Skocz do zawartości
Morsart27

Na co chrapka po Passacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie jeśli chodzi o grupę Fiata, to do silników nie można się przyczepić - jest to mocna strona tego koncernu i kawał motoryzacyjnej historii. Auta z grupy Fiata mają inne bolączki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Strzelaj w 2.0 163KM czyli 320d. 318d oraz 320d 177KM (polift) odpuściłbym...

 

ale te 2.0 byly wadliwe, tylko nie pamietam ktore, bo byly z dwoma rozrzadami..

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ogólnie jeśli chodzi o grupę Fiata, to do silników nie można się przyczepić - jest to mocna strona tego koncernu i kawał motoryzacyjnej historii. Auta z grupy Fiata mają inne bolączki.

 

zgadzam sie, pol europy jezdzi na silnikach fiata;) ale te bolaczki mijaja, naprawde jakosc sie podniosla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
piejesz ze alfa jest gorsza od be em wu? kolego alfa w swojej historii miala tylko wadliwe silniki tspark, a to ze bmw ma kupe wadliwych nikt nie mowi:)?

 

Nie jestem za BMW , chodziło m iże porównujesz jakby dwa inne pułapy cenowe bo wiadomo ,że Alfa będzie tańsza od BM'ki tak jak VW od MERCA CZY AUDI

 

Nie mam też nic do Fiata tak tylko napisałem bo za np cenę BM'ki z 2004/03 kupisz Fiata na pewno młodszego

 

 

Tak przy okazji każde auto i każdy koncern ma Swoje wady i wpadki nie ma już teraz aut jak kiedyś ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem za BMW , chodziło m iże porównujesz jakby dwa inne pułapy cenowe bo wiadomo ,że Alfa będzie tańsza od BM'ki tak jak VW od MERCA CZY AUDI

 

Nie mam też nic do Fiata tak tylko napisałem bo za np cenę BM'ki z 2004/03 kupisz Fiata na pewno młodszego

 

 

Tak przy okazji każde auto i każdy koncern ma Swoje wady i wpadki nie ma już teraz aut jak kiedyś ....

 

ja np bym chciał fiata bravo, ale kurde jest za mały i to tylko mnie hamuje. Bo ja szukam auta którym będę jezdził a nie szpanował. B6 mi sie też podoba, ale nie ma w nim zadnego normalnego silnika... przecież nie kupie 3.2 :D chociaz fajnie by było sie pobujać takim:D ale rozsądek sie niestety odzywa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PANOWIE OSTATNIO WPADL MI W OKO TEN MODEL http://olx.pl/oferta/vw-phaeton-3-2-v6-gaz-full-opcja-CID5-ID6PJPZ.html#053619e9d8

Co sądzicie o tym modelu,silniku-zy ktos juz mial jakies doswiadczenie z tym modelem?

 

 

tez zastanawialem sie nad vw phaetonem tak od 2009 roku ale trzeba miec na uwadze ze pozniej z ewentualna odsprzedaza bedzie dosc ciezko:) w chwili obecnej bardziej celowalbym w Volvo S80 rocznik 2008-2010 moim zdaniem fajne auto szczegolnie z silnikiem 2,5T lub 2.4 D5:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na 2 paki przebiegu to fotel kierowcy jest bardzo ale to bardzo wymordowany :takiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolę starszą Bumę niż młodszego Fiata, Alfę, Renówkę czy Forda...

Dlatego jak jadę do Niemiec czasami po jakieś auto, to wiem że szybciej sprzedam np. Ibizę z 2003-4 roku niż takie Grande Punto nawet jak ma ten 1.9 multijet 130KM, które jest w tej samej cenie ale z 3 lata młodsze... wystarczy poza tym spojrzeć na ceny takich aut w PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wolę starszą Bumę niż młodszego Fiata, Alfę, Renówkę czy Forda...

Dlatego jak jadę do Niemiec czasami po jakieś auto, to wiem że szybciej sprzedam np. Ibizę z 2003-4 roku niż takie Grande Punto nawet jak ma ten 1.9 multijet 130KM, które jest w tej samej cenie ale z 3 lata młodsze... wystarczy poza tym spojrzeć na ceny takich aut w PL.

 

no właśnie przez takich gosci jak Ty ceny niemieckich aut w polsce są takie jakie są:) jeżdze BMW a nie Fiatem<LOL> tylko nikt się nie przyznaje że taki niemiec psuje się o wiele częsciej niż inne auta:) powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo Fiat żeby się sprzedał musi być mega wyposażony albo w mega dobrej cenie :D

skocz lepiej na B5 najpierw z B4 niż od razu na E90 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zaczynam myśleć o drugim aucie-na wyjazdy wakacyjne, wypady rodzinne, żeby coś przewieźć czasami większego... Myślę nad Grand Voyagerem lub Grand Espacem. Oba auta mają 7 miejsc, jest możliwość demontażu foteli czy ich schowania w podłogę i uzyskania dużej objętości (ok. 4m3). Do tego relingi pod box na dach.

Tylko można rozmyślać, czy diesel, który zużywa mało paliwa, czy mocna benzyna, która ma mniej "trudnego" osprzętu typu czułe wtryskiwacze, turbo... No i benzynę mógłbym sobie wrzucać w koszty :)

Temat do przemyślenia w tym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co polecicie za kwotę około 17.000 w benzynie, oczywiście nie Passat jak w temacie.

Puki co na celowniku jest Astra H/Vectra C

 

Vectra C porażka jak dla mnie pod względem wykończenia środka, 21 wiek, a w środku szaro i ponuro, kwadratowo, podświetlenia i nawigacja bez życia, a plastiki trzeszczą jak stado korników ... silnik jak już coś to tylko benzyna, diesel bardzo awaryjny z tego co wiem z doświadczenia znajomych. W pieniądzach 17 k które miałbym wydać na nie passata skierowałbym w stronę Peugeota 407 lub 307 z full opcją, silnik hdi 1.6 90 km lub 2.0. 136 km bardzo ekonomiczne, 2.0 136 km już jakoś sobie daje radę jeśli chodzi o przyśpieszenie, 1.6 zbiera się wolniej, ale też nie jakoś tragicznie. Pytanie do czego potrzebujesz auto i jakie masz wymagania. Co do benzyny to się zastanów, bo nie wiem czy kupisz coś fajnego co mało pali za taką kwotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja po mału celuje w forda s-maxa:) rodzina sie powieksza i tam widze nasza "paczke" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja po mału celuje w forda s-maxa rodzina sie powieksza i tam widze nasza "paczke"

 

Kolega z forum "bullet" ma krajową igłę do sprzedania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo Fiat żeby się sprzedał musi być mega wyposażony albo w mega dobrej cenie :D

skocz lepiej na B5 najpierw z B4 niż od razu na E90 :P

 

tak tylko b4 mam pewne a b5 jakas padline kupie i co? b4 mi sie dobrze jezdzi tylko przeszkadza mi to ze jest straszny szum przy predkosciach autostradowych i pora pojezdzic czyms innym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nic nie jest pewne... Niestety :/ Dobre, żywotne auta skończyły się na W124 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobre, żywotne auta skończyły się na W124

 

na W123 - nieśmiertelne auta,W124 też już miał ,,swoje za uszami'' ;)

 

który zużywa mało paliwa, czy mocna benzyna, która ma mniej "trudnego" osprzętu typu czułe wtryskiwacze, turbo... No i benzynę mógłbym sobie wrzucać w koszty

 

hmm chyba jednak benzyna lepszy wybór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z planem, od ponad miesiąca ujeżdżam moją nową furkę :) Poniżej fotki z odbioru auta.

http://imgur.com/6u5yUIf

http://imgur.com/QWaFqd4

 

A tutaj relacja z kompleksowego czyszczenia, przygotowania lakieru i zabezpieczenia powłoką ceramiczną: http://shinefactory.pl/236-bmw-f32-powloka-ceramiczna/

 

Jak przesiadam się z 4ki do Passata to tak jakbym wsiadał do ciężarówki ;) W BMW siedzi się tak nisko, że ma się wrażenie tarcia dupą po asfalcie. Swoją drogą za kilka dni sprzedaje VW i kończę przygodę z B6. Z łezką w oku wspominam te miłe, jak i mniej miłe chwile (sławny napęd pompy oleju i wymiana silnika ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgodnie z planem, od ponad miesiąca ujeżdżam moją nową furkę

no Andrzej graty:ok piękna maszyna:cool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki zamiar przerzucić się z paska na Golfa V 1.4 170km (robie mało kilometrów rocznie). Co sądzicie o tym silniku i autku komfort tak sam jak w pasacie będzie, czy coś gorzej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1.4 170km

 

Czy te 170KM to jest realnie dostępna moc czy też jest to jakiś wirtualny parametr typu 200W mocy z chińskiego głośnika o średnicy 13 cm?

 

 

komfort tak sam jak w pasacie będzie, czy coś gorzej ?

 

Golf to auto o segment niższe, do tego konstruowane z myślą o zupełnie innym odbiorcy więc komfortu takiego jak w Passacie na pewno nie będzie. Jeździłem Golfami różnych generacji i w porównaniu do Passata to raczej furmanki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności