Skocz do zawartości
sebos

TPMS - z czujnikami - montaż

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam passata b7 2.0 tdi cr CFFB zepsuł mi się steuergerät od czujników powietrza w kołach numer na nim to 3AA907273D niestety nie ma takiego nigdzie do kupna znalazłem tylko 3AA907273F CzY ta literka ma jakieś znaczenie ? Wszystkie inne parametry na nim są takie same . Pozdrawiam EE32C929-8A69-4576-B7CB-B5F1F9B95D5C.thumb.jpeg.1f8ecfe56d192f1cf5e3f7261b296448.jpeg

77919CE7-2860-461E-B65A-538DFA6BF6E1.png

Edytowane przez mlody2212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz kolor lub 3d to możesz kupować F.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, zima18 napisał:

Jeżeli masz kolor lub 3d to możesz kupować F.

Jaki kolor ? i jeszcze jedni pytanie bo komputer ogólnie pokazuje ze nie ma połączenia z tym sterownikiem ale nienwiem czy kabel niej jest jeszcze uszkodzony , dużo czasu zajmuje wymiana tego kabla ? Ogólnie rozebralem ten sterownik „popsuty” i niby były w środku całe sciezki zielone wiec chyba raczej sterownik ? 

Edytowane przez mlody2212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyświetlacz w liczniku. 

Przewody do sterownika to trzeba zrzucić zderzak, boczek bagażnika, trochę rozbierania jest. Sprawdź czy dochodzi napięcie na sterownik, masa, i możesz przelotowość cana sprawdzić z wtyczki do gatewaya. 

Z kanału to może i bez zrzucania zderzaka byś sprawdził te przewody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, zima18 napisał:

Wyświetlacz w liczniku. 

Przewody do sterownika to trzeba zrzucić zderzak, boczek bagażnika, trochę rozbierania jest. Sprawdź czy dochodzi napięcie na sterownik, masa, i możesz przelotowość cana sprawdzić z wtyczki do gatewaya. 

Z kanału to może i bez zrzucania zderzaka byś sprawdził te przewody.

Nie mam kolorowego licznika niestety zamówiłem ten F moze zadziała , miałem dokładnie  coś takiego jak na załączonym zdj 

AF4EE748-54A2-4105-BC5A-0F61FC21C999.png

Edytowane przez mlody2212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.04.2021 o 14:03, mlody2212 napisał:

Nie mam kolorowego licznika niestety zamówiłem ten F moze zadziała , miałem dokładnie  coś takiego jak na załączonym zdj 

AF4EE748-54A2-4105-BC5A-0F61FC21C999.png

Wymieniłem cześć podpasowal sterownik z literką F nie trzeba nic kodować wystarczy podpiąć pod kostkę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, mam pytanie, w sumie dwa, może mi ktoś podać numery mocowania modułu tpms oraz samego tpms do pssat b7 kombi, zegary kolorowe. Ktoś mi wyciął antenę z uchwytem. Potrzebuję kupić całość antena i uchwyt. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.04.2021 o 08:08, Alien_corrado napisał:

Która grupa o tym mówi? Przepatrzyłem wszystkie.

 Cześć, znalazles Jak rozróżnić które koło daje ten błąd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem moduł TPMS 5Q0 907 273 B i zrobiłem flash na 3AA 907 273 F i zamocowałem go po prawej stronie tylnego zderzaka w Passat B6 kombi. Mam licznik 3D, wymieniłem potrzebne sterowniki, żeby to wszystko zadziałało i działa ale prawe koła pokazuje mi po lewej stronie. Nawet zmieniłem czujnik z prawego przedniego koła i wsadziłem do lewego przedniego koła i na chwile dobrze pokazywało ale po kilku godzinach przestawiło z powrotem. Tak jakby moduł sam sobie przestawiał położenia kół chyba po sile sygnału? Da się to wyłączyć? Nie chcę, żeby moduł sam sobie ustalał położenia kół tylko żeby na sztywno zostawił tak jak zakodowałem. Ktoś miał podobny problem? Dodam, że sam moduł TPMS przestawiałem w różne miejsce i bez skutku.

Bardzo proszę o porady, już dużo na to czasu poświęciłem i nie mam pomysłu co tutaj jeszcze mogę zrobić a chciałbym, żeby to prawidłowo działało.

 

image.pngimage.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.03.2024 o 12:17, maniootek napisał:

Kupiłem moduł TPMS 5Q0 907 273 B i zrobiłem flash na 3AA 907 273 F i zamocowałem go po prawej stronie tylnego zderzaka w Passat B6 kombi. Mam licznik 3D, wymieniłem potrzebne sterowniki, żeby to wszystko zadziałało i działa ale prawe koła pokazuje mi po lewej stronie. Nawet zmieniłem czujnik z prawego przedniego koła i wsadziłem do lewego przedniego koła i na chwile dobrze pokazywało ale po kilku godzinach przestawiło z powrotem. Tak jakby moduł sam sobie przestawiał położenia kół chyba po sile sygnału? Da się to wyłączyć? Nie chcę, żeby moduł sam sobie ustalał położenia kół tylko żeby na sztywno zostawił tak jak zakodowałem. Ktoś miał podobny problem? Dodam, że sam moduł TPMS przestawiałem w różne miejsce i bez skutku.

Bardzo proszę o porady, już dużo na to czasu poświęciłem i nie mam pomysłu co tutaj jeszcze mogę zrobić a chciałbym, żeby to prawidłowo działało.

 

image.pngimage.png

Wydaje mi się , że masz za wysoko czujnik, dlatego siła sygnału koła TP jest za bardzo tłumiona, tego nie zmienisz programowo, sygnał jest dynamiczny , czytany cały czas. Pytanko, którędy puściłeś przewody do środka? i pod jaki bezpiecznik się podpiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mark2121 napisał:

Wydaje mi się , że masz za wysoko czujnik, dlatego siła sygnału koła TP jest za bardzo tłumiona, tego nie zmienisz programowo, sygnał jest dynamiczny , czytany cały czas. Pytanko, którędy puściłeś przewody do środka? i pod jaki bezpiecznik się podpiłeś?

Bardzo dziękuję za zainteresowanie. Tak jak wspominałem, położenie modułu nie pomagało rozwiązać problemu. Ogólnie bez znaczenia czy dawałem do bagażnika, za tylne siedzenie, do zderzaka czy to z lewej czy to z prawej strony. Za każdym razem wyświetlało tak samo. Dopiero jak dałem pod przednią szybę to inaczej pokazywało.

Ogólnie czujniki miałem kupione z Ali i pomyślałem, że może są wadliwe dlatego zamówiłem używane czujniki ale oryginalne z demontażu i założyłem do siebie i o dziwo nie musiałem nic kodować, wszystkie czujniki dodały się automatycznie dosłownie po kilku sekundach od odpalenia samochodu. Co ciekawe, wszystkie były wyświetlane na ekranie w prawidłowej pozycji czyli okazało się, że te chińskie z Ali były wadliwe.

Niestety po około 1 miesiącu jeden czujnik (tylny lewy) stracił połączenie (pewno słaba bateria) i teraz po drugim miesiącu kolejny (przedni lewy) stracił połączenie. Zamówiłem jeszcze raz z Ali ale od innego sprzedawcy i będę testował jak przyjdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam taki czujnik i walczę z nim już długo. Wymieniłem baterię, ale ni gra ma nie chce się zaadoptować do sterownika. Wyglądowo to jest jak oryginał tylko bez znaczka VW. Próbowałem go ręcznie dopisać, wpisuje 0726420806, niby zaakceptuje, w blokach pomiarowych widnieje, ale komunikacji złapać nie chce. A później jak wyłączę zapłon, to już numeru tego czujnika w blokach pomiarowych nie ma, tylko wskakuje numer wcześniejszego czujnika z którym miał łączność, poprzedni czujnik ORI VW. Jest jakaś szansa na zaadoptowanie go, czy te sterowniki łączą się tylko z ori czujnikami. Sterownik 3AA 907 275 D.462537979_477378598669272_6975316550316928764_n.thumb.jpg.c75351a46035c15343203d65845ec25b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, zima18 napisał:

Panowie, mam taki czujnik i walczę z nim już długo. Wymieniłem baterię, ale ni gra ma nie chce się zaadoptować do sterownika. Wyglądowo to jest jak oryginał tylko bez znaczka VW. Próbowałem go ręcznie dopisać, wpisuje 0726420806, niby zaakceptuje, w blokach pomiarowych widnieje, ale komunikacji złapać nie chce. A później jak wyłączę zapłon, to już numeru tego czujnika w blokach pomiarowych nie ma, tylko wskakuje numer wcześniejszego czujnika z którym miał łączność, poprzedni czujnik ORI VW. Jest jakaś szansa na zaadoptowanie go, czy te sterowniki łączą się tylko z ori czujnikami. Sterownik 3AA 907 275 D.462537979_477378598669272_6975316550316928764_n.thumb.jpg.c75351a46035c15343203d65845ec25b.jpg

a wcześniej Ci ten czujnik działał? przestał działać i wymieniłeś baterię? jakie było napięcie na starej baterii?

u mnie w sterowniku 3AA 907 273 F nie ma znaczenia czy dopisuje ręcznie bo sterownik i tak sobie sam to ogarnia

wstawiasz czujnik do koła i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To "świeży" czujnik kupiony na alle, i zamontowałem go do kół. Wyszło tak, że nie chciał trybić, myślę sobie, że bateria. Sprawdziłem jeszcze na sprzęcie w wulkanizacji i mówi gość że pokazuje słaba bateria. Kupiłem baterię, wymieniłem i dalej nie chce trybić. Wychodzi na to, że jednak nieoryginał i dlatego nie chce współpracować. Volty na bateri 3.15 - 3.2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro sterownik TPMS jest pod zderzakiem z tyłu to czym jest pudełeczko w bagażniku przy kole zapasowym z dwoma kablami ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antena od bezkluczykowego dostępu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

W moim Passacie B7 2.0TDI 4x4 CFFB z 2011r. mam kontrole ciśnienia w oponach. Niestety sterownik o numerach 3AA907273D umarł tzn. chyba woda się dostała do środka i ścieżki na płytce są uszkodzone. Nie można teraz z poziomu wyświetlacza w liczniku zmienić na tryb zimowy a wyświetla się irytujący błąd. Brak jest sterowników o tym numerze a jak są to używane w sporej cenie. Chciałbym wyprogramować VCDS-em całkowicie tą funkcje tak aby kontrolka na zegarach przestała świecić. Czy jakaś dobra duszyczka mogłaby w miarę szczegółowo poinstruować mnie jak to zrobić? Z góry dziękuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.03.2024 o 12:17, maniootek napisał:

Kupiłem moduł TPMS 5Q0 907 273 B i zrobiłem flash na 3AA 907 273 F i zamocowałem go po prawej stronie tylnego zderzaka w Passat B6 kombi. Mam licznik 3D, wymieniłem potrzebne sterowniki, żeby to wszystko zadziałało i działa ale prawe koła pokazuje mi po lewej stronie. Nawet zmieniłem czujnik z prawego przedniego koła i wsadziłem do lewego przedniego koła i na chwile dobrze pokazywało ale po kilku godzinach przestawiło z powrotem. Tak jakby moduł sam sobie przestawiał położenia kół chyba po sile sygnału? Da się to wyłączyć? Nie chcę, żeby moduł sam sobie ustalał położenia kół tylko żeby na sztywno zostawił tak jak zakodowałem. Ktoś miał podobny problem? Dodam, że sam moduł TPMS przestawiałem w różne miejsce i bez skutku.

Bardzo proszę o porady, już dużo na to czasu poświęciłem i nie mam pomysłu co tutaj jeszcze mogę zrobić a chciałbym, żeby to prawidłowo działało.

 

image.pngimage.png

Jak udało ci się zmienić to oprogramowanie, masz może jakiś poradnik jak to zrobić? W moim Passacie ten moduł 3aa także padł, a niestety nie widzę aktualnie tych modułów do kupienia w rozsądnej cenie, za to są te wersje 5q0, lecz nie wiem jak zmienic ten soft, posiadam vcds 24 z kablem, ale nie wiem czy tym to się zmienia. Byłbym wdzięczny za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LordKillZone potrzebny odise lub vcp, trzeba zrobić flash i wgrać parametry. W razie co mogę zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę z zapytaniem. Mam pompę abs z numerem 3AA614109AF i wyłączony tmps prawdopodobnie. błąd w module 65 jest taki 8402177 - System Switched Off. W vin wkodowany mam "K3  - Układ kontroli ciśnienia w oponach, częst. 433 MHz High". Jak uruchomić żeby to działało? na ta chwile brak czujników w kołach (jakie zakupić) i brak przycisku SET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności