Skocz do zawartości
sebos

TPMS - z czujnikami - montaż

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

przymierzam się do zamontowania kontroli ciśnienia z czujnikami w kołach. Na forum jest dokładnie opisane co i jak w opcji z ABS, a wie ktoś co dokładnie potrzeba do opcji z czujnikami w kołach ?:

 

napewno:

 

przycisk - 3C0927121DREH

czujniki - 4szt

odbiornik ?

co jeszcze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tutaj gość u siebie w Passacie zamontował TPMS, ale na gateway'u z B7

http://jimmy-cbx.blogspot.com/p/passat-everything.html

 

widziałem ...ale musi być opcja na czerwonych zegarach i ori GW, mam to jako opcję w instrukcji od auta ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widziałem ...ale musi być opcja na czerwonych zegarach i ori GW, mam to jako opcję w instrukcji od auta ...

Na ori gateway'u na pewno da się, a z zegarami to nie wiem, a tak w ogóle to przy okazji byś zmienił , same plusy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na ori gateway'u na pewno da się, a z zegarami to nie wiem

 

instrukcja z 2006 dział porady, strona 74 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

przymierzam się do zamontowania kontroli ciśnienia z czujnikami w kołach. Na forum jest dokładnie opisane co i jak w opcji z ABS, a wie ktoś co dokładnie potrzeba do opcji z czujnikami w kołach ?:

 

napewno:

 

przycisk - 3C0927121DREH

czujniki - 4szt

odbiornik ?

co jeszcze ?

 

 

Do takiej modyfikacji oprócz tego co podałeś potrzebujesz wtyczkę +piny , moduł komfortu obsługujący tą funkcję . Nowy moduł trzeba kodować jest w nim imobilajzer tagże sam go nie zakodujesz .Aso używanego modułu ci nie zakoduje , jedynie warsztat zajmujący się elektroniką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedałby się jeszcze sterownik. Jabber robił w swojej błekitnej strzale tmps więc możesz do niego napisać na pewno wie coś więcej.

Edytowane przez TheStig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Komfortu raczej nie trzeba zmieniać. Przedałby się jeszcze sterownik. Jabber robił w swojej błekitnej strzale tmps więc możesz do niego napisać na pewno wie coś więcej.

Bartek ma ale na gateway z B7 i sterownik też z B7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bartek ma ale na gateway z B7 i sterownik też z B7

 

sterownik 3AA905107 czy 3AA907273 ?

 

czy wymiana GW na B7 jest problematyczna ? bedzie to chodziło z czerwonymi zegarami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szukałem, szukałem przeglądałem ETKE i wygląda na to że przy czerwonych zegarach wszystko sprowadza się do montażu czujników w kołach, przycisku i wymiany komfortu na obsługujący TPMS np. 3c0 959 433 L ...

 

 

Pełną informację o kontrukcji, działaniu i elementach składowych znalazłem w dokumentacji serwisowej VAG

 

Co ty chłopie za linki podajesz, nawet Twoje przelewy bankowe widać :wmorde

np. Rydzu będzie szczęśliwy, jak mu powiem co znalazłem w 3sek ehhhhhhh a tyle pisze się,

że na necie - nic nie ginie.

Sam wystawiasz się na kopa w du.pe podając jak na tacy - swoje oraz innych:

wszystkie dane/konto bankowe/przelewy itp. :wmorde

 

np. ku przestrodze dla reszty (dane Twoje i Rydza itd, usunąłem ........... )

linki z Twojego postu i mojego cytatu też,choć jak teraz podpadniesz to ............ :lol:wmorde

Bez tytułu.jpg

Edytowane przez Blop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ręce opadają...pin do karty pewnie zapisany na karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzena pomoc

Zamontowałem moduł komfortu 3c0959433AM obsługujący funkcje tmps. Moduł zakodowany opcja tire presure zaznaczona i na zegarach nie zapala się kontrolka z symbolem opony ....

Dodam że zegary są białe i świeciłem w tarcze licznika i kontrolka z tym symbolem jest.

Ktoś ma jakieś konstruktywne pomysły ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamontowałem moduł komfortu 3c0959433AM obsługujący funkcje tmps. Moduł zakodowany opcja tire presure zaznaczona i na zegarach nie zapala się kontrolka z symbolem opony ....

Dodam że zegary są białe i świeciłem w tarcze licznika i kontrolka z tym symbolem jest.

Ktoś ma jakieś konstruktywne pomysły ???

 

czy kodach PR ten moduł nie ma 7K0 ? bo jeżei tak to: 7K0 - without tire pressure warning light

 

---------- Dodano o 21:52 ---------- Poprzednia wiadomość o 21:51 ----------

 

Zamontowałem moduł komfortu 3c0959433AM

 

jak z IMMO ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduł ma 7K3 czyli tak jak napisałem z funkcją tmps.

Zrobiłem test el. wykonawczych w zegarach ale nie ma takiej funkcji jak test lampki od tmps. W funkcjach są inne dziwne rzeczy ktorych nie man (np. test voltomierza)

 

Dodam że lampka w zegarch jest (zegary białe) , być może jakiś inny moduł wysterowuje lampkę lub obsługa jest na środkowym wyświetlaczu

 

Tagże proszę o jakieś pomysły..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampkę w zegarach udało się uruchomić przez kodowanie gatawaya .

Niestety kontrolka cały czas miga kolorem żółtym . W gatawayu zapisuje się usterka nr. 01325 sterownik układu kontroli ciś w oponach j502

004 brak sygnału /brak komunikacji

 

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nikt tego tematu nie przerabiał ,więc poszukałem za innych forach.

 

http://forums.vwvortex.com/showthread.php?5158671-B6-Passat-ABS-based-TPMS-query-(PR-7K6)

 

Pod tym linkiem są screeny podobnego modułu komfort do mojego , na przed ostatnim screenie jest chmurka z kodowaniem j502 ( j502 zawarty w j393 m.komfort.) . moje pytanie jak wprowadzić kod 6-cio cyfrowy bo u mnie nie widzę takiej opcji ???

 

46a.JPG

tu są moje screeny

 

Prośba o pomoc do znawców vcds ....

46.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest kodowanie sterownika ABS do PR-7K6 czyli zbierającego sygnały z ABS na temat obrotów koła (bez czujników). O takiego

 

A Ty szukasz informacji o PR-7K3 (z czujnikami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest kodowanie sterownika ABS do PR-7K6 czyli zbierającego sygnały z ABS na temat obrotów koła (bez czujników). O takiego

 

A Ty szukasz informacji o PR-7K3 (z czujnikami).

 

Na tym forum gość wyłącza 7k3 czyli tmps z czujnikami i uruchamnia 7k6 czyli pomiar z abs.

 

Na przedostatnim screenie jest moduł komfortu z 7k3 i chmurka z kodowaniem j502 . I mnie interesuje jak wprowadzić to kodowanie bo u mnie jest tylko kodowanie długie??? Pytam bo nie mogę połączyć się z j502 więc dlatego mnie interesuje gdzie wprowadza się to kodowanie z chmurki ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytam bo nie mogę połączyć się z j502 więc dlatego mnie interesuje gdzie wprowadza się to kodowanie z chmurki ....

 

musisz łączyć się przez blok 65 a nie przez komfort ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W gatawayu zakodowałem sterownik nr 65 , ale brak komunikacji z 65 ( j502). Paczyłem na schematy el. wygląda że wykożystywane są can'y komfortu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności