Skocz do zawartości
wojas

Instalacja świateł ostrzegawczych w drzwiach B6

Rekomendowane odpowiedzi

czyli po wpięciu kabelków do wtyczek i zakodowaniu to nie zadziała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wepniesz/wlutujesz kabelki do wtyczek w drzwiach i zakodujesz to właśnie skonstruujesz instalację. Przeczytaj dokładnie pierwszy post. Tam jest dokładnie napisane co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie chodziło mi o gotową "instalację" - czyli doprowadzone zasilanie do wtyczek w drzwiach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat ma elektrykę opartą na can'ie więc tak jak mkpol pisze nie ma czegoś takiego jak pociągnięta instalacja lampek do "wtyczek w drzwiach". W drzwiach masz moduły, a nie wtyczki, które programujesz i one dopiero wtedy podają napięcie na konkretne piny. Moduły ma każdy z przodu, a z tyłu tylko ci, którzy nie mają korbek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, za wyjaśnienie tematu - zaś człowiek troszkę mądrzejszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio instalowaliśmy takie lampki w B7 i instalacja jest właściwie identyczna jak w przypadku mojej instrukcji.

Jedyne różnice to sposób zdejmowania boczków z drzwi.

Tak więc w B7 we wszystkich drzwiach musicie najpierw podważyć plastikową zaślepkę w rączce boczka:

013afc10c0bde2176f53a71354de6bfdbbccb41428.jpg

 

Następnie odkręcić jedną śrubę, do której uzyskaliśmy właśnie dostęp:

IMG_8157.JPG

 

Następnie pozostaje przekręcić o 90 stopni owalne zaczepy na dole (w tym miejscu w b6 były śruby) - 2 dla drzwi przednich, po 1 dla tylnich:

017e285551e683bde619ea17a2b68d021c2da3d927.jpg

 

Następnie podważamy boczki tak by puściły zatrzaski.

IMG_8160.JPG

 

Reszta wygląda dokładnie jak w opisanej przeze mnie instalacji dla b6 z końca produkcji.

 

Części potrzebujemy te same, wtyczki sterowników w drzwiach też są takie same, kable wpinamy w te same miejsca we wtyczce, kodowanie takie samo itd.

 

IMG_8171.JPG

Edytowane przez wojas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się zraziłem wczoraj do zakupu tych chińskich lampek na Aliexpress. Niby oryginał z takimi samymi numerami VW ;) a jednak trochę lipa, z zewnątrz identyko, a w środku sieczka, badziewnie zgrzane styki do obudowy (inaczej niż w oryginale), zaczepy do tapicerki wogóle nie trzymają, styki trzeba było podginać, i takie tam. A jeszcze wiązki dali ze złymi konektorami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to mogę polecić chińskie footwell'e. Kilka dni temu montowałem je w B7 i poza 5krotną różnicą w cenie względem tych z ASO, które montowałem w B6 nie zaobserwowałem szczególnie wielkich różnic, nawet żaróweczki w zestawie są. Jedynie warto dodatkowo zakupić dwa zestawy wtyczek aby dało się demontować fotele - bo chińczyki tego nie przewidzieli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod wątek, bo właśnie "lecą" do mnie z dalekich Chin lampki do drzwi i obecne kompletuję dodatkowe akcesoria (zapinki, rezerwowe konektory , itp...) i stoję przed wyborem narzędzi do ściągania tapicerki.

Proszę o podpowiedź szanownych kolegów , który zestaw będzie bardziej odpowiedni ?

Ten z 5-oma :

narzedzia-do-tapicerki-samochodow-5-elementów.jpg

 

czy ten z 6-oma narzędziami ?

narzedzia-do-tapicerki-samochodow-6-elementów.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ten z 6-oma narzędziami ?

 

Od 3lat używam takiego ;)

 

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
który zestaw będzie bardziej odpowiedni ?

 

Ja także polecam zestaw yato. Jest na tyle elastyczne a zarazem sztywne, że z powodzeniem nadaje się do podważania tapicerki, korków itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też używam YATO i też mogę polecić. Spinki się wyciąga bez ich łamania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam identyczny zestaw jak Blop ale jak miałbym wybrać jeden z dwóch pokazanych to wybrałbym niebieski bo ma chyba bardziej zróżnicowane narzędzia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie wszystkim za (p)odpowiedzi.

 

Ja mam identyczny zestaw jak Blop ale jak miałbym wybrać jeden z dwóch pokazanych to wybrałbym niebieski bo ma chyba bardziej zróżnicowane narzędzia.

 

No właśnie, tak podobnie myślę.

W sumie, ja oprócz lampek w drzwiach i być może później diód w lusterkach, to raczej grzebać w aucie nie będę, więc chyba nie ma sensu kupować 2x droższego zestawu, którego potencjału nie wykorzystam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty zrobiłeś schemat lampek A ja zrobie schemat przejścia z sterowników 2 gen na 3 gen to się przyda dla potomnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj założyłem światła ostrzegawcze z przodu i powiem tak że pinu 18 jak i 19 nie mam u siebie w sterowniku.

 

Od strony kierowcy(1K0 959 701 K) pin 1 +, pin 4 - z tym ze ten pin jest już zajęty i trzeba wpiąć się w kabelek.

Od strony pasażera (1K0 959 702 K) tutaj dokładamy pin 1+, pin 4 -

 

Za parę dni zabiorę się za tylne oświetlenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak u siebie zakładałem to w przednich drzwiach wszystko zgadzało się z instrukcją, w tylnych niestety nie było żadnego modułu :zeco i wpiąłem się w kable od switcha w zamku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz korbki w drzwiach tylnych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam korbek - mam elektrykę, ale zamiast modułu mam ...

2014-10-23 14.40.46.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności