień dzisiejszy źródło pochodzenia (ASO, dystrybutor czy też oryginalnie zamknięta bańka) to jest to samo. Za tankowaniem AdBlue w serwisie przemawia tylko to, że w razie ewentualnej naprawy gwarancyjnej nikt nie "zwali" winy na jakość reduktora tzn AdBlue. Po drugie należy zachować względną czystość, najgorszą rzeczą dla aparatury AdBlue są substancje ropopochodne np. jak się użyje bańki w której wcześniej był ON. Po trzecie jak się rozleje to należy to spłukać ciepłą wodą. I tyle. Dziś przywieźli moje B8 do dilera i mógłbym w przyszłym tygodniu odbierać, ale jutro wyjazd na urlop więc odbiór za dwa tygodnie. Pierwszy raz jeszcze przed rozpoczęciem urlopu nie mogę doczekać kiedy się skończy

Edytowane przez Jacek N.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w kwestii wyciszenia. Przy 2.0 tsi wycieszenie szyb nie będzie potrzebne. Nawet przy opuszczonych szybach wrażenia akustyczne są jak najbardziej pozytywne. Cichuteńko jak makiem zasiał. Rozumiem, że dizelek ma swoje niekwestionowane zalety, ale chyba zostanę przy benzynce. Pozdrawiam wszystkich.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Cześć. Nad dostępnością zdjęcia popracuję. Wracam do wgniotów po gradobiciu. Na pierwszy rzut oka miałem ich 4. Po odpaleniu lamp przez magika, którego znalazłem okazało się, że jest ich na dachu +/- 10 i na masce +/- 10. Właśnie dzisiaj wróciłem z ich usuwania. Muszę przyznać, że dawno nie miałem do czynienia z tak profesjonalną usługą. Po usunięciu wgniotek usunął jeszcze kilka fabrycznych skaz. PETARDA! Miałem do niego tylko 70 km, ale gdybym nadal lubił swój wehikuł jak teraz i mieszkał np. w Krakowie i tak bym pojechał. Polecam!!! [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jeszcze tylko głupie pytanie, gdzie kupowałeś banieczki? Bo pomału przymierzam się do tankowania i rozpoznaje opcje.

 

To nie jest, żadne wyzwanie - myśle ze każdy serwis dla ciężarówek ma te bańki i z tego co mówią to w tych dużych autach układ paliwowy jest bardziej czuły niż w Passeratti ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zawsze mozesz sobie ori banke 10L kupic na allegro - http://allegro.pl/showItem2.php?item=5485144565

 

Jacek N., IQM1 i ptaku, dzięki za odpowiedzi.

 

--------

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Panowie, w kwestii wyciszenia. Przy 2.0 tsi wycieszenie szyb nie będzie potrzebne. Nawet przy opuszczonych szybach wrażenia akustyczne są jak najbardziej pozytywne. Cichuteńko jak makiem zasiał.

 

Tylko w tych dyskusjach o szybach głównie chodziło o to, że przy wyższych czy niższych prędkościach to w sumie nawet w dieslu silnika raczej nie słychać (przynajmniej moim 190KM) - w benzynie pewnie jeszcze mniej, tylko szumy wiatru. Oczywiście bez przesady, że bez szyb to jest jakiś dramat czy uciążliwość, jest cicho, albo przynajmniej ciszej niż we wcześniejszych modelach. Ale na zwykłej zasadzie, że jak ciszej to lepiej, szyby akustyczne są chyba warte dopłaty (zależy od ceny, ale jeśli to jest w granicach 1500 zł to bym się nie zastanawiał, gdybym miał taką opcję).

 

Nie miałem kiedy szukać w internecie, ale ciekawe czy nie ma folii bezbarwnych, dźwiękochłonnych na szyby. Do szyb w oknach budynków są. Mogą się jednak nie nadawać ze względu na to, że w aucie te szyby są częścią ruchomą (opuszczanie, podnoszenie) i mogą się rysować.

Tylko jak mówię, to zwykłe rozważanie opcji, a nie jakieś usilne poszukiwanie dodatkowego wyciszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że do Touarega w Polsce jak najbardziej można zamówić szyby dźwiękoszczelne. Nie wiem czy do Passata w ogóle producent przewiduje takie rozwiązanie. Może w Niemczech? Może są firmy w Polsce, które świadczą taką usługę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem, że do Touarega w Polsce jak najbardziej można zamówić szyby dźwiękoszczelne. Nie wiem czy do Passata w ogóle producent przewiduje takie rozwiązanie. Może w Niemczech? Może są firmy w Polsce, które świadczą taką usługę.
.

 

Temat wałkowany już na tym forum od kilku stron!

Więc kolego zanim coś napiszesz to pofatyguj się choć trochę i przejrzyj z jedną stronę wstecz!

Posty w tym stylu nie wnoszą nic do dyskusji - tylko zaśmiecają to forum!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki...

Potrzebuje mieć przyciemnione tylne szyby (Variant), widzę jednak, że te oferowane fabrycznie mają dosyć mały % zaciemnienia tj. wszystko przez nie widać (np. wnętrze bagażnika). Czy ktoś z Was ćwiczył temat - oklejanie szyb przez firmę zewnętrzną a gwarancja fabryczna na auto ?

Robią jakieś problemy, orientuje się ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z innej beczki...

Potrzebuje mieć przyciemnione tylne szyby (Variant), widzę jednak, że te oferowane fabrycznie mają dosyć mały % zaciemnienia tj. wszystko przez nie widać (np. wnętrze bagażnika). Czy ktoś z Was ćwiczył temat - oklejanie szyb przez firmę zewnętrzną a gwarancja fabryczna na auto ?

Robią jakieś problemy, orientuje się ktoś?

 

o ile się nie mylę razem z pakietem sport dostaje się przyciemnienie od drugiego rzędu, no chyba że kolega tą opcję też już sprawdzał i nadal szuka czegoś jeszcze ciemniejszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z innej beczki...

Potrzebuje mieć przyciemnione tylne szyby (Variant), widzę jednak, że te oferowane fabrycznie mają dosyć mały % zaciemnienia tj. wszystko przez nie widać (np. wnętrze bagażnika). Czy ktoś z Was ćwiczył temat - oklejanie szyb przez firmę zewnętrzną a gwarancja fabryczna na auto ?

Robią jakieś problemy, orientuje się ktoś?

 

Raczej nie robią problemów, mi osobiście proponowali oklejenie szyb tylnych w salonie na miejscu, przed odbiorem auta, tak żeby nie zmieniać konfiguracji i nie ryzykować zmiany terminu produkcji.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

o ile się nie mylę razem z pakietem sport dostaje się przyciemnienie od drugiego rzędu, no chyba że kolega tą opcję też już sprawdzał i nadal szuka czegoś jeszcze ciemniejszego

 

Również chciałem dołożyć do konfiguracji pakiet sport z przyciemnianymi szybami, dostałem od sprzedawcy informację, że jest on dostępny jedynie z regulowanym zawieszeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyby w pakiecie sport sa tak samo przyciemnione jak w pakiecie szyby przyciemniane. Nie ma tak jak w mercedesie np ze mozna wybrac szyby ciemne albo bardzo ciemne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak wygląda sprawa AB przy niskich temperaturach np.-20. Kiedy to może zamarznac .I jasze jedno ,kiedy to znaczy przy jakim przebiegu można się spodziewać problemów z adaptacyjnych zawieszeniem,

Edytowane przez wojcian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do właścicieli B8 1.8 TSI , ile robicie km na pełnym baku ?. Tylko bez ściemy :) mojemu znajomemu tak mało pali Audi że chyba paliwa mu przybywa w baku :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam pytanie do właścicieli B8 1.8 TSI , ile robicie km na pełnym baku ?. Tylko bez ściemy mojemu znajomemu tak mało pali Audi że chyba paliwa mu przybywa w baku

Nigdy nie robię tak, żeby tankować po wypróżnieniu baku. Jak mam pół to tankuje. Na połowie (w przybliżeniu) zrobiłem 600km. Gdyby ten piep@#$ny sterownik działał poprawnie to bym powiedział jakie mam spalanie od tankowania ... Podejrzewam, że około 6.7. Ostatnio w trasie z szedłem poniżej 6 litrów.

BTW. Kuzyn przyjechał z Belgii i zabraliśmy się na przejażdżkę testową. Pierwszy raz od kupna Passat dostał po dupie. Autostradą przy 210km/h lekko podwyższonym głosem ale lekko prowadzona rozmowa. Wiadomo słychać opory powietrza, ale też nie ma tragedii. Po pół godzinie testowania spalanie 10.3l. Z wyprzedzaniem radzi sobie wszędzie i ze wszystkim ... Wychodząc z auta miałem jedną myśl.. dobrze zrobiłem kupując go .. :)

 

Z innej beczki. Poleca ktoś jakieś dobre łańcuchy śniegowe ? :P

Edytowane przez Enduan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enduan, a jakie masz spalanie dlugookresowe? I gdzie jeździsz? Trasa / miasto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Enduan, a jakie masz spalanie dlugookresowe? I gdzie jeździsz? Trasa / miasto?

 

Gdyby mi sterownik działał poprawnie to bym ci powiedział ... Na chwilę obecną wszystko zachowuje się tak jak "od uruchomienia silnika" czyli się kasuje.. Charakterystyka to jest ~ 65% trasa 35% miasto. Ale to miasto to jest 5% korki. Reszta to jest w miarę płynne poruszanie się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdyby mi sterownik działał poprawnie to bym ci powiedział ...

 

A co z tym sterownikiem? Nie chcą zreperować czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co z tym sterownikiem? Nie chcą zreperować czy co?

 

Zgłoszenie przyjęli wysłali zapytanie do VW co z tym zrobić, VW wie o problemie i ma być "akcja serwisowa" polegająca na wymianie sterownika. Kiedy i w jakim czasie - nie wiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na 56 stronie najnowszego Auto Motor i Sport jest porównanie Passata i Superba TSI 220. Całkiem ciekawy test.

http://www.auto-motor-i-sport.pl/nowy_numer/szczegoly

 

Z ciekawości zakupiłem, faktycznie dosyć interesujący ;)

Passat wychodzi że lepszy w większości kategorii, ale też wybór wersji do testowania mnie zastanawia - Passat w najwyższej Highline, a Superba dali w wersji Style zamiast L&K.

Co mnie najbardziej zaskoczyło to pomiary, o ile pamiętam na tylnej kanapie wychodzi 2 albo 4cm na korzyść Superba; subiektywnie siedząc w jednym i drugim wydaje się, że jest sporo więcej. Może to dlatego że w Passacie siedzenia są niżej i nie ma takiego wrażenia przestronności...

 

Muszę jeszcze pojeździć B8 wyposażonym w DCC, seryjne zawieszenie jest jednak mocno kanapowate. W teście z kolei pisali, że jest to auto klasy średniej jeżdżące jak GTI, a nic takiego nie zauważyłem w 1.8 TSI Highline - wręcz przeciwnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i mnie wezwano na akcję serwisową,

telefonicznie wyciągnąłem, tylko tyle, że nie dają gwarancji, ze wyjadę tego samego dnia, a jak powiedziałem, że chcę jechać do Niemiec, to poprosili abym się wstrzymał z wyjazdem do wizyty w serwisie,

czyżby aby na pewno tylko sterowniki i soft do aktualizacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności