Skocz do zawartości
Morsart27

Na co chrapka po Passacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko się panowie nie rozwińcie w temacie tego spalania ;) To temat o czymś zupełnie innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, a może ktoś podpowie, bo nie wiem czy w słusznym kierunku pójdę zmieniając auto na starsze rocznikowo ? ale na Merca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie, a może ktoś podpowie, bo nie wiem czy w słusznym kierunku pójdę zmieniając auto na starsze rocznikowo ? ale na Merca?

 

Z Passata na MB, BMW czy Audi śmiało można iść w ciut starsze auto :) Nie ma się co bać o ile w miarę dobrze kupisz :)

Kiedyś z Seata 2005 poszedłem na B5FL 2002, nie żałowałem. Inaczej nie spróbowałbym pewnie w ogóle Passata, bo zawsze bym się kierował rocznikiem. Miałem B6 z 2008, później A4 2007, teraz E91 z 2007. Mam chrapkę na E60 (2006-7), ale chodzi mi ostatnio po głowie znowu Passat, ale już B7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z Passata na MB, BMW czy Audi śmiało można iść w ciut starsze auto :) Nie ma się co bać o ile w miarę dobrze kupisz :)

Kiedyś z Seata 2005 poszedłem na B5FL 2002, nie żałowałem. Inaczej nie spróbowałbym pewnie w ogóle Passata, bo zawsze bym się kierował rocznikiem. Miałem B6 z 2008, później A4 2007, teraz E91 z 2007. Mam chrapkę na E60 (2006-7), ale chodzi mi ostatnio po głowie znowu Passat, ale już B7.

 

Dzięki Biszkopt, rozwiałeś moje wątpliwości :P mogę jedynie żałować przesiadki z kombii na sedana. Komfort na pewno pomimo lat lepszy. w211 jakie ma wspomaganie? tez elektryczne jak passat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Biszkopt, rozwiałeś moje wątpliwości

 

Zje*ke byś dostał jakbyś poszedł w funkiel nówkę typu Chevrolet czy Dacie :D w używke starszą po Passku można :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dokładnie, a może ktoś podpowie, bo nie wiem czy w słusznym kierunku pójdę zmieniając auto na starsze rocznikowo ? Ale na merca?

 

tak w słusznym jesli jestes prawdziwym kierowcą i miłosnikiem motoryzacji-starsze auta sa nawet lepsze niż to dzisiejsze badziewie produkowane w chinach rózniace sie tylko znaczkiem na masce.oczywiscie mowimy o autach klasy premium takich jak bmw/audi/mercedees/lexus/itp te samochody mimo upływu czasu nadal sa luksusowe i ich ekspolatacja nie sprawia problemow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zje*ke byś dostał jakbyś poszedł w funkiel nówkę typu Chevrolet czy Dacie :D w używke starszą po Passku można :D

 

No stawianie obok siebie Chevroleta i Daćki to trochę zniewaga dla tej pierwszej marki ;) Fakt że Chevrolet w swojej europejskiej ofercie poszedł ostatnio w plastik, ale jednak nadal jest to inna liga niż Dacia. Na przykład taką Captivą to bym nie pogardził. Poza tym w europejskiej ofercie jest też Camaro :cool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kobus, w automacie jest tryb sport i nawet da się zauważyć różnice pomędzy nim a comfortem ;) Np. w comforcie jak przejdę w manualny tryb zmiany biegów to mogę od 2000 obr/min na 4 biegu wciskać gaz w podłogę i będzie jechał na 4, a jak dasz mu sport to przy sandale zredukuje ile trzeba nawet w manualnym trybie. Tak samo redukcje, nie wiem jak jest w innych markach ale np, tutaj w trybie sport jak pociśniesz mu parę przyspieszeń przy automatycznej zmianie biegów do jakichś wyższych obrotów, to zaczyna i redukować szybciej, znowu jak uspokoisz jazdę to skrzynia redukuje dopiero jak obroty mocno spadną, tak jakby trochę się uczyła humoru kierowcy. Mi tam to pasuje :P

Na comforcie skrzynia rusza z 2 biegu, ja jeżdzę tylko na sporcie bo wolę jak po puszczeniu hamulca auto szybciej nabiera prędkości na 1 biegu.

A co do spalania to ja w passku miałem ok 8,5 w mieście teraz mam ok 10 przy 150 kuniach.

Edytowane przez presstarter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszelkie porady :)

Mam na celowniku 3 auta: w211, e60, A6 - wszystko silniki 2.7 lub 3.0

budzet: do 30k

 

Myślę że coś znajdę :) i nie będę zalował zmiany B6.

Na szczęście coś się rusza ze sprzedażą i telefony po mału dzwonią :) - wiosna!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.Ogólnie BMW to napęd na tylnia oś za wyjatkiem modeli terenowych,poprawcie mnie jesli sie mylę bo nie jestem specjalistą

 

Mylisz się. To auto z linku co podałeś ma naped na 4 koła. Nazwa "quattro" to tylko nazwa handlowa koncernu VAG i pod tym pojęciem kryje się naped 4x4 w stosunku 50% do 50% na oś - napęd stały. X-drive to marka BMW.... i jest to inny napęd... w normalnych warunkach gdzie przyczepnosc jest dobra podział mocy wygląda tak : 60% tył i 40 % przód z mozliwością przekazania do 100% mocy na oś przednią lub tylną - w zależności od potrzeby. Powyżej 180km/h moc w 100% idzie na tylnie koła (info od fanatyka BMW).

 

Spalanie jakie ktoś opisuje..... jak najbardziej możliwe. Jazda 90-100-110 km/h i masz 6,5 litra z tym silnikiem.... oczywiście poza miastem ;-)

 

ps. jakbys spojrzał na mój podpis.... widziałbyś ze mam E60 własnie z tym napędem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na szczęście coś się rusza ze sprzedażą i telefony po mału dzwonią - wiosna!

 

Z tym jest różnie...

 

 

Mam na celowniku 3 auta: w211, e60, A6 - wszystko silniki 2.7 lub 3.0

budzet: do 30k

 

Za dobry egzemplarz trzeba zapłacić, przy sprowadzonych i nieopłaconych pamiętaj o wysokiej akcyzie :(

Myślę że o przebiegach poniżej 250 tkm może zapomnieć jeśli szukasz oryginału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczę się z przebiegiem ok. 250kkm to jest realne na lata 2004-2005 takiego auta, najlepiej żeby już dwumas był zmieniony :PP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mało...

W tym tygodniu oglądałem F11 z 07.2011 co miał 212kkm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trochę mało...

W tym tygodniu oglądałem F11 z 07.2011 co miał 212kkm.

 

ja ogladalem a4 b8 2009 r :P nakrecone 281 tys :P ale cenka byla super :)

 

 

Jakby ktos cos wiedzial o ladnej e60, a6 to prosze o kontakt :)

Edytowane przez kobus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja ogladalem a4 b8 2009 r nakrecone 281 tys ale cenka byla super

 

To ja Sharana 2012 i 423tkm (nie taxi!) w Rajchu! wiec helloł :D

 

 

Mi sie podoba A4 B7

 

Miałem, polecam :) Chyba najlepszy samochód jaki miałem - akurat mój egzemplarz był mega zadbany, też zapłaciłem niemało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lanosa do dziś żałuje bo za marny grosz poszło z gazem założonym 10tys wcześniej.

 

Dlatego trzymam Lancera. Stary bo stary, ale dbany, a i trochę kasy w niego poszło więc sobie jest i robi jakieś 3 tys. km rocznie :cool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi sie podoba A4 B7

 

Mam polecam zwłaszcza z TURBO benzynką pod maską i QUATTRO w pakiecie z manualem :dance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acura to sportowa / luksusowa mutacja Hondy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności