Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

dlaczego ten film jest prywatny ?:devil

 

Już jest publiczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może to tylko mój przypadek ale podzielę się tą informacją :)

 

wczoraj pojechałem sprawdzić ciśnienie w oponach i skalibrować to w komputerze... na stacji okazało się, że mam wbite 2,9 a zalecane jest 2,6..być może to moje subiektywne odczucie ale samochód na 2,6 dużo lepiej wybiera nierówności i jest cichszy..

 

Dziś dokładnie to samo zrobiłem i też miałem od 2.9 do 3.1 a powodem było to że .... na tym profilu 55 nie da się jeździć...

buja jak na statku, strasznie to czuć na autostradzie przy mocnym wietrze. Próba ominięcia czegoś przy legalnych prędkościach wprawiła mnie w zdumienie jak mnie bujnęło...:blink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś dokładnie to samo zrobiłem i też miałem od 2.9 do 3.1 a powodem było to że .... na tym profilu 55 nie da się jeździć...

buja jak na statku, strasznie to czuć na autostradzie przy mocnym wietrze. Próba ominięcia czegoś przy legalnych prędkościach wprawiła mnie w zdumienie jak mnie bujnęło...:blink

 

Na moim profilu 215/55 da się całkiem szybko, i kompletnie nie buja ;-)

Edytowane przez IQM1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z serii ciekawostki...

w salonie VW Autoremo w Nowym Targu pojawił się B8 w wersji R-Line... kolor czarny sedan.. silni TDi 190 km... oczywiscie HL, dsg

wygląda super:) z zapewnień handlowca jest to pierwszy R-Line który przyjechał do salonu w PL...

auto jest wystawione jako testówka, wiec można się przejechać:) te dwa kominy wyglądają super... dodatkowe chromy tez:)

salon jest przy zakopiance.. jak by któryś z kolegów jechał w góry na długi weekend można wpaść zobaczyć:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z serii ciekawostki...

w salonie VW Autoremo w Nowym Targu pojawił się B8 w wersji R-Line... kolor czarny sedan.. silni TDi 190 km... oczywiscie HL, dsg

wygląda super:) z zapewnień handlowca jest to pierwszy R-Line który przyjechał do salonu w PL...

auto jest wystawione jako testówka, wiec można się przejechać:) te dwa kominy wyglądają super... dodatkowe chromy tez:)

salon jest przy zakopiance.. jak by któryś z kolegów jechał w góry na długi weekend można wpaść zobaczyć:)

 

niestety z pakietem r line nie można wziąć pakietu easy open, tylko bezkluczykowe otwieranie samochodu. W innych krajach mozna wziac dostęp bezkluczykowy i el. klape bagaznika oddzielnie, tylko bez easy open u nas niestety nie.

A w porównaniu do 2.0 TSI albo 240 km TDI inna jest tylko atrapa chłodnicy i przedni zderzak, ponad 5tys za to troche duzo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy 190km tdi ,w r-line, ma takie wydechy jak 240tdi lub 2,0tsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wojcian

 

tak, ale ciekawe czy są dwie zaślepki czy może z jednej strony jest przelot, skoro bez tego pakietu ma proste dwie rurki po jednej stronie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A słyszał ktoś może kiedy będzie Passat R? Będzie R36 czy zwykły 2.0 tsi 280 km?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@molder

 

jak wrazenia z jazdy z tym silnikiem? Generalnie bardzo mało opinii na temat tego silnika..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja stosuje sie do zaleceń czyli 2,6. Jeżdzę jeszcze na balonach czyli 215/55 - duże koło plus taki profil bardzo dobrze tłumi. Ciekawe co będzie jak przejdę na 235/45. W starym aucie mam: zima 195/65 i lato 205/55, przy zmianie na letnie czuje różnice zarówno w komforcie jak i w prowadzeniu.

 

Ciekawią mnie wasze doświadczenia z 235/45 i 235/40.

Mam u siebie takiż to profil. Wrażenia pozytywne, jedzie się dość precyzyjnie, a na dziurach tragedii nie ma.

Dużo też zależy od opon, u mnie są bodajże contisportcontact.

Jedyne co to nie wiem czy jest sens pchać 235 w 2.0 tdi. Naprawdę tej wielkości profil nie raz można zauważyć na przedniej osi w autach segmentu G.

 

Gdzieś tu kiedyś ktoś opisywał gdzie kupić miękkie szmatki do czyszczenia AID. Nie mogę znaleźć tego

postu. Jeśli moderatorzy usunęli bo reklama - poproszę na priva ...

Chociażby ściereczki do okularów. Ważne, aby nie smużyło i nie było info, że może uszkodzić plastik. Jednak soczewki i oprawki bywają z różnych materiałów to z tym problemu nie powinno być.

 

Paskudne ma te zegary, ciekawe czy to tylko dla jasnej tapicerki, czy dla wszystkich modeli.

Ale wszystko inne naprawdę ładne. Widać, że dużo wzięli też z B7, co by nie robić zbytnio konkurencji B8 :)

 

W Danii i Szwajcarii pojawiły się już w konfiguratorze wersje 2.0 TSI 280. DSG6, 5.7 do paczki.

Jak kształtuje się cena?

 

A słyszał ktoś może kiedy będzie Passat R? Będzie R36 czy zwykły 2.0 tsi 280 km?

Nie wiem czy to wersja R, ale ma być z 2.0 280 hp.

W sumie to nigdy nie wiadomo co i jak, teraz VW ma wypuścić golfa R400, może kiedyś wrzuci ten silnik do passata? W końcu platforma ta sama ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy to wersja R, ale ma być z 2.0 280 hp.

W sumie to nigdy nie wiadomo co i jak, teraz VW ma wypuścić golfa R400, może kiedyś wrzuci ten silnik do passata? W końcu platforma ta sama

Wersja 2.0 @80 KM jest już dostępna np. w Szwajcarii i nie ma wiele wspólnego z R. Można do niej jedynie dobrać pakiet R-Line.

 

Niestety platformy dla Golfa i Passata różnią się od siebie. Jedyne co je łączy to standard MQB - to wszystko. Dlatego nie przełożą sobie od tak silnika z R400 do B8. Trzeba B8 troszeczkę dopasować.

 

I wieści z podwórka:

Czekam już drugi tydzień na szybę i powoli szlag mnie trafia, gdyż VW nie potrafi nawet określić terminu dostawy szyby. W poniedziałek chyba zmienię strategię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie pięknie 280 km tylko zapomnieli skrzynie biegów zmienić. Tylko 350 nm. Różnica w spalaniu pomiędzy 2.0 tdi 240km zwraca się dopiero po 100000 km (10000zł róznicy, oczywiście pod warunkiem że różnice w cenie w Szwajcarii będą porównywalne z naszymi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Informacyjnie : dzisiaj dostałem potwierdzenie terminu na 41 tydzień. Zamówiony na początku marca.

 

Dowiedz dię co to za termin!

Jeśli potwierdzony masz 41 tydzień to jest to tylko planowany termin produkcji.

Terminy rzeczywiste zatwierdzają się na trzy tygodnie przed faktyczną produkcją.

 

A planowiane.... Można sobie w buty wsadzić - będzie człowiek wyższy?

U mnie już trzeci planowany, niepotwierdzony 27 tydzień!

Czekam cierpliwie ma potwierdzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamawiałem b8 240 km biturbo 12 grudnia 2014, w kwietniu info od sprzedawcy- termin na koniec listopada, wypowiedziałem umowę- dostałem zwrot zaliczki. Po dwóch tyg. info od sprzedawcy ze wskoczłem na "priorytet" -i termin realizacji to maj. W przyszłym tygodniu odbieram auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@molder

 

jak wrazenia z jazdy z tym silnikiem? Generalnie bardzo mało opinii na temat tego silnika..

 

manual, hmm ciężko stwierdzić bo każdy ma inne odczucia i wcześniejsze doświadczenia, jak dla mnie jest to po prostu bardzo dynamiczna jednostka ale jeżeli jeździłeś wczesniej czymś co ma np. 300KM to nie będzie "urywało". na trasie można zejść poniżej 4/100 i generalnie wartości podane przez VW mozna osiągnąć, bardzo cicho w środku, fajne zawieszenie w zakrętach ( dobry kompromis pomiedzy sztywnoscia a komfortem (nie mam DCC)), fajne wrażenie robi moment obrotowy i możliwość jazdy na obrotach rzędu 1100-1200 ze stałą prędkością

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zamawiałem b8 240 km biturbo 12 grudnia 2014, w kwietniu info od sprzedawcy- termin na koniec listopada, wypowiedziałem umowę- dostałem zwrot zaliczki. Po dwóch tyg. info od sprzedawcy ze wskoczłem na "priorytet" -i termin realizacji to maj. W przyszłym tygodniu odbieram auto.

 

i to sie nazywa lojalnosc vw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B

 

Zrobiłem to u siebie �� ten sam kolor vw w tym tygodniu.

Na nowym samochodzie to właściwie nie widać różnicy na pierwszy rzut oka.

Faktycznie przy splukiwaniu (przez tydzień po położeniu mozna tylko płukać wodą zdemineralizowaną ��) spływa fajnie bez rozmazywania i jest błysk. Zobaczymy ile wytrzyma.

Tak czy inaczej po przejechaniu 80 km autostrada cała szyba i przód w muchach �� i nie chciały same sie odkleić ��

Dla mnie ważniejsza była impregnacja wnętrza bo mam st tropez. Tu zobaczymy za miesiąc czy było warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, co do aktywnego tempomatu i nowego superba - jest opcja wyboru, czy ma działać do 160km/h czy do 210 km/h ;)

 

Nie jest to żadna reklama skody - po prostu kojarzę,że parę stron wstecz ktoś o to pytał.

 

Mam dostęp do konfiguratora nowej skody, gdybyście mieli jakieś pytania to śmiało piszcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i super :) To będzie pewnie dobra podkładka pod mody dla passka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności