Skocz do zawartości
bobie

Parktronic PDC z OPS staram się zrobić sam ;-)

Rekomendowane odpowiedzi

Coś na połączeniu CAN zrobiłeś nie tak, że aż tak komunikacja pomiędzy modułami padła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już sobie poradziłem przy podłączaniu musiałem jakieś małe zwarcie zrobić bo spalił sie tylko bezpiecznik wszystko działa jak należy

 

P.S. nie trzeba przepłacać za sterownik 3c8 który kosztuje ponad 400 na alledrogo. Ja w serwisie kupiłem nowy od Octavi 2 po lifcie 1z0919475e za 250zł

Edytowane przez Duudek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy OPS 360 zadziała bez PLA 2.0? Chciałbym dołożyć same dodatkowego czujniki. Widziałem różne realizacje, ale zawsze OPS 360 szedł w parze z PLA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widziałem różne realizacje, ale zawsze OPS 360 szedł w parze z PLA.

I już sobie odpowiedziałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. W sumie to liczyłem na to, że te dwie funkcjonalności można rozłączyć. Podobnie jak w przypadku opuszczania prawego lusterka na wstecznym bez siedzeń z pamięcią, czy coming/leaving home bez czujnika zmierzchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba ceny się pozmieniały w ASO...

 

Wygląda to tak, jeśli chodzi o kable:

Repair Wire – 000 979 009 (000979009E) x 1 - 16,13 PLN

 

CAN cable (10M) – 000 979 987 (000979987) x 1 - 123,91 PLN - szczególnie te trochę kosmos, ale co zrobić... :)

 

Czekam na kable, bo ten długi do CANa jest w poznaniu, sterownik OPS już zamówiony :)

 

Ostatniej rzeczy z listy na my-gti lub passat3c.info nie zamawiajcie, bo to po prostu taśma izolacyjna :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zdecydowalem ze rowneiz chcialbym aktywowac OPS w swoim RNS510 z czujnikami parkowania, posiadam
CAN Gateway        Labels: 3C0-907-530.lbl
Part No SW: 3C0 907 530 E    HW: 3C0 907 951

Address 76: Park Assist        Labels: 3C0-919-283.lbl
   Part No SW: 3C0 919 283 C    HW: 3C0 919 283 C
   Component: Parkhilfe 8-Kan 004 0013  
   Revision: 00004000    Serial number: 90640806301951
   Coding: 0000024
   Shop #: WSC 05311 000 00000
   VCID: 295DF997FB39

czy konieczna jest jego wymiana CAN'A oraz sterownika modulu PDC ?

przeszukalem forum,ale wszystkie linki z instrukcjami nie dzialaja..

moglbym poprosic o wskazowki?

Edytowane przez Adamos87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bramka CAN gateway jest ok, musisz zmienić sterownik PDC oraz doprowadzić do niego kable CAN z gatewaya i usunąć jeden kabel zasilający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Wolfe napisał:

Bramka CAN gateway jest ok, musisz zmienić sterownik PDC oraz doprowadzić do niego kable CAN z gatewaya i usunąć jeden kabel zasilający.

Super!znalazlem https://allegrolokalnie.pl/oferta/vw-passat-b7-modul-parktronic-pdc-ops-3ae919475b mam rozumiec ze ten modul podejdzie.. mozesz mi pomoc z instalacja ?

Edytowane przez Adamos87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ok, mam taki sam, co do instalacji muszę sprawdzić w schematach i wstawię tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adamos87 zerknij

Edytowane przez let_me_b3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszke nie rozkminiam tych schematów, ale mam pytanie, musze dokladac nową wiązkę czy wystarczy poprzekladac piny w tej instalacji ktora mam ?

Edytowane przez nTomek
Usunięty cytat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Adamos87 napisał:

musze dokladac nową wiązkę czy wystarczy poprzekladac piny

Musisz dołożyć skrętkę (parę przewodów 0.35mm2), bo moduł PDC z obsługą OPS jest podłączony do magistrali CAN napędu a nie komfortu, a w bagażniku jej nie masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, nTomek napisał:

Musisz dołożyć skrętkę (parę przewodów 0.35mm2), bo moduł PDC z obsługą OPS jest podłączony do magistrali CAN napędu a nie komfortu, a w bagażniku jej nie masz.

czyli kupuje modul PDC ktory obsluguje OPS, podmieniam w boczku bagaznika, skretke mam rozumiec kupie w ASO na metry tak,ktorą przeciagam do magistrali CAN i teraz tylko potrzebowalbym instrukcje podlaczenia..z kodowaniem powininem sobie poradzic..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrętkę możesz kupić gdzie chcesz - nawet na alledrogo. Jak wpiszesz "KABEL FLRY-B 0,35mm2 Skrętka Can" to znajdziesz. Jak chcesz, żeby zgadzały się kolory to wybierz pomarańczowo-czarną z pomarańczowo-brązową.

Co do podłączenia to musisz dolutować się bądź w inny sposób dołączyć się do istniejącej instalacji w okolicach modułu Gateway (po prawej stronie nóg kierowcy) - piny 6 (pom-brąz) i 16 (pom-czarny). Można użyć adaptera (dodatkowych kostek pośredniczących) żeby nic nie ciąć i lutować ale jest z tym trochę zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce zakładać nowego tematu . Potrzebuje schemat włącznika pdc 3c0927122b.  

Wiem że Pin 4 i 5 się zwierają po naciśnięciu, kolejne to są do ESP gdzie 4.5 wchodzą do sterownika PDC ale które piny są odpowiedzialne za podświetlenie przycisku ?? 

Od razu jakie tam dochodzi napięcie , czy steruje masą czy czym ?? 

Może można pożyczyć napięcie podświetlenia z przełącznika ESP 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest kopalnia schematów:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie co powinienem zrobić abym miał PDC z OPS.

 

Aktualnie mam radio RNS 510

Gateway 3C0 907 530 E

PDC : 3C0919283B

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jarek150494 na pierwszej stronie masz linki do opisów z podłączeniem.

Moduł parkowania do zmiany, zmiana w instalacji, kodowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tutaj nowy i proszę o pomoc.

W swojej B6 posiadam takie elementy.

1.RNS - 510

2.Moduł PDC - 3C0919283C

3.Gateway - 3C0907530E

Ostatnio padł mi modul PDC i postanowiłem, że uruchomie wizualizację OPS. Wiem, że muszę zakupić moduł PDC o numerze 3C0919475 ( Jaka literę muszę mieć na końcu by wszystko chodziło, ewentualnie jaki inny moduł mogę kupić? )

Dodatkowo muszę kupić kabel CAN ( moze być taki ? PRZEWÓD KABEL FLRY-B 0,35mm2 Skrętka Can Zielo 10m ) który prowadzę z PDC do GATEWAY w następującej kolejności:

- pin 6 > pin 16

- pin 15 > pin 6

Muszę jeszcze coś robić bo wszystkie linki które zostały wstawione z opisem podłączania nie działają. 

Proszę o wytłumaczenie wszystkiego krok po kroku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności