Skocz do zawartości
wojas

Instalacja świateł ostrzegawczych w drzwiach B6

Rekomendowane odpowiedzi

witam, w B7 z 2011 roku robię tak samo jak jest w opisie na górze ? te same piny itp ? a kodowanie w długim kodowaniu ? bo widziałem na youtube jak gość montował i bez rozcinania kabli, i ich łączeniu po prostu plug&play jedynie co to właśnie w kodowaniu zmienił wartość z F na D czy jakoś tak bez długiego kodowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, w B7 z 2011 roku robię tak samo jak jest w opisie na górze ? te same piny itp ? a kodowanie w długim kodowaniu ? bo widziałem na youtube jak gość montował i bez rozcinania kabli, i ich łączeniu po prostu plug&play jedynie co to właśnie w kodowaniu zmienił wartość z F na D czy jakoś tak bez długiego kodowania

 

Najlepiej chyba sprawdzić po podpięciu Vaga, czy mamy dostęp do elektryki tylnych drzwi. U mnie w B6 z 2010r tylne drzwi są jako podmoduł do przednich i wszystko było P&P. Rok temu zrobiłem przód, a teraz tył. Przy okazji rzuciłem na blachę trochę maty akustycznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie byli pytania :) przeczytałem dokładnie wątek i jutro zamawiam wszystko

Edytowane przez rodzyn889

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym założyć do swojego B6 oświetlenia pod nogi ale nie takiego jak tutaj opisujecie tzn. (zapala się wraz z otwarciem drzwi ) tylko takie które świeci razem z oświetlaniem wszystkich przełączników ( czerwono ) i w związku z tym mam pytanie gdzie miałbym się podpiąć z tym oświetlaniem, chciałbym się wpiąć z tym gdzieś w okolicy skrzynki z bezpiecznikami w kabinie pasażerskiej, ale nie wiem do jakiej kostki i jaki pin , Proszę o pomoc koledzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz temat o oświetleniu nóg b6/b7 na pierwszej stronie w warsztacie. Brak mi słów!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam chciałbym założyć do swojego B6 oświetlenia pod nogi ale nie takiego jak tutaj opisujecie tzn. (zapala się wraz z otwarciem drzwi ) tylko takie które świeci razem z oświetlaniem wszystkich przełączników ( czerwono ) i w związku z tym mam pytanie gdzie miałbym się podpiąć z tym oświetlaniem, chciałbym się wpiąć z tym gdzieś w okolicy skrzynki z bezpiecznikami w kabinie pasażerskiej, ale nie wiem do jakiej kostki i jaki pin , Proszę o pomoc koledzy

Żaden problem. Kupujesz czerwone lampki od Audi i zakładasz taką samą instalację jak w opisie montażu tejże zwyczajnej instalacji. VCDESem kodujesz lampki i ustawiasz sobie siłę, moc światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żaden problem. Kupujesz czerwone lampki od Audi i zakładasz taką samą instalację jak w opisie montażu tejże zwyczajnej instalacji. VCDESem kodujesz lampki i ustawiasz sobie siłę, moc światła.

lampki ( białe ) do oświetlania nóg były już założone w fabryce i świecą wraz z otwarciem drzwi ale jak już pisałem chcę założyć drugie lampki ( taśma led)czerwona z instalacją które będą świecić razem z podświetlaniem przełączników!!! a nie z otwarciem drzwi jak mi polecacie zrobić, bo to opisujecie na pierwszej stronie w warsztacie, interesuje mnie w którym miejscu mam się podpiąć o czym pisałem już w swoim pierwszym poście (chciałbym się wpiąć z tym gdzieś w okolicy skrzynki z bezpiecznikami w kabinie pasażerskiej, ale nie wiem do jakiej kostki i jaki pin)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro instalacja już jest to można VCDSem zakodować żeby cały czas świeciły tylko, że z mniejszą intensywnością światła. Listwy Led może lepiej nie zakładaj bo będzie za mocno świeciło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogarniał ktoś lampki w passacie z 2011r?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a odpowiesz mi na pytanie dotyczące sterowników drzwi?

Zbieram informację, zanim cokolwiek zacznę dłubać. Posiadam sterowniki w drzwiach:

3c0959704 j389 tsg hr ( drzwi prawe) - samo podświetlenie

3c0959703 j388 tsg hl ( drzwi lewe ) - podświetlenie + fotochrom

 

Pytanie moje dotyczy funkcjonalności sterowników w drzwiach. Czy obsługują one oświetlenie ostrzegawcze drzwi, składanie lusterek, oraz czy prawy sterownik obsłuży dodatkowo fotochrom ( ponoć tak, przy zmianie lusterka na właściwe, bądź dołożeniu przewodów - chciał bym to potwierdzić )?

Kolejna sprawa, to brak komunikacji z drzwiami tylnymi, czy wszelkie kodowania robione przy przednich drzwiach analogicznie będą dotyczyć drzwi tylnych?

 

Poprzednim moim autem było A4B6, dużo tam dłubałem i akurat za funkcjonalność różnych modułów odpowiadały litery na końcu numeru modułu, niestety nie wiem, jak to wygląda w przypadku passata b7....

 

Moduły mają numery 3AA959701A i 3AA959702A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie komunikacji z drzwiami tylnymi. Nie mam styczności z B7, ale podejrzewam, że jest podobnie jak w B6. W sterowniki drzwi tylnych wchodzisz przez sterownik drzwi przednich. Po rozwinięciu opcji sterownika drzwi przednich, pod spodem pojawia się sterownik drzwi tylnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, zatem zbieram graty i działam. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takie pytanie. Jak kupie instalacje drzwi z Passata z 2006 roku to ona bedzie działać tylko przy tym sterowniku danej generacji? Czy np jak złoże ja do Passata z 2008 roku to nie bedzie śmigać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Potrzebuje pomocy chciałem zamontować w drzwiach światełka ostrzegawcze tylko z przodu bo w tyle na razie mam korbę i nie mam modułów. Miałem stare moduły od strony kierowcy 1K0959793G data 02.2006 pasażer 1K0959792G data 02.2006. Kupiłem na allegro inne moduły bo chce lusterka składane zamontowac maja one 15 pinów o tak jak na zdjęciu

image.jpg

Oraz

image.jpg

Pytanie pierwsze ogarną te moduły składane lusterka?? Pytanie drugie mam wizje do światełek bocznych w drzwiach wiec je chciałem zamontować w drzwiach pasażera plus dałem na 1 pin minus na pin 2 podłączyłem zakodowalem lecz nic sie nie swieci choć jak podepnę lampkę na wtyku od tej lampki jest 12 V ... Po stronie kierowcy zrobiłem tak samo pin 1 12 V miałem wolny to umieściłem plus od lampki pin 2 miałem zajęty to wlutowalem tam minus od lampki. Na module kierowcy pin 1 pokazuje 12 V a pin 2 masa drzwi . Podłączyłem kostkę i niedość ze nie było napięcia na koncu wtyczki od drzwi to jeszcze szyby nie chciały sie podnieść wiec odłączyłem lampki i wróciło wszystko do normy. Nadmieniam ze mam zakodowane lampki na przodzie do wartości dodałem 64 jak w podpowiedzi w vcds... O ci tu chodzi wyjaśni ktoś ?? Niby te nowe moduły sa 2 generacji te moje stare tez były 2 generacji lecz 6 pinowe które by nieobsluzyly lusterek składanych. Co robic oddać te moduły i szukac 3 gen?? Czy zostać przy tych??

Kierowalem sie tym wątkiem/instrukcja http://forum.vw-passat.pl/threads/110599-Instrukcja-Zmiana-zwyk%C5%82ych-lusterek-zewn%C4%99trznych-na-l

 

 

Proszę o pomoc z gory dziękuje

Marek

Edytowane przez Markus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka. Właśnie zamontowalem oświetlenie w drzwiach tylnich w passacie b7. Komunikacja i kodowanie przez sterownik drzwi przednich (używałem obdeleven) tak jak w instrukcji z posta 1. Podłączenie odbyło się w kostce pin6 plus, pin 18 minus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampka z B8 podejdzie do B7? Są to te same lampki? Z wyglądu tak ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo znalazłem takie lampki za bardzo dobrą cenę. Kupiłem na eBay do B7 tez jakieś tam na ledach ale czerwonego światła to prawie nie widać. Jakiś chiński szajs. Nowe oryginalne do B7 ponad 60zl za sztukę. To nie malo..

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Czyli nowa oryginalna lampka do B7 jest też na led czy na żarówkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie jaka jest różnica pomiędzy lampką o numerze 1K0947411A a 1K0947411C?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności