Skocz do zawartości
Morsart27

Na co chrapka po Passacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno mnie nie było a nowe autko już mam od kwietnia :fajny

 

nowy nabytek: AUDI A6 3.0 TDI QUATTRO 233 KM

przesiadka z B6 i wrażenia nie do opisania, no i wreszcie automat! Spalanie delikatnie większe ale beż większej różnicy dla portfela.

 

No piękna decyzja, też dokonałabym takiego wyboru, no może jeszcze Passat CC :) ale to Audi to fajna sprawa. Jedyny problem to to że trzeba autko co jakiś czas dobrze przegonić. Ale czy w sumie to jest problem ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adi021

po Passacie to tylko chyba jakieś Audi zostaje jeśli pnąć się w górę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phaeton W12 :cool to jest pomysł :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dawno mnie nie było a nowe autko już mam od kwietnia

 

nowy nabytek: AUDI A6 3.0 TDI QUATTRO 233 KM

przesiadka z B6 i wrażenia nie do opisania, no i wreszcie automat! Spalanie delikatnie większe ale beż większej różnicy dla portfela.

 

Graty :) Ja kolejnego A4 B8 szukam... nie chce innego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W paska b6 nie pójdę bo 2.0tdi kojarzy mi sie z kiszką, na 99% zostanę przy dieslu.

Z mniejszych jednostek czesto obczajam accorda 2.2, a z większych (gdzie zależy mi też żebym przy jezdzie autostradowej od 180 wzwyż nie miał wrażenia że silnik zaraz wyskoczy jak to sie odbywa w b5) często wymieniane e60 w 3.0d lub w211 3,2cdi, nie mam zdania o a6 w 2.7 lub 3.0tdi, ale też to biorę pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dawno mnie nie było a nowe autko już mam od kwietnia :fajny

 

nowy nabytek: AUDI A6 3.0 TDI QUATTRO 233 KM

przesiadka z B6 i wrażenia nie do opisania, no i wreszcie automat! Spalanie delikatnie większe ale beż większej różnicy dla portfela.

a jak wrażenia serwisowe w porównaniu do Passata?

 

już jakiś czas nią jeździsz więc co nieco wiesz.... każdy pisze tylko o wrażeniach wizualnych, a ja chętnie poczytam jak ta przesiadka na kieszeni się odbija....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamieniłem B6 na B7 ale w benzynce .......i jest super:ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak wrażenia serwisowe w porównaniu do Passata?

 

już jakiś czas nią jeździsz więc co nieco wiesz.... każdy pisze tylko o wrażeniach wizualnych, a ja chętnie poczytam jak ta przesiadka na kieszeni się odbija....

Wrażenie serwisowe zależą od tego jakiego "kasztana" kupisz. Lepiej kupić świadomie uderzonego i dobrze naprawionego na oryginałach, niż ideał zza granicy i jeszcze poniżej wartości średniej rynkowej. Te samochody nie są tanie, a jak trafi się taki model, to później pretensje do drogiej eksploatacji można mieć tylko do siebie.

 

2lata użytkowałem c6 4x4 automat 3.0TDI i jedyne moje koszty to: podwójna wymiana oleju, filtrów+klocki przód, tył+przepustnica+pióra wycieraczki. Ważne jest to, aby kupić 233/240KM, broń boże 224KM lub 2,7TDI! Omijamy także skrzynie bezstopniową montowaną w napędzie na przednią oś.

Po czasie stwierdzam czym prędzej wyciąć DPF i CAT-spalanie spada o 2l. Mój były samochód użytkuje już prawie rok sąsiad. Po za kolejną wymiana oleju i klocków ciszaaaa.

 

Teraz użytkuje kolejne C6 i narazie z kosztami naprawy wygląda podobnie i oby tak zostało ;)

Edytowane przez bimbol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja po pasku tak skromnie mam chrapkę na audi a6 c5 2.8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam chrapkę na ford'a mondeo 2004r. 2.0 140km sedan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z grupy vag:

byl B6 jest B7

nie wiem czy to kryzys wieku sredniego ale nastepne bedzie (o ile zdowie i co za tym idzie $ pozwoli):

Audi A8 D3 4.2 pb lub on

!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Passata sprzedałem, przesiadłem się do Accorda VIII - auto rewelacja, tylko brakuje mi DSG (w ogóle automatu...).

Na wiosnę, jak sprzedam Acco przesiadam się w małą ciężarówkę - Audi Q7 :fajny

 

Chociaż mam teraz jedno B6 z DSG na sprzedaż, trochę pojeździłem i łezka w oku się zakręciła... :smutek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo poważnie myślałem o Octavii. Żonie sie podoba. Żonie podoba się Insignia. Nówka ze zbliżonym wyposażeniem do Octavii i jakimś tam silnikiem 3 tys zł droższa od Octavii III (po rabatach). Insi 1.8 (140) Octavia 1.4 (150). Wiem że rakieta to nie będzie.

Może ktoś miał Insignie i ponarzeka na nią. Na forum Insigni każdy będzie chwalił więc pytam tu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega z pracy miał od nowości Insignie 2.0T 4x4... Po 100tkm coś mu nawaliło z napędem na tył... W ASO OPEL nie byli w stanie usunąć usterki-samochód poszedł dalej do ludzi. Nic nie słyszałem nt innych usterek w tym aucie od niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się wszystko dobrze ułoży, to w wakacje zamienię B5 na HONDĘ CR-V II. Trochę szkoda bo trafiłem na fajny egzemplarz, ale potrzeba wyższego zawieszenia oraz napędu 4x4 trochę koryguje plany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo poważnie myślałem o Octavii. Żonie sie podoba. Żonie podoba się Insignia. Nówka ze zbliżonym wyposażeniem do Octavii i jakimś tam silnikiem 3 tys zł droższa od Octavii III (po rabatach). Insi 1.8 (140) Octavia 1.4 (150). Wiem że rakieta to nie będzie.

Może ktoś miał Insignie i ponarzeka na nią. Na forum Insigni każdy będzie chwalił więc pytam tu :)

 

Insignia jest o segment wyżej niż Octavia więc nic dziwnego, że droższa - choć raczej tylko minimalnie droższa. Z tego co pamiętam 1.8 140 KM to jest wolnossący silnik, a 1.4 150 KM to zapewne turbo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko mi nie chodzi o cenę tylko o to czy rzeczywiście jest lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko mi nie chodzi o cenę tylko o to czy rzeczywiście jest lepsza.

nie jest lepsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caly czas chodzi po glowie Lexus LS430, no chyba ze w loterie wygram to LS600h ;)

 

54e22c97e5dd38f2fafee587c05ba5d8.jpgfcca8f545a98b66ea3da0c0078c37f4b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności