Skocz do zawartości
wojas

Instalacja świateł ostrzegawczych w drzwiach B6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. 

U mnie jest nie mniej dziwny problem. O ile drzwi kierowcy udało mi się zrobić wraz z kodowaniem i stosując podłączenie (+) do pinu 1; (-) do pinu 19 to wszystko działa to niestety w drzwiach przednich pasażera w gnieździe brakuje pinu 19

Wiecie o co chodzi ? W załączeniu zdjęcia z zaznaczonymi pinami. 

Z góry dziękuję za pomoc.

PS: u was też cicho piszczy lampka światła w drzwiach przy ich otwarciu ? No w sumie chińszczyzna w moim przypadku. 

IMG_20190703_200814628_BURST000_COVER.jpg

IMG_20190703_200908606.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo pewnie masz moduły za słabe... Daj jakiegoś scana z tego, co tam masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa się wyjaśniła. W drzwiach kierowcy jak i u pasażera należy podpiąć w MOIM PRZYPADKU 1(+) i 2 (-).

W pierwszej wersji w drzwiach pasażera niby działało ale świeciło bardzo słabo i było słychać dziwny oscylujący dźwięk z lampki. Teraz po zmianach jest wszystko OK.

IMG_20190704_212534314.jpg

Edytowane przez szeyker8911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś spotkał się z takim rodzajem boczka drzwi w b7? Nie wiem jak  się zabrać za jego demontaż, żeby czegoś nie połamać. Wszędzie gdzie szukam widzę drzwi z innym dekorem a nie mogę znaleźć takiego jak u mnie. Czy pod spodem też jest taka plastikowa śruba do odkręcenia czy już jej nie ma? Czy ten dekor się ściąga czy schodzi on z całym boczkiem? Podpowiedzcie coś bo nigdzie nic nie mogę znaleźć. W załączeniu przykładowe zdjęcia boczków ten z 2 jest mój.

IMG_20200521_134925.jpg

IMG_20200521_134507.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko inny dekor, ściągasz go razem z tapicerką i jest przykręcony na 2 śruby w okolicy klamki a od środka masz takie małe zatrzaski. Żeby zdjąć dekor musisz zdemontować cały boczek.

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki za wyjaśnienie. Na jednym z filmików gość najpierw ściągał dekor a pod nim była ta plastikowa śruba która zwalniała boczek. Dlatego nie byłem pewny czy wyszarpać go na siłę bo nie bardzo chce odejść. Jeszcze raz dzięki. Zostawiam go na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj jeszcze raz może to było CC, bo ma zupełnie inne boczki i drzwi.

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Przednie boczki zdjęte i założone bez problemów. Tak jak napisał Jankus dekor zszedł z całym bokiem. (Podejrzewam, że ta plastikowa śruba występuje w amerykańskim pasku bo oglądałem demontaż boków z b7. Tylko dodatkowo pod dekorem jest taka śruba jak u mnie 2 na dole. To tak dla potomnych.)

Dodam tylko, że u mnie w b7 boczek na wysokości zamka na taki zatrzask że lepiej go delikatnie podważyć płaskim wkrętakiem niż trwać na siłę, 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam kupione lampki ledowe z Aliexpress wraz z gotowymi wiązkami przewodów jednak mam taki problem. Z przodu udało się podłączyć lampki bez większych problemów jednak z tyłu problem polega na tym, że piny które dostałem z Ali i te które pasowały na przód, nie pasują na tył. Gdy umieszczam pin we wtyczce wydaje się, że wszystko powinno być w porządku, jednak gdy włożę wtyczkę do wtyku i ponownie wyciągam wtyczkę to te piny od lampek są wyraźnie oddalone od stykowej części wtyczki, tak jakby się przemieszczały w momencie wsadzenia wtyczki do wtyku. Różowa blokada wtyczki jest zablokowana w momencie wsadzania wtyczki do wtyku. Nie muszę już chyba tłumaczyć, że idzie za tym brak działania owych lampek gdyż piny się nie zazębiają. Prześledziłem cały wątek i z tego co udało mi się wywnioskować te piny które tam wsadzam powinny pasować, jednak jak spojrzę na wtyczkę i to co do niej jest wsadzone to wydawać by się mogło że w tej wtyczce są same konektory typu "Żabka". Więc teraz się zastanawiam czy mam przerobić końcówki przewodów zamieniając konektor na żabkę czy problem leży w czymś innym. 

IMG_20200824_114744.jpg

IMG_20200824_114731.jpg

IMG_20200824_114720.jpg

Edytowane przez crosscs3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, crosscs3 napisał:

Prześledziłem cały wątek i z tego co udało mi się wywnioskować te piny które tam wsadzam powinny pasować

W nowszych modułach pewnie tak, ale u ciebie jest jeszcze starszy typ i potrzebujesz konektorów 000979131 - do kupienia na "aledrogo". Z tego co widzę na zdjęciu to kostka jest w wersji hermetycznej więc potrzebujesz jeszcze silikonowe uszczelki a konektory w wersji "z uszczelką".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem takie zamówienie, wydaje mi się że tym powinienem podłączyć te światełka. Jednak nie bardzo rozumiem tej wersji z uszczelką. Czy ta wersja z uszczelką ma jakiś inny numer katalogowy? 

Screenshot_20200824_125837_pl.allegro.jpg

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konektor 000979019 też będzie pasował (jest na cieńszy kabel niż ten co podałem), a jeśli chodzi o numery katalogowe to nie ma różnicy, dlatego sprzedawcy dopisują "z" lub "bez uszczelki" (tak jak jest napisane na twoim screenie). 

Fizycznie różnią się długością "wąsów" do zaciskania na izolacji - te do uszczelek mają je dłuższe. 

Z resztą w drzwiach jest dość sucho więc brak uszczelki nie powinien być problemem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anulowałem poprzednie zamówienie i zamówiłem wersję z uszczelkami. Sam nie wiem co by tam mogło się stać z tymi złączami w drzwiach bo tak jak piszesz wilgoci tam zbytnio nie mam, ale jak ma być zgodnie ze sztuką to już niech będzie ?. Z przodu mam bez żadnych uszczelek i działa ale już mniejsza. Dzięki wielkie za pomoc, czekam na dostawę i przystępuje do montażu bo tapicerka w aucie zdjęta i straszy ?

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A uszczelki też zamówiłeś? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem gotową wiązkę już z uszczelnieniem 

Screenshot_20200824_143515_pl.allegro.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kabelki już dotarły, zamontowałem przewody do wtyczki modułu minus do pinu 4 plus do pinu 14 i oświetlenie wciąż nie działa. 

W vcds do tylnych drzwi wchodzę poprzez osobny sterownik w którym zaznaczam funkcje świateł ostrzegawczych w drzwiach a mimo to światło się nie zapala 

 

Numer vag modułu w drzwiach z tyłu: 1k0959703P

 

Zbadałem miernikiem i wygląda na to jakby nie dochodziło żadne napięcie więc może kwestia komputera i programowania? Coś zrobiłem źle? 

Używam vcds 19.6.2

Edytowane przez crosscs3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, crosscs3 napisał:

W vcds do tylnych drzwi wchodzę poprzez osobny sterownik w którym zaznaczam funkcje świateł

Pojawia się jakiś błąd w tym sterowniku? Jakie masz obecnie kodowanie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra. Okazało się że plus miałem wsadzony w pin 13 a nie 14. Po zamianie już wszystko działa, szkoda że zmarnowałem na to z 2h w przekonaniu że połączenie jest prawidłowe ?‍♂️ ? Dziękuje Ci bardzo za pomoc nTomek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest 2h w stosunku do wieczności ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś próbowałem zamontować lampeczki najpierw w tylne drzwi tak jak jest opisane w 1 poście. Z tym ze u mnie pin 18 był już zajęty ( podpoiłem się pod niego ) ale po kodowaniu i skasowaniu wszystkich błędów nie działa mi ta lampka. Dodam Ze zdążyłem zamontować tylko lewa stronę  i może dla tego nie działa ? Ale wyskakuje tez jeden błąd w tylnych drzwiach (

                Address 62: Door, Rear Left       Labels: 1K0-959-703-GEN3.lbl
Control Module Part Number: 1K0 959 703 AB    HW: 1K0 959 795 L
  Component and/or Version: J388   TUER-SG HL   0307
           Software Coding: 0001232                                                                        ( stare kodowanie - 1168 )
            Work Shop Code: WSC 05311 000 00000
                      VCID: 70EF364B6356C89E643-8025
1 Fault Found:

00122 - Outside Warning Light/Door exit Light; Rear Left 
            012 - Electrical Fault in Circuit
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 01101100
                    Fault Priority: 5
                    Fault Frequency: 1
                    Reset counter: 36
                    Mileage: 266194 km
                    Time Indication: 0
                    Date: 2063.14.31
                    Time: 17:09:25

 

Wyczytałem tez gdzieś we wcześniejszym poście ze podłączenie zależy od gen modułu 

1 gen - podłączenie do komfortu

2 gen - pin 4 i 14

3 gen - pin 6 i 15 

4 gen pin 6   i 18

Może u mnie powinienem się podłączyć pod pin 15 a nie 18?  Bo wychodzi ze mam 3 gen. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności