Skocz do zawartości
bobie

Parktronic PDC z OPS staram się zrobić sam ;-)

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.01.2022 o 01:45, Wolfe napisał:

Mam problem po wymianie licznika na 3D soft 1104, nie zawsze mi się na rns-510(soft 4120A) pojawia obraz z czujników, czujniki działają piszczą błędów brak. Sterownik PDC to 3AE919475B, GW 3C0907530Q. Wcześniej miałem licznik biały, 2 kolorowe i problem nie występował.

Zmieniłem sterownik pdc na 1K8919472C z VW CC, zmiana nie przyniosła pożądanych rezultatów, obraz na rns nadal wyświetla się losowo, dodatkowo zaznaczyłem opcję funkcję automatycznej aktywacji czujników, ale pdc nie włącza się podjeżdżając do przeszkody. Zauważyłem że gdy czujniki piszczą w momencie gaszenia samochodu i  wyciągnięciu kluczka, nadal piszczą, można wyjść z samochodu i nadal czujniki słychać, zastanawiam czy to jakiś trafiony sterownik się trafił, na 3ae tak nie miałem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja montowałem gościowi 3d 1104 i był problem z line assist, programowo zszedłem na 0705 i wszystko śmigało, możliwe że Gold jest za wysoki dla rns-a, co do aktywacji czujników automatycznie wiem że to jest na fisie w ustawieniach ale trzeba mieć 1k8D pla. Miałem 1k8E i tego nie było. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, robert_s napisał:

możliwe że Gold jest za wysoki dla rns-a

tak też myślę :)

27 minut temu, robert_s napisał:

co do aktywacji czujników automatycznie wiem że to jest na fisie w ustawieniach ale trzeba mieć 1k8D pla. Miałem 1k8E i tego nie było. 

ale włączają Ci się automatycznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tak i nawet mogę je wyłączyć w ustawieniach na fis bo doszła zakładka Park/manew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalszy ciąg przygód z pdc, kolejny sterownik teraz z numerem 1K8919472B. Menu na fisie się pojawiło, zaznaczyłem opcję, ale nadal automatycznie się nie włącza, nawet wjeżdżając w ścianę w garażu, przy kolejnym uruchomieniu zakładka zniknęła. Bawiłem się różnymi opcjami kodowania sterownika, jednak nadal występuje ten sam problem co w poprzednim, tzn. zostawiając samochód na biegu z włączonym pdc czujniki piszczą mimo wyjęcia kluczyka, rozłącza je zaciągnięcie ręcznego lub zostawienie samochodu na luzie. Teraz pytanie do osób z pdc na sterowniku 1K8 jak się zachowują czujniki zostawiając samochód na biegu z włączonym pdc, bez zaciągniętego ręcznego?

image1(6).jpeg

image0(10).jpeg

E67F2175-430F-41C7-A7AF-255A97AA387A.jpeg

Edytowane przez Wolfe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Wolfe napisał:

z włączonym pdc czujniki piszczą mimo wyjęcia kluczyka

Masz źle podłączone zasilanie. Nowsze PDC/PLA (od 2008) są zasilane tylko z zacisku 15 (po zapłonie), więc moduł nie ma prawa piszczeć po wyjęciu kluczyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, myślałem nad tym, mam podłączone pod SD13(prawa skrzynka w desce). Normalnie mam podłączony 3AE919475B tam tego problemu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podłącz pod SD3.

3AE może i nie świruje ale wisząc ciągle na akumulatorze trochę go żre.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie patrzę na bezpieczniki i te stare sterowniki 3c0 były pod SD3 i SD13 podłączone, po przejściu na te sterowniki z wizualizacją wyrzucało się zasilanie co idzie z SD13:krzeslem:.

Przeniosę zasilanie jutro i dam znać, chociaż zagadka raczej się rozwiązała.
Thx @nTomek po raz kolejny :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten twój 1k8 B jest przygotowany pod DM, android. Więc pewnie dlatego też znika zakładka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę tak, ta zakładka pokazuje się tylko wtedy gdy ustawi się bap 4.0, przy zmianie na bap 3.3 nie pojawia się, a jak wiadomo tylko przy 3.3 działa wizualizacja na rns. Nie udało mi się natomiast na żadnych ustawieniach włączyć automatycznego uruchamiania pdc.
 

Zmiana zasilania na SD3 rozwiązała problem permanentnie włączonego pdc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ten temat, czy dobrze rozumiem ze jeśli mam rns510 to nie ma możliwościach aktywowania automatycznych czujników nawet po przejściu na 1k8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, KingRaider napisał:

Przeczytałem ten temat, czy dobrze rozumiem ze jeśli mam rns510 to nie ma możliwościach aktywowania automatycznych czujników nawet po przejściu na 1k8?

masz, tylko muisz wgrac soft do 1K8 pod RNS  a nie pod MIB

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okej, a mogę prosić o informację jakie dokładnie 1k8 kupić pod 8 czujników? Czy sam będę w stanie mając vcp sobie wgrać inny soft czy to już jakaś wyższa szkoła modzenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np: 1K8919472

sprawdzaj sobie kompatybilnosc i kody PR w Etka 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i potrzebuje porady, wrzuciłem sterownik 5q0919294f z polo 6c, wrzuciłem firmware 1k8919472c przez vcp kodowanie poszło ok, ale przez wcds kodowanie nie idzie, access 71679 i dalej error 31 out of request, q sterownik zostaje na kodowaniu samych zer 00, może ktoś pomoże? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po flashowaniu takiego sterownika trzeba wgrać jeszcze parametry. Jeśli masz ori VCP to parametry powinny być w bazie, a jak klona to tego nim nie zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.11.2022 o 21:20, KingRaider napisał:

No i potrzebuje porady, wrzuciłem sterownik 5q0919294f z polo 6c, wrzuciłem firmware 1k8919472c przez vcp kodowanie poszło ok, ale przez wcds kodowanie nie idzie, access 71679 i dalej error 31 out of request, q sterownik zostaje na kodowaniu samych zer 00, może ktoś pomoże? 

Możesz podesłać sterownik to się ogarnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, chciałem finalnie coś potwierdzić po przeczytaniu tematów dot. pdc, opc

aktualnie mam wersję 8k, chciałem dołożyć auto uruchamianie, mam moduł 56D 919 475 A i gateway 3C0 907 530 Q, radio akcesoryjne na androidzie na którym działa OPC, teraz aby uzyskać auto uruchamianie kupuje przejściówkę z Ali + moduł 1K8919472B i powinno to śmigać ?!

Pozdrawiam i proszę o rady

Edytowane przez kruszan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności